Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ewisam
17. sep 2012

@sorciera24 ale ja nikomu nevnucujem svoj nazor, ja len hladam odpovede...
@netrep21 a vsetci ti co nezaockuju svoje deti, maju snad vestecku gulu ked tvrdia, ze osypky tu neboli co ja viem 60 rokov, tak na co ockovat ze sa tu o 5 rokov neobjavia?

kbeata
17. sep 2012

@ewisam ano,aj na kvalitnejsie 😀 ,napr.ked predstavitelka Nemecka objednala setrne vakciny tusim pre vojsko/bolo to v novinach/
aj nato,aby sa nervova sustava a imunitny system mojho maleho rozvijal bez toxickych konzervacnych prisad, 😝

ewisam
17. sep 2012

@usiko ako ty si vedies zoznam s presnymi zapismi kedy ta ockovali? O preockovavani si nepocula? A len tak mimochodom ak by teda ockovania neboli povinne, kolki by sa isli zaockovat, voci akejkolvek chorobe?

ewisam
17. sep 2012

@kbeata nechcem aby to znelo hlupo, ale snivaj dalej 🙂

merja
17. sep 2012

mohla bych se zeptat, když budu očkovat poprvé malého - jen to co je "povinné" jaké vitáminy a preparáty se mají užívat, kdy v jaké dávce a jakým vitamínům se naopak vyvarovat? Díky za rady

kbeata
17. sep 2012

@ewisam 😀

nae
17. sep 2012

@jajatko ahoj, odpoveď hľadaj v prepúšťacej správe z porodnice (z novorodeneckého odd.), tam musí byť napísané, či bola očkovaná a čo jej dávali (mohli jej pichnúť len jednorázovo Kanavit - vitamín K - tu v ČR sa to teraz tak robí, pred pár rokmi sa dával vo forme kvapiek). Taktiež si určite dostala Zdravotný a očkovací preukaz dieťaťa - keby bola zaočkovaná, tiež to tam musí byť zaznamenané, vrátane čísla šarže očkovacej látky a mena lekára, ktorý očkoval. Mrkni na to a daj vedieť.

ewisam
17. sep 2012

@zaockujteajslnko a ked sa tu bavime o hrdzavych klincoch o tom, ze ludia ziju aj na dedinach, kde chovaju kadejaku haved si uz pocul? a ze haved ma aj parazitov a ze sa obcas rypu aj v zemi, ti ludkovia myslim si pocul? Nuz aka je pravdepodobnost, ze dostanes tetan, z hrdzaveho klinca v takomto prostredi, to mi vycisli ty 😉

kkl82
17. sep 2012

@jajatko mohli, ale asi skor nie. urcite by si si vsimla stopu na ramienku. navyse je tvoje babatko len 2,5 mesiaca, takze je to velmi nepravdepodobne, ze by volali pneumologa kvoli ockovaniu, ktore sa uz plosne nevykonava od 1.1.2012. informacie aj o ockovani mas aj na sprave o novorodencovi, co si dostala pri prepusteni z porodnice, skus pozriet tam.

eaka
17. sep 2012

@ewisam čo je lepšie prevencia alebo liečba ťažkými antibiotikami.. tak v prvom rade, otázka znie inak... kedy máš väčšiu šancu na nežiadúce účinky nejakého "liečiva", keď si zbytočne picháš nejaké pseudo preventívne sajrajty proti chorobám, ktoré máš reálne strašne strašne malilinkú šancu dostať, alebo vtedy, keď si ich nepichneš a máš strašne strašne malilinkú šancu dostať chorobu, na ktorú by si teoreticky musela brať nejaké iné svinstvo??
Fakt keď berieš nejakú látku s mnohými než.účinkami na prevenciu proti chorobe, ktorá sa tu nevyskytla 60rokov (to nie o osýpkach hovorím, tie by sme väčšina svojim deťom dopriali ešte v detstve, kedy mávajú oveľa ľahší priebeh), tak šanca na než.účinok je oveľa vyššia, ako šanca nakazenia chorobou a ešte oveľa vyššia, ako šanca komplikácií, ak by si sa už bola nakazila... Šanca nakaziť sa je minimálna a takisto, komplikácie tých chorôb tiež nie sú pravidlom, sú v určitom percente nakazených.. rozumej v určitom malom percente toho žiadneho počtu nakazených... teda reálne neexistujúce.. 😉

nae
17. sep 2012

@merja ahoj, myslíš užívať vitamíny profylakticky?
Dr. Eleková doporučuje navýšiť dávky vitamínu C, D3, horčíka, omega3 mastných kyselín:
vit. C - 100 mg denne na každý mesiac veku (tzn. napr. 3 mesačné dieťa - 300 mg), Mg 30-50g denne, vit. D3 cca 1000IU (2 kvapky Vigantolu), omega 3 mastné kyseliny v dávke ako vit. C. (dúfam, že si to dobre pamatám, snáď niekto doplní ešte iný komentár). Doporučuje sa aj homeopatia (aj na akútne reakcie po očkovaní), ale v tom sa neorientujem, homeopatiu nevyužívam.

jajatko
17. sep 2012

@nae ahoj, ďakujem za tvoj príspevok no prepúšťaciu správu som hneď odovzdala doktorke, vlastne môj priateľ. ja som z nemocky odchádzala zo zápalom prsníka a doma sa mi zapálil aj druhý, čiže tieto veci som v tom čase nemala silu riešiť a najlepšie na tom je, že ja som dostala vyvolávačku a mlieko mi nechcelo nabehnúť a ako mi začalo tiecť mledzivo, malo inú farbu nie takú akú má mať, preto so mnou nacvičovali a nútili ma, aby som brala lieky na zastavenie laktácie a chceli ma zaviazať no ja som odmietla - prežila som si strašný stres a sestričky za mnou stále behali aby mi ani nepadalo dať to malinkej piť!! vyžiadala som si sono vyšetrenie prsníkov a žiadny nález ale aj tak som bola pre všetkých kontaminovaná.. laktačná poradkyňa sa zhrozila čo so mnou dorobili a malinká tak prišla o to najdôležitejšie čo mala dostať - teda kolostrum. odobrali mi z neho vzorky a výsledky boli v úplnom poriadku ale to všetko sa zistilo keď už by bolo neskoro keby ich poslúchnem.. bol to môj najhorší zážitok a keď som si pre malú pýtala materské mlieko a spýtala som sa, či by ju zatiaľ nemohla kojiť žienka čo bola so mnou na izbe a jej bábätko v tom čase odviezli do Blavy na Kramáre, tak vraj nie, lebo je to nehygienické.. ľutujem, že som jej ju nedávala potajme, ale jediné čo som urobila bolo, že som maličkú prikladala potajme aby ma cítila. aj keď len na chvíľočku ale predsa. dostávala najprv glukózu a potom umelé mlieko. bolo to strašné, no napriek tomu všetkému sme to prekonali.. uplne som zanevrela na zdravotnictvo a cely tento skazeny system.. a čo sa týka toho záznamu, tak ten má doktorka a zajtra jej teda budem volať. no a kanavit kvapky nám predpísala, tak neviem naozaj,.. 😒

prevenar
17. sep 2012

@ewisam za 10 rokov dostali tetnus na slovensku TRAJA ludia .. o com to prosim ta hovoris ? O_o skor ta trafi meteorit do hlavy , ako by si vobec v zivote stretla niekoho kto pozna niekoho, kto pozna niekoho kto pocul,ze niekto dostal tetanus ^^

nae
17. sep 2012

@jajatko no nazdar, to je zážitok ako zo stredoveku!!! Si veľmi statočná!!! Prajem ti už len krásne zážitky s dcérkou...
p.s. doporučujem si kopírovať rozne správy z vyšetrení skor, ako ich niekam odovzdáš na založenie.

prevenar
17. sep 2012

@ewisam hmm..ked citam tvoje prispevky ...nepomylila si si temu? obcas sa to stava , lebo nazov je celkom jasny "Nesúhlas s povinným očkovaním" ..takze s ktorymi ockovaniami nesuhlasis ? zaujima ta postup ako nejake odmietnut , alebo co tu vlastne hladas v ramci neockovania ?

netrep21
17. sep 2012

@ewisam nikto netvrdí že tu osýpky neboli 60 rokov, neviem odkiaľ si na to prišla, asi si si to pomýlila s detskou obrnou, a ak áno, tak vedz, že to nie je tvrdenie z vešteckej gule ale z oficiálnych údajov. Podľahla si démonizácii osýpok, ako smrteľnej choroby, o chvíľu pravdepodobne podľahneš aj démonizácii ovčích kiahní, chrípky, a ktovie, možno majstri šéfkuchári zamiešajú aj vakcínu proti ranným vetrom, veď čo na tom, že sa človeku ráno vetrami uľaví, keď sa na tom dá zarobiť a ľudí presvedčiť že ranné vetry prispievajú k zhoršovaniu mikroklímy? .
Mimochodom, bolo by super, keby sa osýpky na SK nachádzali, aspoň by bola reálna šanca sa nimi nakaziť v detstve a neobávať sa nákazy v dospelosti. V podstate sú na tom ľudia, čo odmietajú očkovanie dosť zle, lebo očkovať sa nechcú, reálne sa nemajú pomaly kde nakaziť a prekonať chorobu v detstve, kedy je najvyššia pravdepodobnosť mierneho priebehu bez komplikácií a celoživotnej imunity (u niektorých) a tým, že choroba prirodzene necirkuluje v populácii je aj tá celoživotná imunita diskutabilná, keďže sa organizmus znova a znova nestretáva s chorobou u iných ľudí a tým sa teda imunita neposilňuje. Takto nám vlastne zaočkovaní jedinci berú právo na kvalitnejší a menej komplikovaný živt.

eaka
17. sep 2012

@prevenar hľadá odpovede... nečítaš?? ďalšia zvedavá osôbka.. 😉

eaka
17. sep 2012

@netrep21 vlastne tí zaočkovaní ohrozujú nezaočkované deti!!!! berte vidly a čo máte kto po ruke a na obranu detí do boja!! 😉

usiko
17. sep 2012

@ewisam ja neviem, ukradnem ich? 😀

eaka
17. sep 2012

@jajatko fúúúj, to kde si rodila? zakázali Ti dať dieťaťu kolostrum a chceli Ti zastaviť laktáciu? veď základnou vecou pri zápale prsníka je neprestať dojčiť, aj keď to sakramentsky bolí!! To čo za stredovekých vyháňačov diabla sa k Tebe dostalo!!! 😠 😠 😠

eaka
17. sep 2012

@ewisam ak by očkovania neboli povinné, očkovalo by sa presne toľko isto ľudí, ako sa očkuje teraz, možno o 2-3 percentá menej, lebo ľudia očkovaniu veria (viď seba), jediným rozdielom by bolo, že my by sme nemuseli tento nenažraný štát dotovať zo svojich smiešnych platov ešte obrovskými pokutami za neočkovanie!!

usiko
17. sep 2012

@ewisam po prve, ak by som bola z tych chorob taka vyklepana ako ty, tak si vypytam zaznam od lekarky lebo to mas v karte a po druhe, v mnozstve zapadnych krajin je ockovanie nepovinne, v krajinach so spustou pristahovalcov a maju tak 70-90 percentnu zaockovanost povacsine......jeeeejda...inak je velmi zaujimave..preockovanost? a preco? naco? lebo uz nie sim chranena? a preco ta nebuzeruju urady ak sa ako dospela nedas preockovat? a mozno ani ty nie si preockovana, a tym padom ohrozujes aj nas vsetkych ostatnych...napriklad aj tuberou, kedze nevies,, kedy si bola ockovana...no ja neviemm, neviem, si pre nas chodiaca hrozba infekcnych chorob...podla mna od teba nieco chytim uz len tak ze si s tebou pisem.....

jajatko
17. sep 2012

@eaka rodila som v LV a ešte zo mňa urobili matku, ktorá chce ublížiť svojmu dieťaťu.. pozerali na mňa ako na vrahyňu že som odmietla zastaviť laktáciu.. keď som prišla domov, konečne som malinkú v kľude nakojila a mlieko sa mi "vyčistilo". laktačná poradkyňa bola u mňa a videla to mlieko ktoré vraj bolo zlé a bola zhrozená ako sa zachovali v nemocke, že mlieku nič nie je a kolostrum môže mať aj inú farbu.. no chvallabohu je to za mnou a aj tie zápaly sme s maličkou prekonali, mala som 40-tky ale kojila som ju stále.. a na radu lekára už nedám, aj keby bol zo zlata, lebo sami sebe protirečia a nemajú ani zčasti naštudované to, čo by mali mať.. veď moja mama robila zdravotnú sestru na pediatrii a vie viac ako dnešné sestry.. nechcem všetky škatuľkovať a odsudzovať, viem že sa nájdu aj také, ktoré si svoju prácu robia hlavne od srdca a s vedomosťami, no ja som takú skúsenosť nemala ☹

zaockujteajslnko
17. sep 2012

@ewisam
no z pody dostanes skor antrax ako tetanus 😀

netrep21
17. sep 2012

@usiko Presne tak, ja by som poprosila všetky mamičky, ktoré tak horlivo bojujú o to, aby boli všetky deti zaočkované a teda nemal kto ohroziť ich dieťa, nech si láskavo dajú skontrolovať hladinu protilátok proti všetkým chorobám, ktoré sa u nás povinne očkujú, a v prípade že protilátky nemajú nech sa dajú dobrovoľne zaočkovať. Tým vlastne vyjadria úprimnú snahu o eradikáciu všetkých chorôb, ktoré sa u nás očkujú a nebudú to len slová do vetra. Veď najviac ohrozujú svoje deti matky, ktoré nemajú informáciu o statuse vlastných protilátok a teda nevedia, či nebudú prenášačom danej choroby.

eaka
17. sep 2012

@jajatko no to je hnus, takýto tlak na vyčerpanú a vystresovanú rodičku!!! reverz a preč odtiaľ! a udať!

alenka600
17. sep 2012

@zaockujteajslnko Dalsia velka pravda podobna tetanu a hrdzavemu klincu na vidieku. Vedel si, ze holenie sposobuje rakovinu? Lebo sa zistilo, ze takmer 100% muzov, ktori ochoreli na rakovinu, tak si aj holili bradu. Uplne jasna kauzalna suvislost

zaockujteajslnko
17. sep 2012

@ewisam
>>>>>>@zaockujteajslnko Najlepia obrana je utok? Skus mi radsej seriozne odpovedat. Co je mensie zlo, prevencia, alebo liecenie nasledkov resp. dosledkov ochorenia?

Najmensie zlo je neockovat vobec a choroba aby sa nevyskytovala...
Ak sa choroba vyskyutuje minimalne je predsa na zvazenie kazdemu ci ockovat chce...

Ale ranu ti dam ze prevencia neznamena ockovanie, lebo ty to predkladas ako akusi 100% istotu a teda prevenciu pred ochorenim, co vobec nie je pravda........ockovanie je ruleta s nasledkami........ to je skutocna pravda...

takze kto chce hrat ruletu s nasledkami, nech si ju hra ale dobrovolne, kto sa spolieha na to ze choroba nepride alebo ze imunitny system "zdravych ludi" si s chorobou poradi lepsie ako tych znicenych ockovanim a podobne, nech tak kona..........nakoniec ani na cierny mor ludia neumreli vsetci, preco?..... bez akejkolvek ochrany neumreli vsetci.....

pre mna je prijatelnejsie ze mi dieta ochorie na nieco ako ze ho zabijem zmrzacim JA ockovanim....... a zbytocne.........pre teba je prijatelne ze Dluholucky a podobni exoti ti nieco nahovoria a ty to splnis do bodky a mas stastie alebo poskodenie seba alebo deti nevidis, tak si stastna a ides otravovat ludi na "nesuhlas s povinnym ockovanim" 😀

zaockujteajslnko
17. sep 2012

@alenka600
ked uz sme pri tych vedeckych dokazoch.......ja myslim ze onania zabija na 100%, kazdy taky umrel 😀