Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

supocka
24. jan 2012

neviete mi niekto poradit,ak nedam dcerku vobec zaockovat,neriskujem tym velmi jej zdravie?Vsetci dookola ma strasia ,ze ak dostane napr.zltacku,tak bude v tej nahorsej forme,ak mala nebude proti nej zaockovana.

eaka
24. jan 2012

@supocka čoooooooooooooo???!!! tak to je maras...super, že to povedala až po vakcinácii, by som na ňu asi skočila!!!

No mojej kamoške otváram oči, odkedy otehotnela... a .. včera som sa spýtala, či má pichanec... a vraj má... tak vyvalím oči, že ako to? že na 1 prehliadke vravel, že teraz ešte nie a povedal jej, že na ďalšej ešte tiež nie, tak na ďalšiu išla úplne nepripravená a keď doktor povedal, neobliekajte ešte pichneme, tak nevedela, čo povedať a dieťa je pichnuté...takže mesiace informovania von oknom...no vravela, že ďalšie už nedá.. hm... 😒

prevenar
24. jan 2012

@hajanka @supocka ..toto sa robi bezne. ved co si preboha ludia myslia, ze ako testuju tie latky ? ..ze daju oznam , kto poskytne dieta na testovanie novych vakcin ? sanca umrtia vysoka, ale pomozete ludstvu ? samozrejme skumaju sa len kratkodobe nasledky a to ci dietatko nezomrie okamzite , alebo do par dni ..ak nie tak je vsetko OK a ideme na ostro ! par stran dozadu som pridal link ako v Argentine ilegalne GlaxoSmithKline testoval vakciny na detoch a 14 zomrelo. snad si myslite,ze potom sa tie vakciny, ktore najprv ZABIJU 14 deti sa stanu NESKODNE a bez vedlajsich ucinkov ??? kazdy kto ma v sebe predstavu ,ze ti vyskumnici, geneticky inzinieri , lekakari co na tom pracuju su nejaky anjeli spasi majuci na pamati nase zdravie a stastny zivot je uplny ignorant reality. vsetko o co ide je "vykon" cisla a hlavne zisky! su to obchodne spolocnosti a vsetko co ich zaujima je predaj a ich tucne platy o akych sa vam ani len nesniva. .ako ked predavate umele hnojiva a chemikalie do polnohospodarstva. myslite si, ze ti co predavaju chemiu nevedia ,ze to skodi prirode, nasmu zdraviu , zvieratam a vlastke vsetkym ? hej ? a ze predaj vakcin je nieco uplne, uplne ine ? skutocne ? to si myslite ? ..ci v com je rozdiel, ze verite "testom" a "overeniam" ktore vydava jedna ockovania firma druhej ? ci verite reklamnym letakom a televiznym reklamam za miliony ? ci svojmu detskemu lekarovi,ktoreho existencia je zavysla na predaji vakcin ? a este ma aj mozog vymyty "skoleniami" kde mu ukazuju 20 rocne fotky detskej obrny z INDIE ? ani sa vam nezda divne, ze sa vsemozne zamlcuju epidemie v ockovanej populaciu ktore "by nemali" existovat ..ako ta zo svajciarska - tusim 2008? epidemia mumpsu, ked ochoreli tisice deti a 80% z nich bolo ockovanych? preco to nebolo kazdy den v spravach, na letakoch v ordinaciach? cize nemate pocit, ze je to len take westernove mestecko s predu s peknymi fasadami a odzadu podoprene palicami .. radim vam , spocitajte si kolko 2+2 kym na to skaredo, skaredo , skaredo nedoplatite . vy, vase deti, alebo ich deti ..

upozornenie : je to len rada, nemusite ju nasledovat, na konci dna si mozte robit co len chcete, kedy chcete a ako chcete.

moira19
24. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko Manzelov stryko minule hovoril, ze mal zakrt ako 2 rocny. Ockovany v detstve urcite bol. Lekar im povedal, ze ma pit kozie mlieko.

prevenar
24. jan 2012

@supocka hej, toto hovoria ludia , ktori o ockovani nevedia 1) VOBEC nic 2) vedia len informacie z REKLAMNYCH letakov 3) alebo ZIJU z ockovania. mozes si vybrat.

odporucam ti precitat si tuto diskusiu a informacie na tychto strankach

http://www.slobodavockovani.sk
http://www.ockovanie.org/
http://rizikaockovania.sk/dok.html

mozno zachranis zdravie, alebo aj zivot niekomu koho lubis najviac na svete.

prevenar
24. jan 2012

@moira19 LOL

marikac
24. jan 2012

@supocka kolko ma tvoja dcerka? ja tiez uvazujem,ze nedam zaockovat vobec, na moju zodpovednost,vcera som bohuzial citala tu na koniku ako zomrelo babo po ockovani...
mame iba TBC ockovanie, a to sa ma nikto nepytal, ci s tym vobec suhlasim

prevenar
24. jan 2012

@marikac ..mala by si to z principu napadnut na "urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou" ..alebo ked mas na to financie tak to daj na sud. dajte zalobu na neznameho pachatela pre nezakonny zdravotnicky zasah na dietati. ..kedze nemaju tvoj pisomny suhlas, tento zakrok bol nezakonny. nech to policia vysetri. inak sa im vsetko vzdy prepecie kym ludia pojdu ako ovce na bytunok. treba bojovat za svoje prava, kym sa este da ..

prevenar
24. jan 2012

zatial tu este nie je "fasizmus" ,ze si mozu dovolit co chcu .. zatial.

vefi89
24. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko s tou tetanovkou pri šití hlbokých rán- celkom nesúhlasím. Manžel si min. rok zapílil karbobrúskou do zápästia, stálo ho to 12 stehov, ale tetanovky sa nedočkal.. takisto ja som si zapílila motorovou pílou do nohy- prišívali mi prst naspäť, a tiež bez tetanovky. švagor si nechtiac podrezal žili hrdzavou orezávačkou, tiež mu to šili a zas bez tetanovky.... ako to teda je? lebo keď som sa na to pýtala, tak ma sestra zvrtla, že od tetanovky je tu predsa obvoďák 😕 😅

heimdalls
24. jan 2012

Maminy a ocinovia.....je to na každom z Vás, ťažko je niekomu vyvrátiť, alebo odporučiť očkovanie, každý ľudský organizmus je rozdielny a každé dieťatko zareaguje inak. Niekto hovorí o zodpovednosti očkujúcich rodičov......kategoricky nesúhlasím s týmto "označením", nakoľko zodpovedný povečšine v týchto prípadoch znamená - neinformovaný. Kto sa problematike očkovania venuje zanietene a po prehodnotení všetkých pre a proti rozhodne neočkovať je nezodpovedný.....riadna blbosť.
Nám neskutočne pomohli fóra zamerané na očkovania, internetové stránky, slobodavockovani a rizikaockovania, pár telefonátov s p. Fillom a celkovo všetko dostupné okolo tejto problematiky. Naša malá nikdy očkovanie neznášala nejako zle, žiadne teploty, podráždenosť....nič, len hrčka po vpichu cca 1 -1,5 mesiaca.....pre mna dostatočný dôkaz toho, že niečo s vakcínou nie je dobre a ďalej očkovať odmietame, hlavne "posledné" MMR-priorix (rozprával som sa s lekárkou a sama mi povedala že táto vakcína je nejhoršie detským organizmom znášaná so všetkých očkovacích vakcín, nehovoriac o tom že ide o vpichnutie živého vírusu o ktorom pravdepodobne tí zodpovední očkujúci rodičia vobec nieč nevedia) takže otázka, prečo RISKOVAŤ? - očkovať, keď ide o bežné choroby osýpok, mumpsu a rubeoly. Netreba nikoho nehovárať, prehovárať, len informovať, inteligentný človek sa nad tým minimálne zamyslí.
Jedno je isté - reflex o očkovaní z februára 2011 a výpoveď maminy po MMR-ku, ktorej slová citujem "malú sme zaočkovali a odstupom času si uvedomujem, že toto bol zlomový okamih v živote celej našej rodiny" by som si nikdy neodpustil, takže priorix .......... adios.

eaka
24. jan 2012

@vefi89 Neviem poradiť, ja som dostala tetanovku pre škrabanček na pere po autonehode, ale nebolo to na SK...

vefi89
24. jan 2012

@eaka však to je divné, lebo aj my sme to riešili na SK... a všetci traja zhodou okolností v jednej nemocnici..

eaka
24. jan 2012

@vefi89 Asi im došli...

vefi89
24. jan 2012

@eaka a možno sa spykli proti farma firmám 😀😀 ale však ako mne to vôbec nechýbalo, však nakoniec sme všetci zdravý a bez tetanu, len teda som chcela vedieť, či to tak bežne funguje, či je to na báze dobrovoľnosti lekára, alebo máme dementných mäsiarov 😀 😀

eaka
24. jan 2012

@vefi89 Možno máte v tej nemocnici nejakých rozumných a osvietených lekárov... 😉

959touareg
24. jan 2012

@zuzana_m
zuzana, do egypta predsa ockovanie nie je potrebne ziadne. my sme tam ako doma, takmer stale a ziadne ockovanie nemame. Neblazni. 😨

supocka
24. jan 2012

@marikac Mala ma 5 a pol mesiaca.Na prve ockovanie v 3 a pol mesiaci sme sli a mala dostala do. tyzdna zapal priedusiek.Hned na to antibiotika,ktore dobrala,bolo tri dni dobre a v zapati sa jej vratilo to iste.Cize dalsie antibiotika-dvoje behom 2 tyzdnov.Kym som ju nedala zaockovat ,bola uplne zdrava.Odvtedy ma stale sopliky a len cakam,kedy to zase vypukne.Momentalne som druhe ockovanie odmietla s tym,ze po prvom mi ochorela,ale neviem,co dalej.

supocka
24. jan 2012

@eaka Je to svinstvo,ti poviem,ale vazim si,ze bola aspon uprimna,hoci ma riadne zaskocila.Tiez vravela,ze u nas je to bohuzial povinne ,tak ockovat musi.Len to ma dorazilo,ze jej synovia mozu mat tak okolo 50-tky a nikdy ich nedala zaockovat.Uz vtedy davali detom to svinstvo a nikto sa o tom ani nezmienil,ze to moze skodit.

supocka
24. jan 2012

Ked som bola v Anglicku,vraveli mi,ze si mam dat syna
zaockovat proti prasacej chripke,lebo to mozem neskor lutovat ,ked mi ochorie.A lekarka na SK mi povedala, ze v ziadnom pripade,ak ma ochoriet,ze ochorie aj keby mal mat v sebe 10 vakcin.Ze to je vsetko len o biznise.

kbeata
24. jan 2012

@miska_zv som z BA,prve sedenie asi hodinu 60euro,kazde dalsie po 30 euro 😒 ,no skoro som odpadla,ale tak idu tieto ceny,mame za sebou 4 navstevy,dva druhy homeo,maly mal jacmene na viecku tri naraz,zmizli mu,vstrebavaju sa,nemusi ist na zakrok 🙂 🙂 ,sice dole pod vieckom ma este jeden,ale nie je to akutne,chodime este k ocnej na kramare,maly ma ocko.proti tbc,odvtedy ziadne

zaockujte_aj_slnko
24. jan 2012

@heimdalls
ahoj da sa niekde zohnat link alebo odfoteny ten - reflex o očkovaní z februára 2011?

zaockujte_aj_slnko
24. jan 2012

@eaka
no to je mozne, lebo v zahranici funguje sudnictvo, a mohla by si ich spatna zalovat ak by si schytala tetanus... na slovensku nevysudis NIC..... ani za smrt sposobenu lekarmi, ze ano

kbeata
24. jan 2012

@heimdalls no MMR-ku rozhodne nie,je pestovana na ludskej DNA,nikdy nevies ako sa zachova ked sa stretne s druhou ☹ DNA

heimdalls
24. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko - tu je to: http://www.stv.sk/online/archiv/fokus?date=2011... spomínaná veta ktorú som použil je od 23:00 minúty, je to inak ralácia kde bol "paľbe" petoT vs hajzeľ Dlouholudský na STV 2

moira19
24. jan 2012

@vefi89 Kamoska sa ma minule pytala, ze ako to je s tetanovkou, lebo dr ju chce ockovat, ale ze ona rodila cisarom pred 5mi rokmi a ze vtedy dostala tetanovku. Tiez zaujimave, ze tehotnu zaockovali.

prevenar
24. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ..ono celkom ani nejde o to,ze "nieco vysudit" (aj ked bolo by pekne ak by pravo fungovalo aj u nas tak ako ma) ..ale o to , aby sa lady pohli. keby na nich podalo 500 ..alebo 1000 ludi rozne zaloby a ..alebo RUVZ alebo ministerstvo, by muselo naraz operovat v 1000 sudnych sporoch a stale by pribudali dalsie..tak to by velmi rychlo rozmysleli cele "povinne" ockovanie. preto musite bojovat kolko vam moznosti dovoluju a MINIMALNE podavajte staznosti na prislusne urady .. urad na ochranu osobnych udajov a urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou , mozno aj dalsie. ked uz nemate na zaloby ..ale ak mate , vsetko tahajte na sud ! inak sa NIKDY , NIKDY NIC NEZMENI . ked im date pokoj budu zabijat vase deti a este sa smiat , medlit si ruky a uzivat si peniaze ktore im VY za to zaplatite.

moira19
24. jan 2012

@heimdalls Dlhoneludsky je fakt "trieda", vacsieho blba som uz davno nevidela. "Ukazte, kde su tie dokazy!"... Petot mu vraj nie je kolega 😀 , ale asi ma pravdu, neviem co ma vystudovane, ale asi nie socialnu pracu 😝 (tym nechcem nikoho urazat, kto studoval socialnu pracu).
Takto "momentalne" tazko postihnutych nechaju volne behat po svete?

alikaa
24. jan 2012

Ahojte, trosku mimo temu, ale okrajovo sa jej tyka. Dnes alebo zajtra bude vo vecernych spravach Markizy reportaz o rodine s 2 autistami. Jedno dieta upadlo do autizmu po prvych vakcinach, druhe po MMR vakcine (to tam ale urcite nepovedia). Maju 12 a 23 rokov. Obaja rodicia nepracuju, aby sa starali o svoje deti a stat im odmieta platit ako opatrovatelom, pritom obaja maju opatrovatelsky kurz. Vraj ked su rodicia, nemaju na tento prispevok narok a odporucili im deti dat do ustavu. Oni sa obratili na sud. O tom bude reportaz. A bolo by fajn, keby sa k nim pripojili rodiny s podobnym problemom. Teda ze stat im odmieta vyplacat opatrovatelsky prispevok. Oni kvoli tomuto ledva prezivaju a keby sa na ten sud obratili hromadne s viacerymi takto postihnutymi rodinami, urcite by to pomohlo. Ak viete o niekom, ozvite sa.

prsky
24. jan 2012

@moira19 to by ma tiez zaujimalo, lebo mam 2x cr za sebou a niekde sa to tu uz mihlo, ze davaju tetanovku, ja o tom neviem, ze by mi dali, ale tak pichali mi po porode kadeco, tak sa to tam mohlo "stratit" 🙄