Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
21. máj 2009

s tym ceckom je to fascinujuce!
ja som bola (a este stale som) chora, uzivala som cecko zial neporiadne, ako som si spomenula, ale tak 3g denne. malej som zvysila davku z 500mg na 1g. nechytila nic, ale ona ma myslim celkovo dobru imunitu (aj vdaka strave, snazime sa aspon ju dopovat mnoztvom zeleniny a ovocia).
no mne to myslim pomohlo aspon v tom, ze dutiny - nadcha neprepukla do tazkeho stavu a hrdlo - zapal presiell tiez pomerne rychlo.
jedine, coho sa obavam je, ako zistim, ci nemam niektory z problemov, pri ktorych su take davky nebezpecne (teda mojich 3000mg a malej 1000mg asi este nie je taka mega davka). teda, co ked by sa zdravotny problem prejavil az nasledkom dopovania ceckom?

petot
21. máj 2009

martina: To teda je! Stale narazam na nove prekvapenia.

Podla mna tie ochorenia sa nedaju tak lahko prehliadnut, ale tiez by ma to zaujimalo.

denduska, kde si? 🙂

denduska
21. máj 2009

ahojte, az teraz som sa sem dostala...
pozeram ze konja nas opustila.... 😅

k tej SSPE, ja viem tak ze prave preto su tie osypky nebezpecne u malych deti, najma do 2 rokov veku, lebo je tam vyssie riziko vzniku SSPE... predpoklada sa ze je to pomala infekcia virusom osypok, ktory perzistuje v nervovom tkanive..pravdepodobne aj narusena imunitna odpoved tam zohrava rolu....to preto lebo ludia so SSPE maju v anamneze prekonane osypky v tak ranom detstve

niekde som citala aj nieco take ze to ma daco do cinenia aj sa materskymi protilatkami ktore este koluju v obehu dietatka...?
incidencia SSPE vraj klesla po zavedeni ockovania, to som si len precitala, neviem co je na tom pravdy 😕
kazdopadne vznika urcite po ochoreni a ci po ockovani neviem ale preco nie, hovori zdravy rozum...

a k tym ochoreniam v suvislosti s C.ckom....urcite je ich nenormalna kopa co sa tyka poruch metabolizmu zeleza a medi, ja viem len o najcastejsich a to morbus Wilson (med) a hemochromatoza (zelezo), myslim ze to vidno aj bez cecka ze daco nie je v poriadku a to evidentne, takze sa nemusite bat a deficit glukoza6 peroxidazy (ta je u nas zriedkava) takisto 😉

barborka08
21. máj 2009

myviel, SSPE – subakútna sklerotizujúca pnaencefalitída

martina46
21. máj 2009

denduska, petot, tak som kludnejsia 🙂

vanish1
22. máj 2009

ahoj erika, ja nejako nestíham.... niekomu som niečo sľúbila (dotyčná osoba vie o čo ide 😉 ), ale nestíham a až mi je to trápne.... po nociach mám kopu roboty (v rámci pomoci rodinným príslušníkom - koncepciu, rigorózku...................................................................................................................................... 😅, ale polepším sa......

petot
22. máj 2009

vanisk1: Neprepínaj. Ja som tiež po nociach makal (je to také lákavé, konečne kľud), a potom som sa zložil so sínusitídou a už ani céčko ma neuchránilo pred antibiotikami. Keď sa vyčerpáš, nespravíš už ani toľko, čo predtým.

Pomaly ďalej zájdeš 😉

vanish1
22. máj 2009

petot 😉
a máš pravdu, lebo ja sa už vyčerpaná cítim, ale čo keď termíny horia...... ešte ma najbližšie čaká zhrnúť dôležité z niekoľkých veeeľmi dlhých zákonov (čo človek neurobí pre svoju polovičku... - aby to sám nemusel celé študovať)

s očkovaním máme zatiaľ pokoj, tak je to ok a k tej SSPE - myslím, že som čítala, že je to veľmi zriedkavé, mne moja pediatrička povedala, že osýpky môžu dokázať vyliečiť imun. ochorenia- ekzém a pod.....

pripájam sa k céčkarom, teraz to trochu zanedbávam... ale dcérka mala pred časom nádchu 1 deň (strašne silnú) a po podávaní céčka bola na druhý deň absolútne ok a bez sopľov....

vanish1
22. máj 2009

dobrá správa - tu je list od ministerky k tomu odoberaniu rodičovských príspevkov, takže ak sa vám pediatrička vyhráža, ukážte jej ho http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg5.html

elika74
22. máj 2009

Zatial to mozem potvrdit aj ja. Rodicovsky prispevok som dostala.

jarka007
26. máj 2009

najnovsie sa uvazuje, ze sa proti HPV virusom bude ockovat uz u babetiek. Viedensky gynekologovia totiz uz u 4 rocnych dievcat mohli dokazat typy virusov, ktore pravdepodobne sposobuju rakovinu krcka maternice 😒 .
Spolu s tymi meningokokmi to vychadza uz na Nona ? 😝
http://www.kurier.at/freizeitundgesundheit/gesu...
prelozene
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=d...

vroni
26. máj 2009

Ah, Joura, nie je to náhodou ten rozkošný pandrlák, ktorý pred pár rokmi lovil matky v porodniciach na novú očkovaciu štúdiu, ktorej výsledky nedopadli najlepšie? To je asi taký odborník ako slovenský Lipták alebo Bakoš... Ale veď niečím treba národ oblbnúť.... A koľko by mu také "bezplatné" očkovanie hodilo na účet by nám pán neprezradil?

blovitc120
26. máj 2009

Jarka, to nemyslia vážne 😝 😝 😠 😠

vanish1
26. máj 2009

jarka, tak to je hnus, a teraz trošku mimo témy, práve hovorili na stv, že matka odmietla (nie u nás) chemoterapiu svojho dieťaťa a sudca na ňu vydal zatykač!!!!!!!!!! takže ak odmietnete zaužívaný postup, aj keď je preukázané, že nevýhody ďaaaaaleko prevyšujú výhody (to isté ako očkovanie), tak ste normálne kriminálnik....

denduska
26. máj 2009

vanish ja som to videla, hruuuza....ako mne povedala ta dr. ze ja nie som za dieta zodpovedna ale ona a nemoze ma z nemocnice pustit (inak mala mi odvtedy vecer odmieta spat, spusti stale vreskot ze sa az povracia a odmieta jest....asi takto sme dopadli a som si absolutne ista ze keby sme mohli ist vtedy domov, ma sa lepsie...mam sto chuti ist do nemocnice za nou a otrieskat jej tu hlupu hlavu o stenu) to rodic nema absolutne ziadne prava, nielen co sa tyka ockovania, nic, len povinnosti 🙄

vanish1
26. máj 2009

určite si prečítajte, ja to teda idem skúsiť http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

denisocka
26. máj 2009

ahojte,dlho som tu nebola- musim vas dočítať
.akurat studujem link od vanish 😀 lebo maly je už dlhooo zahlieneny,kašle rano a už 2x za týžden je zachripnuty,tak neviem čo ešte do neho dať,aby mu to pomohlo.... Jamiensom mi odmieta,je to na neho kysle,tak to kamuflujem už hadam všade, a na to hrdlo už som zufala.....musim dačo od theissa kupiť,lebo ani cibulovy čaj nechce 😔

ale inač sme celkom v pohode,MMR zatial neplanujeme,ani nič podobne,len už nemam chuť mu davať na imunitu Isoprinosine,ale vysledky budu až o mesiac,tak musim 😔

addaa
26. máj 2009

Ahojte, nechce sa mi čítať celú diskusiu a hľadať v nej očkovanie mmr. Môžete mi napísať stranu, resp. hodiť nejaké linky o mmr? Už som hľadala infošky aj na nete, pýtala som sa dr., tá sa k tomu nejak nevyjadrila (ale to priznám bolo to veľmi narýchlo a medzi dverami). Len mi povedala, že môže sa očkovať aj neskor.

jarka007
26. máj 2009

vanish tu bol tiez podobny pripad, rodicia nechceli dalej liecit svojho syna chemoterapiou a davali mu vitaminove preparaty od Dr. Rabe. Lekar, ktory ho liecil rodicov zazaloval, Dr. Rabe myslim, ze dostal zakaz praxe v Nemecku. Chlapcek nakoniec zomrel a vlastne mal potom ten lekar argument, ze rodicia dieta "zabili" spolu s tym druhym doktorom. Este som raz citala, ze jedna matka utiekla do Svjaciarska a skryva sa tam, lebo nechcela dat liecit dieta klasickou medicinou, neviem uz presne o co islo.
Na nemeckych forach citam tiez diskusie, ze kde je presne ta hranica ockovania babetiek. My sme mali len 4, potom bolo 6, teraz 7. Uz je to na vela rodicov strasne vela. Ak sa naozaj k tomu pridruzia standartne dalsie vakciny ako meningokoky, HPV, rotavirus, tak si viem predstavit, ze to bude pre viacerych rodicov dovod na odmietnutie ockovania.

pre zaujimavost pripravovane vakciny, je to sice nemcina, ale da sa rozumiet.
Klinicke fazy vyvoja medikamentu:
Präklinisch
Phase 1 - gesunde Probanden - pokusne osoby
Phase 2 - einige Patienten - niekolko pacientov
Phase 3 - viele Patienten - vela pacientov
Phase 4 - nach Markteinführung - po zavedeni na trh

Impfstoff gegen Chlamydia trachomatis Emergent Bio Solutions
Chlamydia trachomatis
Präklinisch

Cervarix
GlaxoSmithKline
Humanes Papilloma Virus (HPV)
Phase 3; adoleszente Mädchen

CholeraGarde
Avant Immunotherapeutics
Cholera
Phase 2b

CAIV-T
MedImmune
Influenza-Impfspray
Phase 3

Influenza Impfstoff
Merck
Influenza
Phase 1

Flu Intradermal
Sanofi Pasteur
Influenza
Phase 2b

FluNSure
GlaxoSmithKline
Influenza
Phase 2; Kinder

HiB-Impfstoff Emergent Biosolutions
Otitis media
Phase 1

HIV-Impfstoff
Merck
HIV
Phase 2

HPV-Impfstoff
Merck
Humanes Papilloma Virus (HPV)
Phase 2

Streptokokken A-Impfstoff
Wyeth
Strep-A-Erkrankungen
Präklinisch

Menactra
Sanofi Pasteur
Meningokokken
Phase 2b; Kinder

Meningitis B Subunit-Impfstoff
GlaxoSmithKline
Meningokokken B
Phase 2; Kinder

Meningokokken B-Impfstoff
Wyeth
Meningokokken B
Phase 1

Meningokokken A/C-Impfstoff GlaxoSmithKline
Meningokokken A und C
Phase 2/3

Numax
MedImmune
Infektionen der unteren Atemwege
Phase 3

13valenter Pneumokokkenimpfstoff
Wyeth
Weiterentwicklung von Prevenar (7valent)
Phase 3

Pentacel
Sanofi Pasteur
DTPac/HiB/Polio
Zulassung beantragt

RSV-Impfstoff
Wyeth
RSV-Infektionen
Präklinisch

Rotarix
GlaxoSmithKline
Rotavirus
Review beantragt

Salmonellen-Impfstoff
Avant Immunotherapeutics
Typhus
Phase 1

Simplirix
GlaxoSmithKline
Herpes genitalis
Phase 3

Staph. aureus-Impfstoff
Merck
Staph. aureus-Erkrankungen
Phase 1

Strep-A-Impfstoff
GlaxoSmithKline
Streptokokken A
Phase 1/2

Pneumokokken-Impfstoff
MedImmune
Pneumokokken
Phase 1

Streptorix
GlaxoSmithKline
Pneumokokken
Phase 3

sue
26. máj 2009

Bolo tu už toto?
http://www.nrsr.sk/appbin/net/nrozprava/Downloa...

Ľ. Mušková, poslankyňa
...22 vakcín. Vo väčšine pôvodných členských štátov Európy je očkovanie dobrovoľné. Úpravy v druhom odporúčaní očkovaní v očkovacom kalendári a v kvalite vakcín robia aj v iných rozvinutých štátoch. Napríklad v Taliansku v roku 2003 dekrétom ministra zakázali pre deti používať vakcíny, ktoré obsahujú ortuť a tak je to už aj v Spojených štátoch amerických od roku 2000. Na Slovensku sa ďalej nachádza ortuť v niektorých vakcínach a dokonca aj v množstve prekračujúcom odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie. Tiež Nemecko zrušilo očkovanie proti TBC, v Česku podal výbor Českej pneumologickej a fyziologickej spoločnosti návrh na posun tohto očkovania na 7. až 121. mesiac veku dieťaťa. U nás sa vykonáva už v 4. dni života vakcínou, ktorá má vedľajšie účinky, napríklad v podobe hnisavých ložísk, opuchov a zápalov lymfatických uzlín. V Nemecku dočasne vyňali očkovanie proti čiernemu kašľu zo zoznamu povinných očkovaní, v súčasnosti tam podobne ako v iných štátoch Európskej únie zamenili celobunkovú vakcínu proti čiernemu kašľu za acelulárnu, u nás sa bohužiaľ očkuje celobunkovou vakcínou a za acelulárnu si rodičia musia priplatiť 1200 korún na jednu očkovaciu dávku. Musím povedať, že v prvom roku života sa pritom podávajú 3 dávky. Avšak pre vyvíjajúci sa nervový systém dieťaťa sú rizikové aj ostatné zložky vo vakcíne DTP. V zahraničí tiež prebieha polemika o nutnosti očkovať trojkombináciou proti mumpsu, osýpkam a ružienke. Vedecky je totiž dokázané, že je ideálne v detskom veku sa s týmito chorobami stretnúť, pretože ich prekonanie posilňuje imunitný systém, znižuje riziko vzniku vážnejších ochorení ako sú rakovina či astma. Mnohé zahraničné štúdie poukazujú na zbytočnosť v ranom veku zaťažovať deti očkovaním proti chorobám, ktoré sa na malé dieťa nemôžu preniesť, lebo sú vo svetovom meradle takmer nevyskytujúce. Alarmujúcim príkladom je pre bábätká úplne zbytočné očkovanie vakcínou proti hepatitíde B. Túto chorobu prenášajúcu sa len krvou a intímnym stykom dieťa do 14. až 15. roku života nemá šancu dostať. Pritom samozrejme nehovorím o matkách, ktoré sú touto chorobou postihnuté, tam každý súdny človek musí uznať, že je to potrebné. Túto chorobu prenášajúcu sa na Novom Zélande po zavedení tohto očkovania v roku 1996 stúpol výskyt detskej cukrovky o 60 %. Rovnaký nárast zaznamenali aj vo Fínsku a USA. U nás bohužiaľ štatistiky v tomto smere chýbajú. Nárast detskej cukrovky však v poslednom čase zaznamenávame aj u nás. Ďakujem za pomoc. Vo viacerých štátoch v dôsledku pozorovaného počtu poškodení a úmrtí spôsobených očkovaním zriadili inštitúcie, ktoré negatívne účinky vakcinácie zaznamenávajú. U nás sa spýtam, že či sú takéto inštitúcie. Tieto opatrenia a štatistické sledovania odhaľujú nárasty najmä autoimunitných ochorení spôsobených očkovaním. Tvrdia vo veľkej Británii, že, teda poviem spoločnosť Medical Reserch Council, je podozrenie, že vakcíny sú aj za autizmom, že dnes je už výskyt autizmu v pomere 1:166 a Národná autistická spoločnosť hovorí o hodnote 1:110. Vo svetovom meradle teda prebieha diskusia a prijímajú sa aj opatrenia. U nás nie. U nás rodič často nevie o možnosti výberu vakcíny a často aj lekár očkuje dieťa, ktoré má poškodenú imunitu. U nás neexistuje ani fond, respektíve inštitúcia, ktorá by poskytla odškodnenie v prípade negatívneho následku očkovania tak ako je to v USA, Nemecku, Taliansku atď. Zodpovednosť teda nenesie štát, ale sa ponecháva na pleciach rodičov. Myslím si, že takýto zákon by mal obsahovať takúto inštitúciu.
Vážení kolegovia, moje vystúpenie má smerovať k vyvolaniu diskusie na túto tému najmä v odborných kruhoch, ale aj vo verejnosti. V iných krajinách je bežné, že sa na túto tému diskutuje, u nás je tabu. Preto je veľmi dôležité, aby kompetentní vedeli o najnovších výskumoch, trendoch, ku ktorým pristúpili vyspelé krajiny či už v posunutí očkovania na neskorší vek, či vylúčenia vakcín s obsahom jedovatých látok nebezpečných pre detský organizmus, alebo neočkovanie aj niektorých chorôb, ktoré je zbytočné. Dovoľte však, aby som na záver v súvislosti, to čo som v úvode povedala nevhodnosti spájania očkovania so školskou dochádzkou predložila pozmeňujúci návrh.
1. V čl. 1 v § 33 ods. 8 sa vypúšťa písm. d).
2. V čl. 1 v § 33 ods. 9 sa vypúšťajú slová "a o povinnom očkovaní podľa ods. 8, písm. d)".
3. V čl. 1 v § 33 sa vypúšťa odsek 10. Doterajšie odseky 11 a 12 sa označujú ako odseky 10 a 11.
Navrhujem bod zo spoločnej správy pod číslom 67 vyňať na osobitné hlasovanie. Môj pozmeňujúci návrh zdôvodňujem tým, že viaceré choroby, ako je astma, alergie, autizmus, atopický exém, atď., sú kontraindikované voči vakcínam, ktoré obsahujú látky, ktoré môžu u citlivého dieťaťa vyvolať autoimunitné reakcie. Toto dieťa napriek spomínaných chorobám môže navštevovať predškolské zariadenie a školu. Pozmeňujúci návrh v spoločnej správe v bode 67 umožňuje návštevu školy aj bez absolvovania povinného očkovania, ak na to existujú objektívne prekážky, ale tento pojem nedefinujú dobre a na druhej strane si tiež myslím, že dieťa, ktoré teda má, hovorím astmu, alebo nemôže byť teda očkované, neohrozuje druhé deti, skôr naopak, teda deti, ktoré sú očkované, by mali byť bezpečné. Takže poprosím vás veľmi pekne o prijatie môjho návrhu, ale aj o diskusií následnej k tejto téme. Ďakujem veľmi pekne.

dgm
27. máj 2009

Ahoj, kopiruju z jineho vebu:

citace:

Trosku vystrasujici, ale ta zprava pochazi z beznych zprav v USA (NBC), nejsou to vymysly (prebiram z osud.cz):

USA: Uvažují elity o povinném očkování celé populace světa světa? Zdá se, že ano. Podle Reuters bude brzy připraveno, 4,9 miliardy vakcín proti tzv. prasečí chřipce. Objevily se dokumenty, podle kterých bude Centrum pro nakažlivé nemoci plánovat rozsáhlou kampaň v médiích, aby přesvědčila veřejnost. Hovoří se nikoliv o jedné, ale o třech povinných injekcích proti prasečí chřipce pro každého.

A WHO oznámila, že bude zřejmě nucena vyhlásit 6 (nejvyšší) stupeň ohrožení neboť chřipka už propukla v Japonsku.

Ale že to berou hákem, co?

Zdroj: http://revolutionarypolitics.com/?p=754

denisocka
27. máj 2009

vanish,petpt,martia,...alebo niekto, nechcel by niekto so mnou vziať to velke balenie Cečka na 2,najlepšie 3 časti http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont... , som rozhodnuta to vziať,to s horčikom,zinkom.... ak nikoho nenajdem,vezmem to male za 800sk,ale ak by sa niekto našiel,čo by chcel to 720g na poly alebo 3 časti ,tak by som bola rada

denisocka
27. máj 2009

no teraz pzeram,teda prekladam v googli članky z angličtiny,tak neviem,je to moc haklive na vlhkosť,či by sa to dalo rozdeliť? ale písala som aj p.DAmiannovi,tak uvidim čo poradi

kristulatko
27. máj 2009

denisocka, ja bych jiste pulku toho baleni brala, zrovna resim, jak ho dostat do CR, neb uz vim, ze se u nas cebion a jine, co jste tu o nich psali, neprodava 😒 myslim "dobre" cecka, tech s chuti, cukrem a jinymi detskymi pochoutkami je na trhu dost.... 😝

takze vyresime nejak postu do CR? muzeme pres IP, mam na SK kamarady, i kamosku, co posila zbozi do CR.

denisocka
27. máj 2009

kristu- už sa mi jedna baba ozvala,ak to náhodou nevezme,tak to vezmem s tebou,alebo ak nie-hadam sa nas nájde viac čo sa podelíme

martina46
27. máj 2009

no my mame ale strasne stastie. tanka kyslu chut miluje! ja to ochutnam a stiahne i mi usta a ona to v pohode vypije 😀 myslim roztopeny jamieson.
chut to ma ale dobru 😵

denisocka
27. máj 2009

no mne to piť nechce,napchavať sa Cebinom,to hej,ale cela flaška ma 3g a už ju pije asi pol roka,to je megadávka-čo 😝 😀

denisocka
28. máj 2009

kde ste?

blovitc120
28. máj 2009

Ahoj deni, ja sa tiež pridávam k C-čkarom, ale objednala som ten druhý nekyslý produkt, lebo Miška kyslé nechce 🙂

saska.t
28. máj 2009

Kocky a ake cecko to mate prosim aj ake firmy, ja zijem v DE a ked som povedala ze chcem C-cko pre 11 mes baby tak my povedali ze take neexistuje iba prasok a mam ist k Dr. pre recept s davkovanim ze oni mi ho same dat nemozu 😕 , takze ked pojdem na SK tak si kupim pre malu, dakujem 😉