Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

syla
11. sep 2012

@gubcikova zaujímavé... čo budete teraz robiť?

xlucia
11. sep 2012

@shakti9
@majusqwa trne nemaju s tetanom nic. ide o to ze sa zahradkar hrabe v zemi. ak sa o ten trn poskriabe, bude mat otvorenu ranku, a do tej potom pride spinava hlina. moze dostat tetanus. to sa tam myslelo. nakolko je to pravdepodobne, to je uz ina otazka...

eaka
11. sep 2012

@xlucia ak je to bio záhradkár a hnojí konským trusom, tak prečo nie.. 🙂 určo väčšia šanca ako z prachu na stole v detskej ordinácii 😉

manof
11. sep 2012

@kkl82
to je prakticky isté, že to má z očkovania. Odkiaľ inokiaľ, keď ročne je u nás 0 až 2 prípadov osýpok?

maxa77
11. sep 2012

k tym osypkam z ockovania.. minuly tyzden sme stretli na ulici 15 mesacneho chlapca a celu tvar mal vyhadzanu a jeho mama mi vravi: "nebojte sa, to ma len osypky po ockovani"

kkl82
11. sep 2012

@maxa77 super, ze "len". hlavne, ze bola ochotna riskovat vsetky tie NU priorixu, aby ich nedostal. a teraz, ked ich ma, tak sa nic nedeje? nechapem niektorych rodicov, ale to asi ja som ta vadna...

maxa77
11. sep 2012

@kkl82 podla mna ona ani nemala paru o nejakych moznych NU..ved dr. jej povedal ze je to normalne dostat osypky po ockovani, tak bola spokojna..ved nic sa nedeje..

lilina22
11. sep 2012

caute baby, som sa celkom pobavila na poslednych dvoch stranach. mam ale technicku otazku - ako dlho sa da odkladat ockovanie u nas? mala ma 4.5 mesiaca, ockovana nie je a ani nebude 😀 nastastie nas pediater ma rovnaky nazor, takze zatial oficialne odkladame, cakam na zmenu legislativy 😀 ale vazne, dokedy mozeme odkladat?

gubcikova
11. sep 2012

@syla naša dr.nám spraví odber

prevenar
11. sep 2012

@xlucia hmm.. znie to totalne vierohodne, uplne tomu verim ^^ ..mali by ju zavriet za trollovanie 😀 hahaha uboziacka jedna. 😀

prevenar
11. sep 2012

@lilina22 no, nasa legislativa ,ziadne "odkladanie" nepozna 😀 proste mas ockofasisticky kalendar a bud ho dodrzujes , alebo nie . mozes sa hybat len v ramci datumov, vymedzenych ockonacistickym kalendarom. to je vsetko 🙂 ..ak si mimo tych datumov a lekar ta nahlasi, tak si rano o druhej pre vas pridu a s vrecami na hlavach vas odvezu na nezname miesto.. jaj ! to je z buducnosti ! zatial "len" dostanes absolutne nelegalnu pokutu 🙂

ak vas lekar nenahlasi, tak ste to vyhrali, lebo viac menej nemaju na vas moc ako prist. teda , stale by mohli, ale je to malo pravdepodobne. 🙂

prevenar
11. sep 2012

@aduskatt panidoktorka , len opakuje co jej precitali na "seminari" ..totizto tam dospelo jej IQ po vsetkych rokoch studia a nekonecnych atestaciach a 1000 rokoch praxe ..ze dokaze len opakovat hovorenu , alebo pisanu rec ^^ nic viac.

lilina22
11. sep 2012

o nie, ja tu lekosku poznaaaam, osobne nie ako pediatra a toto by som teda o nej nepovedala 😠 ludia vedia sakra prekvapit 😒 😒 😒

xlucia
11. sep 2012

@lilina22 ktoru dr. poznas?

lilina22
11. sep 2012

@xlucia tu o ktorej je tu rec. ordinuje v petrzke na terase pri strecnianskej a jej inicialy su KZ, ci mylim sa?

zyza
11. sep 2012

@petra1402 dakujem za reakciu aj ostatnym babam...myslis,ze mam pravo odmietnut ockovanie?Ja mam pocit,ze ani nie,kedze je to povinne...a co poradis,cim mam oponovat?Musim si to tu prestudovat,len toho casu je tak malo...

aduskatt
11. sep 2012

@zyza neodmietni ockovanie, odmietni konkretnu vakcinu🙂

zyza
11. sep 2012

@aduskatt vidis,dobry napad 😉 a co ked mi ponukne inu?Ty si ako na tom s ockovanim deti?

makcza
11. sep 2012

Zdravim vas maminky, chci se zeptat...ty, ktere sve deti nenechaly jeste ockovat - podle kalendare, mate v umyslu je nechat naockovat pozdeji? Male je 7. mesicu a neni jeste na nic ockovana a rada bych to tak i nechala...ale presto nekde vzadu hloda maly cervik... Jen upresnim, ze zijeme v Dansku, tady se neockovane deti nikam nehlasi....prakticky oc neni povinne.
Dekuji za nazor a hezky vecer

aduskatt
11. sep 2012

@zyza no ved odmietnes aj tu, lebo sa ti tam nebude pacit niektory mozny vedlasi ucinok🙂)

majusqwa
11. sep 2012

@xlucia 🙂 preto som sa pytala, co ma ruza spolocne s tetanom. ja viem, ze len z trna tetanus "nebude" :P ale z toho malickeho skrabanca tiez nie. ako vravim, to by sa zahradkar musel tou ruzou prebodnut skrz-naskrz, nasypat si do rany hnoj a este neviem co vsetko, aby vytvoril idealne podmienky :P.

aduskatt
11. sep 2012

@zyza ja som na tom dost mizerne☹( bohuzial, kym som sa zacala zaujimat, bolo neskoro, takze nas caka uz len jedno ockovanie, resp jedno natahovanie sa s uradmi, lebo ockovanie uz nebude ziadne.

nelika666
11. sep 2012

@manof nemas info aky je RUVZ v presove? tlacia na pojednavani? ake davaju pokuty?

syla
11. sep 2012

@lilina22 nájde sa ďalší doktor, čo nenahlasuje? to je dobré!
@prevenar lenže neviem, ako to nakoniec bude, mne lekárka povedala, že ona síce nenahlási, ale každý rok chodia z rúvz na kontroly a fyzicky pozerajú karty, ešte sestrička doplnila, že vždy si pýtajú zoznam detí, ktoré mali byť očkované a prechádzajú karty. A osobne si myslím, že teraz to bude ešte prísnejšie a rúvz, ktoré nechodili na kontroly, tak začnú chodiť a možno aj častejšie

prevenar
11. sep 2012

@makcza v kratkosti : nikdy.

precitaj si par poslednych sto stran tejto diskusie a "chut" na ockovanie ta garantovane prejde ^^ ..zaroven doporucujem tento vyborny slovensky dokument na tuto temu.

https://vimeo.com/40119480

ani nevies ake mas stastie, ze zijes mimo vakcinacistickeho protektoratu ^^ co by som za to dal ^^

eaka
11. sep 2012

@prevenar
@makcza fúha, tak Dánsko je krajina zasľúbená.. 🙂

prevenar
11. sep 2012

@syla ..mas pravdu ..zisky im klesaju a su v panickom mode , takze situacia sa zhorsuje kazdy mesiac ☹ hej to je presne ten sposob ako na to mozu prist aj bez oznamenia . ..ja len dufam,ze raz dojde na spravodlivost a zaplatia za to co robia dnes. ^^

prevenar
11. sep 2012

@eaka heh,, zas Rakusko je blizsie a zrejme aj teplejsie lol (co je bonus pre mna 😉 )

eaka
11. sep 2012

@prevenar no..neviem po dánsky ani po nemecky, tak prašť jak uhoď.. 🙂

prevenar
11. sep 2012

@eaka ja viem po nemecky 😝 teda ..uz nie tak dobre ako volakedy , ale pri utierani zadkov rakuskym seniorom , by to iste prislo spat 😀 fakt by som radsej pucoval zadnice , ako dal zaockovat malu ^^