Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anicka87
26. júl 2012

@prevenar prave som zacala, ved pisem ze mam co dobiehat 😉

sabiatko
26. júl 2012

@hajanka to je fakt sproste, co ludia dokazu urobit so svojimi detmi. najprv do nich napichaju chemiu poskodzujucu nervovy system a este na nich praktizuju ciernu magiu 🙄

prevenar
26. júl 2012

@anicka87 ..no ..a velmi dobre si urobila 🙂 je tu velmi vela dobrych informacii , odkazov a dokumentov od nas aj zahranicia. pojde ti to jedna radost a budes rychlo napredovat. tak good luck 🙂

denduska
26. júl 2012

@kaja73 ved ja nepíšem že očkovanie proti záškrtu na to funguje....manof sa pýtal kde videla záškrt tak som mu odpísala že racerunner nepísala o záškrte ale o pseudokrupe...a pýtal sa prečo o tom písala, tak že preto - teda ja si myslím - že ona podporuje očkovanie proti záškrtu, lebo videla na vlastné oči podobné ochorenie - nič viac, nechápem o čom sa tu točí dokola stále 😕

aduskatt
26. júl 2012

@mikymiky aj ja som pocula, ze tu v tt je to najhorsie......uvidime o dva roky.........aj ked pevne dufam, ze dovtedy sa nieco pozitivne udeje v tomto smere

kaja73
26. júl 2012

@denduska ved viem ze ty to netvrdis 😉 ,len suvis s ockovanim na zaskrt tam chyba. To jej manof vycita.
Vyzeralo to ze sa nechapete. Uz som ticho 😉

mikymiky
26. júl 2012

@aduskatt no mohlo by sa aj skor...ta nasa Trnava je v tomto ze vraj uplne legendarna.

aduskatt
26. júl 2012

@mikymiky veru..........mne sa doteraz nepodarilo este zistit, ci vobec je tu v poliklinike nejaka MUDra aspon pristupna dialogu☹

kkl82
26. júl 2012

@mikymiky @anicka87 pokutu 330 euro ti kludne mozu vyrubit aj po kazdom jednom odmietnutom ockovani, pretoze ta ich vyhlaska a predpisy o priestupkoch su pomerne nejasne. je v tom bordel. mne napr. nasa mudra tvrdila, ze za kazde odmietnutie pokutuju zvlast - lebo napr. aj ked nejaka firma porusuje povolenu hladinu zvuku a daju jej raz pokutu, tak to neznamena, ze ak to porusi zas, ze uz pokutu nedostane. a samozrejme, je to na kazdom ruvz individualne, niektore nepokutuju nic, ine by dali najradsej plnu pokutu za kazdu jednu vakcinu. preto treba sakra rozmyslat, co clovek podpise (ci uz ako svoje vyhlasenie, alebo zaznam z prejednania priestupku) - najlepsie je, ak jasne vyjadris, ze odmietas vakciny take a take - bud vymenovat, alebo vseobecne ze "s obsahom hlinika, formaledyhu..." a/alebo "pomnozene na ludskych embryach". tak je to stale len ten isty skutok a dalsia pokuta by bola uplne scestna. ale ako ti poradia dalsi tu v diskusii, najlepsie neplatit nic, stat si za svojim, ze cele konanie je nezakonne a odvolavat sa do nemoty...

manof
26. júl 2012

@denduska
tak pozerám, že ten záškrt nemohol byť v ČR ani v roku 2012:
http://www.szu.cz/publikace/data/infekce-v-cr-2...

mikymiky
26. júl 2012

@aduskatt Ak myslis dialog ohladne nahlasenia na RUVZ, tak to mas pravdu, taku doktorku tu urcite nenajdes. Aj kvoli spominanej legende okolo nasho RUVZ, ktore si fakt dava zalezat. Ale ta nasa to aspon vobec nespomina, nesnazi sa ma presviedcat a chova sa k nam presne tak isto, ako predtym.

manof
26. júl 2012

@anicka87
Ale nie, v ZA to máš za 50 €, ak súhlasíš s blokovou pokutou, a viem aj o takých, čo to uhrali za 40 € či dokonca 30 €.

manof
26. júl 2012

@kkl82
To platí pre všetky pokuty s výnimkou odmietnutia povinného očkovania, na ktoré je zvlášť ustanovenie.
Takže za hluk môžu dávať pokuty do bezvedomia, to je pravda, ale za neočkovanie len do spolu max. 331,- €.

anicka87
26. júl 2012

@manof kokos, aj tak. to mam platit za to ze chcem pre svoje dieta to najlepsie? to kde sme??? och... 😠

mikymiky
26. júl 2012

@kkl82 No ale maximalne je to stale iba do 330 nie? Kedze sa tam spomina "suhrnna maximalna pokuta"...

mikymiky
26. júl 2012

@mikymiky teda "iba" nie je vobec ten spravny vyraz.

mikymiky
26. júl 2012

@anicka87 to by najprv muselo prislusne organy zaujimat, co je pre tvoje dieta to najlepsie. Ale ich pochopitelne zaujimaju uplne ine veci.

mikymiky
26. júl 2012

@manof A naozaj ti mozu aj za ciastkove odmietnutie naparit plnu pokutu?

erikasadek
26. júl 2012

@heimdalls MUSIM S TEBOU LNE SUHLASIT;; 🙂

@racerunner
ja by som len na kratko precitala som vas na rychlo od vcera s atu toho napisalao vela; a je to dost ohnive...
za seba racerunner, si lekarka a ja som rada ze si sem zavitala i ked je to zatial len boj pre teba.....
ja by som bola rada keby sa to tu vsetko ukludnilo osobne si myslim ze je zbytocne davat odkaazy preciatj si toto alebo pozri toto, studovalai si dost a nemyslim si ze tieto knihy ti prinesu nieco vaic, ja som rada a je to super dobry znak ze sa zaujimas o tuto tematiku achces vediet viac mozno by bolo dobre keby s ato tu schaldilo a viedol sa dialog , prospektivny pre vsetkych myslim si ze ak by si tu ostala ale nie ako terc!!!!!!! ale ako tichy pozorovatel zatial a casom ako staly prispevotel ak by citala aodpovedal ana otazky ktore mozes odpovedat niekedy len ty pretoze si lekarka mohlo by to byt velmei prospesne pre vsetkych myslim si a urcite nebudem sama!! na tomto fore ze tento dialog by mohlo byt prospesny pre vsetkych!!!!!! pre teba pretoze sa snazis najst neake info a odpovede; ktore sa tazko zhanaju v knihach a na fakulte zivot je najlepsim ucitelom a ludske pribehy a pripady su tak rozlisne, moze to byt len obohacujuce, myslim si tiez ze nie je dobre ta nutit aby si sa obratila na odporcu ockovania!!!!!!! ale uz len ak by sa podarilo v klude najst dialog a caom by si dospela ku urcitym infom ktore by ta nechalina pochybnostiach!! pretoze len pochybnost dokaze v cloveku vrtat v hlave a nuti ho viac sa zaujimat o danu vec viac a viac. myslim si zeby to bolo len prospesne, ale nesnazte sa nikto prosim nutit preorientovat niekoho na nieco co nechce/// u teba nastal zlom urcity bod ked si chcela vediet viac co sa tyka danej problematiky. a myslim ze tu najdes vela odpovedi ked s ato tu schladi samozrejme, zacnes citat pribehy dennodenne rodicov rodin a ich deti... bude to len obohacujuce.... 😉 🙂 🙂 🙂

mier vsetkym....... diskusia je vzdy ohniva ale uprimne najlepsia diskusia je len vtedy ked obe strany sa ukludnia apocuvaju jedne druheho .. a rozmyslaju co hovori ten druhy. inak to nema zmysel..

denduska
26. júl 2012

@kaja73 no veď to bolo o tom subjektívnom postoji, nie o absolútnych faktoch. A hihi, ale som si pri tomto spomenula ako si môj spolužiak do poznámok napísal miesto pseudokrup "pseudochrup" ..a tak sa to aj naučil aj pekne napísal do písomky..baba čo nás učila, bola inak strašne prísna a vážna ale toto ju položilo smiechom 😀

petah82
26. júl 2012

@hajanka krasne odpovede na vrestiace dieta po ockovani. a preto nemame neziaduce ucinky na vakciny, bo slovenske matky si myslia, ze ich deti su urieknute a cervena snurka a pocikana plienka na oci ich ochrani a vylieci zo vsetkeho... boooze, ako v stredoveku. chudiatka deti pri tom revu z velkej bolesti hlavy... 😖

hajanka
26. júl 2012

@mikymiky ono staci ze ti hned pri prvom daju maximalnu sumu, ci uz potom budes dalej ockovat ci nie je na tebe, ale vlastne plnu sumu uz zaplatenu mas, takze uz ani nemusis 😀

valika_val
26. júl 2012

ahojte, chcela by som sa opytat za interesovanych, ci neexistuje nieco ako "premlcacia lehota" 😀 syn ma pomaly 23 mesiacov a MMR (okolo toho 15. mesiaca?) sme nedali zaockovat. ked sme boli u Dr. poslednykrat (to si ani nepamatam, kedy to bolo), tak sme dali len odklad (tiez uz neviem, z akeho dovodu). no a odvtedy sme u Dr. neboli, ale cakala som nejake predvolanie, sms, telefonat...
ako to je? dokedy sa to ma stihat?
my s manzelom neplanujeme dat maleho zaockovat, len som chcela vediet, co mam cakat...
ci na to Dr. len zabudla, alebo sa to nikde neeviduje, alebo caka, kym tam prideme sami (ked bude syn chory), alebo sa to v nejakom veku kontroluje...

a este mam jednu otazku:
ako je to s nastupom do skolky? maly ide v septembri do skolky a asi o tyzden budem musiet ist k jeho pediatricke, nech mi potvrdi nejake papiere... je mozne, ze vtedy bude nastojit, ze mi tie papiere nepodpise, kym maleho nedam zaockovat?

a posledna otazka:
ake dalsie ockovanie nasleduje po MMR?

dakujem za vsetky rady.

aaluska
26. júl 2012

@prevenar posledný rok som bola na Slovensku

prevenar
26. júl 2012

@anicka87 ..v kratkosti ..vo fasistickom zriadeni.

prevenar
26. júl 2012

@aaluska ..no, myslel som skor "kde" - ako v ramci tejto diskusie ,,ale to je jedno 🙂

aaluska
26. júl 2012

Vieme vôbec, čo je v ktorých krajinách EU povinné očkovať?

aaluska
26. júl 2012

@prevenar Nemala som bábätko, tak som to neriešila

aaluska
26. júl 2012

Teraz ma naštartovala najmä reakcia našej pediatričky, ktorá odmieta mať deti bez povinného očkovania. Nič nie je iba čierne alebo biele, preto ma jej reakcia zarazila a začala som nad tým uvažovať.

alikaa
26. júl 2012

@aaluska tu mas prehlad povinneho ockovania v EU a par dalsich krajinach - http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-...