Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
14. jún 2012

@alikaa ja zas mam pocit,ze je to v cechach este o trochu horsie ako u nas , zachytil som par pripadov ,ze ludom chceli dat sudnou cestou odnat deti a pod. ..ale o detailoch ceskeho systemu neviem nic , takze moja predstava moze byt velmi skreslena.

miliharmi
14. jún 2012

@alikaa
@diviska
Bohužel tento stav byl jen dočasný a dalo se předpokládat, že přijde protiútok.
http://www.novinky.cz/domaci/269498-rodicum-kte...

Také jsem zaslechla, že ve vyhlášce nestanovená horní hranice pro naočkování mmr, kterou neočko rodiče často používají jako argument pro dlouhodobý odklad, také začíná ležet proočkovačům v žaludku a také s tím chtějí něco udělat.

nae
14. jún 2012

@prevenar @miliharmi V poslednej dobe sa každý týždeň objaví na jednom z najčítanejších serverov so správami minimálne jedna správa o očkovaní - či už o hexavakcíne, alebo štvavé články o rodičoch, ktorí deti nedajú očkovať - jeden článok začal tým, že bolo napísané, že rodičia sú vegani. No tú diskusiu pod článkov si ani nepredstavujte, hnus velebnosti... Takže aj česká pro-očkovacia lobby sa začína znovu ozývať.
Napriek tomu mu nie sú schopní kompetentní zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne už vyše týždňa odpovedať na dve jednoduché otázky ohľadne očkovania hexavakcínou versus doba očkovania a preplácanie tohto očkovania zo všeobecného zdravotného poistenia.

nae
14. jún 2012

@diviska Čo o neočkovaní v ČR potrebuješ vedieť? @prevenar - áno, po "novom" sa neočkovanie može hlásiť aj na sociálne-právny odbor, kde budú určite "nadšení", že by toto museli každú chvíľu riešiť. Je to obyčajné úbohé zastrašovanie - bububu, odnímu vám deti... Neočkovanie je len jedným z mnohých a mnohých "podmienok správneho rodičovstva" (neviem, ako by som to inak vyjadrila v ich poňatí).

denduska
14. jún 2012

@nae ja som sa tiež minule pýtala na očkovanie na stránke VšZP a odpoveď mi prišla o necelé 4 týždne 😅 majú jednoducho 30 dní čas 😝 asi to bude podobné aj v ČR.

diviska
14. jún 2012

@miliharmi
@nae mě hlavně zajímalo, jestli už to někdo absolvoval - to podávání vysvětlení. Za neočkováním si stojím, ale mám samozřejmě strach. Pokud by šlo jen o pokutu, zaplatím jí, ale jsem s malou sama a tak se trochu bojím sociálky - přece jen matka samoživitelka a odmítá očkování, to už by pro úřady mohlo být "divné"

nae
14. jún 2012

@denduska No nech ma neštvú, posielala som to dosť s predstihom a za týždeň to potrebujem nutne vedieť, aby dr. nemala už žiadne pádne argumenty.
@diviska Nie, podávanie vysvetlenia sme zatiaľ neabsolvovali. Matka samoživiteľka predsa neznamená, že si matka socka...nemám ale teraz prehľad, či už tvoje malé nejaké očkovanie má alebo nemá nič? lebo od nového roka musia všetky zákroky odobrovať obaja rodičia (v ČR), aj keď sú rozvedení, a teraz si nie som istá, či sa to netýka aj neočkovania.

zaockujteajslnko
14. jún 2012

@nae
neviem ako to je v CR ale tu v sr pri odnati deti si opravnena zaiste pouzit prislusnu patricnu obranu, a kedze ide o podozrenie zo zneuzitia moci a dieta JE TVOJE, tak si opravnena pouzit akekolvek obranne mechanizmy, nasilie, cokolvek vratane odidenia do ineho statu a poziadania o politicky azyl....

zaockujteajslnko
14. jún 2012

@denduska
ale co na zaklade zakona o slbobodnom pristupe k informaciam je tam stale limit 10 dni!!! maximalne 20 dni ale do 10 dni ta musia o tom informovat

nae
14. jún 2012

@zaockujteajslnko OK, máme psa, naučím ho nejaký príslušný obranný povel 😉

denduska
14. jún 2012

@zaockujteajslnko to neviem, ale ako som poslala ten dotaz, obratom mi prišiel mail že "vašu otázku vám zodpovieme do 30 dní"....bolo to asi o 5 dní skôr 😀 ale tak mne v podstate o nič vážne nešlo, takže mi to bolo jedno kedy sa ozvú.

addaa
14. jún 2012

Prosím Vás viete mi povedať, v ktorých krajinách je pneumokok povinný? ďakujem

strociatka
14. jún 2012

@prevenar nieco pre teba 😉
ale podla toho, ako sa tu prezentujes predpokladam, ze si uz cital: http://www.voxvictims.com/2012/05/27/zaloba-na-...

prevenar
14. jún 2012

@strociatka ja sa neprezentujem 🙂 + predpokladas spravne 😀

strociatka
14. jún 2012

@prevenar hm, ako teda nazvat stav, ked vyjadrujes svoje nazory a postoje, chces povedat, ze nie su tvoje?

strociatka
14. jún 2012

@prevenar dalsie mentalne cvicenie 😀

zaockujteajslnko
14. jún 2012

@denduska
tak si to nemala riesit emailom, ale postou a odvolat sa na infozakon, tak by museli makat a zamyslat sa , co sa im casto nestava 😀

prevenar
14. jún 2012

@strociatka ..prezentacia vo mne vyvolava pocit manifestacie dogmatickeho myslenia a takato predstava by ma robila extremne nespokojnym so sebou samym. stav, ked vyjadrujem svoje nazory nepotrebuje kategorizaciu , kedze ta je uplne irelevantna a nesuvisi s podstatou sirenej myslienky a ako vieme, ked vyjadrujem moje nazory, mozem vyjadrovat jedine moje nazory. lol 😀 ..hmm, toto mi napadlo prve, aj ked to zrejme uplne neodpoveda na tvoju otazku 😀 hehe

strociatka
14. jún 2012

@prevenar nevzala som do uvahy skutocnost, ze s pojmom sa moze stretnut (obcas aj stotoznit) resp. byt vnimany aj cez pocity 😉

tak na okraj: vies ako sa odborne nazyva muz,ktory sa odhaluje na verejnosti?
- exhibicionista
a vies ako sa odborne oznacuje toto pocinanie u zien?
- to je prezentacia

😀 😀 😀

prevenar
14. jún 2012
ariela22
14. jún 2012

@luthien.k hmm no tak to som nevedela ďakujem za info....

Ak dieťa nedostane pneumokoka tak stafilokoka alebo iného koka, to je jedno hlavné je, že neočkované deti tieto bacili dostanú pretože niesú očkované a tie očkované preto lebo sú výnimky 😀

strociatka
14. jún 2012

@ariela22 presne a urcite takato "vynimka!" plati aj pre moje dieta, ktore po preockovani Prevenarom 13 dostalo ako 11mesacne (nikdy nebolo v kolektive) zapal stredneho ucha a vo vytere - Streptococcus pneumoniae, zeby sa nakazilo doma z koberca?

luba41
14. jún 2012

@strociatka to je nič, ja som stretla "spolurodiacu" - so 4 mes. dcérou sa vracali z nemocnice po prekonanom zápale stredného ucha / už 1.dávku očko mali/ 😒

strociatka
14. jún 2012

@luba41 my sme to schytali druhou, ale rovno tak, ze sa ihned vyvinula aj imunodeficiencia a anemia - oooo ake su bezpecne tie vakciny a comu vsetkemu sa da predist - napriklad kojeniu, ten zapal bol taky silny, ze sa mi malicka ihned odstavila od kojenia!!!

luba41
14. jún 2012
strociatka
14. jún 2012

@luba41 snazim sa dnes na to pozerat tak, ze vsetko zle je predsa len na nieco dobre, toto mi totiz otvorilo oci a zacala som patrat, ako je to mozne, lekari na moje otazky len krcili plecami, alebo blabotali a najlepsia odpoved bola od obvodnej pediatricky - to preto, ze este nebola dostatocne chranena tretim preockovanim!!!!

prevenar
14. jún 2012

@strociatka ..asi by som jej rozbil papulu. 😕

eniii
14. jún 2012

@tean http://celiakia.sk/modules.php?op=modload&name=...

toto uz speje akurat tak k tomu, ze z ockovanych ludi budu mutanty!!!!!!! ze ako toto cele skonci...stracam slova

manof
15. jún 2012

@prevenar
http://www.analyza-vlasu.cz/

Ešte je aj niečo v Poľsku, vraj veľmi kvalitné, ale neviem to napochytre nájsť.

manof
15. jún 2012

Ďalšia očkovacia tragédia na Slovensku:
http://www.slobodavockovani.sk/news/smutna-bodk...

A niečo z veselšieho súdka:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-paul-off...