Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lyenka
24. aug 2012

rada by som sa spojila s niekym kto v KE odmietol ockovanie a bol predvolany, najlepsie cez IP dakujem 🙂

zaockujteajslnko
24. aug 2012

@lyenka
nekazte RUVZ a lekarockam vsetky manipulativne argumenty pro-ockovacie 😀 takto od GSK uz nedostanu ani jedinu dovolencicku ani len do vysnych rykyncic za 10 centov!!!

vy zli ludia, kazite im benefity! ....fuj fuj zli ludia, zli....... oberate ich o kulturu a luxusik......

macamac
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1ingrida1
24. aug 2012

mozem sa opytat taku blbu otazku? vy mate ockovaci preukaz svojho dietata doma? lebo ja som ho v zivote nevidela.... a je mi strasne luto ze som bola tak nenormalne blba a na nic som sa nepytala ked prebiehalo ockovanie u mojho syna. som strasne nastvana na lekara ze len drzi hubu a supe nohami, pretoze mam podozrenie ze on sam vie o co tu ide a aj tak to robi. najlepsie bolo ked mi ponukol ockovanie na ovcie kiahne. teda vlastne nie, to bolo este take, ze mi to neprislo podozrive,ale aj tak som do toho nesla. podozrive mi bolo az ked mi ponukol ockovanie na prasaciu chripku... to uz som vedela ze je to blud, ale ja sporsta som si myslela ze tie povinne ockovaniu su fakt zdraviu prospesne. takze sa chcem podakovat za tieto fora a im podobne ze mi otvorili oci.

aduskatt
24. aug 2012

@1ingrida1 ja ho mam doma

1ingrida1
24. aug 2012

no krasa.. co to mam ja za lekara.. len aby som sa mu nahodou do niecoho nemontovala

keziah
25. aug 2012

@1ingrida1 aj ja mam doma ockovacie preukazy mojich deti. mne ich dali v porodnici a lekarka do nich len zapise ockovanie a zase mi im vrati.

linuska1
25. aug 2012

@1ingrida1 tiez ho mam doma.. 🙂 ale uz ho nebudeme potrebovat...kludne si ho mozu nechat... 😀

keziah
25. aug 2012

@1ingrida1 pozeram do toho ocko preukazu (vola sa to zdravotny preukaz dietata) a v pouceni je uvedene napr. aj, ze tento preukaz sluzi ako info pre pre pohotovostnu lekarsku sluzbu pri nahlom ochoreni. Noste tento preukaz na lekarske vysetrenia!... Z toho mne jednoznacne vyplyva, ze zdravot. preukaz by mal byt u teba. Povedz svojmu pediatrovi, nech si v pouceniach pozrie najma bod 8. ale aj 9.

svetlanaa
25. aug 2012

No vyborne. Ja tiez nemam ockovaci preukaz. V porodnici som ho nedostala, lebo sme nedali BCG (nastastie) a pediatricka o nom nic nehovorila, aj ked niektore ockovania sme dali 😒 . Nie zeby mi nejak velmi chybal, dalej neockujeme, ale podporilo ma to v tom hladat inu lekarku 😖 . Tak som rada, ze sa o tom pisalo..

nikimax
25. aug 2012

@keziah a ked už neočkujeme, je potrebné očko- preukaz doma "archivovať"?? dokedy? Ved očkovania sú zaznačené aj v zdrav. karte. Inak som si všimla, že už tam máme uvedenú dg. Z28,2 😉

keziah
25. aug 2012

@nikimax ten preukaz nesluzi len na zaznacovanie ockovania, ved sa do neho mrkni. mas tam aj priestor na prehliadky (i ked toto moja pedina vobec nevyplna), kolonku, kde sa znacia prekonane ochorenia a ine veci..

nikimax
25. aug 2012

@keziah no máme tam len očkovania zaznačené.... nová lekárka, ktorú máme 2 roky, ich nikdy nepýtala, ani nevidela...tak ich odložím....

pectore
25. aug 2012

@zaockujteajslnko mna by trapilo sediet cely zivot doma nazadku....

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
25. aug 2012

to sa nenajde este 13 ludi ktorym nie je lahostajne ake sracky dostavaju ich deti povinne do zily?
http://www.rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_3...

asi teda to je ludom jedno........ hlavne ze si precitaju pekne farebne letaciky........... fakt slvoaci to je idiotsky narod, so slovakmi si moze robit kto chce co chce a oni budu este aj spokojni 😀

mates22
25. aug 2012

@nikimax já svůj očkovák ztratila, resp. mi ukradli peněženku zrovna, když jsem ho tam měla a přežívám bez problémů, vše je v kartě, případně by se z toho dal asi nechat udělat nějaký výpis - ta brožurka doma je pro tebe a max. ještě třeba při cestování, aby i jiný doktor věděl, co zaočkováno je a co není (třeba při pokousání psem, liškou, otevřené zlomeniny apod.), A pak vlastně taky pro pojišťovnu, kdo dává nějaká nepovinná očkování, co pojišťovna hradí, myslím............. Osobně, pokud už tam nějaký záznam je, tak bych ho uchovala, je to vlastně dokument na celý život, ale asi to není úplně nezbytné

labaga
25. aug 2012

@zaockujteajslnko ked to prezentuju ako ty....? že do žily 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tuším už druhý krát z tvojej strany spomenuté. že očkovanie do žily. ale inač nadupaný informáciami keby niečo

pectore
25. aug 2012

@zaockujteajslnko tomu sa nehovori nedostatok rozumu ale tuzba po poznami...

zaockujteajslnko
25. aug 2012

@labaga
obrazny jazyk ti nic nehovori, ze? 😀 nic si z toho nerob, to vidno....

zaockujteajslnko
25. aug 2012

@pectore
premenuj si to ako chces, tym to nezmenis 😀

pectore
25. aug 2012

@zaockujteajslnko napodobne

syla
25. aug 2012

@zaockujteajslnko nie náhodou 18?

lyenka
25. aug 2012

@macamac neboooj nezlakneme :D uz len jeho nick je velavravny a uplne trefny 😎

radkatom
25. aug 2012

zdravim vsetkych. Ma niekto skusenosti s RUVZ TT? Dakujem pekne

zaockujteajslnko
25. aug 2012

@radkatom
myslim zeby nezaskodilo to tam trochu precistit... ale to plati vseobecne, T*sco a podobne firmy sa tu vysmievaju ludom co tam clovek nakupi za svinstvo........a RUVZ sa zaoberaju rodicmi, ktori si uplatnuju svoje obcianske prava... asi korupcia je proste vsade, vratane ruvz, co si mozem o tom ine mysliet.....

jonas17
25. aug 2012

@1ingrida1 ja ho nemám, pri prvej kontrole v pedi, mi ho vzala..chudera, netušila, že nebude mať čo do neho zapisovať...a načo ti je?

abbey1
25. aug 2012

@radkatom My máme. Kľudne napíš Ip, čo ťa konkrétne zaujíma. Oni dávajú pokutu 30Eur z každé neuskutočnené očkovanie, či presnejšie, každú nezaočkovanú chorobu. Čiže ak odmietneš všetko, máte pokutu 330-maximálnu. Chovajú sa slušne, budú kecať bludy, ale slušne. 😀 😀 😀 😠 😠 😠 Avšak akceptujú len závažné kontraindikácie potvrdené odborníkom, inak cvakáš.
A pobavíš sa na sedení. Ja som sa teda riadne premáhala, aby som nevybuchla v smiech. Viem, že je to skôr do plaču, ale tie ich argumenty boli na smiech. Nepadol tam jediný argument, ktorý by ma donútil znovu pouvažovať. Smutné! ☹

jonas17
25. aug 2012

@abbey1 a vám koľko dali?

mikymiky
25. aug 2012

@abbey1 hmmm fasa. Som taka pysna, ze zijem v najdrahsom slovenskom meste!