Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luciaa86
18. sep 2012

@tasiko vsak jasne 🙂 len ja som bola strasne zvedava 🙂 uz ked si pisala

miska212
18. sep 2012

@petot takže to mám ešte naťahovať do 3.rokov- ak sa podarí? Náš malý mal rôzne zdravot.problémy, takže vždy som sa mala na čo vyhovoriť. Dr.ma síce vždy presviedčala, že sme rizikový a práve preto by sme mali očkovať.. A môžem jej podpísať, že očkovanie ešte odkladám? Viem, že radíte nič nepodpisovať, no dr.je dosť neoblomná a nechcem si ju moc pohnevať, kým nenájdem novú, rozumnejšiu 🙂 Ozaj, neviete poradiť nejakú v Ba? 😉

eaka
18. sep 2012

@ewisam Si neskutočne originálna, takú prispievateľku ako Ty sme tu ešte nemali.. bagatelizovanie nežiadúcich účinkov, jedno dieťa z troch miliónov, nevie, o čom hovorí, len splieta piate cez deviate, odpovede úplne ignoruje (alebo nechápe?), preto v ďalších príspevkoch znova a znova píše rovnaké nezmysly a keď dochádzajú argumenty, začnú reči typu "ako osy na med/muchy na h.., ukameňovať, vlastný piesoček, neprijímate iný názor..
Slečna, ale to, čo tu Ty prezentuješ, nie je názor, to je papagájovanie mainstreamových dogiem, ktorým ani sama nerozumieš..
Si len ďalší trol a viac nemienim podporovať debatu s Tebou..
Pekný večer aj celý zvyšok života.

ewisam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
18. sep 2012

Keď niekto verí oficiálnej verzii o samovoľnom páde dvoch barákov, dá sa ešte čudovať, že verí aj oficiálnej verzii o vakcínach? 😉

nae
18. sep 2012

Vidím, že aj očkovací fanatici sú tak sfanatizovaní kohútom, že sem musia stále chodiť, čítať a prispievať 😀 I like it 😀

ewisam
18. sep 2012

@eaka Vies moja, ja sa radsej poradim s odbornikom studovanym a nie aby som sa riadila tym co jedna teta povedala pripadne ujo, navyse so skrytou identitou.... V tom je asi medzi nami rozdiel. Bola som zvedava len na vas nazor v konkretnom pripade, a sice ked sa to netyka suseda, ale vasich deti... no zial asi sme sa nepochopili.... Vit. C to vsetko vyriesi, ponaucenie pre mna z celej tejto diskusie

nae
18. sep 2012

@kachora25 ahoj, píšeš po česky, ale žiješ na Slovensku? Pokiaľ by si žila v ČR, tak áno, možu na teba poslať sociálku. Tety zo sociálky by boli určite "nadšené", že musia ku niekomu chodiť kvoli odmietnutiu očkovania 😎

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
18. sep 2012

@labaga myslela som tým teba 😎

sorciera24
18. sep 2012

@ewisam ja len tak na margo, ze poznam aj lekarov, kt. svoje deti neockuju 😉

marulka83
18. sep 2012

Rozhodnute! Mmr vakcina bude zamietnuta! Len dufam,ze socialla ma nenapadne po tej celej kauze o brani deti v UK. Dakujem vam za vsetky rady. Ste super!

ewisam
18. sep 2012

@petot takze sa to sproste ockovanie zaviedlo, len tak z rozmaru nejakeho Fera? a vsetci skacu ako zacal po vojne piskat? To mi vychadza z tvojho prispevku...

mirka_aa
18. sep 2012

prosim,chcela by som sa opytat niekoho kto by mi vedel odpovedat..
mali sme mat nase prve ockovanie,prevenar a hexa...
kedze som o ockovani-neockovani vela citala,rozhodla som sa ze ockovanie odmietnem aspon docasne..
ale prisla som ku pediatrovy,a hoci som sa citila byt pripravena ockovanie odmietnut a odpovedat mu na otazku preco,on mi bez vahania vedel argumentovat na vsetko co som povedala a prehovaral ma aby som zaockovat dala..a ja som nevedela argumentovat,a odysla som s tym ze sa este rozhodnem..na najblizsiej navsteve u doktora chcem byt lepsie pripravena a ne jak teliatko pocuvat jeho reci,pretoze nazor o ockovani som nezmenila,aj ked ma dost zneistil..
cize by som sa chcela opytat ako mam argumentovat,napr.ked:
ja som povedala ze sa casto vyskytuju neziaduce ucinky po ockovani..
on na to ze ma xy rokov praxe a za celu tu prax sa s niecim takym este nestretol a to ma kopec pacientov..a ze ak sa aj nieco po ockovani stalo,islo o nahodnu casovu suvyslost,ze v tom case ako vznika napr cukrovka ci autizmus u deti sa aj ockuje,a potom si rodicia myslia ze to koli ockovaniu,a pritom by sa to mohlo stat tak ci tak...
ked som povedala ze tie vakciny obsahuju nebezpecne latky ako je napr hlinik,ortut..
on na to ze ziadna vakcina neobsahuje viac hlinika ako je povolene,a ze ortut uz vacsina vakcin vobec neobsahuje a ak ano,tak nepredstavuje ziadne riziko lebo sa rychlo vyluci a ze ortut sa nachadza bezne v zivotnom prostredi aj v potreve napr v rybach,alebo v postrekoch na rastliny,ci inych liecivach...
ked som povedala ze niekedy je lepsie ziskat imunitu prirodzenou infekciou ako byt ockovany
on na to ze choroby proti ktorym sa ockuje su nebezpecne,dieta moze ochrnut,moze ostat mentalne narusene,moze zlyhat pecen,ohluchnut a pod.hrozne veci aj z obycajnych osypiek moze zlihat celi organizmus...
dalej tvrdil ze ak ju nedam zaockovat,bude sa to s nou tahat cely zivot,vraj nebude moct vycestovat do roznych krajin,nemusia ju prijat do skolky,a vraj vacsina vakcin sa neda doockovat na poziadanie v neskorsom veku,ked sa to ma ockovat este u dojciat...
a ze vdaka ockovaniu vymizli tazke choroby,a ze sa znizil pocet umrti a chorob..a ze kazde dieta si zasluzi byt chranene,lebo tu mame roznych pristahovalcov a potom sa moze stat ze to budem lutovat...
a vraj toto co sa zacina sirit o neockovani,ze to len niektory ludia sa chceli zviditelnit,tak to zacali riesit a vzika skupina ludi proti ockovaniu,pretoze to je u ludi vzdy tak ze radi bojuju jedna strana proti druhej aj ked informacie cerpaju z nepravdivych zdrojov a tie nepravdive informacie sa potom siria...ale vraj som unho prva co odmieta ockovat..
no a ze ked najblizsie nedam zaockovat,vraj ma musi nahlasit RUVZ a budem platit pokutu...
ale viem ze ta pokuta sa da mozno aj nejak obist..ja by som mozno aj chcela dat zaockovat ale mozno az po roku dvoch..tak neviem ci mam podpisat ze odmietam vsetky vakciny obsahujuce tie a tie latky a predstavuju riziko NU,alebo len docasne?..ked odmietam docasne,aj tak mi daju pokutu?co mam robit aby som pokutu nedostala?alebo ak aj tak co najnizsiu?dakujem

netrep21
18. sep 2012

@ewisam tak to si na tej najsprávnejšej adrese, kopec ľudí z tejto diskusie ti môže vyrozprávať svoj príbeh s NU vakcíny prípadne trvalým poškodením. To sa určite nedozvieš v ordinácii pediatra, či na oficiálnych stránkach pri-očkovacích inštitúcií.

petot
18. sep 2012

@ewisam Na to si musíš odpovedať sama. Ja som Ti len uviedol fakty. Ako s nimi naložíš je Tvoja vec.

ewisam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewisam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaka
18. sep 2012

@mirka_aa Ty vole, Tvoje lekár je asi zdrojom všetkých tých neprávd, čo tvrdia pediatri, to k nemu sa chodia asi vzdelávať...
jeden blud za druhým.. inak, žiadne ťažké veci, ak si už túto debatu čítala, musela si tieto hlášky už párkrát vidieť..

petot
18. sep 2012

@mirka_aa Krásne si to zhrnula. Toto by vydalo za celý katalóg štandardných odpovedí. Lekári sú na tieto odpovede školení, hoci niektorí ani nemusia byť a dôjdu k nim celkom sami.

Ak by si sa pýtala hlbšie, zistila by si, že tie veci nemá nijako vedecky podložené. Napríklad že "ortuť nepredstavuje riziko pre deti" - ako vie? Nikdy nebola uskutočnená štúdia, ktorá by to skúmala! Hliník detto. Sú to argumenty typu "robíme to už dlho a preto je to dobré". Vážne? Aj púšťanie žilou sa držalo zubami nechtami. Galénovu anatómiu učili na školách ešte pekne dlho po tom, ako Jesenius verejnými pitvami dokázal, že je chybná. Semmelweiss doplatil na to, že chcel od lekárov, aby si umývali ruky a neprenášali na pacientky smrteľné infekcie. Medicína je plná omylov, ako každá veda. Tragické je len to, že na to doplácame zdravím.

To, že on za svoju prax nevidel nežiaduci účinok, znamená len toľko, že sa zle pozeral a zle počúval.

Na to, aby si vedela dokonale argumentovať, musíš toho veľa študovať. Sú to mesiace strávené nad odbornými žurnálmi a knihami. Dnes je našťastie už veľa vecí zhrnutých a/alebo preložených do slovenčiny alebo aspoň češtiny. Pre základné zorientovanie pozri napríklad dokumenty na stránke rizikaockovania.sk alebo ockovanie.org alebo slobodavockovani.sk

Chcem však aby si vedela, že na to, aby si odmietla očkovanie, NEMUSÍŠ uhádať doktora. Stačí povedať "ďakujem, neprosím" a na tom trvať. Niekedy je rodičovská intuícia viac než najlepší lekársky úsudok.

petot
18. sep 2012

@mirka_aa Ešte jedna praktická vec. Niektorí rodičia boli rozhodnutí neočkovať, ale sa báli, že v ambulancii podľahnú nátlaku (ten tlak je niekedy fakt veľmi veľký). Tak radšej nechali dieťa doma, aby nebolo ohrozené kvôli ich slabšej povahe, a šli k lekárovi bez neho.

shakti9
18. sep 2012

@labaga teraz neviem, co presne myslis a predstavujes si pod tymi "jednoduchymi" mamickami, ci ako si nas nazval/la? Ale v skutocnosti si asi dost podrazdeny/a z tej neistoty... zrazu iny pohlad na vec.... take prijemne a pohodlne to doteraz bolo,ze? Vsetci poslusne zaockovali, nedebatovalo sa, nepremyslalo !!! ... A teraz toto?! Len tak si tu "jednoduche mamicky" vymyslaju, pisu rozpravky a provokuju svojou jednoduchostou a nezodpovednostou poriadnych rodicov...

Ale zabudol/la si na jednu vec a ja ti to poviem za seba - JA, TA JEDNA Z "JEDNODUCHYCH MAMICIEK" SOM 9 MESIACOV NOSILA SVOJE DIETA, STARAM SA O NEHO AKO NAJLEPSIE VIEM A JEHO ZDRAVIE A STASTIE MI STOJI ZA TO, ABY SOM SLA HOCI AJ PROTI TEJTO NA PENIAZOCH POSTAVENEJ DOBE!
.... A nejake dehonestujuce reci a pomenovania su uz len absolutnym minimom, ktore by ma mohlo trapit. Ale chcem, aby si to vedel/la...

petot
18. sep 2012

@ewisam Tu sú ľudia, ktorí si na mnoho vecí museli prísť sami, a niekedy aj veľmi bolestivo, tak sa nečuduj, že každý Tvoj argument alebo domnienku dôkladne vyobracajú. Kým dokážeš argumentovať, je to stále len živá diskusia, a je to úplne OK, ale vyžaduje to hľadať, overovať a rozmýšľať. Jednoduchšie je uzavrieť sa a uraziť - nechcú ma tu, nepočúvajú ma, to asi preto, lebo nechcú počuť... a začať posmeškovať a rýpať, keď už argumenty škrípu.

Mimochodom, ako vieš, čo chceme počuť?

Ja chcem počuť, že konečne niekto vedecky preukázal účinnosť vakcíny proti tetanu. Chcem počuť, že konečne niekto začal učiť lekárov, ako sa majú liečiť osýpky. Chcem počuť, že vláda zaplatila štúdiu, ktorá konečne preskúma aspoň základnú toxikológiu vakcínových prísad. Chcem počuť, že štát začal rešpektovať ľudskú slobodu a prestal nanucovať komerčné produkty farmaceutického priemyslu 2-mesačným bábätkám.

To je to, čo by som veľmi, veľmi rád počul. Ale dobre viem, že tak skoro sa toho nedočkám.

eaka
18. sep 2012

@petot prestaň, nestíham lajkovať 😉

erikasadek
18. sep 2012

@labaga v krajinach kde nie je ockovanie povinne sa ockuje, a autizmus je.. ale nie je povinne..

co sa tyka ockovania cakaju farmaceuticke tazke casy..

pises ze mamicky liecia len vitaminom C tak dam ti bomu ktora znova zatriasla francuzskom; po dvoch rokoch skandaloch s liekmi dalsia, vysla kniha dvoch lekarov profesorov!! jedne z nich je aj poslanec takze kazdy den pocuvame co vlastne do nas farmaceuticke firmy tlacia!!! a co je horsie aj lekari ktori su tlaceny vdaka lobby farmaceutickych firiem!!!!
4000 liekov tu na fr trhu ktore su uplne nepodstatne z toho polovica je uplne neucinna, a stvrtina uplne skodliva ludskemu organizmu!!! no a 10 % ak sa dobre pamatam je uplne nebezpecnych pre ludske telo!!!! je z toho uplna bomba... a vlada hodla preresit hned ktore lieky nebudu hradene poistovnou, !!! kezde su neucinne a k tomu skodlive!!!! knihu hodlam kupit a hodim vam list liekov.. je ich 4000....

zaockujteajslnko
18. sep 2012

@mirka_aa
ale prosimta taketo keci su uplne ako cez kopirak, kazdy pediater opakuje toto iste, to maju na tych ich skoleniach vzory ako odpovedat, je to proste uplne trapne, nie ze argumenty 😀

napr. ste prva co mi odmieta ockovanie...... ved sam si protireci, to dokaze vysypat z rukava tolko argumentov ked si prva? 😀 😀 😀

to je hlupejsie osoby taketo "argumenty" predpokladam tak "IQ" okolo 80-90 na ktorych to tak "zabera"

leishmania
18. sep 2012

@petot som este zvedava v ktorej lekarni to maju, ale ked je to na sk, tak to uz nebude problem zohnat a podat v pripade potreby.
@kachora25 to ti dr celkom dobre radila ohladom stravy 😉
@ewisam to je dobre ze neveris len tak hocijakemu ujovi na fore, radsej zacni studovat odbornu literaturu, strany pre aj proti ockovaniu a potom sa mozes sama rozhodnut co je pre tvoje dieta lepsie... ja som bola tiez pred rokom-dvoma zaryty proockovanec, tato diskusia ma sice nepresvedcila nkolko su tu na oboch stranach vselijaki prispievatelia ale nakopla ma sadnut si k tomu a studovat nie len "mainstreamovu" literaturu

mirka_aa
18. sep 2012

@petot dakujem pekne za odpoved..asi ho nebudem o nicom presviedcat,nebudem ho pocuvat,poviem nie dakujem a tym to dufam skonci,aj ked jemu to presviedcanie islo fakt dobre...
ale ja som zatial rozhodnuta ze nechcem ockovat len docasne,mozno po roku dvoch by som dala..do vtedy mam este cas studovat...ale pokutu mi daju tak ci tak aj ked odmietnem len docasne?doktor vravel ze ked nedam zaockovat mam mu nieco podpisat..ja som citala ze nemam nic podpisovat,ale mam napisat vlastne vyjadrenie..nevies prosim ta ci do toho vyjadrenia mam odmietnut vsetky vakciny,ci tam mam napisat ze odmietam len docasne?a vobec moze sa ockovat ockovania co sa ockuju v 3mesiacoch napr az po dvoch rokoch?dakujem 🙂

prevenar
18. sep 2012

@ewisam ..pane boze na nebesiach ! VED OCKUJ !! ..nikto ti to neberie, nikoho to nezaujima co spravis, alebo nespravis, rob si totalne co len chces ^^ ..este raz opakujem nazov temy , pre istotu "Nesúhlas s povinným očkovaním" predpokladam ,ze k teme asi nemas nic, ze . toto nie je tema "snazte sa ma nejak presvedcit , ale aj tak ma to vlastne nezaujima" pre vas bude skutocne ockovanie tou najlepsou cestou (prirodzena selekcia)