Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
30. aug 2012

@natas4
z nasej rodiny sa na chripku dal ockvoat len moj otec......... o 2dni bol chory a vsetci sme to od neho chyttili...........nedal si povedat ze si ma dat s ockovanim na chripku pokoj, namisto toho sme ju mali cela rodina............... vsetci sme boli tyzden PN, namiesto "ochrany"..........

natas4
30. aug 2012

@zaockujteajslnko nemozem si odpustit..kupujes si v aprili narcis? 😀

pectore
30. aug 2012

@natas4 to by predsa neurobil...nepotporil by nejaku organizaciu...aj tak vsetky len kradnu a ozobracuju....ziadna nepomaha...vsetci su zly....

prevenar
30. aug 2012

@natas4 chapes ,ze si tam bola skutocna mala ryba ..velke ryby o kt. ani nevies robia nieco uplne ine .. ako som vravel GOOGLE.

len tak spakruky

- http://www.nytimes.com/1987/06/25/world/child-s...
- http://ethxblog.blogspot.sk/2008/02/unicef-late...
- http://iusbvision.wordpress.com/2009/01/21/yet-...

UNICEF patri pod UN ..takze kludne si vyhladaj veci aj okolo UN je to jedna ruka. urcite by s nasla aj rozsiahlejsie a podrobnejsie informacie, keby si sa do toho poriadne zahlbila. ryba smrdi od hravy.

anduk
30. aug 2012

@tean @prevenar A nie je to vlastne jedno? Co presne budu mat v zapisnici, aj tak dostanem pokutu. Ci? Ja len ze to odvolavanie a opletacky asi ani nestoja za to...

prevenar
30. aug 2012

@anduk ...bohuzial , vychadza mi to tak ,ze je to uplne jedno co tam bude ^^ ich nezaujima nic. proste ti daju pokutu a ak nemas 10 000e na sudny spor ktory sa MOZNO dostane na ustavny sud tak nemas sancu. su to vsivavy kriminalnici a kryju tam jeden druheho. nepomozu ti ziadne urady, ziadna prokuratura nic .. pracuju spolu proti tebe. vsetko ti zamietnu ako neoopodstatnene a mozes si piskat . +/- tak ukazuju moje doterajsie skusenosti s UOOU a prokuraturou v X pripadoch.

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natas4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
30. aug 2012

@natas4
lekari maju "inu imunitu" proti chripke? 😀 😀 😀 a ako, preco?....... preco ockovanie potom maju povinne? 😀
nejako ti ta "logika veci" nesedi......

nikimax
30. aug 2012

@vavrenka u tejto lekárky sme boli aj my a to čo píšeš sa točí okolo nášho prípadu a je to pravda, bohužiaľ. Nechceli sme to nechať len tak a podstúpili sme sťažnosť na minist. zdravotníctva, tak čakáme odpoved. Inak dnes má ísť na TA3 zrejme repríza( obchodu so strachom). Ale predpokladám, že onedlho tam zase hodia Dluhoša s Bubánom, kde budú očkovanie velebiť....

zaockujteajslnko
30. aug 2012

@prevenar
fajn, nech mi teda prokurator odpise, ze nemam ziadne prava, ze som povinny napichat do svojho dietata ockovaciu latku vyrobenu spolocnostou GlaxoSmithKline. Obratom to okopirujem a vyvesim na web ze takto funguje klientelizmus a korupcia v SR a ajtak ziadnu takuto latku dietatu nedam.

pectore
30. aug 2012

takze nie len ockovanie ale cely svet je proti vam.... tak mi teda povedze comu verite okrem seba...a ludi co neuznavaju zas nic ine iba seba...no narozdiel od vas maju dost penazi aby sa mohli prezentovat....slovicko sloboda mava s ludmi od nepameti...niekedy dobrym niekedy zlym smerom. Co je to ????. ved to co tu prezentujete smerujete jedine k popretiu akelkovek autority , zakonov......smer anarchia....nihilizmus..... Ibaze tieto veci sa casom zas dostavaju do bodu ked jedna sloboda bude vadit slobode druhej...a bude treba zas zakony a autority aby sa udrzala aka taka spravodlivost...

tara
30. aug 2012

@mata1976 neodhovaraju, ale uz som stretla takych, co aspon povedali, ze by niektore vypustili z kalendara a na otazku, ci ockuju svoje deti, ostali ticho. takze aj to je odpoved. 😉

natas4
30. aug 2012

@zaockujteajslnko no skus sa trosku zamysliet..preco vseobecny lekar napriklad, ktory sa denno denne vo svojej ordinacii stretava s chorymi nie je skoro vobec resp minimalne chory? Skus sa zamysliet mozno na to prides...a nejako sa vyhybas mojej otazke...nosis narcis na tricku? Namiesto toho si dal vymazat moj prispevok, co sa mi teda este nikdy za mojho posobenia na MK nestalo..no kto vie preco asi 😅

zaockujteajslnko
30. aug 2012

@natas4
ja som na tvoj prispevok neklikol ze ho chcem zmazat, na nic take neklikam, naco aj, ja znesiem (navyse trapnu) kritiku 😀 bol tak trapny ze ho asi zmazal admin sam 🙂

nuz preco niekto je a iny nie je chory?, no to je prave to tajomstvo imunitneho systemu ktore sa neda "vyockovat", asi lebo lekar "je potrebny" cize jeho imunita asi mu nedovoli ochoriet, ale to paradoxne pre teba zase len potvrdzuje ze ockovania nefunguju tak ako ty tvrdis, a teda si sa ockovat na chripku dala zbytocne a naopak si chripku riskovala, a tak isto aj ine ockovania su zbytocne,

ja to badam na sebe, ked vidim ze si "nemozem dovolit byt chory" tak neochoriem na bezne choroby...... a naopak povedzme dieta v skolke pokial sa mu tam nepaci, ochorie x-krat castejsie na respiracne choroby, lebo je to svojim sposobom "utek" z toho prostredia.........to su take "zahady" ktore moderna medicina vobec neuznava a su jej ukradnute.... ze ako velmi psychika posobi na vseobecne zdravie........ alebo inak, ak velmi chces ochoriet na cierny kasel, najskor ochories, ak vobec neuvazujes zeby si cierny kasel mohla mat, asi najskro ani neochories...... je to trochu divne, zavana to spiritizmom, ale takto to na tomto svete aj funguje.........jednym z pricin je kortizol ako stresovy hormon, ten rapidne znizuje ucinnost imunitneho systemu, cize ak si v strese = si chora........

cize ty dokonca sama seba nahravas do protirecenia tvojich vyrokov 😀

pectore
30. aug 2012

@zaockujteajslnko k tomu ockovaniu lekarov...uz ako student podstupuje zaockovanie....
http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Tabulky_Kon... strana 5

zaockujteajslnko
30. aug 2012

student citi nutnost (resp. ja na neho vykonany natlak) byt zaockovany inak ho vyhodia zo skoly moja 😀 .....uz lekari maju zaockovanost 1-2% !!! nechce sami to hladat niekde to je cierne na bielom 🙂

pectore
30. aug 2012

@zaockujteajslnko takze zvysnych vyhodia...pretoze ucast nebola 100% ??? tu islo skor o tu imunitu doktorov.... no ten tvoj zdroj by ma zaujimal.... tebe sa nechce nic hladat...ani sa necudujem....strata casu so mnou...alebo s hodnovernostou zdrojou ....???

natas4
30. aug 2012

@zaockujteajslnko neviem o tom, ze by lekar mal povinne ockovanie proti chripke...a ano psychika zohrava velku rolu, ale aj lekar je len clovek a ma svoj zivot, svoje problemy...ak by bola jeho imunita len o psychike a o tom ako ty pises ze je "potrebny" , tak potom ti to nesedi...jednoducho lekar, ktory sa cely den stretava s chorymi tak ma lepsiu imunitu, jeho telo si vytvorilo za ten cas dost protilatok a uz ho tak choroba lahko neskoli...vies co je tvoj problem? Ty si proste myslis, ze si najmudrejsi na svete a nikdy sa nemylis...hmm takych tu uz bolo, vsade bol, vsetko videl 😀

maxa77
30. aug 2012

moja mama je zdr. sestra u vseobecnej dr... kazdy rok zaockuje niekolko 100 pacientov proti chripke (na ich ziadost), ale sama sa nedava ockovat a ani v buducnosti sa nechysta.. stvrtina pacientov je do tyzdna nazad v ambulancii s krasnou chripkou... svokra sa dala tak isto na odporucanie dr. minuly rok zaockovat proti chripke a potom sa mesiac nevedela chripky zbavit..

zeleny_cajik
30. aug 2012

@prevenar Teda nehnevaj sa, ale tvoj prispevok pre natas4 z 9:23 je uplne od veci. Fakt mam niekedy pocit, ze tvorcovia a fanusikovia antiockovacej kampane si zelaju co najviac nez. ucinkov, len aby dosiahli svoje. A okrem toho, taketo citove vydieranie je presne to iste, ako obchod so strachom, ako nazyvate kampane pharma firiem. Po celom svete su totiz aj miliony ludi bez nu po ockovani.... Hlasate, ze ste za SLOBODU v ockovani, tak akceptujte, ak clovek sam pre seba zhodnoti, ze sa viac boji komplikacii chorob, proti ktorym sa ockuje, ako neziaducich ucinkov vakcin. Vdaka takymto prispevkom, konspiracnym teoriam, kriminalizacii lekarov a pod. vyznieva cela kampan za slobodu v ockovani hystericky a trapne a to je podla mna skoda, lebo informacie, ktore prinasa, su podla mna dolezite, lenze sa v zaplave tychto bludov uplne stracaju.

ssisska
30. aug 2012

Dalej som citala ,ze aspirin ,obsahuje vela jedovatych latok,no napriek tomu je volnopredajny v lekarnach.Mali by ho zakazat,pretoze sposobuje dlhodobym uzivanim zdravotne tazkosti az smrt.Ak chcetedat svoje dcery ockovat proti rakovine krcka maternice,radsej si to rozmyslite,pretoze prave tieto vakciny boli zamerne vytvorene nato aby sposobovali u dospievajucich dievcat neplodnost,zaroven budu taketo zeny vystavene k nachylnosti dostat rakovinu krcka maternice,vakciny posobia upne opacne ,nepomahaju ale skodia zdraviu a uplne nicia prirodzeny ludsky imunitny system!

zaockujteajslnko
30. aug 2012

@zeleny_cajik
kedze je neockovanie taka tapna tema tak ty nevies co s volnym casom a oxidujes tu.......
dost trapne 😀

manof
30. aug 2012

@zeleny_cajik ak nechceš žalovať RÚVZ na súde, tak je asi skoro jedno, ako ten nesúhlas napíšeš. Ale najlepšie je aj tak nič nepodpisovať.

Každopádne držím palce a prajem pevné zdravie Tebe i deťom.

manof
30. aug 2012

@anduk ospravedlňujem sa, omylom som to napísal do príspevku pre @zeleny_cajik - viď vyššie

zeleny_cajik
30. aug 2012

@zaockujteajslnko aj si ten prisepevok cital? Az do konca?

denduska
30. aug 2012
zaockujteajslnko
30. aug 2012

@ssisska
akurat som pisal aj ja ale predbehli ma, na produkty z vrby je nasa genetika urcite lepsie zvyknuta kedze sa to pouziva u ludi uz tisice rokov ak nie aj desattisice rokov, cize je to zabudovane v genetike, ale na take sracicky ako vyvijaju teraz urcite tvoje telo nema sancu sa branit, lebo sa s tym v zivote nestretlo.

ja sa aspirinu nebojim, naopak take blbosti ako paraleny, ibalginy a podobne uzivam velmi velmi nerad, aspirin je aspirin a ziadne zaludocne problemy som nikdy nemal...

naopak aspirin ma iste aj blahodarne ucinky o ktorych nikto este netusi - lebo sa pouziva velmi velmi dlho ako som pisal...
ak by som sa ja chcel otravit aspirinom tak by som musel zhltat ako pocitam 120 tabletiek normalnej gramaze, a to naraz, to by som urcite ani nezvladol a skor to vyvratil.....

prevenar
30. aug 2012

@zeleny_cajik ..ale ja sa vobec nehnevam , ani nahodou 🙂 ..a nechcem dosiahnut vobec nic, okrem toho aby mne a mojmu dietatu dal kazdy SVATY POKOJ a staral sa o seba. ..ostatni nech si kludne robia co len chcu, ja im v tom drzim palce samozrejme.

prevenar
30. aug 2012

@zaockujteajslnko myslim, keby si zozral naraz 120 tabletiek cohokolvek , tak umries vzdy 😉 heh..