Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
13. apr 2012

@simmi80 ahoj 🙂 ja osobne by som sa urcite neobmedzoval na zaklade tohoto 🙂 ..ale v zasade mna osobne nikdy nelakali krajiny ktore su nahodou aj najrizikovejsie z hladiska akychkolvek chorob . v prvom rade nikdy som nemal nutkanie navstivit afriku , hlavne nie centralnu . nelaka ma ani azia - india a okolie a ani yemen a okolie. cina nehrozi.

osobne by som siel kamkolvek v Europe + rozne ostrovy v roznych oceanoch 🙂 , urcite karibske ostrovy - tie co patria francuzku ako Martinique a Guadaloupe su totalne ako Europa a aj ostatne su uplne v pohode snad az na Haiti co bola vzdy desiva krajina takze.

ale hovorim , nerozhodoval by som sa koli ockovaniu , ale ci tam nie je vojnovy konflikt , po konflikte, ci tam nie je rozsirena malaria, ebola a pod. ci je tam pitna voda ^^ , nejaka forma hygieny a zdravotnej starostlivosti. tak nejak.

prevenar
13. apr 2012

@cigaretka5 fu,, to uz je tak zle, ze klesli az sem ? 🙂 vidim,ze tam musim prispiet 🙂

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

@prevenar
ano odmietnutie je plne zakonne..... ale tvoj UMYSEL odmietnut musi byt jasne citatelny.... CO odmietas A PRECO odmietas... lebo pokial je stale priestupkom odmietnutie ockovania, tak musis odmietnut ockovanie sposobom ze odmietas podanie lieciva nie odmietntas ockovanie vo vseobecnosti... lebo vyhovarat sa na nepodanie dost informacii vyriesi RUVZ poucenim U NICH 🙂.......vyhovarat sa na pravo na infomovany suhlas = mas pravo dat informovany nesuhlas = ale odmietnutie ockovania vo vseobecnosti = pokuta....

cize MUSIS odmietnut podanie konkretneho lieciva a potom su na teba kratki, naozaj nemaju ti co vycitat nemozu ta pokutovat - aspon v pravnom state to nejde....

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

a samozrejme "zahrat" nesuhlas nazoru medzi rodicmi.......... lebo manzelia musia vlastne rozhodovat spolu..... a pokial to manzelia nie su, tak kazdy jeden rodic ma pravo veta.......tak ci onak......STACI JEDEN PODPIS...... a tym padom RUVZ KONAT NEBUDE...... ale sucasne plati ze ockovat DIETA SA NESMIE!

jednoduche a ucinne, nedat sa podviest ze MUSIA UDAJNE podisat odmietnutie obaja radicia.........to je podvod zo strany lekarov a ruvz.......NEMUSIA....

didulka85
13. apr 2012

@simmi80 my davame prednost stredozemnemu moru a tam sa nejakeho ockovania-neockovania nemusis obavat. Dalej by som nesla z dovodu, ze sa mi fakt nechce sediet x hodin s dietatom na kolenach v lietadle alebo nebodaj niekde riesit nejaky prestup.

prevenar
13. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko diagnoza Z.28.2 zahrnuje moje odmietnutie dostatocne.

manof
13. apr 2012

Milí priatelia, známi aj menej známi,

rád by som Vás pozval na podujatia o očkovaní v najbližších piatich dňoch:

1.
v sobotu 14.IV.2012 (ZAJTRA)
od 9:30
prednáška "NES - informatívna medicína (liečba 3. tisícročia); Čo možno neviete o očkovaní"
na Dni zdravia a ezoteriky
v Nových Zámkoch:
http://www.slobodavockovani.sk/news/prednaska-o...

2.
v pondelok 16.IV.2012
od 16:30
beseda "Čo možno neviete o očkovaní I."
v Ivanke pri Dunaji:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

3.
v utorok 17.IV.2012
od 16:00
beseda "Čo možno neviete o očkovaní I."
v Novom Meste nad Váhom:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

4.
v stredu 18.IV.2012
od 10:00
beseda "Čo možno neviete o očkovaní II."
v Trenčíne:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

5.
Nenechajte si tiež ujsť
a) v túto sobotu - 14.IV.2012 (ZAJTRA) o 13:30 alebo
b) v túto nedeľu - 15.IV.2012 (POZAJTRA) o 14:30
na TV stanici TA3
v rámci cyklu "Študentskou kamerou"
TV reportáž o autistickom chlapcovi, ktorý sa stal autistickým následkom očkovania.
http://www.slobodavockovani.sk/news/regres-vo-v...

* * *

Ak chcete usporiadať besedu o očkovaní vo Vašom meste/obci, návod nájdete tu:
http://www.slobodavockovani.sk/podujatia/ako-us...

Bude mi potešením, ak túto pozvánku prepošlete ďalším potenciálnym záujemcom.

Na prípadné osobné stretnutie sa vopred teší a pekný koniec týždňa praje
--
Ing. Marián FILLO
* * * * * * * * * * * *
Sloboda v očkovaní - internetový denník o očkovaní
http://www.slobodaVockovani.sk
sloboda.v.ockovani@gmail.com

mgrartdrzka
13. apr 2012

@prevenar uz som sa do toho pustila...inak pan doktor mi dnes volal, ze ma avizo asi aj z prezidentskeho palaca, ze potrebuje podpisy oboch rodicov do karty a nahlasit konkretne meno a, ze sme odmietli ockovanie...no, co mu na to este povedat...asi len, dakujeme, berieme kartu

prevenar
13. apr 2012

@mgrartdrzka nech ti pan doktor donesie vytlaceny ZAKON - cislo, paragraf, odstavec kde je jasne napisane,ze mas takuto povinnost. ..ved ked podla neho zakon porusujes, nech zavola policiu, nech to da na sud a sud predsa rozhodne 🙂 nie je problem.

aj ked asi je to riesenie so zobratim si karty bude jednoduchsie 😀

jerryjanka
13. apr 2012

ahojte požiadala ma kamaratka o nejaky dobry članok ohladom MMR, teda ake su tie choroby nebezpečne, ake je riziko ich prekonania, a tak, uvažuje či dať alebo nedať, niečo som jej poslala tam však skôr boli nežiaduce učinky ale nič moc o tychto chorobách nemáte niekto niečo také fakt dobré uložené?

sirael
13. apr 2012

Ahojte, dnes nam uz volala lekarka, ze mame prist s malou v utorok na tretiu Hexu. (a to ma mala skoro uz 15 mesiacov) - som jej povedala, ze neprideme, lebo Saska ma sopliky (no nema, ale sak nebudem odmietat hned po prvom telefonate 🙂 ) A pani MUDra mi povie, ze ved pridite aj tak, uvidim ci to bude na ockovanie alebo nie 🙂 No na to som jej ja pekne krasne povedala, ze to teda urcite neprideme, lebo ja si nenecham dceru ockovat, ked ma dnes sopliky a dost silne 🙂 A ona zasa, ze nech prideme, lebo vakcina ma expiraciu o 10 dni!!!! Akoze ved je jedno, ze dieta je AKOZE chore, ved treba zaockovat, no nie????!!!! No je normalna? Som jej povedala, ze nepridem tam na ockovanie, lebo ma sopliky a urcite sa nepridem ukazat so soplikmi, aby malu prezrela! No to isto! Tak som zvedava, kedy zasa zavola a to jej poviem, ze teda my neockujeme! No ale teda myslim, ze to s nou bude boj! ☹ Ale ja vyhram 🙂

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

@mgrartdrzka
odkaz panovi doktorovi ze na neho podavate trestne oznamenie ak na svojich vyjadreniach stale trva....

a ako vam dobre radim, napisat vlastne odmietnutie ockovacich latok!, podpisat jedinym rodicom! zakazat mu rozsirovanie osobnych udajov........2 kopie..........jednu dat si to nim (prevzatie) podpisat ........ a mate pokoj.

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

vypiste si konkretne vakciny zo stranky slobodavockovani s tym ze aj kazda ina ockovacia latka musi bytvami vopred odsuhlaena

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

co lekar to debil,oni si myslia ze im patri kazdy pacient od hlavy az po paty..

cim skor si jasne PISOMNE stanovite pravidla poskytovania zdravotnej starostlivosti, tym lepsie..... lekar je toto povinny respektovat, on nema ziadne ine prava, len povinnost to respektovat do bodky!.

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

@sirael
ja som lekarke PISOMNE ZAKAZAL akekolvek otravovanie (pisomne, telefonicke, emailove)...........j......... to je moje pravo tak som ho vyuzil.....a mam svaty pokoj......

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

ked si nechate so sebou zametat a manipulovat sa, tak sa necudujte ze s vami budu zmetat a manipulovat vas....... kto chce kam, tak ho tam dostanu...

v skutocnosti je to LEKAR CO MA PLNIT TO CO SI RODIC ZELA... takze zautocte naopak, nebrante sa, ale STANOVTE SI PRAVIDLA.......pisomne a jasne...... je to plne v sulade so zakonmi

simmi80
13. apr 2012

@cigaretka5
@prevenar
@didulka85 chcela som Dubaj, Spanielsko... ale dakujem, ste mi dodali optimizmus s vyberom 🙂

simmi80
13. apr 2012

@sirael ahoj, moja sestra uz 2x posunula 3davku, lebo mala bola vzdy choda. A sestricka, stale ze ved to je ok atd. Stale som hucala do sestry, ze nech nie je hlupa, ze ak chce dat malu zaockovat, tak nech od ukoncenia choroby je aspon 10 dni. inak lepsie o tej sestricke a Dr. by vedela v "dobrom" rozpravat @didulka85, ze?
😉 a tento tyzden sestra opat volala ze mala ma sople a ona stale ju presviedcala ze nech pridu. A sestra ze nepridu lebo ze mame v rodine zle skusenosti s ockovanim a ona ze to nie je pravda..a bla bla bla . krava jedna. 😵

sirael
13. apr 2012

@simmi80 Tak toto mam este radsej! ked je sestricka este "mudrejsia" ako lekarka!

simmi80
13. apr 2012

@jerryjanka jani, hod sem clanky ktore mas. Neviem ci si citala v nasej teme, ale kamoska bola u dr. s malym na poradni, inak je to aj nasa dr. a Dr. jej hovorila ze nabuduce uz budu ockvoat MMR a ona ze sa boji, ze citala rozne clanky o neziaducih ucinkoch a ze teda nech jej ona povie ake mozu byt. Dr ju odbila, ze ona tu vakcinu nevyrabala, ze ona nevie co tam je, a ze ma si to do mesiaca prestudovat sama na nete. Dalsia krava. a ze ona nie je od toho aby jej hovorila o vakcine, ona je len sprostredkovatel.

simmi80
13. apr 2012

@sirael To vies, niekedy je sef sestricka, a tu to plati na milion percent 🙂

sirael
13. apr 2012

@simmi80 Tak to je tak smutne, ako asi aj cele ockovanie...... 😒

simmi80
13. apr 2012

@sirael tak tak. 🙄

fialllka
13. apr 2012

ahojte
mam tu otazocku:
tento tyzden som bola so starsou dcerkou u lekara a nasa Dr. je informovana o tom, ze nesmie poskytovat osobne udaje a nahlasovat nas ohladom ockovania mladsej ... tej sme odlozili ockovanie MMR-kou ... a Dr. mi povedala, ze boli na seminari, ci kde, a riesili tam aj toto ... lebo ich sama na to upozornila, lebo si to na urade overovala, informaciu odo mna a aj material, ktory som jej poskytla ...
a tam im povedali, ze oni nechcu rodne cisla, aby neporusovali zakon o ochrane osobnych udajov ale musia nahlasovat meno a adresu a datum narodenia?

mozu to takto obchadzat? 😉

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

@fialllka
meno/adresa/datum narodenia su osobne udaje tak isto ako rodne cislo.....

ak to spravi alebo sa o tom dozvies z RUVZ ze to spravila, tak okamzite daj oznamenie na www.dataprotection.gov.sk/ pre spachanie priestupku lekarkou..

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

@fialllka
este lepsie dat podpisat lekarke zakaz o rozsirovani akychkolvek osobnych udajov o tebe, tvojich detoch, muzovi, rodinnych prislusnikoch.........ja som tak spravil.... mas na to pravo, tak to vyuzi..

musko
13. apr 2012

@simmi80 no to je sila! Pediater je povinný Ťa informovať, v ČR už od 1.4. musí byť informovaný súhlas s podpisom rodiča-zákonného zástupcu

ivetka007
13. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko mohol by si aj napísať zákon na základe ktorého si tak urobil?

zaockujte_aj_slnko
13. apr 2012

jo, ak lerkarka porusi tento zakaz, tak podla mna sa vystavuje rovno vaznemu riziku zaloby na okresnom sude, lebo je to akasi "dohoda", ktoru ona umyselne porusi..... a sposobi ti tym svojim umyselnym konanim inak ako podpisala skodu... tak ju musi potom nahradit......