Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
21. aug 2012

@petot @hajanka @manof @eaka @alenka600 a dalsi 🙂 nieco dobre pre vas mam 🙂

"mozes priniest kona k vode , ale napit sa z nej ho uz neprinutis" 😎 .. je dobre tuto ludovu mudrost brat ako fakt, moze vam to usetrit skutocne vela casu 🙂 ..mojich 5centov.

halienka
21. aug 2012

@avegod ak ti išlo len o manofa, a ak si netúžila po naťahovačkách s nami "uverenými", mohla si si to s ním kľudne vybaviť cez IP 😉 poznáš to tu zdá sa už celkom dobre, a stačí jednoduché deduktívne myslenie aby ti bolo jasné, že aj s tebou sa budeme naťahovať 😉 😀

manof
21. aug 2012

@moniaak predpokladám, že to bude podľa sídla lekárky. Nebude snáď jedna lekárka komunikovať s rôznymi RÚVZ. RÚVZ sú pridelené podľa okresu. Niektoré majú len jeden okres, niektoré aj 2, 3 či 4. Tabuľku nájdeš tu:
http://www.slobodavockovani.sk/odkazy/#ruvz

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
21. aug 2012

@avegod tvoja velká voda to tu len zamútila, nič viac...

zaockujteajslnko
21. aug 2012

@manof
ja skor predpokladam ze clovek s trvalym bydliskom inde ako tam kde sa domnely priestupok stal moze poziadat o prelozenie na prejednanie na ten RUVZ kde ma trvale bydlisko, dokonca by tot akto myslim RUVZ malo aj postupit. Lebo nie je normalne aby clovek mal cestovat (nevedia kde oficialne byvas ked nemas povedzme ani prechodne bydlisko) za prejednanim priestupku niekam inam ako na urad ktory spada pod jeho trvale bydlisko!..... to by vznikol napr. taky paradox ze neocukuje v bratislave a prejednava to kosicke ruvz? blbost....

to viem, lebo prokuratury konaju tiez rovnako, postupia vec na preverenie tam kde mas trvale bydlisko a dokonca aj policajnemu organu ktory konkretne spada pod tvoj "rajon" kde mas trvale bydlisko, nie tam kde si podal trestne oznamenie.....

manof
21. aug 2012

@avegod
"Pozriem do pravidiel MK, či je možné si vyžiadať spätne úpravu svojho článku...."

Kľudne pozri, požiadaj admina o výpis z logu alebo o čokoľvek iné, čo by mohlo viesť k potvrdeniu (alebo vyvráteniu), že som ten svoj príspevok zmenil až po tom, ako som si prečítal ten Tvoj, napísaný o 50 min. neskôr.

Každopádne, môžem Ti dopredu povedať, ako to dopadne:

Nijakú zmenu som tam neurobil, lebo som ju urobiť ani nemohol. Svoj príspevok totiž môžeš zmeniť len niekoľko málo minút po odoslaní. Nepoviem Ti z hlavy, či to je 3, 5 alebo 10 minút, ale na 100% nie viac než 15 min. Ostatne, spýtaj sa admina, koľko to je. Mňa samotného to zaujíma.

"sakra, manof, neviem, ako si to spravil, trvalo Ti to hodnú chvíľu, ale dám RUKU DO OHŇA za to, že Tvoj pôvodný text o 15:40 znel "Niet nad rady odborníkov"..a nejakým zázrakom/adminom?? je tam len "Niet nad odborníkov"."

Odpoveď je veľmi jednoduchá: nevieš ako som to spravil, lebo som to nespravil.
S dávaním ruky do ohňa pozor, lebo takýmto ľahkovážnym prístupom si ju spáliš na uhoľ.
A keby dačo, s adminmi sa nebavím. Niektoré ich zásahy ma vytáčajú mnohonásobne viac, než ktorákoľvek z "víriviek", čo sa v tejto téme za posledné dva roky objavili.

"Dokonca do môjho príspevku o 16:30 som Tvoj pôvodný text SKOPČILA z Tvojho príspevku o 15:40!!!´"

Asi sotva si to mohla skopírovať, keď to tam NIKDY nebolo.

"takže nehnevaj sa na mňa, ale akosik strácam akúkoľvek ilúziu, že tu uvedieš pravdu v tom, čo Ti tie dve panie odpovedia..."

A ja nadobúdam čoraz silnejšie presvedčenie, že Ty trpíš vážnou poruchou krátkodobej pamäte.
Mimochodom: zvaľovať na mňa vinu za Tvoju zlú pamäť je naozaj veľmi úbohé.

"hlavne aby Tebe pasovalo každé slovíčko...nevadí, že ex post ZMANIPULOVANÉ"

To že si Ty niečo nepamätáš, neznamená že ja manipulujem.

Mimochodom: všetkým tu prítomným, čo sa registrovali pred pár týždňami alebo skôr a napísali aspoň pár desiatok príspevkov, je teraz už jasné, že si účelovo vymýšľaš, pretože také niečo, ako tvrdíš, tu skrátka nie je možné. Ak by aj admin zmenil text príspevku, tak by tam bolo napísané:
"Príspevok bol upravený adminom, lebo ..."
presne tak, ako je to v Tvojom prvom príspevku, z ktorého admin vymazal ten "sexual harassment", či ako to mám nazvať, mimochodom: na môj vkus to bolo na ženu až príliš hrubé výrazivo.

Aj keď si žena (alebo sa prinajmenšom za ženu vydávaš), bolo by teda chlapské aspoň ex post napísať:
"jaj, ľudia, sekla som sa". Dokážeš to, hmm?

Ale ak nie, tak by som Ti to vlastne ani nemal veľmi zazlievať, keďže nie si chlap. Alebo si?

manof
21. aug 2012

@zaockujteajslnko
No možno na Tvoju žiadosť Ti to preložia, ale stavím sa, že lekárka bonzuje len jednému jedinému RÚVZ, rovnako tak len jeden jediný RÚVZ robí u danej lekárky kontroly.

zigzag
21. aug 2012

@gubcikova juj, no snad konecne zistia co vam je, aby sa konecne mohlo zacat s neakou liecbou,co malej pomoze konecne..... lupus neni nic moc, ale zase da sa aj to zvladnut, a predbezne o aky tym ide? kde sa TO usalasilo,lebo co viem, moze sa vlasnte usalasit vsade, na kozi, ale aj na vnutornych organoch 😖

zigzag
21. aug 2012

@mikymiky s mojim sa zhoduje uplne 😉

tean
21. aug 2012

teraz na ta3 dluholucky- diskusia o ockovani - repriza

manof
21. aug 2012

@avegod
No tak práve som si to stopol a sú to dokonca LEN 2 MINÚTY od odoslania príspevku, kedy môžeš príspevok zmeniť. Neskôr už nie. O 50 minútach ani nesnívaj.

A kľudne napíš adminovi, že či som s ním dnes komunikoval, prípadne kedy naposledy.

Dozvieš sa asi len toľko, že som pred vyše týždňom dal podnet na zmazanie @prevenar -ovho príspevku, v ktorom úplne drsne poslal @racerunner do p.... (a admin tomu vyhovel a zmazal ho) a pred tým som sa nebavil so žiadnym adminom dlhé mesiace, ani neviem kedy naposledy.

Takže si kľudne splietaj svoje bájky koľko chceš, ale každý človek, čo už na MK chvíľu pobýva, Ti ich skrátka neuverí, lebo vie, že príspevok sa dá zmeniť len veľmi krátky čas (2 min.) od prvého odoslania.

zigzag
21. aug 2012

@hajanka no dr asi nebol bio typ, ale v celku rozpraval rozumne, teda na lekara 😀 dostal ma tym neockovanim v tehu,,,, asi z toho nic nema, tak nepropaguje, alebo co 😀

ja seba nenatieram vobec, ja som tmava, opali ma hned dohneda, takze seba neriesim, maleho len vynimcne,ked neviem ovplyvnit pohyp na slnku, co je fakt len obcas,,,
@janano ble, akurat vcera som kupila niveu, ale nie opalovacku, iba telove mlieko a umyvaci gel, vidi sa mi setrnejsi ako jonsons....
@sissmiss ja tiez neslnim maleho, nad kocom mam slnecnik, takze v kociku neopalujeme, a pohyb na slnku mu davkujem , aby mu neublizilo,,,, a s tymi porodmi suhlasim, ja som mala uzasny porod, bez zasahov, potrapila som sa prv dlho doma, a nakolko byvame u nasich, tak som nemama patricne sukromie, tak som ich pobudila a islo sa, nebolo pomoci,inac keby sa dalo rodit doma, tak urcite vyuzijem tuto alternativu, ale bohuzial to nema oporu u nas, asi preto,lebo nemocnice by prisli o biznis....

manof
21. aug 2012

@tean
A s kým diskutuje? Či to je len one man show?

zigzag
21. aug 2012

@manof kasli na nu, dalsia mudra, co ma vykradnute v hlave 😀

zaockujteajslnko
21. aug 2012

@manof
ked pouzijes pisomny argument ze nemas peniaze na dostavenie sa do riti niekam, tak ti musia umoznit prelozenie na iny RUVZ, proste musia, na miesto trvaleho bydliska...... lebo keby nie, tak tym by teda zmarili oni svoje konanie,

tean
21. aug 2012

@manof
moderator milos buban mudr

eaka
21. aug 2012

Na margo nových účastníkov "diskusie" v posledných týždňoch by som chcela podotknúť, že témou "diskusie" nie je "máme/nemáme očkovať?" "je/nie je očkovanie zlé?".. Toto je miesto, kde si ľudia, ktorí sa rozhodli neočkovať, vymieňajú svoje zistenia, rady a názory často aj na iné témy, ako je očkovanie.. Ak sem niekto zablúdil, radi mu ponúkneme náš názor na vec, odkážeme ho na články a zdroje, odkiaľ čerpáme. Nikomu nevravíme (alebo by sme aspoň nemali) "Neočkuj!!!" Toto nie je miesto na hádky či očkovať či nie! Ak sa chcete hádať a bojovať za očko a riešiť diskusiu versus "potľapkávačky" (bože, ako ste k tomuto prišli!??!), prečo sa pre b.. ž... hádate tu? Ja si nie som vedomá, že by v téme o látkových plienkach furt niekto otravoval svojim názorom, že to je blbosť a nech nepletú chúďatká maminky a používajú pampersky a chodil tam furt niekto kontrovať a rozhádavať ľudí; téma má svoj názov, aby pritiahla ľudí, ktorých daná vec zaujíma, ale prečo v poslednej dobe priťahuje ľudí, čo sa potrebujú hádať? A potom sa oháňajú tým, že vlastne nám tu robia dobre, lebo z toho robia "ozajstnú diskusiu a nie potľapkávačky".
A druhá vec je, ak na tému narazí niekto, kto nesúhlasí, však nech sa vyjadrí, pre mňa za mňa, nikto ho tu nezožerie, ale jediný "oponent" sem v posledných týždňoch nevstúpil slušným príspevkom! Ako očakávate, že budeme "my tu" reagovať na vstupy plné arogancie a urážok? Prečo sa útoky vyčítajú iba nám? Útoky prídu aj od nás, ale po nej.dobe, keď nás tu niekto uráža a vypisuje chu*oviny a nie a nie odísť, pritom tu ničím reálnym a hodnotným neprispieva. Že zle reagujeme, keď sa nám niekoho nepodarilo presvedčiť? Veď to práve "oponenti" sem lezú bez pozvánky a snažia sa nás tu presviedčať a keď sa im nedarí, tak klasika "bu húú, neprijímate tu iné názory", ale ako prijať názor, ktorý dotyčnej okamžite dvadsiati vyvrátime; keď sem niekto vlezie absolútne neznalý tématiky a oháňa sa tu dogmami a poučkami zo ZŠ s pocitom, že nám vraví nejaké prevratné novinky, ktoré sme ešte nepočuli a že nás tu "spasí"?
Tak všetci, čo nám tu vyčítate, že útočíme na "oponentov" (striasa ma, aké honosné pomenovanie používam pre osoby, ktoré sa tu v posl.dobe vyskytli, typu "rozložená hexa" a "vakcína na otehotnenie" a "trápne obviňovanie zo zavádzania manofom v príspevku o hovorkyni" atď), pozrite sa, či sem niekto z nich vstúpil konštruktívnym a slušným spôsobom s nejakými reálnymi argumentami vedúcimi k ozajstnej diskusii TÝKAJÚCEJ SA TÉMY!!

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
21. aug 2012

@eaka ..amen ^^ ..ako som uz povedal niekolko krat, treba sa venovat ludom, ktori sem dosli hladat rady a maju zaujem sa nieco dozvediet. ked niekomu predlozite X dokumentov pochadzajucich z WHO napr. a dalsich oficialnych organizacii ..a jemu sa to ako "dokaz" nezda , nech rovno aj skape 😀 preco by ma to malo trapit. ze. toto nie je diskusia o "presviedcani" kludne si moze verit hocikto comu len chce, nemusi ma to nijako zaujimat a spanok mi to rozhodne nepokazi.

ako som uz tiez napisal ..kto sa pusti do siahodlhej debaty s evidentnym debilom, nemoze realne ocakavat predsa nieco zmysluplne, alebo uzitocne ..cize je to vzdy o dvoch a podla toho sa treba zariadit 🙂 ..moje 2 centy.

sissmiss
21. aug 2012

@avegod az do tvojho (dnesneho) prichodu som nevedela kto je manof a aku ma suvislost so strankou sloboda v ockovani. Ked som sa tu iks krat vyjadrila ze tu stranku povazujem za tendencnu nikto mi po prstoch neklepol, nikto sa do mna nenavazal. A k tej tvojej dezinfo ze k odbornikom ktori radia cez net mozes ist lebo niekde sedia na zadku, nie je to uplne tak. Nie kazdy kto radi cez net prijima aj pacientov osobne, fyzicky. Takze nemas pravdu. A dalsi bod, ak uz k nejakemu prides, akemukolvek, vzdy podpisujes informovany suhlas....ze ta informovali co ti idu robit a suhlasis s ttm...da ti to podpisat sestricka dopredu a nikto ta o nicom neinformuje a uz vobec necakaju na tvoj suhlas...cest vynimkam. Skus nieco k veci. Toto je zatial dost skolacke, ukazat na niekoho prstom a ked dostanez iks dokazov ze sa mylis tak si nieco vymyslis co sa dokazat neda. Podla mna si adminom napisala ty aby zmenili manofov prispevok- a ze teda zmenu som si ziadnu nevsimla a aj keby bola nic nedokazuje...ale podla mna si to dala zmenit ty...Bran sa. Odpoved bude ze branit sa nebudes a nieco mudre k tomu dodas...Naco je to dobre? Si mozno kamarat od pectore a prisla si ju podrzat. Ale co to prinesie a komu? Odradi to nejaku maminu ktora prisla hladat radu co s autistickym dietatom po ockovani? Tolko zvastov co ste tu popisali zbytocne...Kazdy ma svoj nazor, tak ako ja teba nebudem presviedcat ze neockuj, neprosim si aby si ty mne hovorila bububu ockuj. Ak mas nejake fakty, ak vies ze sa sem vali dalsia strasna mexicka prasacia ci aka chripka a sk vlada bude pranierovana ze nema nakupene vakciny...a potom naposmech lebo nejake predsa len kupili...tak nas informuj, nech nezomrieme sprosti

majusqwa
21. aug 2012

@eaka zdielam tvoj nazor. prisla som sa sem poradit kvoli mojej uzasnej autoimunite a odpovede som dostala (napr. @manof a spol.). na druhu stranu, ti, co tu najviac vyskakuju, mi este stale neodpovedali, co by robili na mojom mieste (ze, @pectore). z toho je vidno, ze si sem pridu porypat do druhych, preliecit svoje komplexy a ukazat, ze napriek avizovanemu "vysokoskolskemu diplomu" (ktory vobec nemusia mat, ja tiez mozem napisat, ze som dekan) nevedia ani poratat percenta a gramatika okolo nich vazne neutekala. sorry, ale zalozte si temu typu som zakomplexovany trapko, o odbornych veciach viem velke prd, ale chcem sa hadat a bezte to spamovat tam. dakujem!

eaka
21. aug 2012

@avegod Alebo... Ťa "manofovi priaznivci" prestali čítať po asi prvom príspevku? 😉

tean
21. aug 2012

@avegod
"A sranda je, že "Niet na rady odborníkov" a "Niet na odborníkov" si nevšimol (teda nevytkol mi) nikto, až kým si neprispel o 20:28...takže žeby aj Tvoji prívrženci boli takí slepí?????? a nevšimli si ten "kozmetický rozdiel"?"

bud trochu sebakriticka. nie sme slepi, iba tvoje poznamky malokoho zaujimaju.
nie si ziadnym prinosom do tejto diskusie a este podla mna trpis psychickou poruchou.
Miesto priznania svojho zlyhania tu obvinujes adminov a manofa.
keby si vedela ake su medzi nimi vztahy tak takuto blbost nenapises.

manof
21. aug 2012

@avegod
Aha, takže tvrdíš, niečo, čo očividne nie je pravda, a aby si si sama sebe snáď - nedaj Bože - nedokázala (s pomocou admina), že to naozaj nie je pravda, tak pre istotu nijaké dôkazy pre svoje tvrdenia nehľadáš. Asi preto, lebo vieš, že by si žiadne nenašla, keďže žiadne neexistujú. Alebo mi podáš nejaké inteligentnejšie vysvetlenie?

To je mimochodom, vskutku "konštruktívny" prístup.

Prispela si sem jedným jediným pozitívnym nápadom (a aj ten zrejme "musel" byť korunovaný tým (medzitým už zmazaným) Tvojím sexuálnym harašením), a odvtedy tu pletieš samé nezmysly, každému je jasné, že sú to očividné nezmysly, ale podľa Teba sú asi všetci divní, len Ty si lietadlo.

Inak si to už vysvetliť neviem.

Tí (ako to Ty nazývaš) "moji prívrženci" možno necítia potrebu okamžite reagovať na všetky Tvoje krivé obvinenia, lebo vedia, že takéto trápne a lživé osobné útoky zvládnem hravo aj sám, navyše im tu bolo v posledných dňoch niekoľkokrát vytýkané, že sa bijú za mňa, že som ich guru, že nedajú na mňa dopustiť a podobné voloviny, tak asi spolu s @petot -om skonštatovali, že nebudú "kŕmiť trolla". A možno aj preto, lebo medzi 16:30 a 20:28 mávajú tu prítomné mamičky na programe také Bohu milé činnosti, ako je večera, umývanie detí, či čítanie na dobrú noc. Alebo si to jednoducho nevšimli, lebo môj príspevok bol na inej strane, než Tvoja kritika, a nechcelo sa im listovať diskusiou dozadu.

Každopádne to je tak či tak len čistá špekulácia.
Napíš adminovi, ak Ti naozaj ide o pravdu.
Ak nenapíšeš, bude to dokladom toho, že vedome klameš.

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissmiss
21. aug 2012

ne...toto sa fakt neda. Co vas preboha v tej vsvu ucia...rozmyslanie to nie je. Konec. A ja ze snad logicky pristup a pomale vysvetlovanie...ale ne...nezabera. Zas zrazka. Realita. Ja som nepoucitelna. Ale dakujem. Aspon si dam viac pozor v realnom zivote. Ja si tu gaussovu krivku asi dam vytetovat na prsty aby ked ma zas budu palit odpisovat a otvarat oci som mala stopku

manof
21. aug 2012

@zaockujteajslnko
Však hovorím, že na Tvoju žiadosť Ti to zrejme prehodia na Tvoj domovský RÚVZ, ale sami od seba to asi automaticky neurobia. Však keď si schopný chodiť za tou doktorkou, tak čo by si nebol schopný zájsť aj na k nej príslušný RÚVZ? No možno nie si, ale koho by to napadlo?