Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lyongirl
21. okt 2012

@manof mám doma vit. C od Jamiesonu, tu je zloženie, ak by bolo treba, viem opísať aj original zloženie, toto je preložené...
Vitamín C/kys. askorbová/ 500mg
Zmes získaná z Rutínu, Hesperidínu, Citrusových bioflavonoidov, aceroly/4:1/ a šípok. Ďalej obsahuje: dextróza, manitol, celulóza, rastlinná kys. stearová, rastlinný steran horečnatý, oxid kremičitý, kys. citrónová, sukralóza, ovocná príchuť

manof
21. okt 2012

@lyongirl
fajn, tak manitol a sukralóza sú náhradné sladidlá, celulóza je drevo/vata/papier, oxid kremičitý je piesok a zároveň kremeň, i keď jemne mletý môže byť užitočný na detox od hliníka a tiež vylepšenie pokožky a tuším aj nechtov a vlasov (ocenia hlavne dámy, ktoré už nahlodal zub času), kyselina citrónová je síce v pohode, ale načo? Však vitamín C je kyslý dosť. Dextróza je vlastne glukóza (hroznový cukor). Stearan horečnatý a kyselina stearová sú plnidlá (držia to celé pokope). A čo tie neupresnené príchute? To sú čo za zlúčeniny? Prečo ich nerozpísali?

Ja sa im nedivím, že nemajú zloženie na webe, lebo to by ich ľudia hneď prekukli, že toto teda nie je ani zďaleka tak prírodné, ako tvrdí reklama

zaockujteajslnko
21. okt 2012

@beronsche
realny pribeh par tyzdnov dozadu:
pediatra ma podpisany odo mna zakaz sirenia mojich osobnych informacii a odmietnutie ockovaich latok...... plne v sulade so zakonmi a dohovore o biomedicine....

lekarka nam ustne povedala a nas upozornila ze "bude u nej v mesiaci XX vykonana kontrola z RUVZ ohladom kontraindikacii k ockovaniam" cize takto si RUVZ vyklada asi to "epidemiologicke vysetrovanie" ze maju teda pravo sa prehrnat v osobnych citlivych informaciach ludi kedy sa im zachce a ako sa im zachte........hnus......

samozrejme ze sme na to nijak nereagovali, ved je jasne ze sme nedovolili ziadne sirenie a spristupnenie osobnych informacii nasich deti a ani nas osobne........dokonca to ma od nas ona zakazene

ziadne predvolanie na ockovanie sme NIKDY nedostali.......!!!!!

po mesiaci nam prisiel od pediatri list kde nas udajne musi nahlasit na RUVZ na predpisanom tlacive pre neockovanie......... ze ona NAS MUSI NAHLASIT.... chudetka ona je udajne obet systemu a RUVZ 😀

po dalsom mesiaci prislo z RUVZ poucenie o ockovani ciste blaboly a ze sme povinni zabezpecit dietatu ockovanie, alebo podpisat ze moze ochorite na tie choroby "proti" ktorym sa ockuje...

RUVZ udajne ziadnu kontrolu u pediatricky nevykonali (toto drzia v tajnosti )ale udajne reaguju na oznamenie danej pediatricky cize udanie nas rodicov na RUVZ..........proste klamu a podviedli aj tu pediatricku ze ona nas proste svojvolne udala na RUVZ 😀

mam teda na vyber, bud to cele dam na trestne stihanie prokurature a mozno vobec nic neporiesim a budem musiet davat vypovede, alebo proste zmenim pediatru za taku kde budem mat od tohto RUVZ pokoj a budem s pediatrou mat lepsi vztah....

kedze musim zivit rodinu a drzat sa pri zdravom rozume, jedine riesnie je zmena pediatricky a vyhnut sa debilnemu RUVZ a najst take RUVZ s ktorymi sa bud da dohodnut alebo nech apon drzia hubu....

bohuzial, pravo tu ocividne v SR neexistuje ziadne, zo zakonov je trhaci kalnendar a ked uz zacnu spravne konanie tak sa to povlecie az k exekturovi bez sance na zmenenie stavu...

lyongirl
21. okt 2012

@manof ovocná príchuť je rozpísaná, len sa mi nechcelo už písať, som myslela, že netreba...
takže ovocná príchuť - pomaranč, čerešňa, banán, kiwi a farbivá - orange karmín

zaockujteajslnko
21. okt 2012

@integrator
http://vakcina.szm.com/

vyborna praca, len skus zmenit pozadie za nejake s vacsim vzorom, alebo jednoliate, takto je to dost necitatelne a posobi to amatersky

manof
21. okt 2012

@hlavackova na prevenciu môže byť aj askorbát vápenatý, ale na megadávky to nie je dobrý nápad. To už radšej askorbát sodný, ak neznesieš toľko čistého vitamínu C (kyseliny askorbovej), koľko treba na účinnú liečbu.

prevenar
21. okt 2012

@zaockujteajslnko ..s prokuraturou si nerob starost. presne ti poviem ako to bude prebiehat .

1) - podas trestne oznamenie
2) - z prokuratury pride list , v ktorom ti bude vysvetlene , ze tvoje trestne oznamenie zamietaju, lebo vsetko prebehlo v poriadku a v ramci zakonov. (budu citovane zakony, ktore s danym oznamenim nemaju nic spolocne )
3) - ty sa samozrejme odvolas
4) - tu su mozne 2 varianty
a) nikdy ti ziadna reakcia na tvoje odvolanie nepride ^^
b) prokurator potvrdi svoje rozhodnutie (ved preco by ho nepotvrdil a robil si robotu, co mu kto moze ^^) - na konci listu najdes vetu "toto rozhodnutie je konecne a nie je mozne sa voci nemu odvolat"

- toto sa bude opakovat na akomkolvek urade kt. si len vies predstavit. ...a si vybaveny 🙂 ..nemas zac 🙂

manof
21. okt 2012

@lyongirl ok. Tie príchute sú syntetické či extrakty z ovocia? Orange je čo za farbivo? Oranžová chápem, ale aká zlúčenina? Karmín sú každopádne pomleté chrobáky. Síce prírodné, ale vegetariánske rozhodne nie. Alebo to ten karmín je oranžový? Z oranžových chrobákov? Normálne totiž býva z červených.

Ja neviem, ale má snáď niekto pocit, že takto má vyzerať prírodný vitamín C? S chrobákmi?

lyongirl
21. okt 2012

@manof v slovenskom preklade je to tak, ako som písala, v AJ je to tam napísané takto:
natural flavours /Orange, Cherry, Banana, Mango, Passionfriut, Kiwi, Tropical Punch/
natural Colours /Orange, Carmine/

zaockujteajslnko
21. okt 2012

@prevenar
ano, viem z osobnej skusenosti ze policia alebo prokurator moze trestne oznamenie proste zamietnut..... a tym zakryt trestnu cinnost..... resp. si budu prokuratury pohadzovat to trestne oznamenie z jednej na druhu a nakoniec to skonci u policajta v tvojom okrsku kde mas trvaly pobyt a ten ajtak s tym nebude vediet co spravit tak sa bude toho snazit ajtak nejako zbavit... (co uz len jeden policajt ma riesit tam kde su zakony ignorovane ministerstvami samotnymi a inymi organmi, ze ano)....

ono je to paradoxom, ale pokial ma RUVZ nejaku zo zakona pravomoc tak moze v zmysle tejto pravomoci aj porusovat ostatne zakaony, lebo tuto pravomoc ROZHODNUT proste ma 😀

odvolaju sa na to ze kazde rozhodnutie je predsa PRESKUMATELNE SUDOM, ale nema odkladny ucinok cize musis zaplatit pokutu a potom sa sud dokedy chces.....

prevenar
21. okt 2012

@zaockujteajslnko nejak tak 🙂

katka0905
21. okt 2012

@manof všetka česť tvojim aktivitám, ale chrobáky sú podľa mňa veľmi prírodné 🙂 Dodajú tomu céčku aj nejaké proteíny a minerály, človek sa už pomaly ani nemusí stravovať, ak si dáva céčko od jamieson 🙂

ikuza
21. okt 2012

Prosim, vie mi niekto povedat nieco o odklade ockovania, teda do akeho veku dietata mozem ockovanie odlozit? Dakujem

gabika783
21. okt 2012

@manof a prečo je Jamienson neseriózny?. Vitamín D pre dospelých obsahuje naviac Cellulose, Dicalcium Phosphate, Vegetable Magnesium Stearate.

stula007
21. okt 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v Brně. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

zaockujteajslnko
21. okt 2012

@gabika783
Magnesium stearate ako citam je asi pritomny vzdy vsade kde sa nejake liecivo "formuje" do nejakeho tvaru, tobolky, tabletky a podobne........mazu tym tie stroje aby sa na ne nelepila ucinna latka a pravdepodobne ak to dobre chapem je "nosicom" ucinnej latky.......udajne je to bezpecna latka ktora je nerozpustna vo vode a rozpusta sa az pri 88C ale ktohovie....

gabika783
21. okt 2012

@zaockujteajslnko dík to som si vyguglila aj ja 😉

integrator
21. okt 2012
prevenar
21. okt 2012

@ikuza do posledneho mozneho datumu kt. je stanoveny ockofastickym kalendarom .

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...

manof
22. okt 2012

@gabika783 našla si to zloženie na webe? Ak nie, pripadá Ti to seriózne, že sa (aj) na webe predáva niečo a nie je zverejnené, čo to obsahuje?

Každopádne, celá vec, kvôli ktorej vznikla táto otázka, je už vysvetlená - v zložení je hneď niekoľko potenciálne problematických látok, ktoré by mohli spôsobiť popisované príznaky, takže ja by som rozhodne odporúčal vyskúšať namiesto Jamiesonu čistý vitamín C - či už z DM drogérie alebo z iného zdroja, a som si takmer istý, že tento problém sa s ním opakovať nebude.

A aj keby všetky zložky boli 100% prírodné, pripadá Ti v pohode kombinácia dreva, piesku, kyseliny citrónovej, 3 sladidiel, 7 príchutí, 2 farbív (z toho jedno z pomletých chrobákov) a 2 plnidiel - len kvôli prikrášleniu vitamínu C? Mne teda nie.

A len ma to utvrdilo v presvedčení, že od Jamiesonu si v živote nič nekúpim.

manof
22. okt 2012

Nová vakcína proti tuberkulóze, hip-hip-hurá:
http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/cl...

Živá s Mycobacterium tuberculosis (nie Mycobacterium bovis ako BCG).

To bude zase očkovaním spôsobených tuberkulóz, juchúúúú...

tara
22. okt 2012

@prevenar tak presne, takyto nazor zdielam aj ja. dobre si to vystihol. asi sa zacnem k tomu aj ja stavat tvrdsie.

lucyferia
22. okt 2012

@heimdalls :( to je hrozne

shakti9
22. okt 2012

...ze mozu mat RUVZ takú drzost a upozornit nas, ze sme neboli ockovat hexu potom, co sa prevalila ta kauza... 😠

jarabica123
22. okt 2012

@heimdalls Je mi z toho zle:(( Boze keby sa toto stane mojej dcere tak by som asi zomrela od zialu:((( Doteraz si vycitam to prve ockovanie:(( Ale co uz, uz to ma v sebe, aspon som dostala rozum a otvorili sa mi oci, uz nikdy nedopustim,aby do jej malickych stehienok pichali take svinstvo:((

mamkabeika
22. okt 2012

@prevenar Ako je potom mozne, ze mne dr. vravela toto: to nevadi, ze je maly chory, zaockovat dame aj tak, ale hradene poistovnou je to len do konca 12. mesiaca a vy ockovat mozte kedykolvek, len si to uhradite vy. Povinne to bude stale.

lyongirl
22. okt 2012

@mamkabeika aj mne povedala dr., že ak sa rozhodnem dať zaočkovať "po termíne", tak si to budem musieť uhradiť sama, že poisťovňa mi to nepreplatí...ale v podstate sa jej slovami vôbec nezaťažujem, lebo ja si nič hradiť nebudem, nakoľko neočkujeme...

mimi
22. okt 2012

@jarabica123 nevycitaj si to, aj tak si si nasla info dost skoro. Nas caka "preockovanie", idem tam akoze zo slusnosti, i ked je to pre mna strata casu 😅

shakti9
22. okt 2012

ako ste postupovali pri upozorneni z RUVZ, ze ste neockovali? zvazujem pisomnu odpoved - napr. v prilohe uvadzaju vsetky rizika infekcnych chorob, chcela by som reagovat rizikami vakcin a pod. Ja viem, ze ich to bude pramalo zaujimat, ale mozno je dobre, aby moje pisomne stanovisko mali... ake mate skusenosti?
a este viete mi niekto hodit link na sloboduvockovani, kde bola tusim uvedena tabulka s ockovaniami, zlozenim a rizikom - bolo to velmi strucne, ale vystizne. Nemozem to najst a stracam sa v tom mnozstve informacii 🙂 dakujem.