Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luthien.k
10. okt 2012

@nae k tomu potvrzení do školky - vidíš, a někde to jde, třeba u nás... Jinak by mě zajímalo, jak by se prokazovalo, že je dítě proti nákaze imunní, leda tak zkusit ho tou nemocí nakazit, protože protilátky ještě automaticky neznamenají imunitu. Možná na to už někdo v podobném duchu reagoval, nestíhám dočítat...

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@kubinca
to je prave ono, nechajte to podpisane IBA JEDNYM rodicom, potom vam nemozu nic...... ale zase napr. ja som dal odmietnutie (ockovacich latok, nie ockovania) iba za seba, a prisli mi z RUVZ taraniny ze sme odmietli ockovanie a OBAJA....... ale zase klamu a to je trestne nech si to s nimi riesi prokurator a policia........

cize nedaj sa tym zvyklat, podpis to iba jednym rodicom, ockovat sa ajtak nesmie a ty by si mala mat pokoj......

lucia2207
10. okt 2012

@kubinca ja som z tejto diskusie pochopila, že nič nič a ešte raz nič pri dr. nepodpisovať Ja ide´m tiež odmietnuť MMR ale podpisovať nič nebudeme

martinka1981
10. okt 2012

@bobocka na tie afty možeš dať aj Citovital,kupiš v lekarni asi za 6e. Možeš potom aj preventivne vytierať pusinu.

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@lucia2207
no zase to mas takto, ja som dal svoje pisomne vyhlasenie o odmietnuti ockovacich latok...... pani pediatricka to bud zo zdravotnej karty dietata pri kontrole od RUVZ vybrala, alebo umyselne to "odignorovali" a tvaria sa ze udajne sme obaja rodicia odmietli ockovanie!!! co je samozrejme ich umyselny trestny cin ohovarania....... lebo ja to mam od tej lekarky aj podpisany tento dokument a tam ma jasne napisane ze ho musi zalozit do karty!, cize ma smolu, proste dokazatelne a umyselne klame pred statnym organom o inom cloveku co je ohovaranie a bude sa z toho trestne zodpovedat.....

keby si nic nepodpisala, tak budu klamat o tebe ako klamu aj teraz ale nemas NIC V RUKE, ze klamu... cize najlepsie je si napisat odmietnutie ockovacich latok sama, a tak ako ja si to nechat podpisat potom aspon mas nieco v ruke, lebo tvojmu tvrdeniu bez papiera ajtak nikto neuveri.... Idealne si zabezpecit aj svedka aspon muza, alebo niekoho ineho....

scrabble
10. okt 2012

@aduskatt no vidis dalsi dokaz ze svet nie je len biely alebo cierny 😀

aduskatt
10. okt 2012

@scrabble veru tak🙂

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@lucia2207
pochop ze bez dokazu RUVZ tebe NEUVERI jedine slovo, ale cokolvek o tebe natara MUDR. bude brane ako dokazane aj bez dokazov 😀 RUVZ (ako aj ine statne organy) maju na zakryvanie klamstva a podvodov v rozhodnutiach to carovne slovko "ucelove" 😀

lucia2207
10. okt 2012

@zaockujteajslnko aha ,už chápem a mohla by som poporsiť o pomoc ako to sformulovať??? 🙂 dík

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@lucia2207
dalej musis ratat s tym ze pravny system v SR funguje nasledovne.....

1) lekarka KLAME o udalostiach RUVZ, aby vyzerala ze ona plni zakony a nic neporusila !!! a ze porusujes zakony ty!

2) RUVZ klame v rozhodnutiach a "len" prevezme udaje lzi a klamstva od lekarky (nehodnoti ci su to klamstva ked sa nezacnes branit alebo nemas dokazy). Tie dokazy svedciace pre teba, oznaci za "ucelove tvrdenia" 😀

3) UVZ v rozklade (odvolani) rozhodnutia RUVZ uz neposudzuje ci rozhodnutie RUVZ nie je nahodou postavne na lzi a klamstvach lekarky a konstrukciach RUVZ...............LEN POSUDI CI JE VYDANE V SULADE SO ZAKONOM A POTVRDI HO!

4) exektutora co vymaha pokutu nezaujima ci nahodou cele to rozhodnutie je mimo zakon, on si len vymaha peniaze....

cize suma sumarum, ak chces zastavit tuto svinsku masineriu plnu klamstiev a podovodov musis TO ZASTAVIT NA ZACIATKU ESTE S LEKARKOU! cize bud dohodou s nou aby ta neudala na RUVZ alebo potom drzat lekarku v sachu ze klame a mozes dokazat ze klame......

nikimax
10. okt 2012

@manof ,takže už máme dalšiu odpoved doma. Aj tebe už z GSK odpísali? Lebo nič konkrétne tam nie je...deti očkované touto vakcínou netreba nijako zvlášť sledovať...bože... 😠 😠 A že máme si nájsť ich stránku, tam sú odpovede na najčastejšie otázky... 🙄

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@lucia2207

MUDr. KRAVA JARABA
KLAMSTVOM PRESYTENA 1
666 66 GSK DO PRDELE
P.O. BOX S RUVZ JEDNA RUKA

Dátum: xxx

Vec: VYHLÁSENIE O ODMIETNUTÍ POUŽITIA NASLEDOVNÝCH OČKOVACÍCH LÁTOK.

Ja dole podpísaný rodič dieťaťa menovite XXXX, dátum narodenia XXXXX v XXXX(ďalej len „rodič“). uskutočňujem nasledovné vyhlásenie:
V súlade s právom na informovaný súhlas o zdravotnej starostlivosti, zakotveným v Dohovore o ľudských právach a biomedicíne (čl. 5 a čl. 6 — ods. 2), ktorý je na území Slovenskej republiky platný od 1.XII.1999 v znení Oznámenia MZV SR č. 40/2000 Z.z., bližšie upraveným v § 6 a § 11 ods. 8 Zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle ustanovení Ústavy SR o základných ľudských právach a slobodách vyhlasujem, že ODMIETAM POUŽITIE NASLEDOVNÝCH OČKOVACÍCH LÁTOK na mojom dieťati XXXXXXX (ALTERNATIVE VSETKYCH SVOJICH AJ NENARODENYCH DETOCH), narodenych XXXX v XXXXX, rč.XXXX/XXX (ďalej len „dieťa“).
všetky „Infanrix“ s ľubovoľnými prívlastkami, Infanrix Hexa, Infanrix Penta, Infanrix Polio, Infanrix-IPV+HiB všetky „Boostrix“ s ľubovoľnými prívlastkami, Boostrix Lag., Boostrix Polio, Boostrix Polio Lag., Cervarix, Priorix, Priorix Tetra, Priorix Tetra lag., , ProQuad, Synflorix, Prevenar, Prevenar 13, Pneumo 23, InfluVac, Tetavax, Imovax Polio, Engerix-B, Euvax B, Fendrix, Fluarix, Twinrix, Twinrix Adult, Twinrix Paediatric, Vaqta 25 U, Vaqta 50 U, Varivax, Vaxigrip, Vaxigrip Junior, Zostavax, Tritanrix HepB, Imovax D.T. Adult, Encepur Adults, Encepur Children, D.T.COQ/D.T.P., Dukoral, Dultavax, Act-HIB, Adacel, Alteana, Ambirix, Avaxim 160 U, BCG Vaccine SSI, Gardasil, Silgard, Havrix 720 Junior, *Havrix 1440, HBVaxPro, Idflu, Imovax Rabies Vero / Verorab, Ixiaro, Meningococcal Polysaccharide Vaccine A+C, Menveo, M-M-RvaxPro, NeisVac-C, RabiPur, Rotarix, Rotateq

Výrobcovia: Pfizer, GlaxoSmithKline, Statens Serum Institut, Sevapharma, Sanofi Pasteur, Crucell, Novartis, Baxter, Merck, Sharp & Dohme, Abbot, Intercell a iní.

Vyhlásenie platí aj pre uvedené očkovacie látky distubované pod inými obchodnými názvami od iného výrobcu, pokiaľ ide o rovnaké alebo podobné zloženie.
Akékoľvek iné očkovanie inými očkovacími látkami iných výrobcov sa musí konzultovať s rodičmi dieťaťa a pred očkovaním písomne odsúhlasiť obidvoma rodičmi dieťaťa. Ak sa takéto vyhlásenie o odsúhlasení očkovacej látky neexistuje, daná látka sa nesmie na dieťati použiť!.

Toto vyhlásenie je z dôvodu uvádzaných informácií samotným výrobcom v príbalových informáciách k vakcínam. Z tohto dôvodu nemám jasné presvedčenie vo výhradné pozitíva vakcinácie nasledovnými očkovacími látkami nad rizikami a negatívnymi dopadmi vakcinácie na zdravie a život nášho dieťaťa v budúcnosti vzhľadom na jeho imunitný systém. Týmto konám zásadne v prospech svojho dieťaťa.

Toto vyhlásenie žiadam založiť do zdravotnej dokumentácie dieťaťa ako aj urobiť zápis do zdravotnej dokumentácie dieťaťa o existencii tohto vyhlásenia. Toto vyhlásenie sú rodičia dieťaťa oprávnení upraviť alebo zmeniť len písomnou formou.

Prípadná vakcinácia dieťaťa uvedenými očkovacími látkami alebo iný nátlak a výzvy a obťažovanie napriek tomuto vyhláseniu bude riešená právnou cestou.

Upozorňujem, že podľa vyjadrenia Úradu na ochranu osobných údajov zo dňa 22.12.2011 č,12259/2011-Op-2, nie je možné zhromažďovanie a spracovávanie osobných údajov a ich oznamovanie iným subjektom napr. Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva bez súhlasu danej osoby alebo jej zákonného zástupcu. Tento súhlas na rozširovanie osobných údajov (vrátane zdravotného stavu) o mojej osobe a mojom dieťati NEUDELUJEM A ZAKAZUJEM!.


PODPISANY Rodic UKRUTNE NASRATY
(DRUHY RODIC UKRUTNE NASRATY SA NIKDY NEPODPISE!)

(DOLEZITE !!!!! DAT SI PODPISAT PREVZATIE!!!!)

Prevzal: MUDr. KRAVA JARABA , XX.X.2012

mamaveronika
10. okt 2012

tak som sa konečne odhodlala a dnes som šla ku doktorke a odmietla očkovanie 😎 Čakala som všetky možné reakcie ale s tým čo mi povedala sa musím pozdieľať aj s vami. Takže pár citácii: To už aj vy ste im naletela? Chcete nechať vaše decko zomrieť?Viete o tom že existuje už aj sekta(myslela tým slobodu v očkovaní) ktorá roznáša takéto myšlienky a klamú matky,maju tam aj takého hlavného čo im to tam rozpráva.No a počkajte na to ked vás budem musieť nahlasiť,začne sa obrovský kolotoč za každé odmietnutie máte 333€ pokutu.....a vaše deti nepojdu nikdy do ameriky a nebudu mocť byt v kolektíve...ste prvá ktorú poznám čo odmietla...a za celu moju karieru sa mi nestalo žeby nejaké dieťa malo z toho niečo viac ako teplotu a opuch atd. Nechala mi čas na rozmyslenie...už som ale rozhodnutá...jej argumenty ma len utvrdili v tom, že nedám očkovať...takže som zvedavá čo ma teraz čaká...ale viem že robím dobre... 😉

lucia2207
10. okt 2012

@zaockujteajslnko ďakujem 😀

petah82
10. okt 2012

@mamaveronika oni ich asi fakt skolia na taketo frazy. dostanu manual a mozno idu aj na skusku 🙂 na RUVZ 🙂 sak kazdy doktor toci o tom istom. kazda mamina sem pise to iste. otras! dufam, ze vies, ze su to vsetko bludy, uplne odveci, nepravdy a takejto dr mas verit a dat jej svoje dieta zaockovat. fakt diky 😖 😢

hajanka
10. okt 2012

@zaockujteajslnko 😀 😀 😀

sarkar
10. okt 2012

@mamaveronika Kecy a ani jeden pořádnej argument. nenech se zastrašit.

halienka
10. okt 2012

@zaockujteajslnko to nemá chybu tá adresa 😀 😀 😀

hajanka
10. okt 2012

ja sa nemozem prestat rehlit 😀 😀 😀 😀 😝

mamaveronika
10. okt 2012

@petah82 no ved prave jej argumenty ma ešte viac utvrdili o tom že nedam už žiadne očkovania...ešte aj sektárku chcela zo mna spraviť...to už je nahlavu fakt...len neviem čo teraz...ako postupovať, mame jej to prist obaja podpísať, čítala som že to ma len jeden podpísať a že napísať vlastné prehlásenie, tak musim to tu riadne poštudovať, nech somnou nevybabru... 😠

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@mamaveronika
trochu dost zufale vykriky a znacne stupidne od pani MUDr. to vies GSK ju bohate financuje a prispieva k jej platicku, tak koho peniaze uzivas, take bludy kvakas...... 😀

inak trapne keci, cez kopirak co opakuje kazda, na ktore uz ani male decko neskoci 😀 😀

mamaveronika
10. okt 2012

@sarkar nenechám, už som sa proste rozhodla isť do toho tak idem.... 😉 som rada že nás je tu tolko, lebo to človeka povzbudí, ked nieje sam za debila 😀

mamaveronika
10. okt 2012

@zaockujteajslnko no ona nekričala,celé to bolo tak že sa mi aj so sestričko vysmievali, že vari niesom hlupa, robili zomna kravu.proste sa mi smiali celu dobu...všetko povedala čo aj iné doktorky a to o tej sekte ma dojalo fakt 😠

petah82
10. okt 2012

@mamaveronika kukni vyssie od @zaockujteajslnko , mas tam krasny VZOR ako napisat vlastne odmietnutie a podpis to len ty. hotovo.

mamaveronika
10. okt 2012

@petah82 už som si to zkopírovala:D len ja niesom zrovna typ čo sa háda...tak som zvedavá ked ma predvolajú čo im tam ja poviem...manžel nema čas otom študovať,len čo som mu ja povedala ja vie a dôveruje mi, ale celé to necháva na mna...

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@mamaveronika

ano, ja som sektar! a velmi tazkej a nevystupitelne sekty!!! .........som SEKTA VLASTNEHO ROZUMU ! 😀

sarkar
10. okt 2012

@mamaveronika Určitě nejsi za debila, to spíš ona se sestřičkou. Podle mě člověk, který věří, že to, co dělá, je správný, nikdy nemusí přemlouvat ostatní, aby to dělali taky. To jen ti, kteří si tím jistí nejsou, musí přemlouvat ostatní, aby se v tom necítili sami...

monuska342
10. okt 2012

@zaockujteajslnko boze ja odpadnem to je super sformulovane 🙂 len mam jednu otazocku akurat nemam poruke tlaciaren ak to napisem rukou bude to vadit?alebo radsej mam zhanat tlaciaren?ozaj a nahlasili ta na RUVZ alebo nie?

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@mamaveronika

to ano klasika, vysmievanie, robenie debila z cloveka, ked to nezabera, tak na nas vytiahli ze manof je zlocinec co nosi zbran za pasom a chcel ich vsetky pediatricky vystrielat......... proste samy vysmech, vysmech, vysmech..... nic co by malo znacit ze tieto osoby su zrele a maju aj NAOZAJ nieco v hlavke okrem plnej vane narcizmu a nafunknuteho sebavedomia....

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@monuska342

ano som nahlaseny na RUVZ, lebo pani jaraba ma v tlacivke ze "zastupcovia dietata" tak preventivne oznamila na ruvz obidvoch rodicov, hoci zena nic neporusila !!! dalsi jej pruser jak mraky.........oznamuje domnely priestupok na urad cloveka ktory nic ani len nespachal, co je dalsi trestny cin z jej strany voci obom rodicom..... asi chce byt prva pravoplatne odsudena lekarka pre podvody s nahlasovanim ockovani na ruvz........mne je to jedno asi teda bude....