Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mimi
17. júl 2012

@aduskatt mne sa to paci 🙂

mikymiky
17. júl 2012

@mimi myslim, ze je to aj tym, ze sa s tym v poslednej dobe stretava uz pomerne casto, takze uz sa obrnila.Ked som prisla uz asi tretikrat s tym, ze mala ma teplotu (v zivote ju nemala), tak sa ma na rovinu opytala, ci nechcem ockovat. Ty hlavne studuj, aby si sa vedela spravne rozhodnut, ja toto svoje rozhodnutie pokladam za jedno z najzasadnejsich vo svojom zivote.

aduskatt
17. júl 2012

@mimi to mi tak vcera preblesko.som nemohla zaspat a otretej vnoci ti ma prepadla takato myslienka🙂

mikymiky
17. júl 2012

@aduskatt ja si myslim, ze by to bolo realne v demokratickom state a nie v nasej bananovej republike, kde si ti, ktori by mali ist prikladom, zakony vykladaju podla toho, ako im to vyhovuje.

aduskatt
17. júl 2012

@mikymiky no jo, ale ked toto bude v karte a nahlasi ma napriek tomu, tak sa asi stretneme aj na inych instanciach ako RUVZ, kde ju zasa pozeniem ja.........ale tak to v krajnom pripade, dufam, ze o tri roky uz budeme niekde inde, co sa ockovania v tejto republike tyka

mikymiky
17. júl 2012

@aduskatt tak to ano, pokial mas chut hnat to na ine instancie, ja sa bez mucenia priznavam, ze si chcem zit svoj maly zivot, vychovavat stastne a zdrave dieta a nevlacit sa po sudoch. A bodaj by si mala pravdu s tym ockovanim o tri roky u nas, ja tiez pevne dufam, ze sa nieco zmeni. Myslenie ludi sa nastastie uz meni - pomaly, ale isto...

mimi
17. júl 2012

@aduskatt to ti verim, ani ja v poslednom case nespavam, stale na toto myslim. Ja sa skusim popytat v rodine, mame zopar lekarov, ale zial nie pravnikov 😒

sana15
17. júl 2012

@renata5 Trosku viac vztahovacna,alebo co? Nikto tu ziadne ockovane deti nezhadzuje. Skor ty povysujes ockovane: tvoj syncek bude v piatich rokoch (mimo ineho) urcite lepsie ovladat gramatiku 😅

aduskatt
17. júl 2012

@mikymiky chut nemam, ale ak ma k tomu donuti.hadam si nemysli, ze ona sa voci mne zachova svinsky a ja jej podakujem, zaplatim a necham tak.....tak to v ziadnom pripade, aj keby som mala byt prva lastovicka.....

prevenar
17. júl 2012

@mimi to je nova strategia ..je akoze mila ,, LEN jej nieco podpises ... ja vravim , nasrat ! 😠

prevenar
17. júl 2012

@ajja21 ..ten papier ..tvoje rozhodnutie mas pravo zmenit zo zakona. napis mi na prevenarxy@gmail.com ..poslem ti vzor.

keziah
17. júl 2012

@aduskatt jeeeeeeej, nechces si potom prist podat aj moju byvalu pediatricku? ja som jej doniesla vytlacene materialy o tom, ze ma nesmie nikam nahlasovat, ale v ramci zachovania dobrych vztahov som jej doniesla aj mnou podpisane odmietnutie vakciny a ona ze: ona nie je pravnicka, ona take veci studovat nebude, ale urobi to, co jej povedia z RUVZ a ze to odmietnutie musi podpisat aj manzel. Tak som si pomyslela "to iste" a zobrala som kartu k inej.

aduskatt
17. júl 2012

@keziah no ved studovat ich nemusi......v kazdom pripade ja viem, ze moj podpis si vynutit nemoze, manzela tiez nie a no nech ma nahlasi......asi ju upozornim, ze sa stretneme aj na RUVZ aj na sude🙂 a mozno ju s usmevom na tvari upozornim, nech si zacne z tych premii za vakciny odkladat na zaplatenie sudnych trov, kedze ich bude platit🙂..........a potom si s radostou mozme vsetci podavat nasich zlatych milych pediatrov🙂

mikymiky
17. júl 2012

@aduskatt nemyslela som priamo chut, skor energiu, ja som uz taka vycerpana presviedcanim rodiny, ze robim spravnu vec, ze nic ineho momentalne nezvladam.

aduskatt
17. júl 2012

@mikymiky jasne, chapem.........tak ja nikoho presviedcat nebudem, lebo do toho okrem manzlea nema kto co kafrat a ja som dospela a nemam povinnost toto moje rozhodnutie obhajovat pred zvyskom rodiny, takze co sa toho tyka, nech ma maju radi🙂........ja to zasa beriíem tak, ze ked to u mna lekarke prejde, prejde to aj u inych a nic sa nedeje..ked skusim zabojovat a neprejde jej to, mozno to bude nadej pre ostatnych rodicov...........

nikimax
17. júl 2012

@renata5 je to veľmi predčasné hodnotenie, ked tvoj syn má 9 mes., ked ťa očkovanie napr. MMR len čaká. My sme mali tiež krásneho zdravého chlapčeka do 15 mesiacov. Po očkovaní MMR náš milovaný synček začal upadať až zostal autistický...takže bud opatrnejšia....

mikymiky
17. júl 2012

@aduskatt tazko nepresviedcat, ked neustale cosi visi vo vzduchu...my mame fantasticke vztahy vsetci, mala je zboznovana ako modla a ja by som chcela, aby pochopili, ze to nie je iba nejaky moj rozmar, ale chcem pre nu iba to najlepsie, aj ked to v ich ociach moze vyzerat dost vystredne. Ty mas pokial som to spravne pochopila syna ockovaneho, az teraz sa chystas odmietnut najblizsie preockovanie. Vies si predstavit, ake to musi byt pre najblizsiu rodinu, ked sa narodi vytuzene babatko a jeho mamina uplne poprie nieco, o com nikto nikdy ani nezapochyboval? Moje rozhodnutie respektuju, ale o malu sa boja a ja nechcem, aby sa bali a zbytocne trapili z nevedomosti, chcem, aby pochopili, ako to funguje, pretoze sa do ich obav viem pomerne dobre vcitit. A uplne obchadzat tuto temu sa velmi neda, ked sa ma vsetci pytaju, ako mala zvladla prvu vcelicku atd...je to tazke, ale ja som sa rozhodla, ze sa pokusim aspon mojim uplne najblizsim a najdolezitejsim ludom vysvetlit svoje konanie. Ostatni su mi lautr jedno.

ajja21
17. júl 2012

@aduskatt Ja ti držím palce, ak by to vyšlo, bolo by to super 🙂 Potom daj vedieť, ako si dopadla 🙂

aduskatt
17. júl 2012

@mikymiky aj my mame velmi dobre vztahy🙂 a maly je zazrak, kedze podla viacerych lekarov som vobec dieta mat nemala............takze asi tak.....🙂 drzim palce, aby si to v rodine ustala a nepozerali na teba ako na mimozemstana🙂.myslim, ze v dnesnej dobe internetovej by nemal byt problem to zvladnut, staci par linkov dat precitat🙂...ja to mam o to lahsie, ze manzel po povinnej ockovacke zltackovej dostal pasovy opar, a synator exzem, takze s mm to mame vyriesene

aduskatt
17. júl 2012

@ajja21 ja dufam, ze nebude treba riesit az tak radikalne, ale som odhodlana............len este chvilu cakaj, do 11 rokov na MMR este mame tak dva roky cas, kym nas MUDra zacne na to lamat

ajja21
17. júl 2012

@aduskatt 😀

lejca13
17. júl 2012

Toto som si precitala dnes na stranke sprievodca ockovanim ...som onemela .... mali by mu pichnut ockovaci kalendar naraz a najlepsie do hlavy

Mýty a fámy o očkovaní

Otazka
Očkovanie zaťažuje organizmus malých detí

Nie je to pravda.
Imunitný systém novorodenca je ako špongia, a je pripravený prijať milióny podnetov. Ak by dieťa dostalo celý očkovací program naraz, nezaťažila by sa viac ako jedna desaťtisícina kapacity imunitného systému. Naviac, dnešné vakcíny majú okolo 50 antigénov v porovnaní s 3 500 antigénmi ešte pred pár rokmi. To znamená, že dnešné deti sú očkované s oveľa kvalitnejšími vakcínami ako napríklad ich rodičia.

aduskatt
17. júl 2012

@lejca13 ...hovado

lejca13
17. júl 2012

Toto ma len utvrdzuje v tom , ze som sa rozhodla spravne , keby som bola gramotna v 2006 nemusela by moja starsia dcera byt ockovana , ,moja vina dufam , ze bude ok ...Zajtra idem do jamy levovej s mladsou 🙂 uvidime , ci dostanem nalepku nevzdelanej, premudrelej amaterky bez vysokoskolskeho medicinskeho vzdelania ...tak bola oznacena moja kamoska ...

lejca13
17. júl 2012

Opravujem nie do hlavy poznam lepsie miesto pre pana doktora ...... 😀

lejca13
17. júl 2012

@aduskatt erudovane ..... a diplomovane ...

lejca13
17. júl 2012

@aduskatt erudovane ..... a diplomovane

aduskatt
17. júl 2012

@lejca13 a sak ked je to take fajn, moze si dat jednu celu do hlavy a druhu aj tam inde🙂) ved mu to neublizi 😀

lili_k
17. júl 2012

@miskakyska boze o cem to tu pisete, vsak vse byla reakce na vas prvni prispevek!! Me vek vasich deti nezajima, nebojte, cozpak jste nepochopila ze to byla jen reakce na to co jste psala? To snad neni mozny, no, baby na modrymkoni co bych cekala ze... smutne

miskakyska
17. júl 2012

@lili_k ja viem veľmi dobre čo píšem a čo som písala..ale vy píšete stále od veci..a bodka!..včera ste spomínali,že máte zlú náladu a dneska tuším ešte horšiu,ale prečo som prave ja padla za obeť netuším...