Koronavírus a očkovanie MMR.

2. apr 2020

Ahojte mamičky čo máte 14 a 15 mesačné deti tak idete na očkovanie MMR vakcíny?? Počula som, že to bolo zrušené teraz je to zasa povolené neviete ako to je?? Bojím sa dať dieťa očkovať ked je taká situácia...

alana1
2. apr 2020

jasne, ze nejdem. potrebuje mat teraz silnu imunitu keby sme to nahodou chytili...a tato ziva vakcina je dost zatazujuca na organizmus

autor
2. apr 2020

@alana1 a ak lekárka ti povie že treba očkovať tak čo ?

renatka100
2. apr 2020

Odkladat odkladat

alana1
2. apr 2020

tak jej poviem, ze nedam, ved to je moje dieta.. keby ostalo chore tak ona s nim starost mat nebude ale ja....doockovat sa da hocikedy.

amelia000
2. apr 2020

@alana1 inak kedy sa prvy krat ockuje dieta? Ja som mozno citala nejaky blud ale ze niekedy po porode v nemocke...

alana1
2. apr 2020

@amelia000 no v 3 mesiacoch, potom v 5 mesiacoch a v 11 mesiacoch je hexa a pneumokoky, potom v 15-18 m mmr....po porode pichali kedysi proti tuberkuloze, aj moj syn to dostal, no nastastie nemal problem. potom to zrusili, pravdepodobne kvôli neziaducim ucinkom

queen_mary
2. apr 2020

My sme boli s malym 6 mesacnym teraz na hexa, pneumokoky a rotavirusy a uolna pohodicka.

@alana1 hej, urcite ti po ockovani chyti korona virus

alana1
2. apr 2020

@queen_mary 🙂 moj nie, tvoje skor lebo ma oslabenu imunitu po ockovani....

alana1
2. apr 2020

@queen_mary a dufam, ze si mu dala chemicky koktejl 3v1 🙂

queen_mary
2. apr 2020

@alana1 🤣🤣🤣 typicka nevzdelana mater, ktota si precita jeden clanok preklikom z facebooku s nadpisom toto sa nikdy nemalo dostat von a voila, expertka na ockovanie s google diplomom na svete. Gratulujem! ! Teraz nemusis ist ockovat svoje decko, lebo ty si si precitala 1 clanok. Doktorka len studovala asi 7 rokov a ma 10 rokov praxe, ale co ta pizda moze vediet, ze?🙂

smejko25
2. apr 2020

Ženy UVEDOMTE SI JEDNU vec !!! To ze tu mame koronu neznamena ze ostatne choroby isli na dovolenku 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ ked sedis doma s dietatom neni dovod NEIST ockovat 🤦‍♀️

smejko25
2. apr 2020

@queen_mary my tiez mame ist o tyzden na druhe ockovanie a nevidim problem ist 🙂 ked si tu studovane doktorky myslia ze o par mesiacov bude lepsia situacia tak 🤷‍♀️

alana1
2. apr 2020

@queen_mary 🙂 zelam tebe a tvojmu dietatu iba zdravie, nic ine.....ale ta primitivna uroven akou komunikujes nestoji ani za tych 10 sekund, ktore tymto zelanim prave stracam...

oila
2. apr 2020

heh no tak šlo by to aj bez takých nakladaní. je to na tebe či dáš alebo nie, no osobne by som dala, lebo je pravda, že je tu ďalších trilon chorôb, ktorými sa môže nakaziť ale ako vravím, je to na zvážení každej matky a nie je dôvod jej rozhodnutie nejak dehonestovať

veronikaszabova
2. apr 2020

Odlozila by som. A to nie som ziadna "matka hysterka"

fiafia
2. apr 2020

Ja by som nesla. Ockovanie sa da prelozit, my sme prekladali 3x aj ked MMR znasala najlepsie. Jeden nikdy nevie nerada by som teraz riesila mozne teploty, alebo ine neziaduce účinky. A presunut neznamena odmietnut

gelifil
2. apr 2020

@queen_mary ty kokso!!!...skoda ze este nie je korona vakcina...nech ma parne cislo😲😲😲

gelifil
2. apr 2020

@queen_mary a predtsva si, ze su stale este aj doktorky so zdravym rozumom, ktore to stopli

gelifil
2. apr 2020

@smejko25 a ked sedim doma s dietatom, ako pises, kde sa ma akoze nakazit??

meluela
2. apr 2020

ja by som sla .. situacia bude najblizsie mesiace len horsia a bola by som rada ze mi ho este ma kto zaockovat a ze este vobec taketo veci funguju. predpokladam ze maju poradnu oddelenu od ambulancie a vyhradeny cas na prevenciu. ak sa obavas ze chyti corona virus, ostala by som s nim nejaky cas doma po ockovani (co je tak ci tak rozumne)

jaroe
2. apr 2020

ako ti moze lekarka povedat/prikazat, ze treba? Jednoducho nedas zaockovat a hotovo....

jaroe
2. apr 2020

@queen_mary to co si dovolujes, ze "nevzdelana mater" kokso, sa nestacim divit....ak sa ty tak povrchne rozhodujes o vaznych veciach, neznamena, ze aj druhí tak....

smejko25
2. apr 2020

@gelifil ??? Nerozumiem

andrea_ff
2. apr 2020

My sme boli tento tyzden na 3 davke hexa ... a lekarka tolko hovorila, ze toto je neziva vakcina a na to dali povolenie ockovat...ale na MMR (co je ziva vakcina) je vraj stopka....nasa by to mala dostat v lete a hovorila, ze uvidime, aka bude situacia a ze mmr ockovanie sa da odlozit. Tolko o tom viem ja. Ja som s detmi uz x tyzdnov doma a chodime von iba po okoli a na dvor. Manzel chodi do prace. Po praci sa doma dokladne umyje... tak snad to bude v poriadku....

rsr
2. apr 2020

Odkial mate prosim info, ze ockovanie MMR je znova povolene? Viete mi prosim poslat zdroj? Nenasla som k tomu info na nete.

bodkolienka81
2. apr 2020

Nam to doktorka zrusila, povedala, ze mame zavolat, ked bude mat 18 mesiacov a podla situacie uvidime..

nana8989
2. apr 2020

@queen_mary najskôr si nastuduj rozdiel medzi živou a neživou vakcínou a potom mudruj. Očkovania na preumokoky a Hexu znova povolili, ale MMR je stále zrušené. Moja ma 17 mesiacov a ešte MMR nedostala, lebo sama doktorka to teraz neodporúča. Prvý termín očkovania sme mali vo februári, ale mala bola chorá a potom prišlo toto. A keby si aj mne chcela vynadat do nevzdelanych materí tak sa neunuvaj, som zástanca očkovania, ale v tejto situácii rozmýšľamnad tým, čo keď... Tvoje dieťa asi po očkovaniach bolo úplne OK, ale nie všetky deti to tak zvladaju...

pribinacka
3. apr 2020

Ahoj, nas mal mat MMR tento tyzden, volala som ci robia, pani doktorka to presunula az na koniec maja, ze toto konkretne neockuju a uvidi sa, mam volat pred terminom a ze kludne sa to presunie az na jun, nasa doktorka je profi, precizna, kludna, netlaci hned ATB, takze jej pristup mi pride v tomto MMR ockovani spravny

kbeata
4. apr 2020

@queen_mary a vdaka takym ako si ty,tu mame dokolecka dokola vsetky choroby obsiahnute vo vakcinach plus dalsie este bez dg a nove nepomenovane,lebo vsetci zaockovanci kakaju,cikaju do spolocnej kanalizacie ,kde spolu s ich vyluckami idu aj zvysky vakcin

kbeata
4. apr 2020

mame plne oddelenia detskym onkologickych pacientov,cukrovky typu 1,neurologicke poruchy,ekzemy,autoimunne ochorenia:(
kamaratkinmu synovi zistili pred 3 tyzdami epilepsiu s paralyzou ,pol roka dozadu ockovany v 10 rokoch,je mi smutno,na neurol.bolo prve,kedy bol ockovany:(