Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
9. feb 2012

@zuzana_m ....ehh.. nie.. tu nexistuje ziadne "dohodovanie" stylu nieco za nieco ..takto to nemoze fungovat. to co vravys, je uplne mimo akehokolvek pravneho ramca, de facto pravne poskodis sama seba za stavu,ze vobec nemusis. poskodis sa uplne dobrovolne (nazvem, to ,ze to nie je prilis mudre) ..ja ti radim : "DOHODA SA SKRTA" - TO MI PORADIL MOJ PRAVNIK . a dalej pokracuj podla vyhlasky ktora hovori jasne o tom co sa ma do karty zapisat. ..ak ta nahlasi bude to len v tvoj prospech lebo nezakonne ziskanie osobnych udajov zrejme zmari cele konanie .. zaroven pani doktorka moze skoncit s peknou pokutou ..myslim nejak 1000-2000eur ? niekde som ti videl , ale uz si nepamatam.

asi tak .

zuzana_m
9. feb 2012

@prevenar Ďakujem 😉 No takže ,už ako som odmietla rázne, tak som jej povedala,že nech len zapíše do karty, s týmnesúhlasí,nepohnem ňou, bolo zjavné z jej chovania,že je mimo, kvoli RUVZ. Ona proste CHCE aby som podpísala jej tlačivo (to som odmietla, a aj manžel, a povedala som jej,že jednáme s právnikom,ktorý nám zakázal podpisovať) aby mohla upozorniť RUVZ, to mi povedala na rovinu,,,,ale som jej aspon prislúbila,že donesiem vlastné vyhlásenie----napísala som to podla predlohy čo ste sem už dali, sú tam ale vymenovaní výrobcovia len na MMR vakcínu,,,tak som rozmýšlala,že tam len šupnem výrobcov Hexy+Prevenaru? Hm? Alebo vakciny? Čo je lepšie? A kde najdem kompletný zoznam? Mám z toho strašný hokej už, všetko sa mi mieša,preto sa pýtam. A uviedla som tam,že z dôvodu možných vážnych než. účinkov, ktoré sú aj v príb. letáku. No a ešte sa jej chystám povedať, že ked nás udá,budem nútená podať žiadosť na prešetrenie veci, že niekto nakladal neoprávenen s našimi údajmi...to by som aj urobila.

prevenar
9. feb 2012

@zuzana_m zijem aby som sluzil 😝

ok, ved robis ako uznas a vhodne ..ale z mojho pohladu dodrzovat nejaku "dohodu" ktora je postavena na protipravnom jednani a poskodzovani samej seba mi pride absurdne .. ale to som ja , ved kto mi na tomto svete uz len rozumie 🙂

napises konkretne vakciny o ktore nemas zaujem. vyrobca / obchodny nazov vakciny. http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

viac ti k tomu mozno povie manof . ja som zrejme dorazil na dno mojho poznania ohladom tvojej otazky 🙂

prevenar
9. feb 2012

@zuzana_m ..inak ak mate pravnika, mozno by som skusil taky psi kus , ze proste nech vsetko riesi uz len s tvojim pravnikom 😀 ako tvojim pravnym zastupcom v tejto veci. das mu splnomocnenie a dovidenia.

hobit
9. feb 2012

@prevenar ahoj, prosim ta, podla ktorej vyhlasky ma lekar len zapisat do karty, ze ockovanie sa nekonalo a nic viac? dakujem

hobit
9. feb 2012

@prevenar inak to s pravnikom uz ja mna napadlo, mam nejakych znamych-pravnikov len uz nejakeho ukecat aby sa mu chcelo s tym zabavat 😝

prevenar
9. feb 2012

@hobit kurnik, mal som o tom nieco schovane z davnejsej doby, ale neviem to uz najst ☹ ..snad @petot bude vediet. aj mne by sa to zislo sa na to pozriet znovu.

prevenar
9. feb 2012

@hobit tak , je to urcite aj otazka , nejakych penazi. znami, neznami zadarmo sa s tym asi nebude zaoberat nikto. ..alebo mas sakra dobrych znamych 😀

petot
9. feb 2012

@zuzana_m Lekárku dôrazne upozorni, že Ty nemôžeš niesť dôsledky za jej chybné rozhodnutie - ak sa od nej Tvoje osobné údaje dostanú neoprávnene mimo ambulancie, tak sa budeš musieť brániť všetkými právnymi spôsobmi, lebo ona zrejme nebude namiesto Teba platiť pokutu od RÚVZ.

Právne spôsoby znamenajú:
1, Keď Ťa akokoľvek začne riešiť RÚVZ, podať sťažnosť na ÚOOÚ, že Tvoje osobné údaje sa dostali na RÚVZ, čo znamená že niekto ich neoprávnene odovzdal a RÚVZ ich neoprávnene spracoval
2, Zároveň podať v tej istej veci na prokuratúru trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu podľa § 374 trestného zákona č. 300/2005 z.z.

A ďalšie.

hobit
9. feb 2012

@prevenar 😉 uvidime ci su dobri

prevenar
9. feb 2012

@lucula73 NIKDY nemusis NIC podpisovat ..a uz vobec nic co si sama nenapisala !! nie ste v banke, neberies si uver. je to jednoduche , povies dakujem, ale to nepodpisem , dovi dopo. co spravy ? zastreli ta? prinuti ta hrubou silou aby si podpisala ? zoberie tvoje dieta s nozom v ruke za rukojemnika ? 😠

lucula73
9. feb 2012

@prevenar máš pravdu,ale mnohí lekári to nevedia a nepoznajú vyhlašky....ono by som sa vlastne mohla odvolať na tú vyhlašku z roku 2008,či ako neviem presne,čo bola teraz upravená?keby že jej toto vyklopím,ale nemala som to uplne presne naštudované,lebo ešte furt neviem čo spravíme 😝

prevenar
9. feb 2012

@lucula73 heh, co pozna/nepozna lekar ta v zasade nemusi zaujimat, dolezite je aby si co najviac poznala ty a vedela ako z toho co najviac benefitovat pre seba.

uz som to pisal viac krat ..z isteho hladiska je to jedno (akurat ta to bude stat vacsie, mensie ..alebo ziadne peniaze) co je najdolezitejsie je to,ze sa stopne ockovanie, ostatne veci su uz druhorade.

monikamajova
9. feb 2012

@zuzana_m tak jej len napíš ako ja-odkladám všetky očkovania na neurčito.Podpis.Nemusíš jej vypisovať dôvody-je to ako obchod...ďakujem,teraz si neprosím..keď budete mať takú vakcínu,ktorá bude bez vedľajších účinkov a zdraviu prospešná a na 100% ochráni moje dieťa,bez kontraindikácii,tak potom si ju dám..zatiaľ ti môže fúkať zlatý prášok .. nezarobí..a nemôže ťa dať na hygienu,lebo si neodmietla,ale odložila a nútiť ťa nemôže.. 🙂

lucula73
9. feb 2012

@monikamajova ahoj,ako si to prosímťa presne sformulovala?

monikamajova
9. feb 2012

@lucula73 tak ako som ti napísala..Dolupodpísaná XX odkladám všetky očkovania svojho dieťaťa XY na neurčito.Podpis...a dala som to do karty-prištikla pripínatkom,keby sa vypytovala,nevysvetľuj,povedz len-takto som sa rozhodla a žijeme v demokratickom štáte,nie sme v totalite a vy nie ste dúfam štb 🙂

adikaw77
10. feb 2012

@prevenar Ďakujem,aj som si myslela,že je presne takto,ako si napísal.Ale istota je istota.

adikaw77
10. feb 2012

@monikamajova Tak to bolo fakt odvážne.Toto stanovisko som zaujala aj ja/vo svojom vnútri.Veď načo tam chodiť-aby dieťa premeral a prevážil a keď je treba niečo vážne riešiť-choďte ku odborníkovi...Tak načo je to.Len,aby sme tam behali ako blbí.

prevenar
10. feb 2012

@adikaw77 ..nie, je to len na to aby sa rozkradali verejne financie a profitovala z toho uzka skupina ludi. na to sluzi vlastne vsetko "povinne" . je to zdroj rozkradania , slabej konkurencie s coho vyplyva vysoka cena a nizka kvalita. na tomto je postaveny stat , aby z prace ludi v prvom rade nakrmili sami seba.

iwonita
10. feb 2012

@zuzana_m
ahoj, my sme presne v tvojom stadiu - pred tretou hexou - odmietli ockovanie, a mozem ti poslat nase vyjadrenie. posli mail do IP pls.
ivon

iwonita
10. feb 2012

@lucula73 my sme v karte nic nepodpisovali, doniesli sme vlastny papier a bolo. Dr. nas nahlasila na RUVZ ... bolo to pribl. v auguste 2011 a doteraz sa nam nikto neozval. odvlolali sme sa ale na to, ze nechceme ockovat kvoli tomu, ze nevieme akym sposobom su vakciny vyrabane a v pripade, ze nam to objasnia, sme ochotni svoj nazor prehodnotit. ale myslim ze nikto sa nam ani neozve - kto by nam uz len odpovedal na takuto otazku ?

mates22
10. feb 2012

můžu odložit druhou dávku MMR na neurčito, nebo tam musí být nějaký max. rozestup? na první jsme měli velkou reakci a teď momentálně syn trpí dlouhodobě zvýšenou teplotou (což nemá souvislost s žádným očkováním), našli mu ve výtěrech haemophilus influenzae, řešit se to nebude, protože je prý proočkovanej v hexavakcíně a prý ho považují za zdravého i s teplotou. Ale za 14 dní máme jít na MMR a to se mi nechce, když se mi nezdá v pořádku, přece jen je to živá vakcína. A stačí případně říct doktorce, že to chci odložit a podepsat jí to?

monikamajova
10. feb 2012

@iwonita nikto lebo presne toto keď sme sa spýtali našej doktorky,ža AKO SA TESTUJU VAKCINY odpovedala,že "neviem..." a potom sa jej manžel spýtal,že ktorý rodič by si dal testovať na svojom dieťati vakcíny.,ja určite nie..tak ostala ticho..či niekoho takého pozná..a odvtedy máme kľud.. 🙂

alikaa
10. feb 2012

@mates22 v CR pokial viem, ak sa nic nezmenilo, tak za odmietnutie alebo odlozenie ockovania nemate ziadne sancie/pokuty, takze staci dr. povedat, ze to chces odlozit, alebo odmietnut, nemoze ti nic. A co sa tyka rozostupu, tak na SR sa MMR ockuje len 1x v 15-18. mesiacoch, potom je preockovanie az v 11. rokoch. Tu pekne vidiet ako nezmyselne si kazdy stat robi ockovaci kalendar ako sa mu zachce. Aj Hexu mame len 3x a vy 4x. Cize dalsiu MMR podla mna nepotrebujete.

prevenar
10. feb 2012

@monikamajova ja viem ..tak, ze rodicom nic nepovedia a otestuju ich nelegalne hlavne v nejakej krajine tretieho sveta, kde dufaju ,ze sa to strati. teraz prebieha sud s GSK ..tusim to bolo v Chile , pri takomto testovani zomrelo 24 deticiek. ..ale nemajte strach , hned ako zistia z ktorej latky poumierali ako muchy, tak to opravia a potom uz bude uplne neskodna lol prisaham ^^ kludne mozte v tomto doverovat svojmu lekarovi, alebo rovno aj habakukovi .. 🤐

prevenar
10. feb 2012

@mates22 to ci ma nieco spolocne/nespolocne s vakcinaciou je casto velmi nepriame. kludne si viem predstavit ,ze vakcinacia poskodi/zatazi imunitny system a ten nasledne nezvladne nejake dalsie ochorenie ...ktore sice priamo nepochadza z vakciny , ale s vakcinaciou to samozrejme suvisiet moze. treba sledovat kedy sa zacal stav menit . casto vidno zmeni hned -do 6 dni ..ale velmi bezny je aj horizont 14-20 dni po vakcinacii..

tvrdim , ze najjednoduchsie ako vyhnut problemom je vyhnut sa vakcinacii ako takej ..ale to je samozrejme uz na kazdeho osobnom rozhodnuti .

mates22
10. feb 2012

@prevenar vím, ale poslední očkování jsme měli 9/2011 a problémy s teplotou až letos, po lednové angíně.... s imunitou ovšem bojují obě děti, proto už se mi nechce dávat další dávky, alespoň ne teď, když to není nezbytné a to jak hexa, tak MMR...
@alikaa díky moc, je fajn vědět, že vlastně po té jedné dávce už je stejně chráněnej.....už jsem se dočetla i v očkovacím kalendáři, že horní hranice je neomezená

manof
10. feb 2012

@zuzana_m
Kľudne môžeš naraz do jedného vyhlásenia.

manof
10. feb 2012
prevenar
10. feb 2012

@manof LOL ..tak to je huste. ked sa este niekto na tejto stranke bude pytat,ze koho volit ..tak uz fakt neviem.