Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
3. júl 2012

@monky978 a predokladam, ze jej to ides pekne natriet a zalovat ju 😅
ale mi nejde do hlavy, ako ta moze nahlasit, ked s nou mas rozviazanu zmluvu o poskytovani zdr. starostlivosti???

monky978
3. júl 2012

@hajanka správne predpokladáš... a začnem tým, že nebola ochotná mi ukázať príbalový leták, neochotná komunikovať... neochotná vidieť moje dieťa po prepustení z nemocnice (videla ju ako mesačnú s tým, že to stačí)... a chcela ju očkovať s teplotou a sopľami... na začiatok takto

monky978
3. júl 2012

@hajanka pravdepodobne to riešila hneď ako som ju nedala zaočkovať... kým som priniesla papier na kartu k inému pediatrovi alebo hneď potom čo som ho priniesla, lebo si dala načas s poslaním karty novému dr.

hajanka
3. júl 2012

@monky978 presne takto konala nasa stara ped. so sestrinou malou, nic nespominala o prvej navseteve sestricky v domacom protredi po prichode z porodnice, sestra cakala a nic.. a potom po mesiaci aj nieco ze sa ma prist ukazat, ked sa sestra pytala preco nikto neprisiel (bola o 3tyzdne skor narodena, s torticollis a mala stale zltacku), tak ze to sa uz nechodi a neskor povedala, ale ze sa chodi, len vtedy ked mamicka chce a ze ona ju upoznila na to, ze pride len ked bude chciet a sestra vraj povedala ze netreba 😲 samozrejme na nic ju neupozornila 😠 sestra chcela, tak by o tom vedela. 😠 😠
pribalovy letak tiez, najskor povedala, jasneeee dame vam prestudovat, potom sestricka na lekarku stisenym hlasom "ved ho nemame" a lekarka potom ze nieee my ho nemame 😉
kompletne zanedbavala zdr. starostlivost pocas chorob, vymyslala veci ktore nam vobec nikdy nespominala ale tvrdila ze ona nam hovorila....proste komedia a toto sa ma starat o zdravie nasich deti???? dovidenia!

drzim ti palce, informuj nas o priebehu ak ju budes zalovat 😉

monulicka
3. júl 2012

caute
tak aj ja som sa rozhodla uz neockovat svoje deti..bohuzial az potom, co sa po 1.davke hexavakciny a synflorixu u dcerky objavili vazne zdravotne problemy, s ktorymi neuspesne bojujeme uz 2.mesiac 😔 ...Mudri nevedia pricinu..samo, ze do suvislosti s ockovanim to nedavaju..ale momental mame odlozene ockovania z dovodu kontraindikacie

manof
3. júl 2012

Veľmi by ma zaujímalo, kde je tá sľubovaná epidémia osýpok, ktorá mala byť dovezená na Slovensko z majstrovstiev Európy vo futbale, ktoré skončili teraz v nedeľu na Ukrajine.

Sľubovali to napr. na RÚVZ Trnava.

Alebo sú tie osýpky ešte len v inkubačnej dobe? No však uvidíme o týždeň-dva.

manof
3. júl 2012

@monulicka kontaktovala si v tejto veci nejakého klasického homeopata?
Zoznam slovenských klasických homeopatov nájdeš tu:
http://www.homeopaticka-asociacia.sk/zoznam-hom...

manof
3. júl 2012

@ariela22 lekár má do zdravotného záznamu napísať obchodný názov vakcíny. Netreba písať choroby či druh vakcíny, keďže všetko toto vyplýva z obchodného názvu vakcíny.

manof
3. júl 2012

@monky978
V takom prípade rozhodne nemôže ísť o homeopatku, ale len o kvázi-homeopatku či pseudo-homeopatku. Postoj klasickej homeopatie k očkovaniu je totiž úplne jasný, rozumej: ostro zamietavý.

manof
3. júl 2012

no čo by nemohlo? Ide len o to, čo presne spôsobilo problém.
Sú okamžité i oneskorené reakcie na očkovanie. Kľudne sa to mohlo prejaviť aj za týždeň-dva, alebo dokonca pár mesiacov či vyše roka, takže 4 dni môžeme označiť za pomerne skorú reakciu na očkovanie.

reni93
3. júl 2012

@manof@monky978 nie klasicka homeopatka, ale skor homeopatka francuzskej skoly - teda, ktora lieci tiez ako alopati (avsak na prirodnej baze) len symptomy, napr.homeo liek na kasel, chripku atd...

prevenar
3. júl 2012

@hajanka ..noooo, dala si vysoko. tiez poriadny lekarsky kumst ! normalne mas na lekarstvo talent 😀

prevenar
3. júl 2012

@monky978 ..ale jasneee ,ze moze. to a este daleko horsie veci .

mimi
3. júl 2012

@monky978 k tej epidemii. Ja som zila niekolko rokov v Kanade, ockovanie je tam dobrovolne, tisicky pristahovalcov tam rocne pride a ziadna epidemia tam nie je, tak nechapem, coho sa ti niektori lekari boja 😕 Mam zopar kamosiek lekariek tu na SK a vo velkom si svoje deti ockuju, veria v posvatenost ockovania a na mna sa divaju pomaly ako na nezodpovednu matku len preto, ze som proti ockovaniu. Podla mna sa mnoho lekarov o ucinkoch ockovacich latok ani nezaujimaju...aspon mi to tak pride...
Inac, mam najnovsie info od lekarky, ze ona mi neposle pozvanku na ockovanie, ze mi to reg.urad posle, tak cakam dalej. Pri prvom to tak nebolo, tak tu sa deju nejake zmeny. 😕

chomik
3. júl 2012

@syla My sme u pľúcneho boli asi 4 krát, zakaždým ohmatal hrčku a keď zistil, že sa zmenšila asi o polovicu (z fazule na hrášok), tak povolil ďalšie očkovania....to mal malý asi 5 mesiacov...doktorovi som ale povedala, že sa ešte bojím, keďže mu tá hrčka nemizne...podľa pľúcneho to nevadí, podľa doktora to tiež nevadí (keďže pľúcny očkovanie odobril), ale netlačí na mňa...len chce byť krytý pred RUVZ 😒 ale čo som písala 2 mamičkám tu na MK, ktoré mali rovnakú reakciu, tak detičkám tá hrčka vôbec nezmizla - teraz majú cca 4 roky...oni pokračovali normálne s ďalšími očkovaniami, po každom očkovaní doktor tú hrčku kontroloval, ale nebola vraj žiadna reakcia (teda nezväčšovala sa ani nehnisala).

hajanka
3. júl 2012

@prevenar heh, tak ... ucim sa rychlo 😀 .............. teda, aspon si to myslim 😀 mojim cielom je do 30tky mat pred menom Mudr. 😉 😝 😝 😝 ha ha haaa

hajanka
3. júl 2012

no tak som narazila na dalsiu super DISinformaciu 😀

ludia, vedeli ste, ze u nas sa stale ockuje proti PRAVYM kiahnam (varicella) a to povinne?????

dotycnej dieta (2r) nevie presne kedy, ale bolo isto proti tomuto ochoreniu ockovane v ramci povinneho ockovania a neplatila za to vobec nic 😉
tvrdi, ze neockuje sa proti ovcim kiahnam, ale proti pravym 🙂 ale proti ovcim by isto ockovat nedala, lebo aj ona nimi presla a zvladla bez v pohode bez teplot, na rozdiel od pravych kiahni na ktore sa zomiera
a dnes jej to lekarka dokonca potvrdila, ze jej dieta bolo proti pravym kiahnam ockovane!!!

ja odpadnem, comu ti ludia veria..... co ludia, ale co ta mudr.????? 😲 😲 😲

mgrartdrzka
3. júl 2012

@hajanka kocurkovo ... nic ine sa ani cakat neda

hajanka
3. júl 2012

@mgrartdrzka jaaaaaaaj mna ide miestami porazit, este s akou vervou si schopni si za tym stat a obhajovat sa a tvrdit ze je to pravda... hlavne ked to dr. potvrdila, no ta bud zaspala a zobudila sa po 30 rokoch alebo naozaj neviem ako si to mam vysvetlit.

mgrartdrzka
3. júl 2012

@hajanka lekara som menila 3x az ta posledna sa mi zda ako tak normalna...a po osobnych skusenostiach, kedy ma hospitalizovali, kontaminovali stafylokokom a ani na vlastnu ziadost nechceli pustit domov...som rezignovala...

prevenar
3. júl 2012
mgrartdrzka
4. júl 2012

@prevenar a ty sa co smejes?! To je vaaaazna vec! 😝 🙂

prevenar
4. júl 2012

@mgrartdrzka ..pochopitelne,ze takej vaznej veci ako hladanie "normalneho"lekara by som sa nikdy nesmial 😝

mgrartdrzka
4. júl 2012

@prevenar horsie ako ihla v kope sena .. . oni s nami len hraju skryvacku, slintacku a krivacku 😀

eaka
4. júl 2012

@mgrartdrzka Odmietli na vlastnú žiadosť pustiť domov? To si bola vo väzenskej nemocnici? 😉

ariela22
4. júl 2012

@eaka @prevenar nakoniec som malú mala so sebou,ale nedali sme sa...
Dr, bola dosť zaskočená našou reakciou na očkovanie, že sme o tom mali dosť veľké vedomosti,ale máme si prečítať príbalový leták a potom prísť že nám do karty zapíše to čo chceme... ale chce to podpísať,tak neviem ešte ako jej poviem že nepodpíšem nič a ani priateľ. čakala som že bude na mna veľmi kričať,ale bol to celkom normálny rozhovor a celkom som sa pobavila....takže s vašou pomocou sme všetko zvládli 😀 dufajme že nabudúce to nebude úplne v pohode a už to nebudem musieť riešiť.... ďakujem ste úplne úžasný ľudia 🙂
Najlepšie bolo,že mi malú nevezmu do škôlky lebo je ohrozením pre očkované deti 😀 😀 😀 a že ked mám ja astmu tak som jej ju už dala a pravdepodobne sa objaví po očkovaní....to by som neprežila ☹ vyčítala by som si to do konca života.

eaka
4. júl 2012

@ariela22 Bože ešte aby na Teba kričala, to kde sme?
Ona Ti povedala, že ak máš astmu, tak ju má aj malá a objaví sa jej po očkovaní? Tak to je snáď jasná situácia, kedy je očko kontraproduktívne, nie? Alebo je astma také malé zlo na výmenu za tú úžasnú ochranu pred tými príšernými vražednými osýpkami, čiernym kašlom a spol??

monky978
4. júl 2012

@hajanka tiež ste natrafili na odborníčku... mm bol u nej v deň prepustenia z nemocnice s papiermi (tak si to ona vyžiadala) a napísala mu termín kedy máme prísť na prvú kontrolu (teda keď mala 1 mesiac). Všetci doma do mňa hučali, že to nie je normálne... že stále to tak je.. že ona musí vidieť malú po prepustení z nemocnice. Ale ja som trvala na tom, že snáď by mi to povedala keby to tak bolo.. že teraz je to tak po novom (naivná). Až keď som nestretla kamošku, ktorá tiež k nej chodila a ona mi povedala, že u nej bola naklusaná deň po prepustení... no chápeš? Však to je na hlavu.. prepustili nás so žltačkou a mali sme byť pozorovaní... a keby sa malej niečo stalo... bože nechcem na to ani myslieť. Proste pointa.. jednému bábätku tak a druhému inak.. 😖 proste to nepochopím.. a také krásne referencie mala na nete od mamičiek aj tu na koňovi. Mladá do 40 rokov a ešte k tomu homeopatka.. no nekúp to 😅

ariela22
4. júl 2012

@hajanka Tak toto je už gól... moja prešla ovčími kiahnami a dúfam,že mi ju ešte budú chcieť zaočkovať,aby náhodou nedostala ešte tie pravé 😉

prevenar
4. júl 2012

@ariela22 jasne, su aj taki ..ale je ich strasne malicko. nasa mala hystericky zachvat a normalne som sa uz zacal o nu bat, ze sa jej nieco stane 😀 ..ale boli sme v nemocnici, takze pomoc bola blizko 🙂

ok, ked je normalna , tak jej vysvetli , nech tam napise toto

1) do karty - "ockovanie latkou XY (obchodny nazov vakciny) sa nevykonalo , diagnoza Z28.2" vysvetli jej ,ze toto je JEJ lekarska diagnoza , ktoru ma urcit ona. tvoj podpis tam nema co hladat.
2) a odovzdaj jej papier ,v na kt. bude nieco taketo .

" podla zakona č. 576/2004 Z. z § 6 odmietam poucenie a informovany suhlas s podanim vakcinacnej latky XY mojmu dietatu" - podpis.

-toto je neskodne, mas na to pravny narok a lekarku to snad ukludni ,ze ma nieco podpisane. do karty nepodpisuj nic !
-nikdy nikde nenapis, alebo nepovedz slovo "ockovanie" ..vzdy sa bav len o konkretnej ockovacej latke,, to je dolezity moment !

tak vela stastia 🙂