Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
29. feb 2012

@didulka85 ta "sranda" je nasa realita 🙂 tiez som odpadol , neboj.

prevenar
29. feb 2012

@strociatka @luba41 -tiez som tuto informaciu zavesil na nase spriatelene forum 😀 tak to mozte diskusiu sledovat popripade aj tam .

http://www.nanicmama.sk/zdravie/bezpecnost-vakc...

filmuska_01
29. feb 2012

@prevenar ahoj, moc ti fandim. to bol vyborny napad.
podla mna je ta ich odpoved vysledkom toho,ze nechcu priznat,
kolko nas je co sme sa rozhodli neockovat dieta.. a potom ako mi priznala lekarka ich na skoleniach poucia , ako sa chovat voci podozrivemu jeidncovi a tvarit ze ste jediny vo vesmire , co rozmysla a dovoli si odmietnut.
vdaka k Bohu za internet a tych ktori sa neboja hovorit.

prevenar
29. feb 2012

@filmuska_01 ..samozrejme, ze to nechcu zverejnit. je uplne jasne ,ze ten udaj predsa MUSIA mat , ze kolko ludi odmietlo. ide cisto len o to , aby sa verejnost nedozvedela , ze tieto cisla rastu geometrickym radom. vedia ,ze ak by to zverejnili ludia by zistili, ze zdaleka nie su "sami" ani "prvy" a to by podnietilo este silnejsi nastup odmietania.

prevenar
29. feb 2012

..nas spriateleny web mi zmenil nazov prispevku 😀 ..tak tu je novy link .

http://www.nanicmama.sk/zdravie/bezpecnost-vakcin

algida
29. feb 2012

@prevenar no to je uzasne,ked som bola na RUVZ BA,tak to mi ich pravnicka ukazovala plne sanony,kolko maju s nami papierovaciek a ze je nas vela,a ked mi koncil termin na dolozenie ockovania(coho sa samozrejme nedockaju),to im vedel pc rychlo "vyplut",ze treba poslat dalsie predvolanie,ale o spocitanim ma zrazu velky problem...... 😠

algida
29. feb 2012

@prevenar @filmuska_01 nech nas je cim dalej tym viac,aby ich to uplne zahltilo,ze to ani nebudu stihat prejednavat,hoci v tom pripade sa obavam, ze by si kancelarske krysy nasli iny sposob postihu a mohol by im to aj niekto schvalit...snad sa po volbach zmeni nieco len k lepsiemu 😉

algida
29. feb 2012

@strociatka mna tiez trapia dutiny 😉 mas par moznosti:ist na kurz, alebo si kupit knizku(na trhu je bohaty vyber,ale keby si mala zaujem,odporucim konkretnu),alebo ist profesionalnemu maserovi,ktory ti spravi komplet diagnostiku a ukaze ti,ako si pomozes.Asi tak v skratke 🙂

strociatka
29. feb 2012

@algida to som si aj myslela, pre mna je asi najzaujimavejsi prave ten kurz, staci kurz, alebo treba komplet studovat rehabilitaciu?

algida
29. feb 2012

@strociatka staci kurz( ja som bola na trojdnovom intenzivnom kurze,neskor este na druhom kurze),sikovnu knizku,do ktorej v pripade potreby nahliadnes a veeeela praxe,mne sa hlasili vsetci rodinni prislusnici a kamosky, muz ma dokaze "otravovat" kazdy vecer....

algida
29. feb 2012

@strociatka s tou praxou prehanam,ta len vypestuje citlivost na diagnostikovanie,pomozes si,aj ked masiruje poprve.

prevenar
29. feb 2012

@algida to zalezi od stran ktore budu vo vlade...

prevenar
29. feb 2012
manof
29. feb 2012

@elannor ja som tiež v napätom očakávaní, čo z toho bude. Teraz sa však k tomu už nebude vyjadrovať RÚVZ TT, ale vyšší level - ÚVZ SR. Ale skôr než za 2 mesiace asi odpoveď nebude.

petot
29. feb 2012

@jezibosorka Neviem.

petot
29. feb 2012

@ariela22 Kľudne sa na to odvolaj. Druhá vec je, že RÚVZ Ti to neuzná. Oni Ti neuznajú takmer nič. Ale to neznamená, že to treba vzdať 😉

strociatka
29. feb 2012

@manof ono to odmietnutie ockovania na RUVZ nekonci?

cigaretka5
29. feb 2012

Ahojte poprosím Vás o názor . fakt neviem ako sa k tomu postaviť. Dnes sme boli s mladšou dcérou u lekarky, pýtala som sa jej mimo iného na nastrelovanie naušiek a ona že okolo 4 mesiaca po očkovani. NAčo som sa ja hned ozvala že minimálne teraz očkovať nechcem . Načo ona spustila prednášku, že sa mi čuduje, že deti to dobre znášajú a že sú to bežne dostatelné choroby, že či si uvedomujem riziká, že mi dieťa nezoberú do školky, že s takým nezaočkovaným dieťatom nikam nemôžem vycestovať, a že si to mám teda dobre rozmysliet. ARgumentovala tiež že nech si beriem príklad zo zahraničia, tam je očkovací kalendár poriadne zhustený proti našim a že mamičky čo žijú v UK chodia pravidelne na SK na očkovanie , lebo s uvedomujú ako je to dôležite...............
Veľmi ma jej reakcia prekvapila, lebo staršiu sme na MMR nedávali očkovať, hexu som dala aj keď jej po nej zostala reakcia na líčkach ( čo mi ale žiadny lekár nepotvrdil, a vtedy z jej reakcie vyznel tichý súhlas s MMR neočkovaním.
TPozerala somweb slobodyv ockovani, a našla info o povinných očkovaniach v zahraničí, čo je ale protichodné s vyjadrtením lekárky- ak teda nehovorila o Madarsku
Fakt nezaočkované dieťa nemôže cestovať? - nepamatam si že by sa ma niekedy niekto pri ceste do zahraničia pýtal , či som očkovaná
Je podľa Vás rozumné vôbec hexu nedávať alebo ju iba odložiť? viem že nakoniec si na tuto otazku musím zodpovedať sama, ale ...............

zaockujte_aj_slnko
29. feb 2012

@cigaretka5
akoze nemoze cestovat?.......v ramci EU neexistuju ziadne hranice aj keby si hned cudzie dieta uniesla tak ta nikto nezastavi......... do chorvatska ta ani neskontroluju ani keby si viezla mrtvolu v kufri........ a chorvatsko je do roka/dvoch v EU tiez.....
.....do specialnych krajin zase nepustia ani teba bez povinnych ockovani, takze toto asi myslela.... ale kto by chodil do takych bohom zabudnutych krajin.....jedine tam vazne skapat..... ci s ockovanim, alebo aj bez...

skolky mna netrapia, a pri tom boome skolok bude zaiste nejaka kde to bude jedno.......tam sa skor obavaju aby NAHODOU niekomu nesposobili poskodenie zdravia a nepadlo to na neockovanie deti, nie zeby vazne neockovane dieta niekomu vadilo....

ockovanie ajtak pred ochorenim nechrani..... 🙂 takze to nie je rozhodnutie o rozume ale o tom ci sa nechas zmanipulovat nejakou papucou mudr.

zaockujte_aj_slnko
29. feb 2012

@prevenar
Dzurindovi som dal viac ako dost 😀.... hoci som ho kedysi volil chudaka 😀

cigaretka5
29. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko No nie som v problematike zbehla ako vy , ale jedno mi je jasne, ze chcemia nie je priroda apodporovat farma biznis nie je tiez moja priorita.
🙂
My sme prešli s mm aj menej navštevované kariny, SIngapur, Malajzia, Thajsko, Chille, Uruguaj......... a nikto nechcel očkovacie preukazy, ale dokina sa dnes tvarila že ani do Viedne na nakup dieťa isť nemože.........
Nevieš mi povedať prosím ešte ako je to v vonku? je teda očkovanie povinné aj v iných krajinách ako je to na slobode v tabulke?

tamix
29. feb 2012

@petot aké sú to tie dobré cmúľacie cukríky s vitC? A koľko je tá malá biela odmerka vo vitC Das gezunde Plus? ĎAKUJEM

prevenar
29. feb 2012

@cigaretka5

1) zoznam niektorych krajin v ktorych nie je povinne ockovanie .. Rakúsko, Nemecko, Veľká Británia, Írsko, Švédsko, Dánsko, Fínsko, Holandsko, USA,Austrália, Nový Zéland, Kanada.. o tychto krajinach ti lekarka ani nerozpravala.
2) neockovane dieta moze chodit do skolky rovnako ako akekolvek ine dieta .
3) nech ti na buduce pripravy zoznam krajin, kam nemozes cestovat bez ockovania 😀 ..sam som zvedavy 😝
4) uplne najrozumnejsie mi vychadza neockovat vobec nic. specialne po hexe maju deti velmi, velmi skarede neziaduce ucinky.

cigaretka5
29. feb 2012

@prevenar no nasa starsia ma nadhernu plet po hexe

prevenar
29. feb 2012

@tamix ta mala odmerka je na nic , to je pre mravca 😀 len sa pomylili a pribalili to do ludskej verzie . je to tam inak niekde napisane, myslim,ze 30mg . v zasade ale pouzivas cajovu lyzicku , 1 = 4-5g Cvit. ked som prechladnuty beriem 15-20g denne ..zvacsa vyzdraviem za 2-3 dni .

prevenar
29. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko ..ani mi nehovor, ja som ho volil vzdy lol . ..daval som obom 🙂 ..ale viac dzurindovi, lebo robo mal viac, tak som to chcel trochu dorovnat 😀

tamix
29. feb 2012

@prevenar 😀 ĎAKUJEM. Teraz mám aspoň istotu, že som sa tou odmerkou nikdy nepredávkovala 😀 😀 😀

petot
29. feb 2012

@prevenar @tamix Je to 130mg, to je denná spotreba väčšej krysy. 🙂 K cmúľacím, pozri https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

prevenar
29. feb 2012

@tamix ..hmm 🙂 ..jedine v pripade, ze by si nepretrzite naberala tak hodinu 😀