Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

gabika783
28. okt 2012

dokonca mi povedela aj to, že na školení - poslednom im naschval predostreli taký prípad dieťaťa ktoré malo 3 choroby spôsobené pneumokokom... samozrejme vybičované do posledného štádia.. a vyjadrila sa o tom, že toto ako príklad bolo nechutnú.. (len aby ich vystrašili) lebo takáto zhoda sa stane veľmi zriedkavo.. a ona sama o tom ani nikdy nepočula. 🙂

lucia2207
28. okt 2012

@hajanka aj mňa dorážajú takéto komenty na očkovanie, pridám aj ja 🤐 sme po MMR očkovaní, zvládame to zatiaľ výborne iba teplotka 38,5 ,...skoro ma odvalilo keď som to čítala 🤐xxx

prevenar
28. okt 2012

ludkovia, @petot mal na inom fore fantasticky prispevok k teme "preco kazdy mlci" podla mna je tak super, ze by bola fakt skoda , aby ste on nechtiac prisli 🙂 proste majstrovske dielo 😎 .

takze citujem:

" V prvom rade si uvedom, s akými peniazmi tu máme dočinenia. Priemysel bohatší než zbrojný... Tie peniaze sú natlačené všade. Platia inzerciu v médiách a tým ich držia pod kontrolou - nikto si nechce pohnevať svojho hlavného sponzora.

Môžem Ti za Iniciatívu pre uvedomenie si rizík očkovania povedať, že sme mali pripravených už najmenej 10 článkov/diskusií/relácií v spolupráci s rôznymi médiami, a keď bolo všetko natočené, informácie pokope, lekári prehovorili atď, tak niekde na konci sa to zhora stoplo a nikdy neodvysielalo/nevytlačilo. Kto nezažil, tomu to môže znieť ako zase nejaká konšpirácia, ale opakuje sa nám to niekoľkokrát za rok takže ide o jav veľmi reálny. To, čo vyjde, je tak scenzurované že ostane len torzo informácií, pár zostrihaných viet, a aj to vyjde len preto, aby sa zachovalo zdanie objektívnosti médií, lebo keby mlčali úplne, tak by viacej ľudí pochopilo, akí sú manipulovaní.

Prečo mlčia lekári? Väčšina sa nad tým nezamýšľa, niektorí aj vedome, aby nemuseli prehodnocovať, a radšej zachovajú status quo. Iní už niečo tušia, ale nemajú odvahu/čas si to poriadne naštudovať, aby získali istotu o svojich názoroch. A tých zopár, ktorí si to už aj naštudovali a pochopili, majú veľké obavy povedať to verejne. Na nás ako občianske združenie sa už obrátilo viacero lekárov, ktorí hľadajú morálnu podporu a sa jednoducho boja povedať niečo nahlas! A skúsenosť mnohých ľudí, ktorí zaznamenali nežiaduci účinok u dieťaťa, je taká, že lekár ústne a medzi 4 očami potvrdil, že je to pravdepodobne z očkovania, ale na papier nedal nič. A mali sme aj prípad, keď neurologičke, ktorá potvrdila následok očkovania aj písomne, údajne telefonovala jedna očkocelebrita a vyhrážal sa jej odňatím licencie apod.

Lekári sa boja 3 vecí. V prvom rade svojho svedomia, lebo tušia, že keď sa raz pozrú pravde o očkovaní do očí, tak možno už nebudú môcť spokojne spávať kvôli minulosti aj kvôli budúcnosti. Jednak sa boja sankcií od RÚVZ, lebo tí môžu ukladať drakonické, až likvidačné pokuty, kľudne aj neprávom a v našom "právnom štáte" sa môžeš dosmrti súdiť o svoju pravdu... A potom sa boja svojich kolegov. Funguje tu synchronizovaná úderka, ktorú vidno v médiách, a tá sa promptne pustí do lekára ktorý sa ozve. Svoje si zažil Dr. Hrabčák, aj primár Štofko by vedel rozprávať. Výsledok je, že keď médiá chcú od nejakého lekára na kameru názor, tak je veľmi ťažké nájsť niekoho, kto sa odváži.

A pokiaľ ide o vedeckých výskumníkov, uvedom si, odkiaľ pochádzajú granty na výskum... Čítal som už o prípadoch zo zahraničia, že keď niektorý z lekárov začal šíriť názory nepriateľské k očkovaniu, tak mu bolo hrozené odňatím grantov, alebo bola takto vydieraná jeho fakulta a dekan ho radšej prepustil.

Takže dnes je pre lekára skutočne ťažké, ozvať sa nahlas proti niektorej vakcíne, alebo čo i len žiadať o bezpečnejšie vakcíny, lebo to automaticky znamená, že spochybňuje dogmu o absolútnej bezpečnosti tých súčasných, a už privoláva na seba búrku hnevu "strážcov pravej viery". "

prevenar
28. okt 2012

@katarinka81 ono nie je "protistrana" ako "protistrana" ..myslim, ze je hned od prvej vedy vzdy jasne kto sem preco prisiel . su ludia ktori su za ockovanie, lebo o nom nic nevedia a prisli sem hladat informacie , ktore si aj vypocuju a rozmyslaju nad nimi .. no a potom su taki ktori nam chudakom-spodine pridu "vysvetlit" aki sme debilni a naivni . takze z toho prameni aj ton diskusie kt. nasleduje dalej ... ale veru mas pravdu, vsimol som aj ja ,ze je tu par takych kt. sa v zapale diskusie veru uchylia aj k nejakym mrzkym slovam. hanba im , je to pliaga internetu, ale co s tym narobis 😀 😀 😀 😎 😵 🤐

brumka111
28. okt 2012

dcerka ockovana v 2 mesiacoch hexa a synflorix, v 7 meaici ockovana na cierny kasel,zaskrt,tetanus.....hned po ockovani, problem so spankom, bez usmevu, nespokojnost...navstivili sme homeopaticku, nasadila jej homeopatika, zmena okamzita...dcerka sa opat zacala smiat, spat a nebola uz nespokojna....cca 2 tyzdne na to, sme si ale zacali vsimat, ze pridal k svojim schpnostiam, aj schopnost vreskotu..neni to palc, ale taky hnsuny vreskot, ktorym dava najavo, co chce. predtym taka vobec nebola, bola uplne uzasne babo. Myslite,ze aj toto moze byt nasledkom ockvovania alebo ej to normalny vyvoj dietata. Ja uz nechcme ziadne ,a solutne ziadne ockovanie. Dam jej vitamin D a vitamin C..neviem co este viac mozem pre nu spravit. uz len kazdy den sa za nu modlit, aby orekvitala v zdravi.

zaockujteajslnko
28. okt 2012

@brumka111
nie z ockovania urcite nie, pozri sa aj majka z gurunu bola ockovana a nic jej nikdy nebolo 😀 😀 😀

billam
28. okt 2012

Vy ste tu ako sekta 🙂))

prevenar
28. okt 2012

@brumka111 ..nebudem to koli tebe samej nejak moc rozmazavat ..lebo viem ,ze odpoved citis sama v sebe a obaja vieme , ze od niecoho "normalneho" to ma fakt daleko. 😔

brumka111
28. okt 2012

@zaockujteajslnko ty sa mi smejes...ale ten vreskot co ona dava, je uplne otrasny, nechapem jak sa tak mohla zmenit zrazu. Ty nevies o com rozpravam, tazko sa to opisuje. tak prepac, ze ma takato suvislost napadla, hlavne ked mala neziaduce ucinky po ockovani.

prevenar
28. okt 2012

@billam presne 🙂

brumka111
28. okt 2012

@prevenar myslela som, ze su tu inteligentni a empaticki ludia. Tot vsetko na tvoju odpoved.

prevenar
28. okt 2012

@brumka111 ale nie, on sa ti nesmeje , len neodhadol situaciu ..a uz nedokaze prepisat , to co napisal ze ? @zaockujteajslnko

zaockujteajslnko
28. okt 2012

@brumka111
stat sa to mojmu dietatu tak sa pomstim tym idiotom co jej to ockovanie dali a mna do oci oklamali..........ale ja nie som idiot, takze dieta nedam zabit alebo zmrzacit ockovanim.......prepac za uprimnost......

inak to ze lekarky klamu a vedome o ockovani mne bolo jasne hned pri tej prvej ktora sa bala (ako mi sama povedala) O SVOJ ZIVOT ked videla ze ja som schopny jej ublizit ak sa mojmu dietatu ockovanim nieco stane................proste klamu, vedia ze to ublizuje.......oni to vedia a budu ti klamat do oci.............ide len o to ci si natolko hlupa a sugestibilna (co ide ruka v ruke) a das zo svojho dietata "dobrovolne" narobit chemicke pokusne laboratorium..

kaja73
28. okt 2012

@brumka111 prelozim , co ti ti dvaja chceli povedat-podla nich to JE z ockovania,len to pisu tak po svojom. 😝

billam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brumka111
28. okt 2012

@prevenar
@zaockujteajslnko myslite, ze homeopatia pomaha?

billam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
28. okt 2012

@brumka111
ja nemam jedinu pozitivnu skusenost s homeopatiou a popravde ani si neviem predstavit zeby to mohlo pomahat a ako aj.....ale je to popularne ako alternativa, tak cez placebo efekt to asi niekomu pomaha....

zaockujteajslnko
28. okt 2012

@billam
trochu primitina reakcia 😀
Tvrdit ludom ze sa im po ockovani dietata ZARUCENIE NIC NESTANE, nie je klamliva predpoved?............. ved to je ublizenie na zdravi a umyselnym sposobom!

billam
28. okt 2012

@zaockujteajslnko presne taká, akou reagujes aj ty...pisem tak, aby si tomu rozumel

prevenar
28. okt 2012

@brumka111 precital by som si par poslednych stran tejto diskusie , snad staci aj poslednych 20 , najdes kopec linkov . stav kt. opisujes suvisi s vakcinaciou uplne, totalne a absolutne . pozri si na internete terminy , ako detoxikacia. detoxikacia po vakcine ..mozno nieco o autizme a cim sa da zvratit 😖 ..kludne sa pytaj keby si nieco potrebovala.

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
billam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
28. okt 2012

@billam
niekto da svoje dieta opakovane zaockovat a potom fnuka ze je to naprd?...... ved podpisal informovany suhlas a bol si teda vedomy vsetkych rizik!!!!!!!! takze kto tu je a kto tu nie je hlupak?

prevenar
28. okt 2012

@brumka111 tazko povedat ..za nas musim povedat ,ze sme mali negativnu skusenost s homeopatom u kt . sme boli . aj vysledkami. bohuzial dnes je "homeopat" temer kazdy ..takze tazko sa v tom lese orientuje . ja by som na to siel radsej stravou, vitaminmi a mineralmi ..a studiom. ..a samozrejme nepokracovanim v ockovani. pozri si nieco o spiruline , chlorele napr. strava je obrovsky faktor .. pozri sa napriklad na termin "paleodieta" a benefity s takejto stravy ..

billam
28. okt 2012

@zaockujteajslnko ale ty nie si tu od toho, aby si niekoho verejne nazyval idiotom a vypisoval, že si dobrovoľne zmrzacil dieta!...dá sa to napisat aj inteligentnejším spôsobom, vid iných prispievatelov.

zaockujteajslnko
28. okt 2012

@billam
aha, takze mam maskovat co si naozaj myslim za nejake miernejsie slova?........hlupak je lepsi ako idiot? .....dobre ako chces... ale vysledok je ajtak ten isty

billam
28. okt 2012

@zaockujteajslnko no vidim, že inak sa vyjadrovať nevies...jasne, je to v cloveku...zial...potom si o tebe každý spravi svoj nazor.