Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martinba
22. feb 2012

Prosim pomozte jednej znamej vyplnit dotaznik k bakalarksej praci. Tema: Informovanost rodicov o povinnom a dobrovolnom ockovani.
Instrukcie:
- stiahnut dokument tu http://uloz.to/xiiigGb/dotazni-k-doc
- zmenou farby textu na cervenu oznacit vyhovujucu odpoved
- ulozit a poslat na qwerety@azet.sk
Dakujem,

halienka
22. feb 2012

@olivia6 to si asi čítala nedávno v jednej debate tiež o očkovaní, kde ktosi písal, že ten čo má tú stránku sloboda v očkovaní, aké ťažké milióny na tom asi zarába 😀 😀 tak ako aj tie farmafirmy 😀 😀 som sa dobre pobavila, nuž ale dotyčnú ospravedlňuje to, že o tom nič nevie, tak môže takú somarinu povedať, keď už nemala iný argument proti antiočkovačom 😀
@vejula to ma mrzí, že máš také problémy, držím palčeky, nech to nie je nič vážne a rýchlo sa z toho dostaneš 😉 aj ti dali nejaké lieky?

halienka
22. feb 2012

@manof 😕 😅 to je čo na tej stránke? 😅

manof
22. feb 2012

@halienka
asi politická kampaň.

olivia6
22. feb 2012

@halienka uz veru ani neviem kde, mozno mi pripmenies,ale take obvinenia sa vyskytuju urcite casto. Ved taka filantropia, to sa predsa neda pochopit 😀 Z toho musi nieco kvapnut - uvazovanie jednoduchych...

strociatka
22. feb 2012

@manof to ma mrzi, ze ste v takej situacii, posleme, kolko budeme moct, ved zdravie nasich deti mame na prvom mieste. Viem o com hovorim, mam dieta postihnute (len lahsie) po ockovani, takze mame stastie (imunitna nedostatocnost, ADHD, poruchy pozornosti, spravania, afektivne stavy), ale da sa to prezit. Mna by zaujimala ak mozem tvoja/vasa motivacia nam vsetkym pomahat?

heimdalls
22. feb 2012

Všetci radi prispejeme Manof, je to na dobrú vec... treba podporiť, mali by sme v čo najväčšej miere

heimdalls
22. feb 2012

@margotka7 - MMR očkovanie priorixom je posledné, do 10-11 tich rokov, máš čas na rozhodovanie čo bude dalej o 10 rokov, určite bude situácia okolo povinného očkovania už diametrálne iná ako je dnes.

Áno, všetky tie vymenované odnoše priorixu sú vlastne všetko dostupné na trhu, žiadna ďalšia by nemala byť.

manof
22. feb 2012

@strociatka
dá sa aj cez 2% dane z príjmov pomôcť - to nikoho nebolí, lebo tým len presmerujete časť z toho, čo by rozflákali skorumpovaní politici. Bližšie info mailom na sloboda.v.ockovani@gmail.com

vefi89
22. feb 2012

@manof takže ideš voliť KDH? 😀

strociatka
22. feb 2012

@vefi89 KDH? Neblazni, idu podla hesla Bohu co je Bozie a nam vsetko ostatne...

strociatka
22. feb 2012

@manof od nas urcite posleme, ja sice nemozem, bo nemam nic, ale manzel urcite, uz slubil 😉

vefi89
22. feb 2012

@strociatka čo je božie? 😅 (teraz sa pýtam vážne, za toto ma ako dieťa mlátil otec, takže neviem ani ň okolo náboženstiev)

manof
22. feb 2012

@strociatka
Ešte k mojej motivácii:

1. Situácia v slovenskom zdravotníctve, ale koniec koncov aj v ostatných oblastiach spoločnosti (kultúra, školstvo, doprava, obchod, poľnohospodárstvo...) je vážne veľmi zlá a to snáď netreba dokazovať.

2. Jedným zo zásadných problémov je nízke (ak vôbec nejaké) sebavedomie pacienta, ktorý častokrát nevie ani aké má práva a slepo bez rozmýšľania nasleduje to, čo mu lekár povie. Asi ako kedysi bolo sväté, čo "pán farár povedali", tak dnes je pre mnohých sväté, čo "pán doktor povedal". Toto je dlhodobo neudržateľná situácia, lebo farmaceutickí žraloci robia všetko preto, aby z nej vyťažili maximum zisku na úkor dôverčivých pacientov - a to aj (alebo hlavne?) skrz korumpovanie lekárov.

3. Niet lepšej zbrane proti korupcii v zdravotníctve, než je informovaný a sebavedomý pacient, čo si tvrdo stojí za svojimi právami, i keď nevravím, že to je zbraň jediná.

4. Verím tomu, že hoci je situácia veľmi zlá, presnejšie KATASTROFÁLNA, je možné zmeniť ju k lepšiemu. To sa však nezmení ani samo od seba, ani zo dňa na deň. Chce to dlhodobú sústavnú trpezlivú prácu.

5. Verím tomu, že drvivá väčšina rodičov to v zásade so svojimi deťmi myslí dobre, skrátka, že väčšina rodičov úprimne ľúbi svoje deti (hoci tie im neraz lezú na nervy, ale taký je holt život 🙂

6. Verím tomu, že mnohí z týchto milujúcich rodičov sú ochotní a schopní pre dobro seba i svojich detí prevetrať svoje mozgové závity a posnažiť sa trochu - ostatne, ide doslova o život, takže kedy inokedy, keď nie v situácii, v ktorej ide o život?

7. Verím tomu, že svojou/našou snahou môžem(e) takýmto rodičom pomôcť ako k lepšej informovanosti, tak aj k vyššiemu sebavedomiu a v podstate aj k väčšej odvahe vo vzťahu k lekárom resp. k otázke zdravia ako takej.

8. Som úprimne presvedčený, že teraz robím správnu vec, a je mi osobne milšie robiť správnu vec 12 hod. denne 6 dní v týždni za životné minimum, než programovať 8 hod. denne 5 dní v týždni komerčný software pre komerčnú firmu za síce slušný peniaz, ale bez toho, že by to prinieslo akýkoľvek osoh ľudstvu, bez toho, že by ma to akokoľvek napĺňalo, v podstate ako prostitútka predávať svoje telo (a v tomto prípade aj myseľ) na duchovne úplne prázdnu činnosť.

9. Možno to bude znieť staromódne, ale je to skrátka tak, nebudem sa tým tajiť: záleží mi na svojej vlasti i na ľude, z ktorého pochádzam. A je to bolestný pohľad, keď človek vidí, čo sa s touto krajinou i s jej obyvateľmi za ostatné desaťročia udialo. Na druhej strane: "to Slovensko naše, dosiaľ tvrdo spalo, ale blesky hromu, vzbudzujú ho k tomu, aby sa prebralo". Preberá sa. Pomaličky, postupne. Chvála Bohu! A ja tomu chcem napomôcť - aby sa nás čo najviac prebralo skôr, než bude neskoro, skôr, než uviazneme v novej, sofistikovanejšej forme otroctva a bezprávia, než bolo to komunistické.

10. Nechcem na konci svojho života skonštatovať, že som žil bezduchý, prázdny a nezmyselný život, že hoci som mal príležitosť a možnosti urobiť obrovský kus práce v prospech svojho národa a svojej krajiny, nevyužil som ich. To by pre mňa bolo oveľa horšie, než zriecť sa blahobytu.

manof
22. feb 2012

@vefi89
Počuj, to bol vtip?
Z KDH je MUDr. Ivan Pfizer Uhliarik.
To si vážne myslíš, že by som bol schopný voliť stranu, čo na post ministerstva zdravotníctva dosadila takéhoto človeka?

vefi89
22. feb 2012

@manof ja reku robíš aj ty platenú reklamu 😀

romcovaklarka
22. feb 2012

@manof To je strašně pěkný, co tady výš píšeš a já jsem teď tak nějak zůstala v šoku, že to, co děláš, je tvoje jediná "obživa". Poslala jsem taky pár korunek, třeba se mi to vrátí jako karma v tom, aby se někdo takový objevil i tady u nás v ČR 😅 a mimo to i tady se dozvím kolikrát spoustu užitečných věcí i když otázky ohledně zákonů a odmítnutí očka apod. se mě netýkají 🙂 Tak držím palce do další činnosti 🙂

gresa
22. feb 2012

@vejula tak držím palce, nech to nie je nič vážne a prajem skoré uzdravenie. Potom sa ozvi

moira19
22. feb 2012

@manof Ja som manzelikovi velmi vdacna za to, co pre nas robi. Pracuje od nevidim, do nevidim, cez sviatky (aj cez vianoce, 2.januara uz bol v praci) pretoze prachy su prachy a obchodnikovi v UK alebo vo FR je jedno, ze on ma nejaku rodinu. Vidime ho minimum casu, aj to tuka do mobilu alebo do pc, alebo telefonuje. Takze dufam, ze do konca roka sa nam podari dokoncit domcek a on moze nechat komercnu sferu a mozno sa vrati na univerzitu ucit, kde mal "life". Velmi sa o neho bojim, pretoze jeho otec sa nedozil 60ky (rakovina, stary otec detto). Odchadzame na dedinu aj preto, aby sme mali zdravsi zivot.

olivia6
22. feb 2012

mne nazvy vakcin zneju tak negativne a strasidelne, ako nejake skarede zaklinadla - Priorix, Infanrix atd., no brutalne nesympaticke!!! Poviem lekarke, ze si velmi potrpim na peknu rec a jazyk a preto nechcem ockovat pripravkami s takymi skaredymi menami 😝

petot
22. feb 2012

@moira19 Nahovor ho na Cčko. Linus Pauling ho začal brať až okolo 60-tky, a dožil sa 93 a stále mu to myslelo, napriek tomu, že obaja rodičia sa nedožili 61r.

petot
22. feb 2012

@margotka7 Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania odporúča nedávať ani nepodpisovať žiadne vyhlásenie, lebo podľa skúseností lekár ho obratom posiela na ÚVZ. Vyhlásenie od lekára býva zase zavádzajúce a rodiča právne poškodzujúce.

Treba žiadať, aby lekár presne podľa vyhlášky zapísal do zdravotnej dokumentácie dátum, názov vakcíny, výrobcu, dávku, a dôvod neočkovania: rodič nesúhlasil (Z28).

To je všetko čo treba urobiť.

Ak chce niekto urobiť viac, môže ešte predtým žiadať všetky informácie o vakcíne, ako to pred časom navrhol @manof - presné zloženie aj nad rámec príbalového letáku, kontaminácie, použité výrobné suroviny a médiá, výsledky klinických skúšok atď.

manof
23. feb 2012

@romcovaklarka
Srdečne ďakujem za podporu.

manof
23. feb 2012

@moira19
Tož držím palce, aby sa otec vrátil k rodine.

manof
23. feb 2012

@petot
@margotka7
Tu je návod, ako žiadať o podrobné info detského lekára:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

samiana
23. feb 2012

Ahojte,

rozoberali ste tu, myslím, že aj @prevenar, že ktorá politická strana má aký postoj k očkovaniu a preberá sa tu hlavne Kalist, že má taký veľmi rozumný postoj k očkovaniu.

No a moja sestra si prečítala volebný program:

http://www.strana-sas.sk/zdravotnictvo/47

"Súčasný systém povinných očkovaní vyvoláva obavy niektorých rodičov z prípadných nežiaducich reakcií dieťaťa na očkovanie.

Zliberalizujeme očkovaciu schému SR v maximálnej možnej miere. Je nutné otvoriť celospoločenskú diskusiu s posúdením reálnej potreby aktuálnych očkovacích schém s cieľom úplného dobrovoľného očkovania v budúcnosti. Rodičia musia mať možnosť nedať očkovať svoje deti po dôkladnom oboznámení sa s prínosmi a rizikami očkovania. Všetky súčasné očkovania sa dostanú do odporúčaných s plnou úhradou zdravotnej poisťovne, bez akéhokoľvek postihu v prípade neočkovania. Možnosťou upustiť od niektorých druhov očkovaní zvýšime zodpovednosť rodičov za zdravotný stav svojich detí so zachovaním možnosti slobodne sa rozhodnúť o plnej očkovacej ochrane."

Veľmi dobre, pán Kalist berieme. Super tím líder za zdravotníctvo 🙂

Ale čo pani Nicholsonová, tím líder za sociálne vylúčené spoločenstvá?

http://www.strana-sas.sk/socialne-vylucene-spol...

"Podmienime vyplácanie prídavkov na deti dodržiavaním povinného očkovania."

Držíme palce, aby ste tento naozaj dobre premyslený volebný program dobre aj naplnili, milá strana.

Ani samotní "lídri" nevedia, čo robí a čo do volebného programu dal ten druhý. Výborne.

vejula
23. feb 2012

ked hovorite o KDH-koch mna by velmi zaujimalo, ked už maju taku uctu k životu hned od splodenia čo hovoria na to že sa využivaju pri tvorbe mmr vakciny umelo potratene embria... Nevideli ste niekto niekde vyjadrenie k tomuto? Ked už sa tak biju do prs za ludsky život

moira19
23. feb 2012

@manof Uz aby si mal pravdu. 🙂
@petot Uz zacal brat, lebo ho zacal pobolievat krk/hrdlo, citil taky tlak, bolest v mieste kde je stitna zlaza a cital na nete hrozostrasne pribehy, ze to moze byt aj rakovina. Tak rano pravidelne si da 2 tisicku, cez den sa nestihne ani najest, ale vecer si da dalsich 2 tisic. Nastastie vysetrenia ukazali, ze vsetko je ok, ze to je "len" stres.
Inak dalsia dobra skusenost s c-ckom: nahovorila som otca, aby babke namiesto ascorutinu daval 3x500mg c-cka (viac sa neodvazili). Uz rok do nej pchaju rozne lieky (mala cievnu prihodu) a vysledky stale mala zle. Po 2 mesiacoch c-cka ma vyborny krvny obraz aj tlak (ma 88 rokov a tlak 120/60) 🙂

shakti9
23. feb 2012

@samiana no tak to je fakt sila, prave som to docitala...: "PODMIENIME VYPLACANIE PRIDAVKOV NA DETI DODRZIAVANIM POVINNEHO OCKOVANIA" !!! ..."blahozelam" pani Nicholsnova k vydieracskym praktikam, ktore ale postihnu aj poctivo pracujuceho a dane odvadzajuceho cloveka a jeho deti... a co na to pan Kalist?!?! a vraj Sloboda a Solidarita.... nemam slov...

rosaria
23. feb 2012

@samiana odpadávam z tvojho článku, byť tebou pošlem ho do nejakej redacie. Nech si potom ľudia klepkajúna hlavy... majú bordel všade, nevedia o krokoch svojich jednotlivých poslancov/členov...
@vejula dobrý trefný postreh! Ale keď sa jedná o potrat u 12 ročnej slečny, z decka ktorého vyrastie aj tak iba človek , ktorý bude robiť zlobu a nebude poriadne vychovaný, tak sa ako hovoríš bijú do pŕs a odvolávajú na Boha.