Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko strava nie je jediný faktor ovplyvňujúci, či dostaneš rakovinu alebo infarkt... nezdá sa Ti, že trošku prehnane zjednodušuješ???

alikaa
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ja som nepovedala, ze moj maly bol alebo je autista. Nastastie som ho po roku dostala na uroven jeho veku, dokonca je v niecom aj popredu. Len som tu rec spomenula ako priklad. Som si ista, ze keby sme neodmietli MMR, tak sa tym autistom mohol stat.

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka
a preco si uplny opak totalny extrovert zase povie, "nebudem sa zamyslat a budem sustavne a opakovane len a len a len znovu donemoty otravovat inych" 😀

eaka
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko velice pochybujem, že si hocikto proste POVIE; či autista, či nejaký extrémne extrovertný exot 😉
Inak ďakujem za velice plodnú a hodnotnú debatu, ktorá asi pomaly ale isto odbočuje od témy očkovanie, tak tu možno už ráno nebude.. 😉
Dobrú noc..

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka
ja som ziadnu MMR vakcinu nikdy nedostal........ rubeolu mam prezitu aj mumps.... cize ziadne ockovanie "naisto" som nemal..... a 26r som nepovazoval za potrebne skoro s nikym komunikovat..........naco aj.......26r...... udajne som ako dieta rozpraval odusu..... a dalsich 24r skoro vobec........

.....posobim ako malo komunikativna bytost? 😀 😀 😀

prevenar
22. mar 2012

@alikaa taky detail ..ale pre poriadok veci a buducnost ..su to Amish / amishi 🙂

prevenar
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
hmm.. zaujimave. mozno .. len mozno by si sa k tomu predsa len trochu mohol vratit 😀 myslim k tej znizenej komunikativnosti. predsa len , nie vsetko co je uz minulostou je zle ..a zaroven vsetkeho vela skodi, takze 🙂

inak povedane ..iste chapes ,ze koli jednemu pripadu, ktory je zrovna ten tvoj nemozno vyvodit teoriu, ktora ma platit na vacsinu inych pripadov. ze . proste ked jedneho cloveka trafi a zabije meteorit , tak teraz zvysnych par miliard nezalezie pod zem a neprezije svoj zivot v betonovych bunkroch. je znamych nespocet pripadov, ked dieta po vakcinacii ochrnulo, zmenilo spravanie - zmenilo sa na "autistu" . za to ze tvoj pripad je iny nemozes (teda aspon by si nemal) ignorovat drvivu vacsiny pripadov ktore sa stali a mali iny priebeh a priciny ako ten tvoj. je zrejme ,ze k jednemu "vysledku" moze a zrejme aj vedie viac, alebo az vela ciest.

..aspon takto nejak to vidim zas ja 😀

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka
naopak tieto priespevky o autizme a MMR su podla mna velmi k veci a dolezite....... lebo uz ma s..rie to bipolarne bud/alebo MMR = autizmus............autizmus nie je z ockovania........

vsetci ti co ich hadzu do oblasti "autizmu" su citlivi introverti......a 1,5r dieta "introvertne" vnima X krat viac ako extrovertne............. staci ze je toho na to dieta v istom case privela, a prask ho..........staci ze to MMR ockovanie "zatazi" organizmus natolko ze to dieta zacne vnimat a sype sa to..... dieta nie je este natolko vyspela osobnost s obrannymi mechanizmami zeby vedelo zaujat adekvatnu obranu.....

jednoduche vysvetlenia........ale tie nechce NIKTO POCUT 🙂.......

takze MMR naozaj radsej nie........ ale zeby to bolo take jednoduche to urcite nie je.......

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@prevenar
no vidis, a ja urcite nie som to co oznacuju autista, lebo sak neslintam do podusky a nechodim s tomom cruisom ale zijem svoj zivot , neviem pocitat odmocniny z hlavy ani ma to nebavi a podobne 😀

a zase si len tam pri tej TRIADE postihnutia..... ako tu blbost volaju......to je tak vagna ze pokojne autistu spravis z 40% populacie alebo aj z 0,00000000004%

prevenar
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko

"neviem pocitat odmocniny z hlavy" heh, tak to neviem ani ja ..a tiez ma to nebavi 😀 dokonca ma nebavi pocitat z hlavy vobec nic 😀

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka "Všetky živočíchy na planéte majú záujem sa pohybovať a dorozumievať, len autista si v 1,5roku proste povie NECHCEM a celý svet sa môže aj na hlavu postaviť..."

ty si zrejme extrovertna dost vacsinovo 🙂
to nie je pravda zeby to nesplnalo tu podmienku..... on sa dorozumieva a pohybuje ale nie v tom vonkajsom svete.... ziaden problem tam nevidim.... poruchou to je len z pohladu z vonkajska, ved ako aj inak....

manof
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
Knihu "Přemůžeme autizmus?" síce napísala špičková vedkyňa prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., ale je písaná pútavým spôsobom, zrozumiteľným širokej verejnosti.

manof
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
Nemýľ si "hard-core" autizmus s ľahšími poruchami autistického spektra (autism spectrum disorders = ASD), OK?
Tváriš sa, ako keby v tom nebol poriadok a neboli rozpoznávané rôzne stupne závažnosti autistických príznakov, v skutočnosti však sú.

manof
23. mar 2012

@prevenar
Ja teda emocionálne "prepätého" Alexa Jonesa veľmi nemusím, ale Dr. Blaylock bol skvelý.
Bola tam reč aj o Česku, prof. Struneckej, prezidentovi i hlavnom hygienikovi ako odmietli očkovanie proti prasacej chrípke a všeličo iné.
Ale English speaking only.

Vďaka za upozornenie na ten rozhovor.

prevenar
23. mar 2012

@manof ..hej, je emocionalne trochu prepaty , to je pravda 😀 je pravda,ze niekedy viac a niekedy menej 😉 ..ale zas na druhu stranu prinasa skutocne informacie a ma tam vzdy hustych hosti. ..ako aj v tomto pripade. ja ho sledujem urcite radsej ako CNN, NBC ..alebo Markizu 😀

nemas zac 🙂

lemge
23. mar 2012

@alikaa ahoj a ako sa maly ocistil od vakcin?nejakym detoxom?

mimave
23. mar 2012

@prevenar vies ja som sa cudovala ze sa do mna obudli, lebo doktorka nam uz na zaciatku ked sme sa videli prvy krat a hnevali sa ze sa musi ockovat tbc povedala ze ona by bola prva co by bola za zrusenie ockovania, aby nemusela ockovat.vtedy sme ale nevedeli ze mozme odmietnut( nikto v nasom okoli ockovanie este neodmietol, ani nas nenapadlo ze nemusime ockovat...) tak ja som pocitala s tym, ze ked tam teraz nabehnem ze neockujeme, tak nie ze ma bude podporovat- nie som naivna🙂 , ale ze mi nebude robit nejake sceny a pod., no prd, omyl... nema ani zaujem si precitat par stran co sme jej doniesli o ockovani, udavat nas ide, aj ked sme jej vysvetlili ze nema na to pravo a naopak- my mozme zalovat ju atd.. no a to je mlada lekarka. ale kaslat na nich na vsetkych. inak dostala ma hlavne s jednou otazkou, ze ci maly papa ryby a ja ze hej,papa. tak sa ma opytala ci viem kolko je olova a pod. v rybach🙂 tak ja neviem , nie je to trochu rozdiel? aspon ja nestudovana tava si myslim ze je rozdiel zjest rybu a nechat si naockovat do tela bordel. ci sa mylim?

strociatka
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko predpokladam, ze cloveka postihnuteho autizmom si este v zivote nevidel vsak? a ak tvoja teoria vychadza z filmov ako Rainman, tak si teda pekne mimo. Skus si zajst na psychiatriu, alebo navstiv ustav pre deti s autizmom, skus si pozriet aj sukromne zariadenie ako ANDREAS, stretni sa s rodicmi tychto deti a potom tu skus pisat tieto bludy, alebo vies co, skus tuto svoju teoriu predniest pred rodicmi tychto deti

cigaretka5
23. mar 2012

Ludkovia nechodim sem moc casto, ale stale meditujem ci mladsiu ockujeme, ci nie. Boli sme teraz so starsou tyzden v enmocke a bola tam velmi pristupna MUDr, bavili sme sa aj o ockovanie, ona ho NEPRIAMO obhajovala, to povinne , ale netlacila ma , doniesla mi ale odborny casopis PEDIATER alebo PEDIATRIA 7/2012 - teraz fakt neviem presne ten nazov. A odborne clanky v nom ma zarazili- ako ze sa isty MUDR vyjadril ze konecne stiahli z trhu nebezpecnu TBC vakcinu, lebo bolo rocne 150-200 tazkych pripadov ako nasledok ockovania. ...... Ze pneumokoky a ich uspesnost ako vakcin sa vlastne neda odmerat, lebo je x kmenov vyrusu a kazda vakcina - sarza je na iny typ ,............ 😲
No zacinam mat pocit ze detio ktore sa narodia trebars v 2016-2020 budu mat ockovanie zakazane , lebo sa zahadne zisti ze aj hexa aj MMR ockovanie je nebezpecne ..................
FAkt sila. 😲
asi som sa uz rozhodla co s mladsou a jej povinnym ockovanim
prepacte za preklepy ,ale behaju mi tu dve dievky 😀 😀 😀 😀 😀

strociatka
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko na druhej strane sa mi paci ako rozmyslas, vychadzas z teorie logicky a kriticky, co sa mi velmi paci, na druhej strane treba mat toho nastudovane ohladne autizmu trosku viac ako len toho "prepichnuteho psa" a aj si zazit zivot s takymito detmi

zaockujte_aj_slnko
23. mar 2012

@strociatka
ze sukromne zariadenie 😀 😀....... dakujem za radu
inak ved to co mysis "tymito detmi" 🙂....... ked je to tak siroka oblast...... alebo popieras aj to, ze je to tak siroka oblast ze ja sam nemozem mat proste autisticke crty lebo nie som v sukromnom zariadeni a dokazem zit zivot? 😀

zaockujte_aj_slnko
23. mar 2012

@manof
vies manof s tebou je ten problem, ze ty vsetko beries cez SPICKOVA VEDKYNA A SPICKOVY VEDEC...... a pritom ani velmi sam nemusis rozmyslat, staci ked to niekto niekde napisal a nekriticky si proste len "vyberies" kto je SPICKOVEJSI VEDEC ako Dluholucky napr. a hotovo.... to nie je velmi presvedcive, lebo vidno ze si tak trochu pokrytec, popieras co jeden "vybadal" a sucasne druheho "badanie" ti nevadi 🙂

zaockujte_aj_slnko
23. mar 2012

@mimave
porovnavat akesi to mozne olovo zo 125g konzervy tuniaka s formaldehydom a hlinikom rovno do zily z ockovacej latky je znacne hlupe a trapne........... navyse je to trapnejsie o to ze ockuju aj deti co ine ako mlieko nepiju 🙂
dost hlupa doktorka

zaockujte_aj_slnko
23. mar 2012

@manof
napr. neexstije ziaden model podla ktoreho oddeluju "vysokofunkcny autizmus" a "aspergerov syndrom".....oni nevedia, lebo su to 2 pojmy a nikto z nich nevie ako k nim dosli....... napisane samozrejme trochu s nadsazkou ale tak to v tej oblasi aj vyzera..........mozes si rozdelit a podelit na 100 teoretickych chlievikov ked neexistuje ziaden uceleny pohlad na autizmus... ani ci to je prirodzena crta alebo dusevna porucha.........nakoniec dusevne poruchy su tiez len PRIRODZENOU variaciou ludskej psychiky, nie ziadne poruchy v zmysle chorob....

akonahle je tam uzavretost. kvazi oddelenost od vonkajsieho sveta a teda aj vyrazna introvercia, tak ti svacnu do diagnozy "autizmus" lebo je to v podstate taky zludovely a nicnehovoriaci pojem....

kbeata
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko zle si ma pochopil 😀
ked dietatu diagnostikuju auti.crty,tak ma okrem ineho aj problemy s prijimanim a vylucovanim potravy,to znamena ze v urcitom case prekonalo zapal tenkeho creva,ono ako keby bolo derave,preto ten lepok,a mliecnu bielkovinu som preto spominala lebo nedokaze stiepit kazein,ten mu potom v mozgu posobi akoby droga 😒 ked sa toto vyluci z potravy ich stav sa zlepsi 😉
nemozes pisat len take unahlene zavery,to je velmi jednoduche 😀
si este raz precitaj po sebe co si napisal,to vyznelo ze celiatik musi byt autista 😒

mimave
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko no bohuzial v dedine mam teda jednu hlupu a potom druhu este hlupejsiu 😒 vela nenavyberame... ale riadne ma zaskocila tou otazkou, normalne som nevedela ci som ja blba alebo ona nevie co rozprava... nic, idem sadit, pekny den

strociatka
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko hehehe, nie nepopieram, crty kludne moze mat vacsina populacie, prevazne muzska so sklonom silne argumentovat logicky 😀 😀 😀 . Ale aj tu nepisem o crtach a ani symptomoch, ale o autizme ak odiagnoze so vsetkym co k tomu patri, lebo ked ma niekto len crty, tak to predsa nie je autizmus. Nechcem aby sa tu sprofanovala diagnoza, ktora je velmi zavazna a z mojho sukromneho pohladu po tolkych rokoch prace s tymito detmi tvrdim, ze aj jedna z najzavaznejsich. Nechcem, aby sa z autizmu stalo to co sa stalo z depresiou. Uz je povazovana skor za stav nalady, nakolko dnes ludia nepovedia, ze sa zle citia, alebo ze len su smutni, ale rovno napisu hocikde, za "mam depku", ale to so skutocnou depriesiou nema totalne nic. A teraz mam pocit, ze sa to iste deje s autizmom.

strociatka
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko a nemusis do sukromneho je tu veeela statnych a mnohe su aj na vynikajucej urovni, pozri si pracu DSS prof. K. Matulaya a kludne mozes ist aj do skol pre tieto deti napr. na Halkovu

strociatka
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko trosku podrobnejsie si nastuduj klasifikaciu, mne osobnemoc DSM IV nesedi, ta nasa MKCH 10 je trosku lepsia - da sa vsak polemizovat, lebo samotni psychiatri dosli k nazoru, ze asperger by nemal byt v F84, pretoze sa ukazuje skor ako porucha osobnosti ako autizmus a podla mna osobne (a zrejme nie len mna) tam aj nepatri a je velmi vysoko pravdepodobne, ze v novej klasifikacii ani pod F84 nebude.

Vysoko funkcny a pod. tymito terminmi viac operuju pedagogovia ako lekari a vedci, nakolko viac pomahaju v postupe prace pri samotnej edukacii a vychove a pristupoch k detom s poruchami autistickeho spektra. Inak sa pracuje s dietatom s autizmok, ktore ma aj ine (specificke, ci nespecificke) problemy ako najcastejsie mentalne (prevazna vacsina deti s autizmom ma aj mentalnu retardaciu), ale iste percento deti s autizmom su normointelektove a az nadpriemer v urcitych uzkych specifickych oblastiach (tzv. idiot savant) a s nimi sa pracuje uplne odlisne.

manof
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
Jeminenko, Ty iba nechápeš, alebo programovo CHÁPAŤ NECHCEŠ?

To, že je prof. Strunecká špičková vedkyňa som nenapísal ako argument "je vedkyňa a preto má pravdu", ale ako vysvetlenie, že sa mýliš, keď sa domnievaš, že kniha "Přemůžeme autizmus?" bude suchý vedecký text.
Napriek tomu, že prof. Strunecká je špičková vedkyňa, jej kniha nie je suchá a pre laika nezrozumiteľná, ale práve naopak - je zrozumiteľná, poučná a dobre sa číta.

Keď budeš každú vec takto programovo nechápať a úplne prekrúcať, tak potom sa odmietam ďalej s Tebou baviť, lebo taký dialóg nemá zmysel a je len stratou času, ktorú si nemôžem dovoliť.

To naozaj nehľadáš pravdu, ale si chceš len za každú cenu potvrdiť Tvoje totálne uletené názory, ktoré nemajú nijakú oporu v overiteľných faktoch?

To naozaj vidíš len to, čo Ti do nich pasuje, a to, čo Ti do nich nepasuje, zaryto odmietaš vidieť?

Ak odpovieš na obe otázky áno, tak v tomto ohľade nie si o nič lepší od fanatických vakcinacistov - akurát s opačným znamienkom.

Howgh!