Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

olivia6
17. sep 2012

@ewisam ak mas tu moc, zrus ockovanie, mne je to uplne jedno. Inak naozaj nechapem, o co ti v tejto teme ide. Palcove titulky? Si obetou bulvaru a mainstreamu. Ked ti je tak dobre, tak si to uzivaj. Inak, na osypky sa ATB neuzivaju, lebo osypky sposobuje virus. Uplne ti staci vela pit, papat vitaminy a lezat v posteli 🙂 🙂 🙂
Prajem pekny vecer.

prevenar
17. sep 2012

@leishmania to vyzera lepsie 😀

prevenar
17. sep 2012

@eaka ..ahhh ^^

alex2201
17. sep 2012

zaujíma ma ako odmietnuť vakcínu MMR nepáči sa mi ☹

manof
18. sep 2012

@ewisam
Zatiaľ prednášam len po Slovensku a občas na Morave, ale časom snáď dôjde aj na vzdialenejšie zahraničie... 🙂

I keď na druhú stranu si zase nemyslím, že by som bol až tak výnimočný. Ľudí, čo sa dokážu o zdravie detí starať pomocou čisto prírodných prostriedkov určite majú aj v iných krajinách - nielen na Slovensku.

Nič v zlom, ale to, že Ty považuješ protilátky za dôležité, je v zásade irelevantné.
Podstatné sú fakty: neraz ochorejú aj ľudia, čo majú viac než 2-násobok "ochrannej" hladiny protilátok.
Keby imunita stála a padala na protilátkach, tak takéto niečo nie je možné. Ale ono sa to reálne deje!
Keby imunita stála a padala na protilátkach, tak ľudia s agamaglobulinémiou (ktorí si netvoria žiadne protilátky), neprežijú viac než pár hodín po pôrode. Ale oni - potvory - veselo žijú dlhé roky či skôr desaťročia - navzdory populárnej pavedeckej teórii o vedúcej úlohe protilátok v imunitnej odpovedi (podobnosť s vedúcou úlohou KSČ v spoločnosti je asi čisto náhodná - jedine že by nie). 🙂

Moja otázka je: kde berieš protilátky proti tým cca 200 druhom vírusov a baktérií (s nespočtom rôznych druhov a kmeňov, z toho vyše 10.000 kmeňov čisto chrípkového vírusu), ktoré spôsobujú chrípke podobné ochorenia? A čo tisíce ďalších druhov potenciálne patogénnych vírusov a baktérií, s ktorými prichádzaš do styku bez toho, že by si o tom vôbec vedela? Očkovaná si nanajvýš proti 10 ochoreniam (a ak si cestovala do exotických krajín, tak možno 15), ale na drvivú väčšinu patogénov, s ktorými sa Tvoje telo stretáva, žiadne očkovanie nie je, takže proti nim nemôžeš mať predpripravené protilátky, ani keby si veľmi chcela. Ako to, že napriek tomu ešte vôbec žiješ?
🙂

manof
18. sep 2012

@alex2201
prídeš k lekárke, povieš, že MMR (Priorix) nechceš a hotovo.
Žiadne podpisy, a už vôbec nie do karty.

manof
18. sep 2012

@leishmania
NaHCO3 je, ak sa nemýlim, sóda bikarbóna:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_bicarbonate

To je to, čo tu celý čas radím: ak je vám vysoká dávka vitC neznesiteľne kyslá, zneutralizujte si ju sódou bikarbóna.

manof
18. sep 2012

@ewisam
Ešte ma tak napadlo, či si sa dala zaočkovať proti žltej zimnici, cholere, brušnému týfusu a japonskej encefalitíde.
Ak nie, tak máš vešteckú guľu, keď si si istá, že sa tu za 5 rokov neobjavia epidémie týchto chorôb? Skoro nikto tu nie je proti nim očkovaný, takže hotová živná pôda pre také epidémie.
🙂

Mimochodom: je vysoko pravdepodobné, že už nemáš žiadne protilátky proti osýpkam, mumpsu a ružienke (ak si vôbec kedy nejaké mala). Čo takto sa ísť dať zaočkovať MMR-kou? V opačnom prípade si predsa hrozbou pre deti do 15. mesiaca života, ktoré nie sú proti týmto chorobám očkované z dôvodu príliš nízkeho veku.

manof
18. sep 2012

Užitočné alebo škodlivé? Spor ohľadne očkovania rozdeľuje talianskych sudcov a pediatrov:
http://www.slobodavockovani.sk/news/uzitocne-al...

V článku sú viaceré zaujímavé postrehy. Napr. talianske zdravotné poisťovne broja proti očkovaniu - asi chcú ušetriť. 😀

leishmania
18. sep 2012

@manof hej NaHCO3 je hydrogenuhlicitan sodny, mas to aj tam dole v zlozeni v tom linku... len sme hladali injekcny vit C na sk bez "hovadin", tak som dala link ze toto je najlepsie co tu je
@prevenar len na predpis ale tak to neni problem ako vieme na sk v lekarnach

manof
18. sep 2012

@leishmania nielen na Slovensku. Aj v Rakúsku bežne dostaneš vitamíny v lekárni, aj keby boli na predpis.

liviadanova
18. sep 2012

@prevenar tak prepáč viem, že ste tu odborníci niektorí preto sa pýtam, už sem viac nenapíšem ak ti to tak veľmi prekáža, chodila som sem často ale odkedy sa tu ľudia začali navzájom urážať ozaj nemám chuť hľadať medzi "kopou sena" pár užitočných riadkov. Pekný deň ti prajem 🙂

liviadanova
18. sep 2012

@tean Ahoj, ďakujem ti za odpoveď. Pekný deň!

alex2201
18. sep 2012

@manof ok, ako mne nejde o prachy, ale viacmenej tá živá vakcína je podĺa mňa strašný cajrajt, tak prečo ho pichať vlastnému dieťaťu, či si myslíš, že je to ok a treba dať, chlapca očkovať? keď pôjdem o cudzej krajiny tak si ho nechám zaočkovať, tým čo je potrebné pre danú oblasť, alebo? fakt sa neviem rozhodnúť na 100% ale na 90% je nie

manof
18. sep 2012

@liviadanova prosím Ťa, frfľanie prevenara si nevšímaj a pokojne sa opýtaj aj otázky, čo už predtým boli zodpovedané.

opakovanie - matka múdrosti. 🙂

manof
18. sep 2012

@alex2201 moje deti MMR-ku nemajú a ani nebudú mať a očkovanie do zahraničia už vôbec neriešim.

anabella235
18. sep 2012

Ahoj. Moja znama ma syna, ktoremu ockovania porusili nervovy system. Ma obrnu. Ked nas vyzvala,aby sme deti nedali ockovat, vysli jej aj slzy. Cakame na to,ze sa to bude tykat aj nas? To nie je jediny pripad

prevenar
18. sep 2012

@anabella235 hmm.. necakame, preto sme odmitli vsetko ockovanie.

leishmania
18. sep 2012

@manof vitaminy asi hej...aj ked tu (v IL) ked som v lekarni pytala cecko pre maleho ze to neexistuje, ze cecka ma dost zo stravy, ze to este pan lekarnik nepocul davat dietatu vit C....napokon mi ani nic neponukol

prevenar
18. sep 2012

@liviadanova paaa paaaa. pekny den aj tebe.

nae
18. sep 2012

Včera som bola s malým u dr. na preváženie. Dr. máva pri vyšetrovaní otvorenú ambulanciu. Boli tam mladí rodičia na prvej poradni (dieťa malo 2 týždne). Počula som, že sa pýtali, dokedy si možu rozmyslieť očkovanie a či by to mohli posunúť atď. Boli dosť tichí, nepočula som všetky otázky, aj keď som uši naťahovala až za roh 😎 No každopádne očakávaná odpoveď: posunúť možem maximálne o mesiac (reč bola o hexe).Nerozmýšľajte moc dlho. --A keby sme dali až vo vyššom veku? --- No v poriadku, ak sa nechystáte s dieťaťom cestovať a chodiť von. V tom prípade musíte len sedieť doma, maximálne ísť na krátku prechádzku do parku a pokiaľ vám niekto nakasľe vedľa kočiara, uvidíte, aký to bude pre vás stres a riziko. Očkovanie je dané vyhláškou a musí sa dodržovať. A podobné bla bla bla...
No v čakárni sa mi dosť zdvihol tlak a rozmýšľala som, ako sa k nim dostať a podporiť ich. Nakoniec sa mi to podarilo a myslím, že im trochu odľahlo, že nie sú sami, ktorí si dovolili o očkovaní rozmýšľať a diskutovať...
Keď mi klesol tlak, tak som ostala akurát taká smutná - človek má pri prvom dieťati v pediatra naozaj doveru a keď počuje také kydy... resp. by mi ani tak nevadilo, že hovorí aj o rizikách nákazy, ale vadí mi, že keď hovorí A, nehovorí aj B - áno, vyhláška pojednáva o očkovaní, ale tu v ČR nie je pevne stanovený mesiac veku, kedy sa musí očkovať a tak ďalej.
P.S.ešte zaznelo: "Ja nemám vešteckú guľu, takže neviem vám povedať, či budú nejaké nežiadúce účinky, ale riziko nákazy je určite vyššie." - mám pocit, že veštecká guľa je veľmi populárny terminus technikus 😀 Asi mali na to školenie 😀

nae
18. sep 2012

@liviadanova ahoj, lekári očkujú v súlade s platným očkovacím kalendárom, ako ti poslal link Tean - záleží tiež, či sa očkuje živou, alebo neživou vakcínou. V prípade hexavakcíny a vakcíny proti pneumokokovým nákazám sa jedná o neživé vakcíny. V takomto prípade je rozostup minimálne 14 dní.

liviadanova
18. sep 2012

@nae Ahoj, ďakujem za odpoveď. Minimálne? Nie maximálne? Pretože nám dala dr. odstup na základe mojej žiadosť podľa jej slov maximálne 14 dní.

nae
18. sep 2012

@liviadanova Tak to neviem, prečo maximálne, čítala som o tomto minimálnom rozostupe. U živých vakcín je ten rozsah minimálne mesačný.
Možno sa dr.bojí, aby ste si to za mesiac s ďalším očkovaním nerozmysleli 😀

liviadanova
18. sep 2012

@nae A kde sa to dočítam prosím ťa? Je to napísane v príbalovom letáku ku vakcínam? Aby som mala čím argumentovať.

xlucia
18. sep 2012

@manof prosim ta myslim ze ty si tu radil nejaky dobry vit. D take co najcistejsie, neviem to tu najst. neporadis? chcem to pre synov. v lekarni ospevovali iba jamieson ako "prirodny"

tara
18. sep 2012

@ewisam Pravdepodobnost rovnajuca sa 0!!!! Tetanus nedostanes z hrdzaveho klinca, ale to je prva zakladna cast o tom, preco neockovat 😉

mariynka
18. sep 2012

@manof chcem sa poradit, mozu sa vyssie davky, hlavne teraz, ked vsetci kaslu a kychaju, aj v tehotenstve? v knihe megaskorbicka liecba som sa docitala, ze sa mozu, ale ked to spomeniem pred kamoskami, sestrickami, tak sa chytaju za hlavu, ci si chcem sposobit "krvacavost ciev".. ze ich to tak ucili na SS,VS.. ze vysoke davky vit.C sposobuju krvacavost 😒 tak ma vystrasili ☹ bo ja beriem vyssie davky vit.C pri kazdej chorobe pocas tehulkovania.. a vzdy mi len pomohol 😒 😒

hajanka
18. sep 2012

@leishmania @manof @prevenar ano tento injekcny vit. C sa tu rozoberal nedavno a hovorilo sa o tom, ze take nieco si jedine sam vyrobis a pichnes 🙂 tak liek sa nasiel a uz ostava len dufat, ze v pripade potreby sa najde niekto ochotny (lekar) kto ho pichne 🙂

vlnka81
18. sep 2012

zdravicko vsetkym debatujucim. my zijeme v belgicku, tu je povinna iba pollio vakcina ale uz teraz sme viac menej rozhodnuti neockovat vobec. Nepovinne vakciny ako HEXA, PRO, Pneumokoky a nieco co zneje ako Meningokoky su odporucane. Zial v ockovacom kalendari to mnoho mamiciek nerozlisuje (velmi sikovne je to zakreslene - tazko rozlisit ak si to clovek poiadne nenastuduje) a tak mnoho mojich znamych dalo deti zaockovat vsetkymi tymi hnusmi a dokonca ani nevedeli ze nemuseli ☹ pred niekolkymi rokmi boli isti rodicia za to ze nedali polio vakcinu zazalovani a bola im dana pokuta tusim okolo 10 000eur + vazba. Odvolali sa a dalsi sud rozhodol o prepusteni - pravnik argumentoval na zaklade toho, ze im nebola podana ani na vyziadanie informacia co vsetko pollio vakcina obsahuje. teraz je to vsak tusim na najvyssom sude (netusim ako tu funguje system) a caka sa na konecne rozhodnutie. No nezavidim tym rodicom...ale nas zrejme caka to iste ak nedame pollio. Ja len dufam, ze sa rozhodnutie sudu potvrdi a ze budeme mat aspon tento precedens v rukave. A kedze letak neposkytuje celkove info o vakcine tak to dufam prejde... V tichosti vam zavidim ze sa to u vas da vyriesit "len" pokutou. viem ze to tiez nie je jednoduche a tiez vam hrozia opletacky s uradmi...inac nasa pediatricka je cela zhrozena ze nedavame ockovat - uz nam hrozila ze bruseli je kopec pristahovalcov a cierny kasel, TBC a ine choroby sa tu mnozia jedna radost 😀 A na SK mi moja dobra znama pediatricka odporucila ockovat, zial ona tomu sama veri, je oddana Dr naozaj chce pomahat, zial neinformovanost neospravedlnuje ☹ tolko vela pracuje ze sa uz nestiha samovzdelavat a tak veri vsetkym bullshitom kt jej tlacia do hlavy farma-firmy....po pravde je mi velmi smutno z toho vsetkeho