Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sissmiss
18. aug 2012

@prevenar nerozumiem vete: " zaroven vieme ze ordinacia detskeho lekara de facto zije z poplatkov za povinne ockovanie. je to 6eur z poistenia za kazdu vakcinu"
No u nas by nasa pediatricka skrachovala hned prvy mesiac. Ja mam za to ze aj pediatri tak isto ako obvodni maju svoj revir a dostavaju sumu za kazdu hlavu. V malej dedine to robi okolo 3500eur z coho zaplatia sestricku a priestor. Ak by nasa byvala pediatricka zila zo 6e na vakcinu tak by mesacne zarobila pocet vakcin na jedno dieta x 10 novonarodenych deti kazdy mesiac...a ono ich je u nas menej nez 10mesacne v celom rajone ktory patri pod jedno zdr.stredisko...

zaockujteajslnko
18. aug 2012

@pectore
no to je ale zvlastne, ale medzi znaky inteligencie patri aj vsimavost+perfekcionizmus a dalsie mnohe, takze ked prdis na to ako sa co pise tak to asi velmi u teba znaky inteligencie nema. Tieto crty som si nevymyslel ja a bohuzial pre teba ale platia skoro velmi presne.

gubcikova
18. aug 2012

@zaockujteajslnko už by ste mohli prestať toto nikam nevedie.je to tu téma o nesúhlase a nie o gramatike a inteligencii

zaockujteajslnko
18. aug 2012

@pectore
vies ty splietas dokopy, jednak ucinnost{neucinnost vakcin, potom ci je tym skusane nieco na ludoch, potom ze sme vsetci nezodpovedni co si nedame pozabijat a otravit deti,

napr. mne si vobec neodpovedala na to ze preco si teda pre "vyssi ciel" nedam zabit dieta ked teda je tam vazne podozrenie ze moje dieta moze byt alergicke co sa moze skoncit smrtou... radsej si sa tomu vyhla......

neodpovedala si ze ako to mam teda brat ked do mna proti mojej voli napchali ockovacie latky ako do dietata, a ja s tym nesuhlasim........ hold co na to odpises, ze ma okakali a poskodili?......lepsie nenapisat nic, typicke povedzme pre RUVZ "co sa mi nehodi nespomeniem" 😀

takze ja si myslim ze mam velmi triezvy pohlad na ockovanie

- neverim USA, ze su slobodnou a demokratickou krajinou co ma chrani ako jednotlica
- neverim korporaciam a farmafirmam ze konaju pre dobro ludi a nie vlastny zisk
- neverim lekarom, ze vedia co robia a ze nejde iba o peniaze a strach z RUVZ
- neverim statnej moci ze nieco aj kontroluje, lebo ide len o peniaze
- neverim mnozstve veci ktore sa mi sami pred oci postavia a "len citaj a ver a konaj"

- nie som krestan a moja viera je ciste len v "zdravy rozum"
- nic ma neovplyvnuje, len zdravy rozum a moje rodicovske instinkty a intuicia

==============
suma sumarum, ockovat dieta ani sam seba uz nikdy nedam......

pectore
18. aug 2012

@zaockujteajslnko Inteligancia nieje priamo umerna nadobudnutym vedomostiam... To ze sa nadupes odstavce a pravidla a budes ich hovorit odpredu do zadu steba inteligenta nespravy... "Inteligencia je schopnosť riešiť problémy za okolností sprevádzaných neurčitosťou; Pod slovom inteligencia sa tiež rozumie schopnosť vyťažiť dôležité informácie z daného množstva pozorovaní, ktoré nám zabezpečia prežitie. Inteligenciu môžeme získavať po celý náš život, pričom zásadný vplyv má prostredie a spoločnosť v ktorej jedinec žije." zdroj WIKIPEDIA...najdi si co to je inteligencia nez sa zacnes ohana perfekcionizmom..pretoze perfekcionalista moze byt aj uplny tupec...

zaockujteajslnko
18. aug 2012

@pectore
ano, vidim ze sa v tom "vyznas" 😀 tak wikipedia sa myli, nakoniec je napisana laikami, to si asi netusila 🙂

to co tam pises, "Inteligancia nieje priamo umerna nadobudnutym vedomostiam." je celkovy intelekt!, inteligencia je vrodena crta, a moze mat rozne formy 🙂

takze si to radsej najdi ako budes zase kecat blbosti 🙂

tamix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babi1
18. aug 2012

@pectore chcem ťa ubezpečiť, že všetci lekári neočkujú svoje deti - moja švagriná je zubárka a svoju dcéru nedala zaočkovať, keď zistila, že dieťa má rôzne komplikácie a aj pokutu dostala, lebo nepresvedčila úradníkov a svojej pravde... ale odvoláva sa práve, a verím, že takýmito činmi sa posunieme v demokracii nášho štátu pomaličky ďalej... až k slobode 🙂 Dúfam, že viacej lekárov sa k tomu postaví takto priamo a nebudú sa ich deti "akože" očkovať a očkovacia látka sa vyleje... lebo aj tak sa to robí, aby neboli naťahovačky...

prevenar
18. aug 2012

@sissmiss
comu nerozumies ? - detska dostane za kazde ockovanie 6e. slovo "de facto" sa neda predsa nahradit slovickom "jedine" ...skor slovickami ako "z velkej vacsiny, ciastocne , aj, z casti .." atd. to plati ako kde . nie kazda ordinacia je situovana v dedinke s 20 ludmi ^^ ..vacsina ordinacii ma pod sebou stovky/tisice deti. SAMOZREJME ,ze ordinacia ma prijem aj inych veci ako je vakcinacia lol trochu si ma dezorientovala, lebo totalne NIKDE nepisem,"ze pediater zije zo 6e za 1ockovanie " , ale snad som odpovedal k tvojej spokojnosti 🙂

yanus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
18. aug 2012

@prevenar
len pre ukazku ak pediatra ockuje len 5 deti denne resp. len 5 ockovani - co je realne pri 100vkach co ma v evidencii a ockovani je mnozstvo, tak ma jej ordinacia len ciste z toho 630 eur!........len z ockovania........ cize povedzme skoro cely plat sestry...... samozrejme moze to byt celkom realne aj 1500 eur mesacne podla toho kolko tych ockovani je....

dalsie body dostane za deti v evidencii (co tam nepachnu ani raz za rok) a dalsie body samozrejme za vysetrovanie cohokolvek + odmeny, cize sukromna pediatra sa nema velmi na co stazovat, prachy sa jej sypuuuuu odvsadial.....

ale keby prisla o ockovania, tak to ju podla mna vyrazne zasiahne, lebo vsak tu sestru by musela potom platit z inych penazi......

takze je samozrejme ze ziadna pediatra nebude za slobodu v ockovaniach, lebo ju samotnu to zasiahne na zivotnej urovni, ktoru ani jedina lekarka nema nizku a nemieni ju znizit !

syla
18. aug 2012

@labaga mne stačí, že mamičky odpovedia na zadanú otázku a napíšu, aké nežiadúce účinky malo ich dieťatko po očkovaní.

yanus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
18. aug 2012

@yanus LOL uschnem 🙂 ..no, vidim podla albumu,ze svoje nevesele psychicke rozpolozenie ma s kym rozoberat. ..ked si teraz uvedomim,ze sme sa tu natahovali x dni s nejakym prihluplim deckom je mi do smiechu 😎 😀

prevenar
18. aug 2012

@zaockujteajslnko jo, ved mne je to v zasade jasne 😎

hajanka
18. aug 2012

pracuje v mediach, pise clanky??? tazko! virus s Y, gramatika nula bodov ...... tu uz fakt konci sranda....

PROSIM, vybodnite sa vsetci na nu a uz na nu nikto prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim nereagujte!!!!!
labagu a pod. tiez

prevenar
18. aug 2012

@hajanka bez problemu 😉

halienka
18. aug 2012

@hajanka keby len "vÝrus" ale neskôr nižšie ďalší zabiják, že "slovencYnu neriesim" 😀 😀 😀 ľudia, tieto pravopisné chyby sú niekedy väčšia sranda ako vtipy 😀 😀 každopádne, nech sa dotyčná obhajuje ako chce, ak niekto píše tak ako ona, je mi hneď jasné, že tam všetko ok nebude 😉

sissmiss
18. aug 2012

@prevenar nerozumela som tomu ze ordinacia z toho zije. Lebo to je akoby som ja napisala ze zijem z toho ze robim sperky vo svojom volnom case a ja mam pritom z toho tak maximalne na kavu. Takze z toho urcite nezijem, kedze mesacne potrebujem asi 50x viac eur. Tomu som nerozumela. A ano, istotne je viac miest na sk kde maju lekari aj niekolko sto deti mesacne ktore mozu teda ockovat...je viac obci ako miest a podstatne viac pediatrov ktori maju max tych desat novych deti za mesiac...

prevenar
18. aug 2012

@sissmiss ok 🙂

sissmiss
18. aug 2012

@gubcikova ahoj, planujes tie neziaduce ucinky aj niekam posunut? Lebo ked som o tom napade pred par stranami pisala, myslela som to tak, ze by sa to malo zozbierat a hlavne od mamiciek ktore nemaju problem uviest meno, priezvisko a mesto, myslim ze presna adresa sa nemusi, a poslat na urad kde maju prijimat nahlasovanie neziaducich uconkov od lekarov...a teda pisali by len rodicia ktorym pediatri tie neziaduce ucinky odmietli zaznamenat a niekam dalej poslat. Mohlo by to mat vypovednu hodnotu o tom, kolke pripady sa nahlasuju a akolkokrat viac ich v skutocnosti je...To by bol celkom velky krok 🙂

nae
18. aug 2012

@sissmiss ahoj, každý praktický lekár dostáva peniaze paušálne za mesiac za každého evidovaného pacienta. U detí je to viac, ako u dospelých, napr. tu v ČR za evidenciu mojho dieťaťa berie pediatrička cca 220 Kč, za mňa dospelú berie moja praktická dr. cca 49 Kč/mesiac.

prevenar
18. aug 2012

prave som nasiel extremne zaujimavu stranku z pohladu zdravia. tak sa hned podelim 🙂 http://zakladzdravia.meu.zoznam.sk/

nae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
18. aug 2012

@sissmiss nemyslim, ze by to takto fungovalo, totizo, neziaduce ucinky by mali bezne nahlasovat lekari, ak nie oni, tak ich mozes nahlasit aj sama, k tomu ale potrebujes vediet vyrobnu sarzu vakciny... nejaky hromadny list s neziaducimi ucinky by akurat tak vysmiali ...

hajanka
18. aug 2012

@nae toto netreba nejak zvlast komentovat 🤐
Zjedli by ste vlastne hovno? Anketa, ktorú do rubriky Ostatné témy pridala používateľka pectore, 14. februára 2009 16:59

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissmiss
18. aug 2012

@nae ano, aj ja mam take info. Preto som pisala ze nerozumiem tomu ze padiatri financuju ordinacie hlavne zo 6e na vakcinu... 😉 zrejme som len inak pochopila vetu "ordinacia de facto zije z" ako bola myslena

@hajanka ja myslim ze by to minimalne viedlo k pribliznemu cislu, kolko nez.u.sa nahlasi a kolkokrat viac ich v skutocnosti je. To je totizto problem nielen na sk, ale aj inde, toto sa len odhaduje

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
18. aug 2012

@halienka ja som sa super pobavila, ako už dlho nie,nahlas sa tu smejem.Deti sa na mňa pozreli aj oni sa začali rehotať... 😀 😀 😀 Dobre ti mi to padlo 😉