Nebojíte sa MMR očkovania?

pimpulienka
4. sep 2011

Čaká nás v oktobri, ale mam fakt dosť strach..Doteraz sme boli klop klop klop bez priznakov aj vďaka homeopatii,ktorú som podavala, ale tohto sa bojim. Ake mate skusenosti s tymto živym typom vakcinácie?

denduska
4. sep 2011

Nebojim. Neuvazujem nad nim 🙂

Na margo "dristov"...je to trosku netaktne nazyvat tak skutocne zazitky skutocnych rodicov so skutocnymi detmi, neprestava ma to udivovat ako vedia byt niektori(niektore) hrubi 🙄

layla84
4. sep 2011

Ahoj! Tak s týmto jedným som naozaj pri rozhodovaní problém nemala.. inak som každú a jednu vakcínu krvopotne musela prelúskať, kým som sa rozhodla, či chcem alebo nie očkovať ňou svoje dieťa a boli to tuhé boje, neľahké rozhodovania, napríklad čo sa týka tetanu a pod.
No ako vravím - nad MMR som nikdy nemala dilemu, ani chvíľu. MMR jedinú som odmietla bez akéhokoľvek ďalšieho študovania, lebo mi mráz behá po chrbte, keď si predstavím, že môjmu malému nevinnému, krehučkému dieťatku, tej čistej láske v malom telíčku dám pichnúť do tela niečo, čo vzniklo zneužitím iného malého nevinného - potrateného ☹ - telíčka.

mirka007
4. sep 2011

Mne maleho ockovali 3 tyzdne dozadu.Po tyzdni mal 3 dni teploty 38 az 39.A vyhadzali sa mu na telicku take suche skrablave flaky ,natierala som mu to Oilatom.A teraz je zatial v pohode klop klop.Tiez som sa velmi bala toho ockovania,ale myslim ze na kazde ockovanie je nejaka zla reakcia.Netreba si namyslat kraviny treba msliet pozitivne a bude to ok 🙂

bambi2
4. sep 2011

ja by som sa veru bala... je to chemia, jed... a urcite to telu neprospeje... 🙂 skor ho doriadi, ak nie hned tak casom urcite...

babulka123
4. sep 2011

no ja som sa neskutocne bala a viac menej preto lebo som si citala tu na MK co vsetko sa moze stat.. Ninka mala po kazdom jednom ockovani vysoke 40 stup.horucky a preto som MMR posuvala kym sa dalo.. a podarilo sa mi to az do teraz, ninka ma 2 roky a dala som jju ockovat min.stvrtok. Zatial je uplne v pohode, bez teploty, akurat dnes mala zvysenu 37.5, a ma zdurenu uzlinu v slabine.. ma tam hrcku - samozrejme som sa vylakala a bezala k dr. ale povedala ze je to v podstate v pohode , ze je to prave o tom ze sa aktivovali protilatky.. verim jej..
jedine co som pozorovala je ze sa mi zdala byt viac nepokojna.. ako keby sa nevedela ukludnit..
ale to moze byt aj vekom a okrem toho Ninka je veeeeelmi zive babatko od narodenia { pre info , od 5.5mes.lozi od 8mes a 2 tt chodi od 9 mes. sama... }

sampo
4. sep 2011

ja som sa bala, vsetky nechty som si ohryzla predtym, ako som bojovala sama so sebou, ci dat alebo nedat 😖 nakoniec som dala, mala nemala ziadne neziaduce ucinky. Ale kazde jedno ockovanie je pre mna boj, najradsej by som odmietla, na druhej strane sa bojim, ze potom budem mat vycitky "keby daco" 😅

fatulda
4. sep 2011

Bali sme sa a preto sme ho odmietli, rozhodne sa bojim neziaducich ucinkov tejto vakciny viac, ako chorob, proti je zamerana. Plne a bez pochybnosti vzdy doverovat lekarom ( a informaciam farmaceutickych spolocnosti ) je podla vlastnych skusenosti , naivne a niekedy aj zivotu nebezpecne.

lvka
5. sep 2011

Mame respekt ale ockovat dame urcite...

manof
5. sep 2011

Skúsenosti s Priorixom (tzn. MMR vakcínou) sú rôzne. Niektorí zvládnu bez navonok badateľného poškodenia zdravia, iní skončia s autizmom či cukrovkou.

@minnie55
Je mi srdečne jedno, či to nazveš ako "sebecké", ale ja osobne som zodpovedný za moje deti, nie za ostatné deti, takže si budem hľadieť v prvom rade, aby moje deti boli zdravé, a preto ich očkovať nedávam a MMR-kou už vôbec nie.

Keď Ti vadia inžinieri, čo sa vyjadrujú k očkovaniu, prečítaj si názor niekoľkých desiatok lekárov a diplomovaných zdravotných sestier:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-s...
Len tak mimochodom: tu máš vyjadrenie lekárky, že ako veľa sa dozvedia študenti medicíny o očkovaní počas štúdia na fakulte:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-mudr-mar...
Myslím, že naozaj nie je pre bežného inžiniera problém v priebehu pár mesiacov naučiť sa o očkovaní oveľa viac, než vie priemerný lekár.

Očkujúci lekári sú inak v konflikte záujmov, lebo na očkovaní zarábajú, takže je pochopiteľné, že odporúčajú to, na čom zarábajú. Ale ak Ti to nevadí...

Ak chceš niečo o očkovaní a autizme:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-vyv...
a ďalšie články tu:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

adriana7
5. sep 2011

ja som sa nebála a dopadlo to takmer fatálne, trombocytopenická purpura, malej praskali cievy a žily, priesaky mala do celého podkožia, vyzeralo to ako riadne vysúpené modriny, ale najväčší problém bol ten, že to postihlo aj pečeň, jedna oblička malej prestala fungovať úplne, slezina opuchnutá 😠 😢 , dve hospitalizácie, takmer odoperovaná oblička v banskej bystrici, dlhé liečenie dovtedy zdravého dieťaťa
...aj keď na príbalovom letáku výrobca túto kontraindikáciu riadne uvádza, slepo som dôverovala lekárke, ktorá mi nielenže nepovedala, čo očkujeme,jej stačila formulácia "do nožičky" "do pliecka", "na lyžičku", keď bolo zle, tak si už nepriala, aby sme chodili do jej ambulancie 😕 😒
odvtedy mám k "autoritám" tohto typu už isté kritériá, ozaj viete vôbec, že pán Dluholucký nie je lekár, ale vyštudoval odbor "sociálna práca"? a veselo píše príručky o očkovaní...

anjelicek26
5. sep 2011

@adriana7 - jej chudatko malinke :(

My sme ockovat nedali. Nastastie u nas mame na vyber a tu nebolo o com. Rizika ockovania vysoko prevysuju rizika, ktore prinasaju jednotlive ochorenia.

usiko
5. sep 2011

nebojime sa, neockujeme 😉

vejinka
5. sep 2011

bojime..ale ockujeme

abbey1
6. sep 2011

Neočkujeme. Staršia dcéra mala po tomto očkovaní veľké zdravotrné problémy. Takže to nemám z druhej ruky a "nezodpovedných" odborníkov z MK. Bohužiaľ život ma kruto poučil, že je pekné dôverovať, ale treba aj preverovať. A nie každý lekár je odborník a nie každý rozumie všetkému a najmä detský lekári vedia o očkovaní často menej ako zodpovední rodičia. Česť výnimkám. A našťastie práve i po konzultáciach s takýmito lekármi sme rozhodnutí už neočkovať. Ano trošku sa bojím, ale očkovať sa bojím omnoho viac a hlavne už som zistila aké následky môže očkovanie priniesť.

didulka85
6. sep 2011

Bohuzial patrim k rodicom, ktory po ockovani preplakali cele noci. Takze MMR urcite odmietnem. Moje dieta uz nikdy nevystavim takemu velkemu riziku.

m.i.r.i
6. sep 2011

Nebali sme sa ziadneho ockovania..Nemali sme nikdy ziadne reakcie ani pri prvych, tak som sa nebala ani MMR. Celkovo si myslim, ze tato vakcina by mala byt dobrovolna, nie povinna, tieto choroby nie su az take zavazne a ked niektori rodicia chcu aby ich dieta prekonalo tak nech..tak ako ovcie kiahne...kto chce si ich da zaockovat, ale samotne prekonanie nie je take nebezpecne, obcas skor lepsie...Takze vseobecne mozno keby poviina nebola, tak by som nedala, sama som prekonala mumps aj osypky v detstve a nic strasne to nebolo....ale kedze my sme sa ockovanie nijako nebali a nas drobec nikdy nijako zle nereagoval, tak som to neriesila..

emanka
6. sep 2011

nebojím, odmietli sme ho

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gemini001
6. sep 2011

Nas caka MMR tento mesiac, este neviem co urobim.... Zatial mame zaockovane vsetko, azvladli sme v pohode

akika722
7. sep 2011

doteraz som len vedela že možu nastať blbe vedlajšie učinky..čaka nas prave očkovanie MMRkou -november-december..
no po prečitani par prispevkov som hladala na nete nove a nove info a mam dosť 🤐 už len to z čoho sa ta vakcina vyraba mi je zle 😔
takže isto to očkovanie presuniem a po novom roku pojdem a poviem že to odmietam..nedam nedam nedam...
len mi je luto že som take info nemala aj pri prvom dieťatku 😔
nebudem riskovať a potom si tlcť cely život hlavu o stenu ak by nastalo niečo..
takže nie,nedam očkovať

greenline
7. sep 2011

v porovnaní s reálnou šancou že deti ochorejú na choroby proti ktorým má MMR údajne chrániť, a že budú mať trvalé následky, sa mi vakcína vidí ako večšie riziko. okrem toho nie je zriedkavé, že deti z nej dostanú práve choroby proti ktorým má chrániť (výsyp, zdurené uzliny, teplota, dezorientácia ako "vedľajšie účinky" - v skutočnosti sa jedná o osýpky, mumps alebo rubeolu v miernejšej, skrytej forme - to však môže poškodiť organizmus rovnako ako choroba zjavná) riziko, že dieťa ochorie z MMR očkovania je teda večšie ako riziko, že na tieto choroby ochorie dnes "len tak". okrem toho tieto ochorenia sú nebezpečné v pokročilej puberte a v dospelosti, kedy "detské" očkovanie už nechráni.
tiež mi vadí že vakcína sa vyrába z potratených embrií.

jerryjanka
7. sep 2011

bohužial - po skusenosti ktoru mame z očkovania nedam toto očkovanie ani iné už- maximalne ovela ovela neskôr DT očkovať. inak nič nič nič. Očkovanie nás dohnalo na neurológiu. Bohužial som začala študovať neskoro a odnieslo si to moje dovtedy dokonalé dievčatko 😢

bahara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siriana
8. sep 2011

Po osobnom stretnutí na pojednávaní na RUVZ o odmietnuti očkovania som sa stretla s mamičkou, ktorej prvá dcérka je autistka s epilepsiou - pôvodne zdrave dieťa...

Svoje druhe dieťa už nikdy nenechala zaočkovať.

Ja len prajem všetkým mamičkám, aby nezažili, že svoje druhé dieťa už viac nezaočkujú z ROVNAKÉHO dôvodu.

jonas17
8. sep 2011

ja tiež neočkujem.
a na margo tých, ktorý strkajú hlavu do piesku a nezisťujú radšej žiadne info, aby náhodou nemuseli rozmýšľať a radšej bez rozumu kráčajú s davom, ak by bola možnosť čítať "drísty" na nete pred pár rokmi, tak môj syn by po MMR nedostal cukrovku. a to dokonca nemal po očkovaní ani teploty, ktoré tu niektorá uvádzate ako bežné. očkovaný bol ako 13r. a cukrovka prepukla až rok a pol po očkovaní. tak by som sa na mieste niektorých mamičiek ešte netešila, že nie sú žiadne nežiadúce účinky... ☹

horalocka
8. sep 2011

My sme mali ist na toto ockovanie minuly tyzden, no kedze maly ochorel, posunuli nam to. Tiez sa toho strasne bojim a som aj rada, ze sa to odlozilo. Po precitani vselijakych clankov som tiez bola zhrozena co vsetko moze toto ockovanie sposobit, chcela som ho odlozit aspon po dvoch rokoch, no nasa pediatricka hned vyskocila, ze to nie je mozne, ze sa musi pridrziavat zakona, ze vsetky deti treba zaockovat do 18. mesiacov a pod. Povedala som jej, ze sa bojim vedlajsich ucinkov a ona hned ze za 34 rokov co ockuje este nemali deti ziadnu reakciu a bla bla bla....Uvazujem nad zmenou lekarky, lenze tuto nemam velmi na vyber, mam pocit, ze vsetci pediatri v okoli zdielaju jej mienku. 😖

luciferkax
8. sep 2011

Čaká nás o pol roka, bojím sa , všade čítam o nežiaducich účinkoch, autistoch a cukrovkárov... mám z toho zimomriavky... prvé očkovania zvládol s vysokým i horúčkami, no boli to "potrebné" očkovania proti ávžnym ochoreniam, no nad tou MMR zvažujem - tie, čo ste odmietli, mali ste z toho nejaké problémy? čo ste povedali lekárke , niečo zapísala do karty? Viem, že toto je otázka, ale do IP môžte? vdaka

tanja61
8. sep 2011

bojime a po tom vsetkom co citam som naozaj mimo ale doteraz mame vsetky ockovania....pytala som sa lekarky na autizmus a choroby ktore sa prikladaju ockovaniu a povedala mi ze autizmus sa zacina prejavovat okolo 11mesiaca sklamany rodicia dovtedy zdravych deticiek obvinuju vakciny ale nieje dokazane ze to naozaj vakciny sposobuju,cukrovka je populacna choroba trpi na nu skoro kazdy druhy clovek nikto nezvazuje ze to moze byt zo zleho zivotneho stylu a vobec je vela faktorov 😒 citujem slova lekarky....moj partner ma tiez taky nazor a vzdy ked som na MK som viac vystrasena a zvazujem sa tomu vyhnut 😒

anett9
8. sep 2011

tiež sme absolvovali všetky očkovania plus sme si priplatili za vakcínu proti kiahňam-u obidvoch detí.Žiadne reakcie,ani teploty.A staršia dcéra už prešla kiahňovou epidémiou práve v jej triede v škôlke-a nedostala ich 🙂

aduskatt
8. sep 2011

Nebojim, kedze nedam zaockovat.bala by som sa nasledkov, ak by som ockovat dala