Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
23. júl 2012

to by mohla socialka rovno aj riesit rychlu jazdu rodica, a pokutu za rychlost 😀

hajanka
23. júl 2012

@darinkazv ahoj, som rada ze rozhodnutie neockovat akceptujes, len sa chcem opytat, odkial beries istotu ze ked das ockovat tak tiez neochorie?????

to na margo: "lebo nedám začkovať, ochorie, budem si vyčítať - dám zaočkovať, budú následky,.."

zaockujteajslnko
23. júl 2012

@hajanka
ano, ja som tiez kedysi tak rozmyslal, ze mam 2 strany.......
ockovanie / neockovanie.......
z toho akoze vyplyvaju 2 verzie zivota
chory / zdravy

lenze ked som sa nad tym zacal zamyslat a citat a studovat, fuha tak takto s.upidne jednoducho bud/alebo to uz nevyzeralo

cize v realite si mozem naozaj vybrat.......... podam nieco neprirodzene dietatu s neistym vysledkom (na moje dieta)?..... to je ta "spravna" otazka.......ziadne bud alebo, ale iba jedna otazka, jedina otazka.... a to ockujuci nechcu pocut, lebo tam je odpoved samozrejme nie, nikdy co som padnuty na hlavku 😀

darinkazv
23. júl 2012

@jandl ja som sa ohľadne týchto vecí rozprávala s našou pediatričkou, ktorá nám je rodinná známa, nebolo to len od kamošiek. čítala som veľa diskusií, ale jednoducho som nenabrala odvahu nedať zaočkovať. a nemyslím si, že by som preto mala byť zlá mama, ako to niektorí, čo sú proti očkovaniu prezentujú. každý sa snaží pre svoje deti robiť to najlepšie a nie, aby im vedome ubližoval.

@zaockujteajslnko ja netvrdím, že moje dieťa je 100% zdravé. nemôžem jej vidieť do telíčka. len tvrdím, že sa nám vyhli také strašné následky, o akých som čítala. je toho plný net a je to tak pol na pol, čo sa týka nežiaducich účinkov. tak, ako som písala, neodvážim sa nedať zaočkovať svoje deti a nemyslím si, že som preto zlá mama.

a nepáči sa mi, keď tí, čo sú proti očkovaniu, odsudzujú tých, čo dajú očkovať a takisto sa mi nepáči, keď tí, čo dávajú očkovať, odsudzujú tých, čo očkovať nedávajú. je to na každom človeku, ako sa po zvážení xy vecí rozhodne.

darinkazv
23. júl 2012

@hajanka ja tú istotu neberiem. tak, ako som to napísala. či by sa niečo deťom stalo bez zaočkovania alebo by sa im stalo kvôli očkovaniu, oboje by som si vyčítala.

hajanka
23. júl 2012

@zaockujteajslnko @darinkazv

ockovat ≠ neochoriet
ockovat ≠ chranit voci danych chorobam 😉
ockovat ≠ celozivotna imunita
ockovat = umelo nakazit ale nechranit
ockovat = umelo narusit imunitu, potlacit prvotnu obrannu funcku imunity a prepnut ju rovno do fazy vyroby protilatok (z toho vyplyvajuce imunologicke deficity a poruchy, ci kratokodobe alebo dlhodobe)
poruchy imunity = castejsie choroby, tazsi priebeh, viac ATB a zaroven este viac dorantana imunita
ockovat = toxiny do tela
toxiny = postihnutia nervoveho systemu, spustenie roznych chorob, neziaduce ucinky, reakcie... (a ine) navonok mozno neviditelne..
neockovat ≠ zakonite ochoriet
neockovat ≠ chranit voci danym chorobam 😉
prirodzene prekonanie choroby = celozivotna imunita
neockovat = prirodzena imunita bez umelych a toxickych zasahov
prirodzena imunita = lahke zvladnutie choroby
...
atd

hajanka
23. júl 2012

to len tak v skratke a rychlosti napisane, lebo da sa rozpisat na x stran

zaockujteajslnko
23. júl 2012

@darinkazv
takze si dala ockovat deti lebo si sa bala nedat ockovat (pod vplyvom okolia), neviem ci si "zla mama" ale urcite nevychadzas zo svojho vnutra a presvedcenia, ale zo strachu, kolektivneho presvedcenia.

Ja som dobry otec, neviem preco by som nemal byt ked som nedal ockovat svojho potomka.

manof
24. júl 2012

@hajanka
pekné zhrnutie

manof
24. júl 2012

Z knihy:

Dr. Taťjana Obuchanyč:
„Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“

kapitola 11.: „Vyhrávať bitky ale prehrať vojnu“
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

sabiatko
24. júl 2012

ahojte. vcera sme mali dalsiu poradnu. krpec ma 3 mesiace a doktorka ma uz upozornila, ze na dalsej poradni budeme podpisovat papiere, ze odmietam ockovat, zas. som jej tiez oznamila, ze buduci rok ideme do anglicka a ona ze ma tam bez ockovania maleho nepustia 😀 ze tam sa dokonca davaju dvojite davky prevenaru 😀 tak neviem, ale do anglicka som uz parkrat letela a nikto odo mna nepytal ockovaci preukaz. akoze moja kamoska tam zije uz niekolko rokov a ako mi povedala, ockovanie nie je povinne, jej dcery nie su na vsetko ockovane, lebo odkedy si aj ona nastudovala, aky je to sajrajt, tak prestala dalej ockovat. tej doktorke sa prasia z ust take somariny...

tean
24. júl 2012

@sabiatko
casto sa tu stretavame s takymito "podlozenymi" informaciami od lekarov 😀
Su to proste experti na vsetko a ich titul im dava pravo mudr.ovat do vsetkeho 😀
Zrejme lekarka este nebola ani v anglicku, ani sa neunuvala si o tom nieco precitat, ale ocividne vie o anglicku viacej nez samotni obcania UK a ich urady

vefi89
24. júl 2012

@darinkazv nechcem ti brať ilúzie, ale dovolím si tvrdiť, že lekár ani sám nevie, čo taká vakcína obsahuje, spôsobuje a pod... lebo oni síce chodia na školenia, a dovolenky od farma firiem, ale nevedia celú pravdu, poznajú len to pozitívne hľadiako.. nevravím, že neexistuje výnimka, ale ja sama som ešte nenašla lekára, kt. by sa na toto pozeral objektívne... to len ako príklad uvediem, prečo potom pediater, resp. lekár nechce pripísať NÚ vakcíne? prečo si myslia, že zrazu dieťa dostane vysoké horúčky, popr. infekciu, hnačky, plač, a to sú len tie lepšie účinky? prečo nechcú pripustiť, že áno, vaše dieťa bolo povedzme jedným z 1000 zaočkovaných detí, ktoré dostalo cukrovku?
teraz sa do teba samozrejme nenavážam, takisto rešpektujem rodiča, čo verí očkovaniu, ale podľa toho ako si písala, sama tomu celkom neveríš, len sa bojíš názoru okolia? 😅

hajanka
24. júl 2012

@sabiatko 😀 ako si ma pobavila tvrdenim lekarky o ockovacom preukaze 😀 a samozrejme ockovanie v UK nie je povinne, len odporucane 😉

maslenka47
24. júl 2012

mna viac pobavila ta informacia o dvojitej davke prevenaru :D teeda.. ja osobne neverim lekarom ani nos medzi ocami. Na poradni to ma neskutocnu potrebu najst na decku nieco "chore", len aby mali co liecit, pripadne vas poslat za dalsim; a ked clovek pride na pohotovost, tak vas zdrbu ze co tam otravujete, vsak "to je len nejaky zapal"...

tean
24. júl 2012

@manof
Pred 2 tyzdnami som docital knihu Struneckej "varovne signaly ockovani" kde bolo pre mna zopar novych info, ktore som si dovtedy ani neuvedomil. Hlavne tabulka neziaducich ucinkov pre rodicov je kompletne hmatatelny argument, s ktorym mozu vyrukovat na lekara, ze sa nejedna o banalne problemy.

Citam tie clanky z knihy "Iluzia ockovania" a musim povedat, ze toto by stalo za vydanie aj u nas. Aj ked to vyzera, ze fyzicka kniha neexistuje, zatial iba elektronicka.
Je to perfektne, zrozumitelne napisane a tie linky na overenie zdrojov su silnym argumentom. Detailne opisanie vzniku alergii; ockovanie a jeho dosledky pre dojciace maminy, a mnoho dalsich info.

Klobuk dole, obe damy vydali velke diela.
Som rad, ze sa najdu odbornici ochotni vydat knihy, ktore su v rozpore s dogmami, cim otvaraju oci tym, co su ochotni citat a pocuvat.

manof vdaka za preklad, sprostredkoval si mnohym rodicom - aj mne - vybornu knihu 😉

tean
24. júl 2012

@maslenka47
toto sa stalo aj nam. Boli sme s malym poslani do nemocnice, lebo sme mali nizke hodnoty v krvnom rozbore.
V nemocnici nas otocili, ze na co sme chodili a dali nam t.c. cislo, ze nech si pediater najprv zavola ak sa nevyzna v cislach a limitoch 😀

chovancova27
24. júl 2012

Ahojte, píšem Vám moju skúsenosť... nikdy som očkovania neriešila, môj malý má 18 mesiacov, má všetky povinné, až na MMR... škoda, že som sa očkovaniami začala "zaoberať" až teraz... LEBO... malý má od 3 mesiaca silný atopický ekzém, ktorý mu podľa mňa rozbehlo očkovanie, ako som sa nedávno dozvedela, že je to následok očkovania, dovtedy som si myslela, že je to geneticky dané... ĎALEJ malý má alergiu na vaječný bielok. V roku som mu dala prvý krát praženicu a do dvoch hodín začal opúchať, a dusiť sa. Len náhodou som začala vtedy čítať čo vlastne pre nás nasledujúce očkovanie MMR obsahuje...a hľa, je pestované na kuracích embriách, čiže deti s alergiou na bielok by ho vôbec nemali dosťávať. Na poradni nás už čakala naša dr. s nachystanou injekčnou strikačkou... dodávam, že o tejto našej alergii vedela, hned som ju zrušila že ved malý má alergiu na bielok a ona že, ale ved táto vakcína nič také neobsahuje... našťastie mal dosť zhoršený mokvajúci ekzém, tak sme to "odložili". No a týžden na to mi moja dr. volá, že ona sa tým očkovaním zaoberala podrobnejšie, a naozaj teda ten vaj. bielok v tej vakcíne je... no ale ona nás teda očkovať nebude, ale pošle nás na Kramáre, kde ho zaočkujú a budeme čakať či prežije alebo nie. Takže asi tak. Ja MMR odmietam a druhé dieťa očkovať určite nedám. Moja dr ma stále na MMR presviedča, telefonát typu " na Ukrajine je 100 detí nakazených mumpsom, a ona bola na sedení s výrobcami očkovania a tí jej jasne povedali, že takáto alergia nie je dôvod na neočkovanie"... No uznajte, dali by ste v mojom prípade MMR??? ja si myslím, že dobre robím, ked som ho odmietla...

hajanka
24. júl 2012

@chovancova27 ja umrem, by som tu dr. na mieste asi prefackala keby mi to povedala do oci! ze ona ho ockovat nebude 🙂 aka mila a ze ho zaockuju na Kramaroch kde budu sledovat ci prezije 😲

ani o tom ockovani nerozmyslaj!!!!

candy23
24. júl 2012

@chovancova27 urcite by som odmietla, aja to aj urobim, MMR urcite, nic dobre som na tuto vakcinu necitala, a zhodou okolnosti som bola pri tom ako ockovali jedneho chlapceka, a doktorka vravi, ze on si aj tak musi toto ochorenie prekonat , tak na kieho slaka ich ockovat. Nepatrim medzi odvazne, ktore svoje deti zaockovat nedali (aj na to mam svoj nazor) hoci som proti ockovaniam a za slobodu v rozhodovani ale v tejto bananovej republike ako sama vidis sa to neda, a ano je mi prednejsie zdravie mojho dietata ako urady a pokuty, no absolvovali sme prvu hexu aj prevenar 13. Ale MMR odmietnem urcite.

didulka85
24. júl 2012

@chovancova27 mojej kamoske maly skoncil po MMR v nemocnici. Samozrejme zistovali co a ako a preco. Urobili zopar testov a povedali, ze ma alergiu na bielok a vakcinu nemal dostat, ze reakciu mal z toho. Imunita v p... doteraz. Stale je na imuno liecbe, no nepomaha.

hajanka
24. júl 2012
maslenka47
24. júl 2012

@chovancova27 co na to povedat, na kramare nechod a najdi si normalnejsiu pediatricku

chovancova27
24. júl 2012

@maslenka47 No práveže máme najvychýrenejšiu pediatričku na okolí, tiež som prekvapená že ma do toho stále tak nepriamo "núti"... majú dr. nejaké postihy za nezaočkované dieťa? alebo naopak, odmeny za zaočkované?

didulka85
24. júl 2012

@chovancova27 tusim je to 7 eur za 1 ockovanie.

baranovadanka
24. júl 2012

ja som sa az teraz zacala zaoberat tym ci ockovat alebo nie... s dvoma starsimy som to neriesila proste ockuje sa tak sa ockuje mozno aj koli tomu ma starsi syn problem s imunitou ale teraz nedavno sa mi narodil syncek ktory ma vyvojovu vadu obliciek ( jedna je uplne nefunkcna a druha tiez nie je 100%tna :( ) no a z jednej diskusie som sa dozvedela ze to prve ockovanie v troch mesiacohc moze mat ako vedlajsi ucinok poskodenie obliciek. mate s tym niektora skusenosti alebo to mate niektora potvrdene? mali sme byt totiz ockovany na poslednej poradni ale kedze ideme na nuklearnu medicinu na jedno vysetrenie tak to lekarka zatial odlozila ale nie je mi vsetko jedno ... :( to moje male zlaticko zboznujem a nezvladla by som keby sa mu koli ockovanu nieco stalo :((

maslenka47
24. júl 2012

@chovancova27 samozrejme, ze na tom ryzuju. Ja som strasne zvedava, co povie ta nasa, ked jej oznamim ze MMR nie. Ci to zostane vobec pri slusnej debate...

ninan2
24. júl 2012

@chovancova27 aj keby tu alergiu nemal, MMR je uplne zbytocne a aj robi najviac zdravotnych komplikacii... Kazdopadne vy tam naozaj mate zdravotnu kontraindikaciu, tak nie je co riesit...
Ale o tom musis byt presvedcena ty, takze si to este poriadne nastuduj vsetko, inak Ta pediatricka casom presvedci roznymi nezmyselnymi argumentami utociacimi hlavne na Tvoje city a zmysel pre zodpovednost atd...

hajanka
24. júl 2012

@chovancova27 postihy ziadne, za to odmeny urcite 😉 a nie je to len tych 7e za ockovanie, ale dovolenky od vyrobcov apod.