Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maja22
21. feb 2012

@petot ja som už písala, pán redaktor mi už stihol aj odpísať, že určite ešte nejaká relácia bude, s hosťom z druhej strany 🙂

katarinka81
21. feb 2012

@manof Na otvorenú diskusiu sa pán doktor neodváži, pretože nie je zaočkovaný proti fackám. Sama by som ho rada zaočkovala, poriadnu by som mu vylepila a čakala kým mu vyhnisá líce. A potom by ho tie pozitíva očkovania možno prešli.

elannor
21. feb 2012

@petot dobry napad, ktory som prave zrealizovala 😉

vefi89
21. feb 2012

@petot ja som im tiež písala hneď po skončení 😀a a mi odpísal, že s @manof sa dohadujú, ale že ot nejde tak rýchlo 🙂

strociatka
22. feb 2012

@lucrezia prosim ta a v ktorom Zdravi to bolo, ze by som si ho isla kupit?

coraggiosa
22. feb 2012

@halienka ja som to stiahla za 5 minut a to mi stale padá internet

heimdalls
22. feb 2012

Stiahnutie relácie je úplne jednoduché. Stránka http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=53 a tam máte čiernu ikonu diskety (sťahovanie). Súbor má cca 14Mb čo máte dole za pár sekúnd.

bambi2
22. feb 2012

@heimdalls diky ide to rychlo teraz 🙂

heimdalls
22. feb 2012

p. Dlouholudský - " Na osýpky zomiera ročne 700 az 900 tisíc ľudí" KDE??? p. Dlouholudský. To že na území SR boli minulý rok 2, áno dobre čítate 2 prípady osýpok, ste už nepovedali, aj tie dovlečené zo zahraničia. P. Dlouholudský, ako sa dá pri takejto štatistike ochorieť? Možno v Afrike, deti absolútne podvíživené, často krát HIV pozitív. ale v európe?

bambi2
22. feb 2012

@heimdalls to co rozprava, znaci, ze ma kuraci mozog... 😀 😀 😀 vazna debilita... 😀 😀 😀

luba41
22. feb 2012

@heimdalls si to prepočítaj k 7 miliardam obyvatelov, či kolko nás je, aký pomer vychádza . Zas môže argumentovať, že všetci sme očkovaní, tak preto u nás len 2 prípady

halienka
22. feb 2012

@heimdalls no zas skryté zastrašovanie 😖

vefi89
22. feb 2012

a že ťukla som do googla výskyt osýpok na Slovensku... a kopírujem: "Posledné autochtónne ochorenie na osýpky sa v Slovenskej republike vyskytlo v auguste 1998.Koncom roka 2003 vznikla epidémia u cudzích štátnych príslušníkov v troch utečeneckých táboroch v súvislosti s ktorou sa zistilo jedno ochorenie u 3-ročného neočkovaného dieťaťa. " takže? 😀 viac na SK toho vraj nebolo! takže očkovanie má niečo do seba! 😀 😀

tin007
22. feb 2012

@vefi89 minuly rok boli 2 pripady, oba muzi nad 30, ktori si osypky doniesli zo zahranicia (tusim 1 z Fr a druhy z UK)

heimdalls
22. feb 2012

@vefi89 - a teraz si zoberme opačnú stranu mince Priorix (MMR) a jeho nežiadúce účinky, nie tie z príbalového letáku SR, ale anglického, kde je napríklad aj cukrovka. TOTO máme riskovať pri očkovaní našich detí, cukrovky autizmus a bordel aplikovaný do tela zdravého dieťaťa.....nikdy. Ani za cenu akejkoľvek pokuty tento zločin na tom najcennejšom čo mám nedopustím.

vefi89
22. feb 2012

@tin007 presne pre toto som to vyňala z textu, lebo aj pán profesor spomenul, že boli len dva prípady dovlečené zo zahr 😉
@heimdalls ja som názoru, že keby to každý prekonal, bol by svätý pokoj... a už som tu písala pár strán dozadu, že nechápem zmýšlanie farma firiem, či im nemôže byť jedno, či majú zisk z vakcíny, alebo zisk z toho, že sa nakazím a tak i tak to vyrieši pán dr. predpísaním dlhého receptu... (hoc jasné, nie každý by to riešil v lekárni)

luba41
22. feb 2012

@vefi89 a aké lieky by bolo nutné predpísať pri liečení osýpok, mumpsu, rubeoly? Alebo bez predpisu kúpiť v lekárni? Ked porovnám kiahne - tak pri nich max. tekutý púder, ktorý sa aj tak už neodporúča alebo Fenistil.

vefi89
22. feb 2012

@luba41 ja neviem, to bola len úvaha 😀 ale myslím, že isto by tie svine vedeli niečo vymyslieť 😅

barenka007
22. feb 2012

že ma to nenapadlo skôr, napísala som toto:
Dobrý deň,

Vážena. redacia, pán moderátor Koróni,

chcela by som reagovať na včerajšie vysielanie s pánom Dluholudským, o očkovaní.
Nedá mi nenapísať, že tzv. fundovaná osobnosť používa ohladne očkovania uplne scestné argumenty - mám namysli súvislosť s autosedačkou alebo helmou, a tiež čísla ktoré odprezentoval - resp. iba "hádzal z brucha" absolútne neodrážajú realitu.... a dalsie velké nezrovnalosti ktoré takzvane vypustil do éteru iba podporujú demagógiu v očiach laickej verejnosti.
Taktiež nedal šancu na vyjadrenia volajúcich - napr. pána Filla, aby čo len dokončil načrtnutú myslienku, skákal mu do rečí, odbočoval a pod. Na danú tému je potrebné hovoriť objektívne a odborne, aby verejnosť mala možnosť vypočuť si relevantné fakty, a nie paralely o autosedačkách - to je naozaj pod úroveň.

Preto by som uvítala, keby sa vo vašom rádiu našiel minimálne rovnaký priestor na prezentáciu názorov tzv. zastancov slobody v očkovaní., resp. priestor na otvorenú diskusiu oboch strán.
Naozaj je o čom hovoriť - vašich poslucháčov táto téma veľmi zaujíma.

Ďakujem za pochopenie, Vaša poslucháčka z Košíc

nadezdah
22. feb 2012

Tak my sme už od dr. doma. Opýtala sa ma ako som sa rozhodla s tým očkovaním, na čo som jej odpovedala, že asi dáme, ale že chceme aspoň mesiac počkať, lebo som ja aj dcéra boli na ATB a malému idú zuby, tak zle spáva a je soplíkový. Tak dr. bola úplne v pohode, že v poriadku, odklad môže byť a to sa nehlási, že aby sme prišli, keď budem chcieť. No neviem čo sa porobilo, možno zavážilo, že bol s nami manžel. A ako ďalej ? Mám mesiac na rozmýšlanie.

crysmile
22. feb 2012

@nadezdah studuj, mas mesiac k dobru, ale ak zistis o com je ockovanie, ockovat nedas..

margotka7
22. feb 2012

Ahojte. Urcite sa tu toho uz vela popisalo, no nemam cas aby som prestudovala 1063 stran ☹. Preto by som vas chcela poprosit o radu. Moja dcerka dovrsi buduci tyzden 18 mesiacov a mali by sme sa ist buduci tyzden ockovat na MMR (doteraz sme sa uspesne vyhli). TBC a 3x hexu sme bohuzial dali, no po zasvateni sa do problematiky ockovania sme sa s manzelom dohodli, ze uz ockovat dcerku nedame. Chcem sa spytat, co teraz robit? Studujem a studujem, ale stale mam v tom hokej ☹ . Mam ist za lekarkou, priniest jej nejaky papier -vyhlasenie ze nechcem dat malu ockovat? Nahlasi ma? Ako sa vyhnem predvolaniu RUVZ? Citala som, ze nemam pisat o konkretnych chorobach, na ktore nechcem dat zaockovat, lebo toto sa povazuje za priestupok. Vraj je dobre odmietnut konkretnu vakcinu Priorix, ale zase tam bolo pisane, ze RUVZ si moze dat tu namahu a dat doniest tuto vakcinu pod inym nazvom od ineho vyrobcu. Co teda robit? Poradte prosim. Vdaka

heimdalls
22. feb 2012

@margotka7 - pár strán dozadu tu prevenar uviedol zhruba znenie toho čo odnesiete lekárke, takto to asi vypadá:

Ja, dolu podpísaný XY, nar. --- v XX, týmto na základe práva na informovaný (ne)súhlas so zdravotnou starostlivosťou, ustanoveného v čl. 5 a čl. 6, ods. 2 Dohovoru o ochrane ľudských práv a dôstojnosti človeka v súvislosti s aplikáciou biológie a medicíny (Dohovoru o ľudských právach a biomedicíne), ktorý na území Slovenskej republiky platí od 1.XII.1999 v znení Oznámenia Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky č. 40/2000 Z.z., a bližšie špecifikovaného v §6, §11 ods. 8 písm. d) a §4 ods. 4 Zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ako aj v zmysle ustanovení Ústavy Slovenskej republiky o ľudských právach a základných slobodách, vyjadrujem svoj

INFORMOVANÝ N E S Ú H L A S

s očkovaním môjho dieťaťa XY, nar. ---- v XX, očkovacími látkami Priorix (výrobca: GlaxoSmithKline), Priorix Tetra (výrobca: GlaxoSmithKline), M-M-RvaxPro (výrobca: Sanofi Pasteur) a ProQuad (výrobca: Sanofi Pasteur).

Žiadam o striktné rešpektovanie tohto môjho informovaného nesúhlasu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toto doručíte lekárke/ovi, nič iné nepodpisujte u nej v ambulancii a žiadajte o dodržanie zákona o osobných údajoch, t.j., že žiadne Vaše údaje nebudú poskytnuté tretej osobe (RÚVZ), hlavne si dajte pozor na to podpisovanie jej tlačív. Ako včera povedal p. Dlouholudský, pokuty prakticky nehrozia a ak tak určite nie tých 300€......a keby teoreticky aj áno, určite, aj keď je to nespravodlivé za to, že svoje dieťa vedome neotrávim a neublížim takto drasticky jeho organizmu tie peniaze stoja. MMR (Priorix) obsahuje živé oslabené vírusy osýpok, mumpsu a rubeoly vpichnuté neprirodzenou cestou do organizmu maličkého dieťatka. Konzultoval som toto očkovanie s našou lekárkou, jej odpoveď - "Toto očkovanie a jeho voľbu ja ponechávam na rozhodnutí rodičov, nakoľko sa jedná o najhoršie znášané očkovanie deťmi s najviac kontraindikáciam po jeho absolvovaní"

lucrezia
22. feb 2012

@strociatka , bolo to v tomto poslednom februárovom ZDRAVI, no ide ma rozhodit, lebo ho neviem najst a to som bola pripravená, ze pri najblizsej navsteve ho beriem MUDr-e.
Ale nikto mi neodpovedal na otázku, to vazne nikto nic o tom nevie? ☹ Manof, Petot vy ste najviac zahlbení do problematiky, nepoculi ste o tom? Pisete tu vyjadrenia pre lekárov, ale vraj sa uz od januara nenahlasuje meno a adresa odmietajucich, lekar iba nahlasuje statistické udaje, teda pocet a druh odmietnutých ock. Ak to tak naozaj je, tak potom roznymi vyjadreniami na seba iba zbytocne upozornujete, ci...?

zuzkap2
22. feb 2012

@lucrezia udajne by sa malo nahlasovať len počet odmietnutí, bez udania mena, ale každý lekár si aj tak robí po svojom

No v jednom mal Dlouholudský pravdu: RÚVZ BB zatiaľ pokutu ešte nedal, aspoň ja mam také info aj od iných rodičov

zuzana_m
22. feb 2012

@lucrezia Aaale nahlasujú veselo všetko! 😠 Meno,rodné číslo dieťaťa a ešte nás nútia to aj podpísať. Špinavé hnidy,nič nevedia o právnej stránke veci,len majú natlačené do tých ich hláv postup, ako nátlkaom vymáhať podpis rodiča na tie ich tlačivá, vraj aby boli oni krytí. Je mi zle, mne Dr. dala tlačivo,kde sa mám podpísať,že som bola upozornená na možné zdravotné problémy ked neočkujem a že preberám na seba zodpovednosť,,,atd.,,,a meno našej dcéry a jej r.č. ,,,no dala som jej aj svoje vlastné prehlásenie,že odmietam konkétne vakcíny,NIE očkovanie ako také.

lucrezia
22. feb 2012

@zuzkap2
@zuzana_m aj ja som onoho casu písala vyhlásenia, viem co to je, práve preto ma príjemne prekvapila info, že už to tak nefunguje. No a logicky mi z toho vyplýva, že už tým pádom ani nemozu predvolávat na hygienu a keby aj náhodou bola doktorka aktívna a nahlásila by nase osobne udaje, tak to moze byt brane ako porusenie lekárskeho tajomstva, nie?

manof
22. feb 2012

@maja22
Pán profesor sociálnej práce je v mediálnom vystupovaní veľmi šikovný, to sa mu musí uznať. V tomto ohľade je pre nás veľkou lekciou.

margotka7
22. feb 2012

@heimdalls dakujem za odpoved 🙂. este sa spytam, tie ockovacie latky, ktore su tam obsiahnute, to su vsetky dostupne, ktorymi sa ockuje MMR, spravne som to pochopila? a co ked uz nechcem dat dceru vobec zaockovat, nikdy? to potom riesim zvlast kazde ockovanie, alebo to mozem urobit teraz ? ale to uz by bol asi priestupok, nie?
ake tlaciva davaju podpisovat lekari? to musim podpisat?

zuzana_m
22. feb 2012

@lucrezia Funguje to doteraz. Ale všade inak,aspon mam taky pocit. Záleží od lekára,ako sa ku tomu postaví, čo si všímam. Naša Dr. riešila toto prvý krát, čiže bola úplne pos.atá z toho, hned ako som rázne odmietla,volala predomnou na hygienu nejakej lekarke čo to ma na starosti, že čo ma robiť atd.,,,vraj musí poslať im ,nami podpísané tlačivo,že odmietame, že oni ku nám pošlú nejakú Dr. ,ktorá nás poučí o nevyhnutnosti očkovania,a potom to už riešia oni. Ona jedno tlačivo zasiela na RUVZ,poisťovni,mne,sebe. No ja som jej dala moje vlastné,2x. Jedno pošle RUVZ,jedno dala do karty. Ale ajtak poslala aj svoje s našimi komplet udajmi RUVZ,na rovinu mi to povedala. Žiadna ochrana osob. údajov ani ostatné argumenty ju nezaujímali. Ved ani nevedela nič okolo,len postup ako ma jednať. Sú ako roboti,čo ti poviem. Ani len pribalovy letak vakciny asi nevidela, ani na to mi nevedela argumentovať....škoda reči.
P.S. oháňala sa len vyhláškou, že musí,musí, musí mať ich tlačivo a to poslať-s údajmi. Darmo som jej hovorila o ostatných právnych normách, aj o tom,že ked už tak nahlasovať len počet neočkovaných....