Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
11. mar 2012

@prevenar
Teraz je pre nás principiálna otázka, či sme do parlamentu prekrúžkovali Kalista. Bola by veľká smola, kebyže nie.

jezibosorka
11. mar 2012

@omnia23 no presne takto reagovala gynekologicka mojej znamej, vystrasila ju na smrt, by som povedala,
Ked je vakcina v zrychlenom schvalovani, tak sa kopa testov obchazda a je na zvazeni, lebo vakcina obsahuje iba 2kmene virusu, a ked si porvnas rizika spojene s ockovanim, tak je to skor oproti, ako za, ale lekarka ti nepovie, ze to ma aj rizika, iba, ze ked sa nedas, tak dostanes rakovinu do 3rokov,,, vo francuzku prestali deti ockovat proti kliestom, ked viac ako 600deti dostalo sklerozu multiplex na jednej skole,, vtedy tiez urcite nepovedali rodicom, ze vakcina moze sposobit nieco take, keby ano, tak pochabujem, ze by niekto svoje dieta dal zaockovat keby vedeli, ze co vsetko moze ockovanie sposobit..... je to na zvazeni kazdej dospelej osoby, o to je horsie, ze ockuju uz malinke babetka,ktore sa nevedia branit, a rodicia to beru ako povinost, musi sa tak musi....a tiez netusia co vsetko by sa mohlo stat,,, treba precitat pribalovy letak, co vsetko sa moze stat,, sam vyrobca to tam uvadza,, ja som prv nebola len proti ockovaniu, ale cim viac veci mam prestudovane, tak tym som viac proti,,,, lekarka cim viac vakcin preda, tym skor sa dostane na dovolenku do Dubaja, a podobne, je to uz len obchod, lekarom uz davno nezalezi na zdravi, skor maju prospech z choroby, lebo len chory clovek sa vracia, zdravy do lekara nepojde a to znamam, ze nezarobia,,,, rovnako, ako zubarka ti len malokedy odporuci vytrhnut zub, vatsinou, leb ploba a plomba, lebo, ked vytrhne viac na nom nezarobi,,, takze asi tak to funguje,,, je to smutne, a je mi z toho zle... to je moj nazor aj z osobnej skusenosti s lekarmi

omnia23
11. mar 2012

@jezibosorka ano,lekar ti vacsinou rizika nepovie.Vacsinou,pretoze poznam aj lekarov,ktorym naozaj zalezi na zdravi svojich pacientok.

Bohuzial,lekari maju za predpisanie a odporucenie svoje vyhody...a clovek je tvor slaby...nevie sa ubranit pokuseniu

PS:Myslim,ze za Silgardy Dubaj nie je,"len "nejaky kongres v Japonsku alebo podobne 😉

luba41
11. mar 2012

@omnia23 na str. 1064 "stála dopisovateľka z Francúzska" erikasadek - dávala odkaz na čiernu listinu kontrolovaných liekov /kvôli množstvu nežiadúcich účinkov/ vo Fr. .Vtedy sme to preberali kvôli Prevenaru13, ktorý u nás veselo povinne aplikujú maličkým deťom ☹ . A Silgard a Gardasil boli na zozname tiež. Nejde mi ale ten odkaz otvoriť 😒

omnia23
11. mar 2012

@luba41 ale damy,aby sme sa nechapali zle,ja NIE SOM za ockovanie ako take,len chcem podotknut,ze za prve je to na kazdeho osobnom rozhodnuti a zvazeni a za druhe,nepausalizujme tu,ze akakolvek aktivna imunizacia ma LEN svoje negativa a pozitiva nie...

Proste nerozumiem ako moze jeden clovek povedat,ze ak sa zaockujes,zomries.

Absurdne

jezibosorka
11. mar 2012

@omnia23 no su lekari a lekari, ja poznam par lekarov inac, a preto mam nazor aky mam,

a nevravela som o kongresoch, ale o odmene, ked lekar splni limit, cize predpise a preda par vakcin, alebo inych liekov, ktore predpisuje aj ked netreba, len aby limit splnil 😉

manof
11. mar 2012

@luba41
Totálna katastrofa!
Ani Kalist, ani Augustiničová, ani Švorc!
Ale zato Galko a Nicholsonová...
GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR....

Z OĽaNO:
Ani Vanda Rybanská, ani Andrej Janco, ani Robo Papp!
Ale zato Horváthová!

To je totálna katastrofa, to už tie voľby snáď ani horšie dopadnúť nemohli, než dopadli.

blovitc120
11. mar 2012

@manof čakal si niečo iné od nášho národa?

luba41
11. mar 2012

@manof to ešte neznamená,že to tak bude na 100%. Možno si urobia v strane "poriadok". Prekrúžkovanie do čela vrámci strany nemusí byť preferované a záväzné

omnia23
11. mar 2012

@jezibosorka u nas to ale bezi tak,ze lekar dostane odmenu len ak splni nejaky limit.A tou odmenou mu je vacsinou "kongres" so vsetkymi luxus vecami,ktore k tomu patria...A to,ze predpisuju aj latky,ktore by nemali,to mas pravdu

Lekarov poznam aj ja kedze s nimi pracujem takze preto je aj moj nazor taky aky je

luba41
11. mar 2012

@omnia23 ber to len ako info 🙂

manof
11. mar 2012

@luba41
Neviem, či tomu dobre rozumieš:
Jediné, čo by mohlo zmeniť to, kto nakoniec bude v parlamente, je vzdanie sa funkcie niekoho z prekrúžkovaných.
Keď sa niekto z tých, čo boli prekrúžkovaní do parlamentu, vzdá, ide miesto neho ten, kto je prvý pod čiarou, atď.

prevenar
11. mar 2012

@manof ja som kruzkoval Augustiničová a Švorc o Kalist som nic nevedel. ..ale je to jedno. nikto sa tam nedostal. ako si vravel, tieto volby dopadli v najhorsom moznom scenari na vsetkych urovniach. uplna pohroma, skutocne sa obavam toho co bude. ☹ ☹ ☹

luba41
11. mar 2012

@manof no manžel robil trochu s politikou, niekolko rokov naspäť a včera mi práve tvrdil, že to nie je záväzné, záleží na dohode akú mali v strane. Ale súhlasím, tiež by som sa vzdala len nedobrovoľne svojho miesta

omnia23
11. mar 2012

@luba41 ano ano beriem a dakujem,nechcem sa tu v ziadnom pripade hadat to nebol umysel 🙂

jezibosorka
11. mar 2012

@omnia23 no ja poznam jednu primarku, ktora sa vratila z dovolenky, 😉 ako ked chces ockovat ockuj, mne to nevadi, ale ja nedovolim svojemu dietatu nic take ako vakcinu pichnut,,,, 😉 a prave preto, by to malo byt o moznosti volby, nie o povinosti, rovnako ako je to s obriezkou, nausnicami u dievcat a podobnych zakrokov,,, kteore sa nie kazdemu pacia, je to na zvazeni rodica, a ockovanie je jednoducho proti mojmu presvedceniu o zdravom zivote... ako vsetky ine neprirodzene zakroky, ktore su vykonavane na detoch, u dospelych je to ine, ti sa mozu rozhodnut sami, maju rozum,,,, Keby sme ockovania potrebovali, tak by sme sa ockovani rodili, ludstvo je na tejto planete uz dlho, a z toho len cca 2OO rokov sa ockuje,, ked ludstvo vydrzalo bez ockovania, tak dlho, tak si myslim, ze by vydrzalo aj nadalej, ako keby sa nenaslo par chytrakov, ktori chceli zarobit,,,,

luba41
11. mar 2012

@prevenar ja som pozerala priebežné výsledky v noci, čo už hlásil štatis. úrad. Ako prichádzali najprv z "vidieka" z malých okrskov, skoro som plakala ☹

omnia23
11. mar 2012

@jezibosorka nesuhlasim s tvojim nazorom,ockuje sa sice len kratku dobu avsak nemozeme porovnavat zivot teraz a pred xy rokmi...Doba sa meni,ludia sa menia,prostredie okolo nas sa meni...

prevenar
11. mar 2012

@luba41 ..to si urcite nebola sama 😖

prevenar
11. mar 2012

@omnia23 hej ..akurat , take nieco tu NIKTO nikdy nepovedal

tvoja predstava
citujem "Proste nerozumiem ako moze jeden clovek povedat,ze ak sa zaockujes,zomries. "

realita
citujem "..ze mas dobru SANCU,ze zomries na rakovinu po tom ockovani"

myslim,ze kazdy sudny clovek citi a vidi velky rozdiel medzi tymi dvoji tvrdeniami. + za mojim tvrdenim si stale stojim a este raz opakujem ..kto s nim nesuhlasi je slobodny robit si so svojim zdravym co len chce (aj s nasledkami)

omnia23
11. mar 2012

@prevenar ale ja som nehovorila o tebe... 😉

prevenar
11. mar 2012

@omnia23 aha 🙂 ..ja ze hej ..lebo ja by som take nieco nepovedal, dovolim si tvrdit ,ze nikdy 😀

omnia23
11. mar 2012

@prevenar nie nie ja som to myslela vseobecne

prevenar
11. mar 2012

@omnia23 😝

prevenar
11. mar 2012

obavam sa ,ze skutocne na nas ide doba temna ..vcera mi v maili dosiel odkaz na fantasticku stranku.. vsetko plne v slovencine. takze aj tazkej dobe, ktora podla mna urcite pride pomozte legalizovat pravdu ! ..a sirte vedomost o nej dalej. veci ktore sa do "hlavnych" sprav nikdy nedostanu najdete tu. je tam doho dost aj o ockovani aj o dalsich velmi dolezitych veciach.

http://www.voxvictims.com/

pomozte svojim zaujmom posilnit tento projekt.

manof
11. mar 2012

@luba41 keby bolo krúžkovanie nezáväzné, nemalo by zmysel. Jediné, na čom sa v strane môžu dohodnúť, je, že sa ten-či-onen z prekrúžkovaných vzdá poslaneckého mandátu.

halienka
11. mar 2012

No @prevenar švihaj do postele si pospať 😀 presne takéto depresívne a katastrofické myšlienky mám keď mám deficit spánku 😀 uvidíš, že keď sa zobudíš, tak sa ti to až tak hrozné nebude zdať 😉 😀

prevenar
11. mar 2012

@halienka urcite to nebude spankom , neboj 🙂 a ked sa zobudim , nebudeme o nic menej zadlzenejsi ako dnes. + zadlzovanie bude narastat geometrickym radom a bude sa to volat "socialne istoty" ..no a ako vieme , na konci plieska bic ..a ani tento fakt sa mojimi "pocitmi" nijako nezmeni. niekedy vediet je skor prekliatim ^^ 😖

shakti9
11. mar 2012

tiez poznam voxvictims.com, konkretne k ockovaniu je tam napr. prispevok, tusim sa vola Vaccination - the hidden truth (prekl. skryta pravda), je to v slovencine. Bol k tomu aj komentar od babenky, co vyrastala v Ceskoslovensku a v sucasnosti ako dospela trpi sklerozou multiplex, co dava do suvisu s ockovanim...