Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kajulka1
21. feb 2012

@denduska ale ked som si dala par x ibalgin aj v 3 trimestri tak ze je to ok, vraj to by som musela hltat vela ibalginu..to mi aspon povedali na gynde 2 lekari . To uzatvaranie cievy v srdiecku moze sposobit aj obcasne uzitie ibalginu? Syn je zdravy..

barenka007
21. feb 2012

@halienka ako vysvetlenie 5 ročnému dieťaťu. budiš, ale je to - z jeho strany drzosť, týmto argumentovať p. Filovi, ktorý ma xy naštudovaného, je smieššne. A bohužial bežný posluchač v podvedomí si zafixuje práve tú bezpečnosť v spojitosti so sedačkou -presne ako si povedala. Zase propaganda

coraggiosa
21. feb 2012

@zuzana76 , ani Dluholuckého ani nikoho nezaujíma smrť iného dieťaťa, kým nie je jeho, aj preto možno jediní lekári ktorý otvorili oči sú tí ktorích deti evidentne poškodilo očkovanie.........akože sa oni neboja riskovať postavenie a meno, a nedajú sa ohúriť zachrípnutým hlasom starého pána, vidte Mudr. Elekovú

coraggiosa
21. feb 2012

@halienka ved ludia nie sú hlúpi, ked pán "profesor" porovnáva detskú autosedačku s povinným očkovaním, tak viete čo ? poďakujme sa mu, dobehol sa sám, väčšie fau-paux asi ani nie je . Napísala som to faux pa dobre? ako sa to píše

kajulka1
21. feb 2012

@anicka1981 mne nic ine ako dat si ibalgin nepomoze,asi nevies co je to mat poriadnu migrenu. Keby ta 3 dni vkuse prudko bolela hlava a vracala by si z toho no neviem ci by si po tabletke nesiahla. To som si aj ja hovorila ze ibalgin a ine tablety hnus ale to som mala bolesti hlavy este ako tak znesitelne ale rokmi sa stali neznesitelne a bolest hlavy prestala len po tabletke. A kedze mam male dieta nemozem si dovolit stravit 3 dni neschopna robit nic kvoli migrene a s hlavou v zachode...

coraggiosa
21. feb 2012

Ľudia, ako pokračujete s tým brain stormingom? Ide vám to? pomáhajú pripomienky ľudí? inak s tým zozbieraním sumy na pomoc rodičom na zaplatenie právnika súhlasím, ako na to?

coraggiosa
21. feb 2012

@shakti9 viete čo ma od začiatku zaráža? že v roku 2012 sa " odborníci" odvolávajú na Pasteura, Mariu Teresiu, na výskumy v 50 tych rokoch minulého!!!storočia, na Čínu a Afriku a neviem čo ešte, ale dnes neexistuje žiadny výskum na dôkaz vedlajších účinkov poočkovacích ? toto si necháme nahovoriť? Jasné že existuje výskum, ale výsledky sú tak vážneho rázu, že si myslím že vedci sú asi o život pripravení len aby nevyšli najavo pravdy, len ten je ticho kto je mŕtvy.........nijak inak si to neviem vysvetliť

coraggiosa
21. feb 2012

@tean že? ako funel ty brďo, má byť už v penzii a nechať mladých sa starať o deti

manof
21. feb 2012

@strociatka na otvorenú diskusiu sa neodváži, úbohý zbabelec. Redaktorovi natvrdo povedal, že keď budem v štúdiu ja, tak nepríde. A veľmi dobre vie prečo. Takto totiž má posledné slovo on a aj keby som neurobil tú blbú chybu, tak celkové vyznenie relácie by bolo stále na ňom, čo by nehrozilo, keby som bol fyzicky v štúdiu.

petot
21. feb 2012

@manof Nedá sa povedať veľa vecí naraz. Musíš mať jednu, dve nosné myšlienky a tie povedať za každú cenu. Nikdy nemáš priestor, aby si povedal všetko. Musíš povedať niečo, čo donúti poslucháča zamyslieť sa a nakloniť misku váh.

barenka007
21. feb 2012

nepáčilo sa mi, ako hned na začiatku zvrhol debatu do polohy, že p. FIlo vlastne proti očkovaniu nie je. úplne to vytiahol z kontextu....

maja22
21. feb 2012

Mne to pripadalo, že sa potešil, že manof zavolal, akoby bol na neho pripravený, veď mu od začiatku ani nedal dohovoriť, zrejme tušil, ako začne a tak hneď na to išiel útokom... Škoda, že moderátorovi nedošlo, že tie prirovnania so sedačkami a prilbami sú od veci, asi nad tým nejako veľmi nepremýšľal, čakal, čo sa z rozhovoru vykľuje...

strociatka
21. feb 2012

@maja22 mne to "potesenie sa" prislo neuprimne, asi ako ked niekto polozi stupidnu otazku a aby ste ho nemuseli urazit, tak ho za tu otazku radsej pochvalite: "dobra otazka"...

maja22
21. feb 2012

@strociatka Mne to zasa prišlo také, že sa teší tomu, že má "navrch", lebo on bol pri mikrofóne a keď skočil do reči, hlas z telefónu úplne zanikal...Tiež som nemyslela tú úprimnú radosť, že niekoho vidíš, či počuješ, to potešenie mi prišlo také škodoradostné, aspoň z tónu jeho hlasu...No, v podstate je to jedno, na každého Dluholuckého prejav asi zapôsobil inak, aj v závislosti od toho, čo všetko o očkovaní vie...

strociatka
21. feb 2012

@barenka007 podobne ako jehovisti, vytiahnu len detail a doslovne sa ho drzia, pritom celok im unika

strociatka
21. feb 2012

@maja22 nech je pan prof. neviem aka kapacita, zial slusne spravanie mu asi nic nehovori, nejde len o p. Filla, zial uplne nikoho nepustil k slovu, celkovo to vyznelo iba ako sebaprezentacia

maja22
21. feb 2012

@strociatka Myslím, že sa tam cítil dobre, na otázky odpovedal, ako chcel, v podstate bez kontroly a spätnej väzby, na konci svoju spokojnosť aj verejne vyjadril 😝 Ale ja mu verím, že verí tomu, čo hovorí a verím aj tomu, že sa dáva sám zaočkovať proti chrípke, podľa mňa ak v tom žije celý život, nepripustí, že by to mohlo byť aj inak... Síce argumentačne pokrivkáva a tak nenechá druhých dohovoriť, ale nezrovnalosti si asi všimnú len tí, ktorých téma zaujíma hlbšie a nepúšťajú to jedným uchom a druhým von... Ako som písala hneď po relácii, keby som už nemala čosi načítané, mňa by ako laika presvedčil, že má pravdu, ani to prirovnanie k sedačkám by mi asi nevadilo, toto je podľa mňa tragédia...

lucrezia
21. feb 2012

ahojte, stráááásne dlho som tu nebola, nemam sancu precitat vsetko co ste popisali a urcite mi unikli pripadne novinky. Zaujal ma článok v Zdraví, kde som sa docitala, ze od noveho roku ak rodič odmietne povinné očkovanie, lekár už nahlasuje len štatistické udaje, teda počet odmietnutých očk. a druh. Bez osobných udajov, teda mena a adresy. Viete o tom prosím niečo viac??? To sa uz od noveho roku nerozdávajú pokuty a neposlusní rodicia uz nie su predvolávaní?

erikasadek
21. feb 2012

ahojte ako vzdy len na skok na koniku som velmi malo teraz vsetkych vas srdecne pozdravujem apodavm len info aby ste ho mali s prvej ruky a dali do svojich statistik ti dotycni sa najdu... 😉

takze inofo s fr..... treti avelka vlna osypok za posledne 2 roky rok 2011 15000 evidovanych na osypky... mezdi nimi berte aj deti aj dospelych.. 😉 z toho 16 neurologickych komlikaciii
714 pneumopathii co je nasa pneumonia;...... a 6 zomrelo... tazke ak by nahodou ste poculi ao zuria osypky na okoli a nie na sloevbnsku vezdte ze tu je to caste kazdy rok.. ano z roka na rok je viac pripadov kedze nie je povinne ockovanie ale nie je to katastrofa..; pre znalcov tu je zdrohj....

http://www.leparisien.fr/laparisienne/sante/rou...

vsetkych vas pozdravujem... 🙂

miliharmi
21. feb 2012

Taky jsme to s manželem poslouchali a ačkoliv to manžela až tak nebere a ani neví kdo je prof. Dl., to co říkal, nás s manželem strašně dostalo hlavně ty polopravdy až výmysly, co se týká sledování negativních účinků a následků očkování. Prý se sleduje i zvýšení nehodovosti po aplikaci vakcíny 😀, za to na encefalitidy a meningitidy krátce po očkování se podle všeho kašle, to všichni přeci vědí, že s očkováním nesouvisí. Když slyším o tom, jak jsou pečlivě sledovány následky očkování a přitom vím, že encefalitida a následná smrt naší malé nebyla žádným z lékařů roky nahlášena na Súkl ani nikam jinam, až dokud jsem to nenahlásila sama a zdá se, že ani meningitida toho nedávno zemřelého chlapečka nebude hodna nahlášení, pokud ji nenahlásí sami rodiče a stejně možná bude smetena jako nesouvisející. Vždycky když slyším ubezpečování o sledování neg. následků a přitom vím, že ani encefalitida s následkem smrti nikomu z povinných nestála za nahlášení jako podezření na než. účinek očkování, tak vím, že jsou to jen lži jen výmluvy na uklidnění veřejnosti. Já si nic nevymýšlím, možná moje slovo proti slovu slovutného profesora nic neznamená, ale já jsem to prožila na vlastní kůži, nikdo nic nehlásil, až když jsme to nahlásila já a Súkl to prověřil, zanesli náš případ skutečně jako poškození očkováním, ale kolik rodičů bude hlásit něco na Súkl? Kolik skutečně závažných až fatálních následků hlášení unikne, když ani zánět mozku a smrt nikdo nehlásil? Já jsem přesvědčena, že hlášení unikne většina i velmi závažných následků, pak snadno může prof. Dl. tvrdit, že 1:1000000 apod.

Ještě mě zaujalo, jak prof. tvrdil, že svět sužovaly 3 metly lidstva: neštovice (pravé kiahne), mor a cholera, ale dál už řešil jen to, jak se očkováním vymýtily neštovice a co zbylé dvě metly, taky bychom na ně bez očkování dodnes umírali? 😉 Nebo že by nevěděl, že proti těm se nikdy plošně neočkovalo? A nebo by neštovice ustoupily i bez očkování podobně jako mor a cholera?

miliharmi
21. feb 2012

@maja22 Také mám stejný pocit z toho pořadu, kdo se nezajímá a obecně věří lékařům a odborníkům ve všem, bude výkonem prof. přesvědčen, bohužel na to bude muset asi ještě doplatil spousta dětí, ach jo. @ Manof nebyl vůbec slyšet z toho telefonu, za to prof. až moc a bylo jasně zřetelné, že se až třese na to, jak na Manofa vytáhne ty autosedačky, fuj.

halienka
21. feb 2012

No akurát som dopočúvala a poviem vám, že som si to každú chvíľu musela zastaviť, musela sa poprechádzať a vydýchať a až potom mohla ďalej počúvať 😝 No ja by som toto nevydržala tak s pevnými nervami ako manof, ešte len sa začal dialóg medzi vami a ten Dluholudský sa automaticky postavil do role redaktora, začal on klásť otázky ako by to bola jeho relácia, to čo si dovoluje? 😠 On tam bol na diskusiu alebo na odpovedanie na otázky redaktora a telefonujúcich a nie na kladenie otázok! A on začne klásť otázky vlastne telefonujúcemu? No ty kokso... 😠 Ale toto je častá skrytá útočná taktika, aj taký Dzurinda ju rád používa. @manof túto taktiku skús ty na neho použiť nabudúce - chrliť na neho množstvo nepríjemných otázok s minimálnym časom na odpoveď. Alebo, zdá sa, že úplne inak raegoval na ľudí, ktorí sa nepredstavili ako na teba čo si sa slušne predstavil a on sa automaticky postavil do útoku, takže možno by malo lepší účinok nepredstaviť sa a povedať nejaké dve-tri dôležité otázky, v ktorých bude skryté niečo čo všetkých "preberie". No a bomba, že teraz nie je strach z chorôb, tak je strach z vakcín 😀 Som lepšiu hlášku ešte nepočula 😀 Akože teraz už neexistujú vôbec žiadne také choroby, ktorých by sa mohol človek báť?! Tak nevieme čo od nudy a ideme sa báť vakcín 😀 😀 No ale inak si myslím, že tam odznelo aj vcelku dosť protiočkovacích zaujímavostí a že to aspoň pár ľudí trkne 🙂

moira19
21. feb 2012

@coraggiosa Na fb je jeden celkom sikovny navrh v rovnomennej diskusii.

bambi2
21. feb 2012

@halienka prosim ta kde najdem v archive na lumene ten rozhovor?? nechce sa mi to stahovat, strasne dlho to trva...

elannor
21. feb 2012

no, prihlasila som sa tu az teraz, lebo som sa konecne trochu ukludnila... Keby som toho profesorika stretla na ulici, naplujem mu do tvare... Obdivujem manofa za jeho pokojny postoj, mna pri radiu skoro vystrelo pri tych autosedackach a helmach...
potom som sa snazila ukludnit driemkanim pri malom a napadla ma taka vec... neviem, ale co by ste povedali na taky napad, ze by sme si pozadavali trvale prikazy pre sloboduvockovani.sk na nejake mensie sumy (povedzme 5 eur, to by som napriklad ja zvladla aj pri materskej)... Verim ze by sa takto pravidelne mesacne vyzbierala aspon nejaka suma, ktora by @manof pomohla... Pretoze to, co vytvoril strankou slobodavockovani.sk ma neocenitelnu hodnotu... A ja osobne neviem, ako inak jeho cinnost podporit (este je tu peticia) a zatial sa neviem nijak priamo zapojit do boja (okrem odmietnutia ockovania)...
je to taky navrh, nech sa kazdy nad tym aspon zamysli, netreba tu silne slova o tom, ako sa ten-ktory z nas urcite zapoji... ale verim, ze niektori tak urobia 🙂

halienka
21. feb 2012

@bambi2 ja som si to stiahla, neviem či sa dá aj nejako inak...ale manof tu dal link na http://leteckaposta.cz/797670674 mne to síce nešlo ale tebe to možno pôjde, to by malo byť online si myslím...

bambi2
21. feb 2012

@halienka uz som skusala ale ide to vyse hodiny... nechce sa mi na to cakat...

halienka
21. feb 2012

@elannor ja som za všetkými desiatimi, aj muža som už zlomila, že ak mu tohto roku "vyjdú" nejaké dane (je živnostník) tak 2% posielam manofovi. 🙂 Ja sa teda snažím aj na FB hádzať všetky zaujímavé linky ktoré tu objavím, aby som rozširovala kde sa dá...

anicka1981
21. feb 2012

@kajulka1 juj, tak take zle to nebolo, aj ked som sa tiez skoro povracala, ale preslo mi to jenom dni,,, tak sa dalo vydrzat, a zase kazdy ma aj iny prah bolesti, ja ho mam dost vysoko,,, mne zase spred tehu zaberal paralen, ibuprofen, nurofen vobec,, ale to akurat bolest presla, by som povedala,ze pri viroze, mi to skor predlzilo dobu liecenia,ked to porovnam s tym, ked neberiem nic, som skor fit,,, a migreny som zacala mavat az teraz po porode, pred tym vobec som nemala....

petot
21. feb 2012

@elannor @halienka @miliharmi @maja22 @strociatka @barenka007 a ostatní, ktorí predýchavate ten rozhovor,
môžete ešte vyjadriť svoj názor redakcii Lumenu, kým vaše dojmy nevychladnú 😉 lumen@lumen.sk
Len dajte pozor, aby ste ich neodstrašili od témy ako takej.