Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

dankakk
3. sep 2012

@prevenar v podstate máš pravdu 🙂 a bozechran, ja nikoho neprehovaram...

hajanka
3. sep 2012

@lollipop1 tiez poznam par mamiciek, ktore mali velmi mile dr. prevelmi 🙂 aj sa pekne usmievali, aj povedali, ze je to vec a rozhodnutie rodica a po kratkom case ich cakalo predvolanie, dokonca aj slubovali, ze to hlasit nebudu 😅 ale drzim palce, aby ta vasa bola vynimka z tych milych doktoriek a hovorila svatu pravdu.

lenaluci
3. sep 2012

@dankakk V takej závažnej veci ako je zdravie môjho dieťaťa sa rozhodujem len na základe rád ľudí, ktorí sú vysoko inteligentní a morálni. Nie na základe diskusií, susedy, reklamy a pod. To človek vycíti, či tí druhí jednajú v dobrej viere alebo len zavádzajú.

lollipop1
3. sep 2012

@hajanka ved uvidime, hnevat sa na nu nebudem aj ked nas nahlasi, ratam radsej s tou horsou alternativou a nezaskoci ma to tak ako ked by som ratala s tou lepsou a zrazu buuum a doma predvolanie🙂

zaockujteajslnko
3. sep 2012

@lenaluci
"V takej závažnej veci ako je zdravie môjho dieťaťa sa rozhodujem len na základe rád ľudí, ktorí sú vysoko inteligentní a morálni. "

cize Dluholucky, Buban a taki ti ukazkovi exoti 😀 😀

prevenar
3. sep 2012

@dankakk no tak za to 😉

mandarinkadarinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandarinkadarinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandarinkadarinka
3. sep 2012

@hajanka ja som dnes prisla k mojej dr a povedala som jej, ze chcem pockat s ockovanim este aspon pol roka... a ona na to, ze na vasom mieste by som cakala aj do 3 rokov, alebo aj viac. no skoro som odpadla...nic zatial nenahlasila, do karty mi nenapisala, ze ockovanie odmietam, ale ze ho presuvam do vyssieho veku. ja mam jednu z tych doktoriek, ktora si uz otvorila oci a dakujem bohu, ze ju mam

mandarinkadarinka
3. sep 2012

admin pracuje jak divy.... ale je rychly

slady
3. sep 2012

ja som najskor odlozila a potom odmietla, moja doktorka dala najavo ze nie je nadsena ale tiez ma nijako neprehovarala ani mi nedavala nic podpisovat, takze to beriem tak, ze respektuje moje rozhodnutie, este nas pochvalila aki sme zdravi a to bolo vsetko, najblizsie ju vidim v novembri s novym prirastkom a dufam ze nebude vymyslat. Predvolanie ocakavam aj tak, no zatial nic.

hajanka
3. sep 2012

@mandarinkadarinka my mame novu dr. (cca 2mes.) a tiez vyjadrila nazor proti povinnemu ockovaniu (proti niektorym choroba ze nemusime vobec, ze s nami suhlasi), tiez nic nezapisala, ani podpisy nepytala (od sestry)... o nahlasovani nebola ani rec, na koniec povedala, ze tie ockovania teraz vobec nebudeme riesit.... je mila, ochotna, prijemna, dokladna, no az tak dobre sa este nepozname a preto jej zatial nedavam 100% 😀 ale pevne verim... 🙂

prevenar
3. sep 2012

@hajanka kurnik , kde chodite na takych lekarov. v mojom okoli same "poskomunisticke" pozostatky ..comu zhruba zodpovedaju aj ich nazory ☹

mandarinkadarinka
3. sep 2012

@hajanka ja som jej tentoraz sama povedala, nech ma uz nahlasi, ze potrebujem s nimi podebatovat a zistit nejake veci . hajanka ty vies o com je rec, pisali sme si o tom.... a ona na to, ze v septembri jej pride nejaka kontrola, tak mozno potom 🙂 sama neviem, ci je lepsie len cakat alebo to uz mat radsej za sebou

prevenar
3. sep 2012

uz to tu bolo ,,ale ak by to niekto prehliadol , tak nezabudnite hlasovat 🙂 http://www.mamaaja.sk/ (dole v pravom rohu)

hajanka
3. sep 2012

@prevenar praveze jeden taky "postkomunisticky pozostatok" 😀 sme vymenili za mladsiu generaciu, neviem ci je to tym vekovym rozdielom.... alebo je to hlavne o vedomostiach, charaktere.. a pod. asi aj aj.
ps: ona robi aj pediatriu a zaroven je aj vseobecnu lekarku pre dospelych

@mandarinkadarinka ano uz si spominam, asi je lepsie cakat (aspon pre mna) po 2 rokoch to uz riesit nebudu, cize nebudes obvinena z ohrozovania zdravia a porusovanie zakona, za co ti hrozi pokuta

mandarinkadarinka
3. sep 2012

len tak zo srandy Spanikovej haluska 🙂

otazka
kika, 10.08.2011 (15:46)
Dobry den. Je pravda ze od oktobra ma byt uz dobrovolne ockovanie a nie povinne? Kamaratka dobehla od lekara ze vraj jej to povedal. Je to pravda? dakujem
Odpovedá: MUDr. Marta Špániková
Neviem o tom nič, ale ak by to tak bolo, som zástancom toho, aby si rodičia očkovanie detí paltili a tí ktorí si to zaplatia dostali bonus od poisťovne.

prevenar
3. sep 2012

@mandarinkadarinka heh, no tato je fakt velka ..expertka 🙂 ..na strane druhej, videl som od nej aj vacsie "zadery" 😉 heh, sice ,, teraz si to totalne ,ze neplatime my , tie peniaze za vakciny narastli na stromoch a oni ich len pozberaju a kupia nam (debilom, co nevedia co je pre nich dobre) za ne vakciny 😀 i ked , vidim ,ze nejaky "progres" zasiahol uz aj jej mozog , v podstate ten jej navrh nie je az taky tragicky .. 😀 rozhodne lepsi ako sucasny model 🙂

eaka
3. sep 2012

@mandarinkadarinka No...ja by som si v tom prípade tiež prosila bonus, nefajčím, nechľastám, neberiem drogy, jem ovocie a zeleninu, nie som pravidelným návštevníkom fast foodov, športujem... robím dosť veľa pre to, aby mojich €50 každý mesiac nemuseli minúť na mňa, ale mohli si z toho tvoriť zisk a následne si rúbiť krásne 5-6 miestne odmeny..
:-/

prevenar
3. sep 2012

@eaka .....jo, mozes snivat 😀 takto by sa miliardy nedali zarobit, tie auta, vily , polovacky a golf aj nieco stoja ...nemas srdce? co ti ti ludia spravili ? 🙂

manof
3. sep 2012
manof
3. sep 2012

@prevenar
Nejak sa im to celé zosypalo:

Website Error
There has been an error

The website server has not been able to respond to your request.

Contact an administrator: web [at] mamaaja [dot] sk

manof
3. sep 2012

@lenaluci
"To človek vycíti, či tí druhí jednajú v dobrej viere alebo len zavádzajú."
k tomu len toľko, že cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami.
🙂

manof
3. sep 2012

Biblická podpora pre odmietnutie očkovania Vašich detí:
http://www.slobodavockovani.sk/news/biblicka-po...

prevenar
3. sep 2012

@manof hmmm.. mne to ide v pohode, skus znovu.

prevenar
3. sep 2012

@manof ..no, na tychto pomoze uz len bic bozi 🙂

tato1234
4. sep 2012

ahojte, som tu novy, potrebujem tip na detsku lekarku, ktora - ako uvadza tu v debate mandarinkadarinka - nebaziruje na ockovani, a nema z odkladom ockovania do vyssieho veku dietata problem . Najlepsie v Bratislave alebo v okoli.
Teraz som si uvedomil, ze mozem posobit ako provokater/udavac, ale narychlo som nic lepsie nevymyslel. Zajtra ide moj syn z vnuckou k doktorke na kontrolu a ja nemozem spat - bojim sa, ze pod tlakom uz daju malu zaockovat. Mala ma 8 mesiacov, je uplne zdrava a bez akychkolvek detskych chorob a doteraz obaja rodicia uspesne odolavali tlaku povinneho ockovania. Myslim, ze nebude problem pre nich zmenit osetrujuceho detskeho lekara. Ak mate radu na lepsi postup, prosim pomozte.

halienka
4. sep 2012

@tato1234 poslala som ti IP, hore ti svieti červená jednotka vedľa tej malej obálky, tam klikni 🙂

manof
4. sep 2012

@prevenar už sa to rozbehlo. Ale v noci boli očividne dole.

manof
4. sep 2012