Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
12. sep 2012

@sirinka mne potom novy gynekolog povedal, ze u vacsiny zien HPV ako pride, tak odide.

makcza
12. sep 2012

@prevenar promin, ze se ptam a sama si to nenajdu 🙂 ..ale mohl by si mi v kratkosti napsat, proc si se rozdhodl neockovat dceru ty? Dekuji

prevenar
12. sep 2012

@makcza celkom jednoduche ..mala dostala atopicky ekzem po prvom ockovani ☹ ..ano, to je presne to kt. o par mesiacov zrusili, lebo zrazu uz bolo "nepotrebne" a jeho neaplikovanie, uz neohrozuje "verejne zdravie" ^^

- no a potom sme sa s manzelkou zacali viac zaoberat tym ,ze preco sa to stalo a tak ..no a mozem ti povedat,ze sme prisli na nevidane veci. no a nakoniec nam z informacii vyslo, ze to najlepsie co mozme spravit do buducnosti pre nase diete , je neockovat vobec nic.

asi tak ..v kratkosti.

prevenar
12. sep 2012

@makcza este k tvojmu komentu . ono, to je presne ta finta ..ze ked ma dieta skaredy priebeh ochorenia a nema vakcinu , tak samozrejme su hned na plafone a je to v kazdych novinach ...lenze ked ma zly priebeh niekto vakcinovany, tak ani pes po nom nestekne. ludia tazko chapu, ze tie vakciny funguju velmi, velmi, zle a nespolahlivo .. ze z hladiska chorobnosti je totalne jedno ci si, alebo nie si vakcinovana. v plne zaockovanych populaciach su pomerne bezne epidemie na choroby na kt. su zaockovani. mne to vyslo, ze mas daleko vacsiu sancu na skaredy vedlajsi ucinok z vakciny ako nejaky tragicky priebeh nejakej choroby.

odpoved je taka , ze je to mozne , ale extremne zriedkave ..staci si pozriet statistiky umrti na choroby za poslednych 10 rokov ..spocitas ich snad na jednej ruke . ved vyhladaj si nejake informacie z nejakeho uradu v cechach a uvidis sama. to je aj tak najlepsie , zistit si oficialne cisla , tie proste nepustia ...

makcza
12. sep 2012

@prevenar to me mrzi...o tom, ze jste udelali to nejlepsi ...psat asi nemusim... to vite! Ono je to tak ozehave tema, neco, nad cim clovek opravdu musi stravit nekolik hodin, dnu..aby dosel k rozhodnuti, ze neda.. nebo naopak da. My jsme proti - dovody jsem uz psala vyse...ale take z toho duvodu, ze manzeluv bratr, mel po ockovani tezkou reakci - poskozeni mozku a doted je nesvepravny. Sice to bylo uz pred vice nez 45 lety...slozeni vakcin se zmenilo - otazka jestli k lepsimu nebo horsimu,ale jednou je tato zkusenost v rodine a musime byt vice nez obezretni....

makcza
12. sep 2012

@prevenar naprosto souhlasim.... taky mam stejny pocit...bojim se vice vedlejsich ucinku a toho,ze vim, co ted bude v tom malem telicku vakcina delat za neplechu nez toho, ze by pripadna choroba mela tragicky dopad.... ono...kdyby tak ale zacali uvazovat vsichni... sefove velkych farmaceutickych spol. apod. by byli bez svych milionovych zisku... zacarovany kruh

zuzuj
12. sep 2012

ahojte inak co sa tyka toho HPV mne to tiez vyslo pozitivne a pri kontrole negativne a odvtedy negativne....tak neviem ...riadna haluz

prevenar
12. sep 2012

@makcza vdaka "informovanosti" ..ala "ak nebudete ockovat kazdy den 3x tak do tyzdna zomriete" vacsina ludi zacne hladat informacie az ked sa nieco pos--ie ^^ to bol nas pripad a urcite vacsiny navstevnikov tohto fora. bohuzial, fakt sa nam ani nesnivalo o co ide ☹

no, k lepsiemu urcite nie ..teraz sa hraju s geneticky modifikovanymi virmi, ktore zasahuju do ludskej dna a to je seriozne hranie sa na "bohov" ..no a ked sa ludia citia "bohmi" to je len krocik k totalnej katastrofe .. historia to potvrdila uz X krat.

my sme obaja studovali cele hodiny cele tyzdne kym sme sa rozhodli .. poskodenia o akych pises + rozne dalsie su ovela castejsie ako by si ludia mysleli ...viac menej su velmi caste , len to vzdy zametu pod stol s tym ,ze "to urcite nie je z ockovania" (aj ked to vyrobca oficialne uvadza ako vedlajsi ucinok lol ) NIKDY to "nie je " z vakciny .. uz to samo o sebe "smrdi" niecim nekalim ... to zatajovanie, zahmlievanie ..ta agresia , ked sa len nieco opytas lekara okolo vakciny .

proste , pre nas vakcinacia skoncila ..

prevenar
12. sep 2012

@zuzuj ...nedas sa "pre istotu" zaockovat ? lol zartujem lol

zuzuj
12. sep 2012

@prevenar jasne...ved po 2 detoch....negativna...to som este ,,panna" 😀

prevenar
12. sep 2012

@makcza nie miliony ..kazda z velka pfarma firma ma rocny zisk miliardy eur/dolarov zisku .

nedavno dostala firma GSK pokutu za podvody s ucinnostou ich vyrobkov a korupciu v politike pokutu v USA 3 miliardy dolarov ..odhadu je sa ,ze na tom podvode zarobili 100 miliard .. tak asi tak ^^ aby sme vedeli o ake cisla ide. ..teraz uz chapete preco je im zivot vasho dietata ukradnuty ^^

zuzuj
12. sep 2012

Inak kamoška mi poslala tuto preloženu študiu jednej vedeckej prace , čo sa tyka očkovania. Da sa tu bezplatne stiahnut. Neviem ci to tu už odznelo, ale zaujimave čitanie ak sa chce niekto viac o očkovani ako to vznikalo a podobne dozvedieť...je to praca imunologičky.
http://ulozto.sk/xCjSfVf/vaccine-illusion-sk-pdf

prevenar
12. sep 2012

@zuzuj 😀 hned som si myslel ,ze si panna lol

prevenar
12. sep 2012

@zuzuj wow !! tak toto si urcite precitam ,, a kde si s tym bola do teraz ? lol nemyslim si ,ze to pozna vela ludi , ja urcite medzi nich nepatrim 🙂

prevenar
12. sep 2012

jednoducho ludom sa v tom nechce rypat a zapodievat sa tymto problemom .. ved vidia ,ze aj deti v skolke to nejak "prezili" a viac ich nezaujima, ked o nikom vedia , kto na ockovanie doplatil, tak to radsej ignoruju, nestoji im to za to natahovat sa z uradmi a lekarom ..radsej budu dufat, ze "im sa to nestane" to je ovela jednoduchsie a pohodlnejsie ako si najst volny cas a poriadne sa celu vec pozriet ☹ ..tak to potom aj vyzera ..

malinkaaninka
12. sep 2012

tak som práve po päťročnej prehliadke dostala info,že ak ho nedám očkovať,tak ma nahlási poisťovni a pokuta je cez 10 000 eur.a vraj to okolo očkovania sú také strašné hluposti.že si to mamičky na internete vymýšlajú.

tara
12. sep 2012

@helencek taki ako ty tu uz boli, aj hovorili o genetickej predispozicii. samozrejme, aj to je dolezita vybava do imunitneho systemu, je to aj vedecky dokazane, takze o tom nebudeme si myslim hovorit. ale to, ze ockovanie poskodzuje spominany IS a dost agresivnym sposobom, to si asi este nestudovala. zatial ti prajem, aby zdravie tvojich deticiek bolo aj nadalej po ockovani take ako doteraz. nie je nad zdravie deti, ved sme rodicia a bojime sa uz pri obycajnej nadche. v tvojom pripade mozete dakovat naozaj genetike, ale je velmi vela pripadov, kedy zlyhala aj ta a deti su teraz vazne poskodene. napr. v mojom pripade by som sa tazko spoliehala na genetiku, kedze ja mam imunodeficienciu. takze asi nema velky vyznam rypat sa v tejto teme, pretoze tu so mnou nevyhras 😉 prajem vsetko dobre!

lilina22
12. sep 2012

@zuzuj vdaka, idem citat

zuzuj
12. sep 2012

@prevenar dostala som to mailom...: 🙂 takuto ja mam nevyziadanu propagandu. tiez som to otvorila len vcera a este neprecitala, tak neviem sa k tomu uplne vyjadrit...ale celkom zaujimave....

makcza
12. sep 2012

@prevenar radsej budu dufat, ze "im sa to nestane" - v tehle vete jsem se nasla na zacatku, kdy jsem o ocku jeste vubec nic nevedela a byla jsem odhodlana jit slepe s masou lidi...jojo, blahova... jak pises bylo to ''pohodlnejsi'', protoze pak stacilo par hodin, dnu a vypraveni ruznych rodin a zmenila jsem drasticky nazor na danou vec!
O firme GSK jsem uz taky cetla... a co na to rict? Zhluboka se musim nadechnout, aby mi tady ten prispevek neblokli....
Jinak diky za tvou informovanost, konecne si muzu popovidat a vyslechnout nazory nekoho, kdo o cele problematice vi trosku vic, nez jen ze ocko je prece povinne 🙂 trosku jsem to odlehcila

tara
12. sep 2012

@makcza ockovanie ti nezaruci, ze dieta ked dostane danu chorobu, tak bude mat miernejsi priebeh. aj ockovane dieta moze ochoriet, vobec "nevadi" ze je ockovane. len si zober par rokov dozadu. bola si ty ockovana na mumps? na kiahne? dostala si ich? ja som nebola ockovana a dostala som ich uplne v pohode. priebeh bol tiez uplne v pohode, ako z ucebnice. ziadne nasleky, som zdrava, som tu. a este moja oblubena spominana tema: cholera, mor, tyfus.... tiez sa neockuju a dostali sme ich? ockovanie ti nezaruci ochranu, ani miernejsi priebeh. kazdy sme iny, kazdy mame "svoj" imunitny system, ktory nam funguje kazdemu inak. nemusis sa bat, ked nahodou dostane tvoje dieta osypky, mumps a pod. su to bezne ochorenia, ktore sa daju krasne liecit. ak si precitas "par stran" dozadu, tak sa vsetko dozvies a bude ti to krasne jasne 😵 je toho vela, ale cim viac budes vediet a studovat, tym viac si budes ista, ze robis dobre.

makcza
12. sep 2012

@zuzuj taky se na to vrhnu...diky

makcza
12. sep 2012

@tara zaockovana jsem byla a nepamatuju si, ze jsem je dostala, ikdyz priusnice jsem myslim mela.... jestli to kiahne jsou plane nestovice - tak ty jsem mela a rekla bych, ze prubeh byl zcela v norme. Vidis a to je to, co si vetsina lidi stale mysli, ockovani nas ochrani. Musim se priznat, ze jsem si myslela i ja, ze ockovani zmirni prubeh nemoci a jake bylo me badani, kdyz jsem prisla na to, ze ockovanim je tve telo schopne si vytvorit protilatky....
Muzu znat duvod, proc si se rozhodla neockovat...? Diky

kkl82
12. sep 2012

@malinkaaninka wow, dalsia rozhladena doktorka, co siri taketo spravy. ze nech ti nabuduce ukaze, odkial ma take informacie, ze ci to ma niekde v predpisoch, zakonoch ci vyhlaskach. ak ano, tak tych 10000 zaplatim za teba 😉

prevenar
12. sep 2012

@malinkaaninka lol ..to nemyslis vazne ?! no,, este ,ze ona si nevymysla lol hahaha ..trafena hus zagagala lol potom zver zivot dietata do ruk prasiveho klamara ☹ su tak hlupi, ze je to neuveritelne ..stale nechapu,ze existuje internet a kazdy kto ma mozog, si tie ich "informacie" overi za 5 sekund a oni ostanu akurat na smiech ... pokuta 10 000e LOL !! "nahlasi POISTOVNI" haha 😀 pane boze .. co k tomu dodat.

..skus sa jej spytat ako si "mamicky" vymysleli toto ^^

- GSK - http://www.zzz.sk/?clanok=12652
- Merc - http://www.slobodavockovani.sk/news/firma-merck...
original + zdroje - http://www.naturalnews.com/036328_Merck_mumps_v...
- Pfizer - http://ekonomika.sme.sk/c/6488559/pfizer-zaplat...

- GSK - http://www.buenosairesherald.com/article/88922/...
- preklad - http://www.narodni-bolsevik.org/Clanky/Texty/FF...

- polio - http://nanicmama.sme.sk/zdravie/polio-v-pakista...

- neskodne vakciny existuju, ale nie pre vas ^^ http://nanicmama.sme.sk/zdravie/neskodne-vakcin...

prevenar
12. sep 2012

@kkl82 bohuzial, niektore su uz tak vymetene z tych "kongresov" (dones kamarata a dostanes veceru zadarmo + hodnotny darcek 😀 ) , ze nedokazu uz ani zopakovat co poculi ..do teraz aspon opakovali, teraz uz ani to ☹ tragedia. 😉

lyongirl
12. sep 2012

Ahojte, jak sa snažím, tak sa snažím, nie a nie vás dočítať ☹. Kedy to stíhate? Ani som nevarila a aj tak nestíham ☹
No dobre, to je mimo tému a teraz k téme...zrovna čítam o tom vit. D, viete mi niekto napísať, čo je vo Vigantole to škodlivé a čo to spôsobuje? Pochopila som, že vit. D od Swansonu je najlepší, aké je tam dávkovanie pre cca 1 ročné dieťa? Kde sa dá zohnať, od @manof ?
Ja sa prznám, že vit. D flákam, malý ho viac nemal ako mal, samozrejme v lete som to vôbec nepokladala za dôležité, myslím, že v niektorých krajinách sa to deťom ani nedáva, takže vadí to, že som ho nedávala?

merja
12. sep 2012

Ahoj potřebuji poradit. Za chvíli na nás bude paní doktorka vyvíjet mejší tlak, protože podle kalendáře musíme nastoupit na 1očkování dle kalendáře. Dnes jsem si ověřila přes tetu, která dělá v jedné vyhlášené nemocnici od paní doktorky informaci, že očkování má svůj smysl - kdy a co. Prý imunita dětí naopak klesá stářím. Malé mimino má větší iminutu na začátku z mléka a z placenty pak ustupuje. Nebála by se prý dát hexavakcínu 6složkouvou. Prý se může v dnešní době chytnout většina ze vzduchu. Naopak by nenechala očkovat věci, které jsou nepovinné. Jsem z toho po pravdě už dosti zmatená, protože každý lékař jiný názor. Existuje nějaké "šetrné" očkování - méně hliníku, ... a třeba dát žloutenku později a jak. Určitě mám zájem o 2+1, kterou doporučila i lékařka a nevím jestli tomu dobře rozumím,že "skandinávské očkování" znamená to že se to dává po 2měsících 3dávky? Je možné udělat kompromis a dítě očkovat třeba v 6měsících a jaký výrobek by jste doporučili? Dá se pak třeba při třetí dávce doplnit žloutenka? Díky moc už jsem z toho celá 😖

tean
12. sep 2012

@prevenar
ten .pdf dokument je to iste co tu
Dr. Tetyana Obukhanych
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-...
niekto to len dal do pdf a povesil na server.
Predpokladam, ze si to uz cital, lebo manof tu poctivo vesal linky na tuto knihu

mimi
12. sep 2012

ahojte, trosku mimo temy, neviete mi poradit, co pomoze pat rocnemu dietatu na podporu imunitneho systemu? Maly bol len tyzden v MS a uz priniesol brusnu chripku, samozrejme vsetkych nas to chytilo a najviac trpnem, aby to nas najmladsi clen rodiny nechytil ☹ Davam mu vit.C,imunoglukan a nepomaha. Raz sa dostane do kolektivu a koniec, vkuse chory 😒

luthien.k
12. sep 2012

@mimi a byli jste na imunologickém vyšetření?