Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
1. júl 2012

@vefi89 urcite ano ..uz ma to seriozne prestava bavit. musim este obehat nejakych ludi a uvidime. ked bude kladna odozva tak to poriadne spustime, tak ako sa to malo uz pred rokmi. ked nie , tak budeme musiet pokracovat tak ako doteraz 🙂 vsetko sa vcas dozvies 🙂

mimi
1. júl 2012

prosim vas, moze ockovanie sposobit ADHD syndrom, poruchu mozgovej cinnosti? Dakujem

mimi
1. júl 2012

@verka888 si sa odvolala na vojtovu metodu? my tiez cvicime. Nas caka ockovanie buduci tyzden, vraj mi pride pozvanka, ale zatial nic neprislo, tak rozmyslam, ako to uhrat, aby nas neockovali, alebo mam lekarke na rovinu povedat, ze nedam ockovat?

chomik
1. júl 2012

@verka888 My sme mali reakciu na TBC, malý má stále hrčku pod pazuchou...ale čo som zisťovala u niektorých mamičiek, tak tá hrčka sa môže vstrebať až o niekoľko rokov...pľúcny už pred 4 mesiacmi odobril ďalšie očkovanie...a dokedy máte odklad? Som zvedavá, čo ma zajtra čaká ☹

verka888
1. júl 2012

odklad mame do dvoch rokov veku dietata, aspon taku moznost sme zobrali a dovtedy uvidime ako s legislativou (co asi nic sa nepohne) a mame cas hladat ineho lekara

verka888
1. júl 2012

@mimi od troch mesiacov sme cvicili vojtovu metodu (kvoli torticolis) a som sama povedala rehabilitacnej, nech nam da odklad, ona suhlasila aj pisomne napisala a ani nikdy to potom pisomne neodobrila, len lekarka chcela...tak sme zmenili a u druhej sme t uhrali aspon na odklad

mimi
1. júl 2012

@verka888 tak to je super, ze ste to vedeli takto odlozit. Uvidim ako sa ja s nasou lekarkou dohodnem. Mala aj tak zacala soplit. My cvicime vojtovku od narodenia a stale nemame 5 kg, lebo niekde som citala, ze by babo malo mat aspon 5 kg, ked ho ockuju. Pri prvom sa na to nikto nedival, tak teraz budem viacej ostrazita i ked neplanujem dat malu ockovat. Este ma caka preockovanie prveho syna, tak ma caka boj s lekarmi 😀

prevenar
1. júl 2012

@mimi samozrejme ,ze moze ..druha vec je ,ze ti to ziaden lekar nepotvrdi,ze to je z ockovania ak by sa to stalo. ..lebo ockovanie je uplne bezpecne ..aj ked dieta zomrie po podani priamo v ordinacii , vtedy ide o obycajnu zhodu nahod. stava sa ^^

prevenar
1. júl 2012

@chomik ..v zasade ta caka vzdy len to co dovolis.

manof
2. júl 2012

Tak to som veľmi zvedavý, čo povedia skalopevní popierači súvislosti očkovania s autizmom na toto:
http://www.slobodavockovani.sk/news/potvrdene-r...

manof
2. júl 2012

Niečo k účinnosti očkovania proti príušniciam (mumpsu):
"Firma Merck (MSD) vyše 10 rokov vedome falšovala výsledky testov účinnosti vakcíny proti príušniciam (mumpsu), tvrdia dvaja virológovia z tejto firmy":
http://www.slobodavockovani.sk/news/firma-merck...

mimi
2. júl 2012

@prevenar tak to si ma nepotesil, myslela som, ze sa aj tym odvolam, lebo malemu v troch rokov diagnostikovali tento syndrom. Tiez sa narodil predcasne s nizsou porodnou vahou a nemal odlozeny ockovaci kalendar. Vtedy som vsak nevedela o skodlivosti ockovacich latok. Ak nepochodim u lekarky, kaslem na to, zaplatim pokutu, to je nic oproti tomu, co sa vsetko moze stat. Nechapem preco v niektorych mestach sa neplati pokuta a v inych ano...

vefi89
2. júl 2012

@prevenar vážne paráda, obdivujem Ťa, teda samozrejme aj @manof -a za to, čo robíte 🙂 určite dajte s takýmito akciami vedieť

manof
2. júl 2012

@mimi očkovanie jednoznačne môže spôsobiť ADHD, ľahké i ťažšie mozgové dysfunkcie a podobnú háveď

mgrartdrzka
2. júl 2012

Dalsi zo serie "zaujimavych" clankov:
http://najmama.aktuality.sk/clanok/230680/iba-k...

prevenar
2. júl 2012

@mimi ..musis urobit vsetko co sa len da PROTI zaplateniu pokuty ! tie peniaze patria tvojmu dietatu a nie nejakym hajzlom , co sa na tebe prizivuju a pouziju tie peniaze na propagaciu ockovania.

..a nezabudaj, (toto som pisal uz viac krat, ale opakovanie matka mudrosti 🙂 ) ..ze "len zaplatenie pokuty" nie je nejake status quo , ak nebudu ludia klast odpor oni budu zvysovat tlak.. "dnes" to bude "len" pokuta ..."zajtra" ti odoberu dieta ..chapes.

-treba podat trestne oznamenie na lekarku za nezakonne prezradenie udajov a poslat to aj na UOOU
- to iste proti RUVZ .
na zaciatok 🙂

+ nikdy ti z ust nesmie vyjst ,ze odmietas ockovanie ! ..ne neodmietas, ty len nesuhlasis s pouzitim konkretneho lieciva .

prevenar
2. júl 2012

@vefi89 ..heh, este niet moc za co 😝 . urcite ano ..len zatial je to na zaciatku a samozrejme lahko to moze cele zlyhat , tak netreba sa moc tesit, aby clovek nebol potom sklamany 🙂

mimi
2. júl 2012

@prevenar ano, uz mi bolo povedane od nemenovanej osoby ako mam sformulovat list, ziadne ockovanie, ale odmietnutie ockovacej latky. Uvidime, co ma caka u lekarky, co bude vlastne odo mna chciet, takisto mi bolo povedane, ze nemam v ambulancii nic podpisovat, radsej si to mam domov zobrat na prestudovanie. Je to hrozne, ze mam platit pokutu u mna je to krat dva, lebo akurat idem riesit dve ockovania...Jednoznacne sa ozvem, ako som pochodila. Pravdu povedat, je mi cudne, ze nasa lekarka ma chce nahlasit a od inej som sa dopocula, ze ona neudava mena, lebo sa boji, ze ju ludia udaju, ze po vacsine regionalny urad vyzve lekarku, aby udala meno nezaockavaneho dietata a jeho zakonneho zastupcu. Skusim ist takto na lekarku a dufam, ze sa neposkriepime 😀

mimi
2. júl 2012

@manof no zbohom a moje dieta sa uz vymyka z kolektivu. Ucitelka poslala maleho na psychologicke vysetrenie, lebo ho nevedela zvladnut. Ked bol babetko, bol absolutne kludny a teraz neobsedi a mame aj odlozenu skolsku dochadzku.

mimi
2. júl 2012

@prevenar a je tu niekto kto uz podal trestne oznamenie na lekarku a RUVZ? ako pochodil?ale k tomu potrebujeme aj pravnika, ci nie?

prevenar
2. júl 2012

@mimi ja 😀 ..nepotrebujes. podas to na prokuraturu a oni budu "konat" ak zistia porusenie zakona. co vacsinou "akosi" nezistia ^^ ..ale aspon mas dokaz do buducnosti ,ze ako "pracovali" a pracuju. + hodi sa to do seriozneho sudneho sporu, kt. by som rad nejak zorganizoval.

treba tlacit vzdy az do bodu do ktoreho dokazes ..hlavne financne.

miskakyska
2. júl 2012

...po klieštovy nám ostal taký bledý pľuzgierik..začervenanie žiadne...treba ísť na krv?...prepáčte,že sa pýtam u Vás mimo témy..ale tu sú takí naslovovzatí odborníci

monky978
2. júl 2012

Tak došiel na psa mráz. Predvolali si ma... zas ďalšia strata času.. A to som zmenila doktora, že sa tomu vyhnem a tá predošlá múdra ma normálne nahlásila.. no, ale má smolu trošku.. Takéto veci sa vracajú ako bumerang. Hold vykopala vojnovú sekeru 😠

prevenar
2. júl 2012

@miskakyska ...hmm.. no, vybral som fakt , ze cez 1000 kliestov , ale take nieco som este nevidel. ked to nie je cervene , je mozne ,ze ostala pod kozou hlavicka a nahnisalo to ? fakt tazko povedat, radsej s tym chod k lekarovi + test na boreliozu, pre istotu. bohuzial moc ti neporadim.

luba41
2. júl 2012

@miskakyska ja by som nestresovala. Synátor mal pred pár týždňami, tiež mu tak ostalo, lebo si to škriabal, ked ho to svrbelo. To sa vstrebe.

ariela22
2. júl 2012

Ahojte , neviete mi prosím poradiť kde by som našla vzor Žiadosti o informácie o vakcínach? a ak pôjdem za lekárkou tak ak zapíše - "ockovanie vakcinov X sarza ABC sa nevykonalo , diagnoza Z28.2 . rodic odmietol VAKCINU X (nie ockovanie) z dovodu moznych neziaducich ucinkov, ktore su uvedene v pribalovom letaku danej vakcíny ... Nemám až také vedomosti,ale vakcínu má napísať DTaP, VHB, HlB, IPV, PCV a saržu to vie dr.? alebo kde to mám nájsť?Alebo má napísať vakcínu Hexa, Prevenar alebo Synflorix ? Už asi nerozmýšľam od napätia ☹ . ... Ale aj ked napíše toto znenie jej to nemusím podpísať..
Prosím pomôžete mi?
@manof @prevenar Ďakujem

miskakyska
2. júl 2012

@prevenar hm,bol celý po vybratí..nevyzera to ako hnis,však uvidím za par dní
@luba41 díky..ľudia a dneska mal zas na pipíku..no to je v prrrdeli..nás tie kliešte milujú :o)

petot
2. júl 2012

@ariela22 Má napísať obchodný názov, čiže Infanrix Hexa, Prevenar 13 apod.

prevenar
2. júl 2012

@ariela22

1) to co napisal @petot 🙂 za co mu vsetci dakujeme 🙂
2) nic nepodpisuj , je to diagnoza lekara, tvoj podpis tam nema co robit.
3) chran v prvom rade SVOJ zaujem ..a nie lekar nie je tvoj kamarat, potopi ta pri prvej prilezitosti , aby si "chranil" vlastny kozuch, kludne aj protizakonne na tvoj ukor ..ma u zadku ,ze ta vystavy nejakej pokute aj keby nemusel.

prevenar
2. júl 2012

@miskakyska ..mozno nejaka imunitna reakcia na cudzie vniknutie cez kozu. boh vie ^^