Nahlásili ste doktora za porušenie osobných údajov?

depenipisapa
24. apr 2014

(LEN TIE REAGUJTE ČO STE MALI PROBLÉM PO OČKOVANÍ!!!! )
Mamičky tie ktoré ste mali problém po očkovaní, dali ste dieťa aj tak ešte očkovať ?? my sme po druhej dávke dostali nervové problémy. Malá dostala tiky do hlavy. Doktroka nás najskôr vysmiala..ale pod mojim nátlakom nás poslala do nemocnice na pozorovanie, kde nás pozorovali štýlom sama s deckom na izbe a ich nikde. Spravili nám vyšetrenia ale na nič neprišli vraj je úplne v poriadku! ale neni! keby som s ňou nebola 24 h/denne tak sa nehádam ale viem kedy nastali komplikácie a kedy sa jej zdravotný stav zmenil. A to hneď deň po očkovaní! Robi to len do jednej strany. Nakoniec nás poslala dr. aby si to potvrdila ešte na jedno vyšetrenie kde mi doktor povedal, nech zvážim dalšie očkovanie!!!! Medzitým som bola u doktorky a povedala som jej, že malú už očkovať nedám. Do dalšieho očkovania máme čas 3 mesiace a ona nás už teraz MENOVITE NAHLÁSILA úradom, že sme to odmietli a vraj sme odmietli podpísať papiere. Nič nám nedávala podpísať a ani by som nepodpísala samozrejme ale ako je to možné keď mám ešte toľko času!!!! riešila to už takto skoro. Bola som za ňou a naštudovala som si ochranu osobných údajov pre tých ktorých by to zaujímalo je to tuto : http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_... (str.21) porušiula tým zákon. A po výmene názorov ma vyradila od nej nech si hľadám iného lekára. Nahlásili ste niekto takto doktora porušenia lekárskeho tajomstva, zákona o ochrane osobných údajov i trestného zákona.?? Hlásiť má NEMENOVITE POCET NEOCKOVANYCH DETI!!!

ciriklora
12. máj 2014

@adsumus Takze do tretice si idem obhajit imunitu voci ciernemu kaslu. Su to zevraj podla Vas myty - o aky hodnovernejsi zdroj sa mam opriet ako o Urad verejneho zdravotnictva? www.uvzsr.sk: Imunita po prekonani ochorenia je celozivotna. Su na to aj ine zdroje, napr. www.primar.sme.sk: po prekonani cierneho kasla vznika dlhotrvajuca imunita. Naopak: Pracovníci RÚVZ uviedli odhad ochranného účinku vakcíny na najviac 5 rokov. Vy uvadzate ine udaje, ktorym verite: z Pediatrickeho zurnalu infekcnych chorob z r.2005. To je presne o tom, ako ste aj poslali tabulku - jedni tvrdia presne to - ze ockovanie potlacilo cierny kasel (na druhej strane aj napriek ockovaniu je zas rozmach , napr. v USA v 2012 bola najvacsia epidemia za 50 rokov), druhi tvrdia ze vobec, ze ustup bol pred zavedenim vakciny a treti ze to bolo ockovanie spolu so zlepsenim zivotneho standardu, antibiotika.
inak dodam: nikdy som nepisala, nie som zatial v ramci mojho studia apriori proti ockovaniu na cierny kasel. Historia ockovanie cierneho kasla je velmi zaujimava, obsahuje strasne vela info, neda sa absolutne v ramci nasej diskusie to poriesit. ja som reagovala len na uzku cast - epidemie cierneho kasla - ockovanie ich vobec nevie riesit zda sa.
Mna velmi zaujala kniha(MUDr.) Martin Hirte - ockovanie pre a proti. Podla mna aj Vy by ste si tam nasli svoje argumenty a je to miestami strhujuce ako beletria. Mozem Vam ju poslat aj v elektronickej podobe.
Tu je z nej taka ukazka - toto vyznieva asi kriticky voci ockovaniu, ale je tam vela info aj za:
Zatímco prodělání černého kašle zanechá desetiletí (desatrocia)přetrvávající imunitu, očkování zprostředkuje pouze nejistou ochranu na několik let.
I na celkové statistiky mělo zavedení očkování pouze dočasný vliv - bakterie černého kašle cirkulují v přibližně stejné míře bez ohledu na nižší nebo vyšší proočkovanost obyvatelstva. Ve Švédsku dnes dosahuje počet onemocnění ve školním věku opět úrovně pozdních padesátých let (CDC 2007).
Při provádění současných očkovacích strategií není počet onemocnění v prvních měsících života téměř o nic nižší, než tomu bylo před zavedením očkování. V Kanadě a USA byl i přes vysokou proočkovanost
zjištěn nárůst černého kašle právě u dětí v prvním roce života. Mezi lety 1997 a 2000 narostl v USA počet nemocných kojenců 0 11 procent - tím se počet onemocnění znovu dostal k úrovni, na níž byl před padesáti lety
O tej rubeole som nevedela, cize nema zmysel ani ockovat povedzme v puberte? s takouto info som sa nestretla. Tu pise napr. jedna pani doktorka:
MUDr. Ingrid Urbančíková, MPH:
Rubeola ako infekčné ochorenie je nebezpečná pre ešte nenarodené deti vtedy, keď mala matka rubeolu počas ich vnútromaternicového vývoja (teda počas tehotenstva). Vy ste prekonali ochorenie predtým, ešte ako dieťa, takže prekonanie tohto infekčného ochorenia v detstve už nemalo žiaden vplyv na vývoj Vašich detí. Práve naopak, počas prvých mesiacov po narodení ste im nakrátko poskytli pasívnu ochranu proti tomuto ochoreniu prenesením Vašich špecifických protilátok.
podravujem Vas (a este na koniec ma napadlo tak pomimo, respektujem aj ockovanie, napr. detska obrna vo vacsine krajinach, dakujem za to)

ladywitch26
12. máj 2014

ja len na margo toho, ked sa tu vytahuju udaje na porovnanie, ze aka bola chorobnost pred zavedenim ockovania a po nom..... pre mna by to malo relevantne porovnanie len vtedy, ak by aj zivotne podmienky chorych pred zavedenim ockovania boli take iste ako po nom. lebo porovnavat tu nejaky rok 1940, kedy napr. na slovensku o splachovacich zachodoch nikto ani len nechyroval, o dolezitosti dostatku vitaminov v strave a dostatocnej hygiene tiez nie, tak to mi pride asi ako porovnavat hrusky s jablkami.
ano, aj dnes sa najdu podvyzivene deti (aj obezne dieta moze trpiet tazkym nedostatkom vitaminov), a prave taketo dieta moze byt ockovane kolko chce, a aj napriek tomu ochorie.

adsumus
13. máj 2014

@ciriklora To ja neviem posúdiť, či rubeola má alebo nemá zmysel očkovať v puberte. Pre niekoho ano, pre niekoho nie. Len viem, že riziko reinfekcie existuje a môže byť aj pomerne vysoké u zaočkovaných aj tých, čo prekonali prirodzene. Preto ako najlepšia cesta sa ukazuje očkovanie malých detí, lebo potom nie sú epidémie a nikto nie je ohrozený. Napr. Japonci očkovali len pubertiačky a v minulom roku prebehla veľká epidémia rubeoly s vyše 30 detí poškodených rubeolovým syndromom. Rovnako Poliaci. Tiež už dlhší čas očkujú bábetká. Ten čierny kašeľ akú má imunitu si over aj z íných zdrojov http://www.cdc.gov/pertussis/about/faqs.html ,nielen podľa Hirteho a našich internetových stránok, pretože u nás našťastie veľké epidémie č.k. v súčastnosti nenastali ako to bolo pred zavedením očkovania na 30,000 prípadov ročne v Ceskoslovensku a niekolko stoviek umrtí.Ináč, na dalšiu debatu pozývam do zodpovednosti, aby sme tu netrolovali zakladateľke temu, ktorá sa pootrebuje dozvedieť, či niekto nahlásil lekára alebo nenahlásil za porušenie osobných údajov. Čo to vôbec je?
@ladywitch26 Tie udaje nie sú o chorobnosti, ale o počte detí, ktoré zomreli do jedného roka na čierny kašeľ v dobe, ked sa ešte neočkovalo. Znamená to, že ich materské protilátky asi veľmi nechránili. Alebo ináč povedané, keby sa prestaneme očkovať a začneme všetci prirodzene prekonávať čierny kašeľ, musíme počítať, že bábetká do jedného roka nám budú chorieť a niektoré aj umierať. Určite medicína urobila odvtedy veľký pokrok a dnes dokáže veľkú časť chorých bábetiek zachrániť, ale prečo takýto stav riskovať zbytočne?

nikimax
13. máj 2014

@adsumus neviem načo sem zase súkaš tieto tvoje litánie o očkovaní, pokiaľ nemáš skúsenosť s danou témou, tak nereaguj....Nikto sa tu nepýta na čierny kašeľ ani epidémie rubeoly, ale na nahlásenie lekára, ak hlásil os. údaje neoprávnene! 🙄 Mamička mala vážne neurologické následky vakcín u dcérky a rozhodla sa to dalej riešiť-oprávnene, kedže došlo k pochybeniam zo strany lekára, ktorý jej v podstate vakcínami poškodil zdravé dieťatko!!! Takže tu naozaj trolluješ! 🙄 🙄 🙄

adsumus
13. máj 2014

@nikimax Nerozumiem, čo tu po mne húkaš. Diskusiu o čiernom kašli som nezačala ja, ale kočka predo mnou, na nu sa prečo nevyhúkaš? Ináč by ma zaujímalo ako ty spoza počítača dokážeš posúdiť, či dieťa malo alebo nemalo nežiadúce účinky z vakcíny, ked bolo vyšetrené v nemocnici a zistilo sa, že je našťastie zdravé a aj to ma zaujíma, že ako vieš, že došlo k pochybeniu zo strany lekára spoza počítača. Ty si tam bola prítomná pri celej veci? Mamine nikto nebráni lekára nahlásiť a svoj problém riešiť, mna to celkom aj zaujíma ako to dopadne. Ja osobne som zato, že ked chce lekára hlásiť, nech hlási. Nech sa celá vec prešetrí a nech nás poinformuje o pribehu a výsledkoch prešetrovania.

nikimax
13. máj 2014

@adsumus načo si sa ozvala potom? Máš skúsenosť? Alebo nie! 😠 Jasne je tam uvedené- reagujte len tie, čo ste mali problémy po očkovaní.... 🙄 Pochybujem, že zrovna teba bude tá mamička informovať, ako to dopadlo, ked už teraz máš snahu jej skúsenosti s lekárom a poškodenie vakcínami jej dcérky - spochybňovať.... Inak som s @depenipisapa (zadávateľka témy) v kontakte......Ale ty si asi múdrejšia, ty si pri celej tej veci bola osobne.... 😀 😀

ciriklora
13. máj 2014

@depenipisapa Chcela by som sa ospravedlnit za odbocenie od temy, reagovala som na brady a potom som sa nejak stiahla. Chcela by som sa opytat, ci teda mate na Vasu otazku nejaku odpoved, zaver. Ci lekar porusuje ochranu osobnych udajov, lekarske tajomstvo alebo ci moze, ked tu mame povinne ockovanie zo zakona. A ked moze...moze zo svojej iniciativy alebo az po vyzve RUVZ? Mozno by bolo dobre urobit anketu medzi par lekarmi, ze aky je podla nich korektny pravny postup.
Drzim palce s malou🙂, dufam bude zdravucka

ladywitch26
13. máj 2014

@adsumus no mozno by bolo dobre spomenut, ze v tych casoch zrovna nie kazda matka dojcila, takze nemala ako svoje protilatky odovzdat dietatu, kedze sa masivne propagovali formuly. a tiez to nemali zeny lahke, kedze dost ich od sotva polrocneho odchadzali do prace. moja stara mama nekojila ani jedno, proste sa vtedy formula pokladala za cosi lepsie ako materske mlieko. a dalsia vec, ti chudobni, ktori nemali na formulu, nemali ani na vyzivnu stravu, takze kojenie tiez dlho nebolo mozne. staci si precitat, cim krmili matky v amerike svoje deti. tie chudobnejsie dali dietatu do flasky vodu s cukrom a bolo to uplne bezne. pri takejto vyzive tie deti kapali aj pri beznych chripkach, nieto este takych osypkach. opakujem, vsetky tie statistiky su pre mna nerelevantne. porovnavaju hrusky s jablkami. to ako keby teraz isiel niekto porovnavat, kolko deti ochorelo v meste rodicom, ktori svoje deti krmia vyvazenou stravou, casto v bio kvalite, a deti z romskej osady, kde si ani len ruky neumyvaju a ich hygienicke navyky su niekde na urovni hydiny.

adsumus
14. máj 2014

@ladywitch26 Akékolvek kojenie ti nepomôže, ked pred začatím očkovania približne 30 až 50% žien nemalo dostatočné protilátky proti čiernemu kašľu a teda nemali čo posúvať svojim dietkam, neiktoré štúdie poukazujú, že väčšina žien ich nemala. Ináč, mne pripadá na hlavu myšlienka, že úspešná matka musí podľa antivax v detstve poctivo prekonať všetky infekčné choroby...vrátane rubeoly, mumpsu, hepatitídy,obrny,čierneho kašľa, osypok a pri každej riskovať poškodenie svojho zdravia a zdravia iných ludí. A to ešte s otáznym výsledkom, lebo rubeolou sa môže nakaziť znova aj počas tehotenstva a rovnako aj čiernym kašľom a možno aj inými. Tak ale vyzerá, že sme sa vydali práve touto cestou, ked vyše 40% nových rodičov je proti očkovaniu úspešne nahlodaných. A to v čase, ked záapdná Europa a USA doshauje najvyššie percentá zaočkovanosti. Ideme po vzore Ukrajiny, kde tiež padla zaočkovanosť na 50%. Budeme sa môcť porovnávať.

ladywitch26
15. máj 2014

@adsumus a mas lepsi napad, ako inak donutit farmaceuticke spolocnosti, aby prestali kaslat na ludi a nehnali sa len za ziskom? preco dnes stopu vsetky vakciny naraz, jednu cez druhu coraz mladsim detom? je podla teba normalne, ze v irsku dostane 6 mesacne dieta naraz 3 injekcie len kvoli tomu, ze keby to rodic chcel rozdelit a dat postupne, tak mu tie navstevy u doktora poistovna nezaplati? a pritom su zname vedecke studie, kedy sa neodporuca ockovat zrovna tymi troma davkami naraz, kedze sa zvysuje riziko neziaducich ucinkov niekolkonasobne! im je to jedno, hlavne ze sa prachy sypu.
a dalsia vec, ako moze clovek verit, ze je tam vsetko v poriadku, ked sa stahuju vakciny az po roku, co ich pustia do obehu? to za ten rok nikto neprisiel na to,ze tam moze byt nejaka zavada? aka je tam potom kontrola?
a dalsia otazka. preco je proti ockovaniu 40% novych rodicov? ako sa vravi, bez vetra sa ani listok nepohne. co s tym mienia farmafirmy robit? nie je nacase prestat si plnit vrecka a konecne tych rodicov aj vypocut? spravili si z toho biznis, tak nech sa nedivia,ze sa aj v tomto zacali uplatnovat trhove podmienky. ked nebude dopyt, bude sa musiet konecne zmenit aj ponuka. za tie prachy, co zarobili, by uz konecne mohli vymysliet aj cosi lepsie, bez takeho chemickeho koktailu, ako v tom je dnes.

0604katka
18. máj 2014

ahojte tak sa pripajam ja deti ockovane mam,chvalabohu bez problemov,nemam nato aby som pripadne platila pokuty,ale k veci pokial by slo o zdravotny dovod,a vydela by som na dietatku zmeny ako ty,nikdy viac by som ho uz nedala zaockovat...Drzim palce

adsumus
22. máj 2014

@ladywitch26 Lepší nápad nemám, pretože ja som vcelko s očkovaním spokojná. Pýtaš sa ma prečo je proti očkovaniu 40% nových rodičov. Silná antivakčná loby a kopec zavádzačiek z ich strany. Nechcem tu znova vyťahovať prípad Amálka, ked fiktívne dieťa zomieralo niekolko mesiacov tu an tomto fore v dôsledku očkovania MMR, kým sa prišlo nato, že je to jedno obrovské kalmstvo, aký účinok mala táto falošná informácia na rozhodovanie rodičov, či dajú alebo endajú dieťa zaočkovať, nemusím hádam ani nikomu vysvtlovať. Pre porovnanie, čo si myslia rodičia v zahraničí o očkovaní.

V Austrálii je 1,63% rodičov odmietajúcich očkovanie pre svoje deti...za dva roky tam došlo k zvýšeniu percenta o 0,17ˇ%. Ide tam o 36,109 detí, ktoré sú nezaočkované z celkového počtu 2,1 miliona. Rodičia v Austrálii dostávaju očkovací bonus 2,100 dolárov. Celková zaočkovanosť v krajine stúpla o 4%.

http://www.dailytelegraph.com.au/news/nsw/nsw-v...

A rovnako stúpa zaočkovanosť aj vo Veľkej Británii, USA, Norsku a v dalších a dalších krajinách. Takže prečo je taký obrovský rozdiel v myslení slovenských a zahraničných rodičov?

ladywitch26
22. máj 2014

@adsumus no keby rodicia na svk dostavali ockovaci bonus 2100 dolarov, tak si dovolim povedat,ze je zaockovanost takmer 100% 😀 pre mna su tymto uplne jasne tie vysoke cisla v statistike.
co sa tyka napr. uk a irska....nuz, zaockovanost je vysoka preto, ze ludia su ako ovce, nasleduju stado a nerozmyslaju. v irsku sa stale fluoriduje voda a ludom je to jedno (vsak mozno prave aj preto, kedze fluorid je spojeny s poklesom inteligencie), vacsina o tom dokonca ani nevie. a na druhej strane prave z irska vzisla studia o skodlivosti vakciny proti chripke, kedze akosi sposobuje narkolepsiu...len toto sa mimo odbornych lekarskych casopisov neobjavi v beznej dennej tlaci. preco asi?

adsumus
22. máj 2014

@ladywitch26 Mylsíš, že títo neočkujuci rodičia na Slovesnku, čo tak aktívne a hlasno bojuju proti "nenažranému" farmabiznisu a odmietajú vakcináciu svojich potomkov by kvôli finančnému bonusu boli ochotní zahodiť všetky svoje názory o škodlivosti a zbytočnosti očkovania a dali si deti zaočkovať?

ladywitch26
23. máj 2014

@adsumus minimalne tych nerozhodnych by dostali.

adsumus
24. máj 2014

@ladywitch26 A kolko myslíš, tak percentuálne, že je medzi neočkujucimi nerozhodných, čo by ich dostali na ten bonus?

ladywitch26
24. máj 2014

@adsumus co citam na forach, tak je velmi vela nerozhodnych, skor mamiciek a dovolim si tvrdit, ze otec dietata by ich dokazal o tomto "presvedcit", ak by tam bol len bonus. v percentach ti to nepoviem, nezijem na slovensku uz skoro desatrocie.
ale slo by to retazovou reakciou. jednu zenu by presvedcil muz, spomenie to znamej a uz davaju aj dalsie. spravanie davu...

adsumus
24. máj 2014

@ladywitch26 Takže to vidíš na výrazný odliv z radov neočkujúcich rodičov po zavedení bonusu na základe reťazovej reakcie? Mna by to vyslovene prekvapilo, ked stádovité správanie pripisuješ práve očkujucim rodičom, nie neočkujucim. Podla mna, ked máme na Slovensku 40% rodičov, ktorí nechcú očkovať podla kalendára,musia vedieť veľmi presne prečo sa tak rozhodli a nejaký bonus ich rozhodnutie nemôže zmeniť. Alebo ano?

ladywitch26
24. máj 2014

@adsumus nikde nepisem o stadovitosti len ockujucich. toto podla mna nema vobec ziadny suvis s ockovanim,ci neockovanim. a nechapem, preco zrovna toto tu riesis, ked je to dost vyrazne odbocenie od temy. k tym 40% percentam neockujucich....pochybujem, ze vedia presne preco sa rozhodli neockovat. drviva vacsina z nich ma len strach, kedze farmaceuticke spolocnosti totalne ignoruju ich poziadavky na objektivne informacie a citia z ich strany skor natlak

adsumus
25. máj 2014

@ladywitch26 Ja si tiež myslím, že sú pod nátlakom, ale antivaxerov, ktorí ich presviedčajú, že za všetky choroby ich dieťaťa až do staroby budú zodpovední oni, ak si ho dajú zaočkovať.A ak tie deti sú aj bez očkovania choré, tak potom už im tvrdia, že zato môže zlý spôsob stravovania alebo že ho nedpoujú cečkom alebo, že mu babka dala napiť colu alebo že neužíva destilovanú vodu a tak dalej kolem dokola tralala.

ladywitch26
25. máj 2014

@adsumus v irsku ziadny antivax neexistuje, napriek tomu sa neockujuci rodicia nepriznavaju, pretoze ockujuci keby mohli, tak by ich hadam aj upalili ako kacirov. sama som zazila maximalnu neinformovanost pracovnikov v detskych zariadeniach a dokonca aj osoby "najpovolanejsej", okresnej hygienicky, ktora mi na podnet riaditelky skoly volala a presviedcala ma, aby som dala svoje dieta zaockovat, lebo to moje jedine nezaockovane, bude ohrozovat 40 plne zaockovanych na celej skole. ked som sa pytala ako, tak z nej nakoniec vyliezlo, ze vsak vakciny nechrania 100%ne.spytala som sa jej, aky je rozdiel, ak moje dieta zaockujem a ono napriek tomu neziska imunitu a nakazi dalsie deti? po tomto nastalo dlhe ticho v telefone. drviva vacsina zamestnancov skoly nikdy nebola zaockovana voci MMR a nie kazdy to prekonal v detstve, cize ak vypukne epidemia, kludne to mozu sirit a nakazit deti. to by bolo tiez ok? od nich nikto dodatocne ockovanie nevyzaduje.
ak je dieta nezaockovane, vobec to neznamena, ze nebude chore. (aj ked vacsina rodicov hlasi, ze ich deti su akosi menej chore, ako zaockovani surodenci), ale povedz mi otvorene, poznas nejaky pripad nezaockovaneho autistu? alebo dieta do 10rokov trpiace cukrovkou? crohnovou chorobou? autistov je v irsku velmi vela, (potraty su mimo zakon a triple testy sa nevykonavaju vobec), ale akosi spomedzi nich nemozem najst nezaockovaneho...

marionmarion
25. máj 2014

Vopred sa ospravedlnujem ze sa tu vyjadrujem, hoci sme nemali problem po ockovani (nie sme ockovani vobec), no je uplne jasne ze lekarka postupovala nezakonne a urcite by som ju nahlasila! Nema pravo vas sikanovat len preto, ze ona je striktne za ockovanie. Od zaciatku mala brat do uvahy neziaduce ucinky po ocko a riesit to, nie si robit vysmech, nahlasovat a klamat. Nemam na toto slov. Zasluzi si byt za to potrestana...
@depenipisapa

veronikax
25. máj 2014

Dobry den. Prepacte ale necitala som kazdy stranu, len prvu a poslednu.
Lekarka vas nemala hlasit.. ked ste boli este v casovej lehote. A vyradila vas od nej .. len preto .. lebo nie ste clovek s klapkami na ociach .. a to sa jej nepacilo. Neviem preco sa vas zbavila... ved praveze tym .. ze vas nahlasila je ona kryta a pokutu platit nebude !!
Napisala malickej do karty ... co ste jej hovorili ? ze aku ma zmenu spravania po ockovani ?
TOTO JE ICH POVINNOST ! Nasa to nerobila :/
a uz len to .. ze dietatko neprespi celu noc, alebo preplace, alebo jej to opuchne velmi je neziaduci ucinok .. a ockovat dalej sa NESMIE !
Je to chore ako sa spravaju nasi zakoplexovani lekari :/ alebo ze neurobia banalne testy a na to moze doplatit potom babatko.... :/
Mna nasa Dr. sklamala a preto ju menim za cudzokrajneho Lekara, s ktrym mam ovela lepsiu skusenost.
Ja vam velmi velmi velmi silno drzim palce ! Ak ste rozhodnuta podat zalobu, aby ste aj vyhrali ! S tymito ludmi je velmi tazke bojovat :/ su zakonom chraneni :/
Nasa ma prve 3 ockovania .. a z kazdeho mala neziaduce .. .ale v tedy som do toho tolko nevidela.. MMR som jej uz nedavala... a druhe babatko uz nebude vobec ockovane ! radsej zaplatim tu mizernu pokutu ! nech sa s tymi peniazmi zadrhnu , ale nebudem riskovat zivot malickej. A na obhajobe nech mi dokaze, ze sa jej po ockovani 100% nic nestane ! ja im mozem dokazat.. ze stat sa to moze .. Ked su taky mudri ! zname okolo mna maju problemi z ockovania a maju to aj na papiery!
Viem ze som vam asi nic neporadila, len som mala potrebu vyjadrit sa, a napisat, ze vam silno drzim palce ;) ked sa date do boja aby ste boli VY VITAZOM !! 🙂 Krasny den prajem a dufam ze drobcekovi tie tiky prejdu 🙂 a bude v poriadku 🙂

adsumus
25. máj 2014

@ladywitch26 Nezaočkovaní autisti? No asi sa budeš čudovať, ale sami rodičia neočkujúci svoje deti, ktorí sa zúčastnili internetového prieskumu u svojich detí napr. v kategorii 9 až 10 ročných detí nahlásili dvakrát tolko prípadov ako v bežnej populácii. Ide o neočkované deti u ktorých bol diagmostikovnaý autizmus. V ostatných vekových kategoriach nahlásili tolko ako v bežnej populácii. A toto je antivexerská stránka, žiadny vedecký výskum alebo názory lekárov, aby si si nemyslela, že to niekto manipuloval...neočkujuci rodičia hlásili výskyt autizmu u svojich neočko detí.
http://www.vaccineinjury.info/vaccinations-in-g...