Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

plegomazin
30. okt 2012

@alenka600

Jasne...lekárka sa na vnuka ani nepozrela....odchádzala na kliniku, veď jej skončili ordinačné hodiny. Dnes to už žiaľ mnohokrát nie je o zdravotnej starostlivosti, ale o peniazoch a ľahostajnosti. A ďakujem za Tvoj príspevok.

prevenar
30. okt 2012

@plegomazin to je desive ☹ ..ale vedia, akurat to maju v .. (nechcem byt vulgarny ^^ ) proste toto masove "liecenie" je zamerane na predaj liekov. ..no a to je to najdolezitejsie , aby sa predavalo co najviac. je to uplne rovnake ako predaj cohokolvek ineho, zemiakov, masa , siat ..kazdy obchodnik sa snazi predat co najviac. ludia to takto zial nevidia, lebo chcu verit , ze predsa ked ide o zdravie ludi - DETI , ze to musi byt ine , nieco moralnejsie , etickejsie ... lenze nie je . je to to iste, najprv cisla a potom vsetko ostatne. nikoho nezaujima , ze su lemovane znicenymi osudmi , hlavne aby to bolo v pluse a rastlo z roka na rok.

treba sa z tejto iluzie prebrat, nadobudnut spat skutocne vedomie a zobrat znovu svoje zdravie a zodpovednost zan z ruk obchodnikov do svojich vlastnych. ti co to spravia preziju zdravi a dlhy zivot, ti co nie ho zrejme polozia na oltar miliardovych ziskov, skor ..alebo neskor. ..seba, alebo svojich deticiek. tieto veci su strasne svinstvo , ale clovek sa ich predsa nemusi zucastnit.

treba len zdravo nedoverovat, preverovat radsej aj 10x , pytat sa, skumat, patrat , vymienat si skusenosti ..lebo inak clovek ostane lapeny v krajine zrkadiel , kde iluzia je jediny kral.

kbeata
30. okt 2012

@adka0029 ahoj,ruvz ba 😉

vlnka81
30. okt 2012

@plegomazin tak to mi je velmi velmi velmi luto ☹ to je fakt smutny pribeh...☹ takym doktorom by mali zobrat licenciu a nepustit ich uz nikdy k ziadnemu pacientovi ! mozem sa spytat ake mal malinky predtym ockovania? neviem co obsahuje plegomazin ale mohlo to spolu suvisiet. zaujima ma to pretoze som vo svojom 28. roku dostala epi zachvat a odvtedy dalsie 4 -5. je velmi zvlastne ze tato choroba sa predtym nevyskytovala vobec v tomto veku, len v poslednych rokoch sa zacina objavovat epilepsia akolo 30tky. poznam viacerych takychto ludi zmojej generacie. zeby nahoda????? dokonca jedno dievca dostalo tetanovku mesiac a pol pred prvym zachvatom a ked to lekarom opakovala tak jej stale opakovali ze to s tym nesuvisi. avsak ako vieme vsetko so vsetkym suvisi ☹

svetlanaa
30. okt 2012

@manof Dakujem za odpoved, to ma celkom potesilo, ze to takto pocitaju... ale i tak sa budem snazit radsej nic nepodpisovat.

verka888
30. okt 2012

@manof Mozem sa opytat, ci je to knizka vhodna pre starych rodicov, ktory bombarduju svoje deti, aby im zaockovali vnucata, lebo sa s nimi boja vychadzat na svetlo Bozie? 😉 ten Dr. Kotok je pediater, alebo aky odbor..dakujem

syla
30. okt 2012

@prevenar táto stránka je perfektná, už nevyzerá "amatérsky" 😉
je tam pekne všetko po kope, len prosím dopĺňať ďalšie linky...

zaockujteajslnko
30. okt 2012

@tara
ano ADHD je plne umelo vymyslena diagnoza......ono to funguje tak ako aj s autizmom zoberie sa PRIRODZENE crty niektorych typov osobnosti a inteligencie a pre ne typickeho spravania, potom sa to (kedze to spravanie je dost intenzivne a netypicke) nazve "choroba" 😀 a predpise sa na to ritalin alebo ine oblbovacie svinstvo......

deti s ADHD su uplne normalne deti a to spravanie je ich psychotypu uplne samozrejme a prirodzene...

zaockujteajslnko
30. okt 2012

@verka888
stary rodic sa vyznacuje tym, ze sedi pred TV a veri tomu co sa v TV povie..... pochybujem ze ti bude citat knizky, "uz nevidi", alebo "nema cas", alebo ajtak to nebolo v TV cize "to neplati" 🙂

ak sa boji vychadzat z neockovanym dietatom, tak o to + aspon ho necha doma a bude sa starat o dalsiu cast anjela alebo inej kraviny...

plegomazin
30. okt 2012

@vlnka81

Plegomazin nie je očkovanie. Ako som už písala, dávajú to psychiatrickým pacientom a pre mňa z nepochopiteľného dôvodu aj malým deťom. Majú po tomto zaspať, aby ich mohli v kľude vyšetriť. Akokeby neexistovali šetrnejšie spôsoby!
Povinné očkovanie malý ešte nemal žiadne a iste mi teda veríte, že naše obavy sú tu už namieste.

plegomazin
30. okt 2012

@plegomazin

a to čo píšeš môže pravdaže súvisieť, to je môj názor

plegomazin
30. okt 2012

apropo, moja úcta voči zodpovedným lekárom, viem, že takí sú

vlnka81
30. okt 2012

@plegomazin ano, pochopila som to, dokonca som si uz precitala aj o tom lieku. inac nedava mi to velmi zmysel ze na vysetrenie EEG potrebuju dieta uspat a spomalit jeho mozgovu cinnost. prave pri EEG by mal byt culy a reagovat na podnety...na to ockovanie som sa pytala pretoze ste spominali ze vas vnucik mal uz polroka - kedy uz ma za sebou nejaku tu davku hexy. chvala Bohu ze ste nedali ockovat...drzim palce, nech tie zachvaty zmyznu uplne...bejbinko moje nadherne...

alenka600
30. okt 2012

@zaockujteajslnko Tak to musim znova pochvalit moju mamu v ulohe stareho rodica. Minule sme o niecom kecali a ona zrazu ....."no vies a v tej Dobe jedovej som sa docitala...." Ja som skoro odpadla, ze si sama nasla taku knihu, kupila a precitala.
Lenze moja mama je ozaj trochu iny pripad ako standard - ona totiz odmieta mat bankomatovu kartu, nechce mat ani cestovny pas, ani nic co by niekto mohol priradit k jej identite , pretoze ona neveri nikomu a nicomu 😕
(A moj oco sa po 60tke dal na alternativnu medicinu, vysadil komplet vsetky lieky a okrem toho si urobil aj reflex.masersky kurz - aj ked on zatial esteuplne nespracoval myslienku neockovania, ale je na dobrej ceste)

plegomazin
30. okt 2012

@vlnka81

dík, si zlatá

plegomazin
30. okt 2012

kde sa tá kniha myslím Doba jedová dá kúpiť?

plegomazin
30. okt 2012

tými reflexnými masážami masírovali môjho vnuka a veeeľmi mu to pomohlo

alenka600
30. okt 2012

@plegomazin Myslim, ze v kazdom knihkupectve, tu som to hodila do googlu a z pricemanie je aj cenove porovnanie
http://www.pricemania.sk/katalog/popularna-lite...
pripadne predpokladam, ze sa to da stiahnut aj na www.ulozto.sk

kbeata
30. okt 2012

@sisinka76 tak si priprav penazenku 😀

sisinka76
30. okt 2012

@kbeata Teba caka to iste,tak vela stastia 😉 inak,kedy mate termin?

syla
30. okt 2012

@zaockujteajslnko "stary rodic sa vyznacuje tym, ze sedi pred TV a veri tomu co sa v TV povie..... pochybujem ze ti bude citat knizky, "uz nevidi", alebo "nema cas", alebo ajtak to nebolo v TV cize "to neplati"

presne náš prípad a potom počúvame "veď ten starý doktor v televízii rozprával..." 😀 😀 😀

kbeata
30. okt 2012

@sisinka76 uz som bola,minuly mesiac,nedavno som napisala odvolanie,aby mi to dali na splatky,max.mesacne 10 eur 😀 ,som zvedava co odpisu 😲

kbeata
30. okt 2012

@sisinka76 chcela som dat ze po 5 eur,ale maly ma drgol,tak sa mi to nejako pocmaralo,ostala z toho desiatka 😀

sisinka76
30. okt 2012

@kbeata jeeeeeeeeej,super napad s tymi splatkami, potom daj vediet,co odpisali. a dostali ste maximalnu pokutu?

kbeata
30. okt 2012

@sisinka76 hexa 33,prevenar 33,mmr 33+15 sud.trovy
som tam povedala ze:tak vela??? 😀 ja nemam tolko penazi,a p.pravnicka,ved dajte si to na splatky,inac mi to bolo smiesne,po 10 euro som nedavno splacala bycikel 😀
dam vediet co mi odpisali...

sisinka76
30. okt 2012

@kbeata tak u nas to bude drahsie 😀 Risko ma len TBC ockovanie a 1.davku hexy a starsi Samko ma bohuzial vsetko ockovanie,ale preockovanie v 5.rokoch sme odmietli. ale Samkovi mam papier od alergologicky, ma oslabenu imunitu, alergik a astmatik ☹

zaockujteajslnko
30. okt 2012

@kbeata
nemas webstranku? ja by som tam velkym cervenym napisal splacam pokutu za svoje ustavou SR zarucene pravo!
pokutu mi udelil RUVZ XXX osoby XXX a XXX

zaockujteajslnko
30. okt 2012

@sisinka76
jeden priestupok sa neda pokutovat viackrat, cize odmietni podanie ockovacich latok na vsetkych svojich detoch aj tych nenarodenych........tym padom dostanes jedinu pokutu v zivote...... teda mala by si dostat jedinu pokutu do 331+16e v zivote viac ti uz nemozu NIKDY nic..... lebo tym padom je to jeden priestupok za ktory si uz bola "potrestana"....

a nezabudaj na to ze mozes kedykolvek svoj vyrok o odmietnuti odvolat 🙂 a tym padom si nespachala ziaden priestupok..... a samozrejme kedykolvek znovuobnovit........... toto ti zarucuje Dohovor o biomedicine, ktory RUVZ tak z duse neznasaju a nezakonne vyhlasuju za neplatny......

zaockujteajslnko
30. okt 2012

treba pouzivat tie argumenty ktore nemozu spochybnit.......... nie argumenty o jedoch v ockovacich latkach....

ked uz "chces" dostat pokutu, tak potom taku pokutu za vsetky ockovania a vsetky deti aj tie nenarodene!...... jednu pokutu, a odmietne iba jeden rodic!

a kombinovat odvolavanie s znovuvyhalsenim odmietnuti ockovania........to sa spochybnit proste neda 😀

manof
31. okt 2012

@verka888
Fuuuha, tak teraz neviem, aké má Dr. Kotok atestácie. Nemá to uvedené ani v knihe ani na webe.
Každopádne, ak starí rodičia trošku rozmýšľajú a sú aspoň trochu otvorení, tak je tá kniha pre nich výborná, lebo argumentácia v nej je výsostne logická.