Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vlnka81
2. nov 2012

@hlavackova som s apobavila 😀 SAVka asi dostala nejake "vreckove" od MAMA FARMY a takto strasi rodicov uz vopred 🙂 ja ked som bola u svokrovcov tak ma s malym nechceli pustit ani na luku urobit par foto aby sa naneho nenalepil kliest!! a to ziju pod krkonosami kde sa moj mm prehnal v sandaloch a sortakach cely zivot 😀

prevenar
2. nov 2012

@manof aha ! ..len mi tam chybali nejake nuly :--) 😉

desszi
2. nov 2012

@hlavackova no my to aplikujeme uz dobrych par rokov, zatial uspesne, ucinkuje to aj proti komarom, pot cloveka ma potom taky specificky pach, ktory sa tymto parazitom nie velmi paci. Ak je pobyt v prirode dlhsi, tak si davame na odev aj repelent. Jednoducho sa snazime bojovat proti tymto malym potvoram prirodzene. Ved tu s nami ziju veky vekov, tiez mi to niekedy pripada, akoby sme sa snazili uplne odizolovat od vsetkeho ziveho, len aby nas nieco nestiplo, nepohryzlo, neposkriabalo....Ved to je chore. Poznam nejedneho polovnika (no tiez osobitna kategoria) a nie su ockovani, vedia ako sa chranit jenoducho a v pripade, ze maju kliesta, tak si ho hravo vyberu, nejaky 52% spiritus na vonkajsiu aj vnutornu dezinfekciu sa u nich vzdy najde 😀 a hotovo. Ani o jednom neviem, zeby mal boreliozu alebo meningitidu alebo inu pliagu, ktorymi tak radi strasia.

desszi
2. nov 2012

@heimdalls D-cko od Swansonu

nae
2. nov 2012

@martina1703 ahojky, vieš, ono to naštve, keď sem niekto neustále chodí rýpať, šíriť bludy, výplody chorej mysle, bez konštruktívnych argumentov a súčasne napadá rodičov či pradodičov detí, ktoré sú očkovaním reálne poškodené. Oni s nimi musia žiť, oni sa o ne musia starať, nikto to za nich neurobí. A keď ich ešte k tomu niekto začne anonymne urážať a bagatelizovať ich problém, je to naozaj na ranu. Potom sa nediv, že niekto reaguje prudko.
Pokiaľ máš nejaké normálne otázky, problémy na riešenie, niečo potrebuješ apod., veľa veľa ľudí je tu ochotných preochotných ti pomocť, nájsť odpovede, kontakty... Len sa stačí úplne normálne a slušne spýtať, či už cez fórum, alebo cez IP.

prevenar
2. nov 2012

@heimdalls my ten swanson

mamkabeika
2. nov 2012

@prevenar 1. áno, reagovala som na manofovu otázku, ktorú tu väčšina odignorovala
2. aj keby som prečítala celú vašu diskusiu, neverím tomu, že tam nájdem toľko užitočných info o danej chorobe
a také množstvo potrebných odkazov, ako v manofových článkoch
pretože sem-tam nejaký užitočný príspevok je vystriedaný nezmyselnými poznámkami od neznámych prispievateľov, ktorých je tu na mraky a tie vaše nekonečné dohady... no nemám na to čas ani energiu, tých 1600 strán je priveľa a to sa mám do januára rozhodnúť. To si radšej hľadám rôzne štúdie a študujem odborné články 😉

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
2. nov 2012

@babi1 spravne pred podanim KAZDEJ JEDNEJ vackiny by si mala podpisat informovany suhlas, bez toho by nemal (nesmie) nikto tvoje dieta ockovat, je to suhlas ako pred kazdym inym zakrokom, tam ho davas, ale tu na to pediatri zvysoka kaslu 😠 a presne ako @zaockujteajslnko napisal, ze len riadny blazon by dovolil to testovat na vlastnom dietati, preto ten podpis ani neziadaju, tie ovecky aj tak nezaujima co im pichaju, ani sa neopytaju... tak naco na to upozornovat? 😅

prevenar
2. nov 2012

@irenkask lebo tam by nikto nechodil .. jednoduche . kazdy troll potrebuje hlavne obecenstvo ktore moze otravovat . ak otravovat nema koho, je po zabave .. ^^ no a o zabavu ide v prvom rade .. ^^

petot
2. nov 2012

@desszi Ja vysypek tobolku s B-komplexom plus kyselinu askorbovu do pitia, ktore detom robim na vylet. Tak maju zabezpecenu hladinu oboch po cely den 🙂 Aj ked zamaskovat B-komplexovu chut je tazsie, najlepsie su na to sumive B-komplexy, tie su na to vyvinute 🙂 a potom este sa da pouzit bazovy sirup a este nejaky Zlata studna Premium, ale teraz si nespomeniem, ktory.

manof
2. nov 2012

@katrenka111
Preventívne tých 40 mg vitC na kg a deň, ako písal @prevenar

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
2. nov 2012

Vážení prítomní,

veľmi pekne vás všetkých prosím: nenechajte sa zlákať na odpovedanie "veď-viete-komu". Jediná správna reakcia je nahlásiť adminovi jej príspevky ako "neodbiehaj od témy" alebo "neurážaj, neprovokuj", podľa toho, čo sa hodí viac, inak sa táto diskusia zase zasviní desiatkami strán úplne nezmyselných a od veci príspevkov, ako sa to opakovalo už niekoľkokrát v minulosti.

Najlepšie je príspevky "veď-viete-koho" ani len nečítať - budete mať potom menšie pokušenie na ne odpovedať.

Ďakujem za pochopenie a za vašu trpezlivosť.

manof
2. nov 2012

@vlnka81
Zase mám viac ľudí, než mi vydá z balíka, takže ak sa pripoja ešte ďalší, tak urobím ešte jednu objednávku.

hajanka
2. nov 2012

@manof ja sa tiez pridam k objednavke D-ecka, mozes si ma prosim zapisat a poslat mi info, dakujem

hexa3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskaska
2. nov 2012

@manof to je nejake kvalitnejsie D-cko ako Vigantol?

hexa3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hexa3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hlavackova
2. nov 2012

@desszi ale jasne, len kto by overil ucinnost obycajneho, lacneho B-komplexu a doporucil by jeho uzivanie namiesto drahej vakciny proti encefalitide (jedna davka pre dieta stoji okolo 20EUR, treba 3 a kazde 3 roky preockovat, pri skratenej scheme vraj po jeden a pol roku) tak si to spocitajme 😀

lyenka
2. nov 2012

@manof ahoj aj sa pridam k objednavke d-cka a tiez poprosim poslat info dakujem 🙂

vlnka81
2. nov 2012

@manof
@hajanka
ak objednas novy balik - dokedy bude zaruka? ja by som zobrala 4 - 5 flasticiek. viem ze si to tu uz pisal ale kolko cca ma jedna flasticka kvapiek? . mozno sa na tych 40 flasticiek nakoniec nazbierame 😀

hajanka
2. nov 2012

@miskaska to co objednava manof, je ciste decko v olivovom oleji

vlnka81
2. nov 2012

@miskaska toto Dcko obsahuje len olivovy olej, ziadne ine pridavne latky nema. Stoji sice 10eur ale babatkam sa kvapka len 1 kvapka namiesto 3 - 5 kvapiek takze nakoniec je to nie len zdravsie ale aj lacnejsie. a chut ma velmi jemnu, nasemu chuti viac ako klasicky D cure (4 eura) , ktory mu predpisala Dr.

miskaska
2. nov 2012

@hajanka a co je to zac, co objednava? A kolko to stoji? Mohla by si mi hodit nejaky link? dakujem.

strociatka
2. nov 2012

@miskaska aj ja sa pridavam, ide o vit D? nutne potrebujeme 😉

hajanka
2. nov 2012

@miskaska vyjde na nejakych 10e za flasticku, dopisala som vyssie ze je to ciste decko v olivovom oleji, nemam na neho link, idem skusim vyhladat

riela
2. nov 2012

a ten vitamín D od Jamieson nie je dobrý? ja som začala dávať miesto Vigantolu ten.