Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
2. nov 2012

k tým osýpkam, čo tu vytiahla "veď-viete-kto", by som rád dodal, že veľká časť tých neočkovaných boli deti do 1 roka, ktoré ani nemohli byť očkované, lebo sú na to príliš mladé. Očkuje sa až po roku, u nás až od 15. mesiaca.

A to je ten problém - vďaka očkovaniu sa chorobnosť posunula do veku, kedy sa osýpky horšie znášajú: do 1. roka života a do dospelosti.

Ale tento fakt sa našej "sociálnej sonde" nejak nehodí do krámu, tak ho "taktne zamlčala".

Pamätajte na to, keď zase bude vykrikovať, že klamem, zavádzam a vyberám si polopravdy.

pectore
2. nov 2012

oficialne statistiky namiesto experimentalnych študii! ... http://www.ecdc.europa.eu/en/publications/Publi...

xlucia
2. nov 2012

@manof vit D sa moze dat aj do vody??? ja som si myslela ze musi byt spojeny s tukom. ked boli deti male, tak dr. odporucala D don mlieka, a K do caju!!

pectore
2. nov 2012

@manof co tu zo mna robis voldemorta...snad tu niesu ovce aby si im musel hovorit co maju a co nemaju citat... snad tu ma kazdy jeden zodpovedny rodic svoju hlavu. Aspon v to pevne dufam....!!!! Pozri si info o tych skolkach v anglicku... v krajine kde je ockovanie dobrovolne...a aj ine grafy a statistiky stoja za prezrenie....mohol by si ten text prelozit a vyvesit na svoju stranku..bez blbych komentarov...samozrejme :D Na to aby vznikla epidemia treba zroj infekcie , cestu prenosu a VNIMAVU populaciu.... keby sa neockovalo tak to chytaju rad radom vsetci...chorobnost by sa nepresunula do veku kedy je lepsie znásana.......ale chytil by ju kazdy kto by bol vnimavy.... !!! Aj dospely aj deti do 1 roku ...proste kompletka... rad radom.

l81
2. nov 2012

@manof par stranok do zadu som pisala o Synflorixe, jedna mamicka v inej teme spominala, ze rodicia deti, ktorym bol podany, museli podpisovat suhlas, kedze to bola este len `skusobna` vakcina. Vies nieco o tom? Lebo nemozem sa nijako k tomu dopatrat

vlnka81
2. nov 2012

@xlucia @halienka @manof
ja vitamin D davam malemu rovno do papulky (1 kvapku) pripadne to dam na lyzicku pocas kojenia. Kedze swanson kvapky obsahuju olivovy olej tak predpokladam ze to ako tuk postacuje, vsak? ci nie? a preco sa to dava do vody/caju/ jedla? kvoli chuti? podla mna chut je OK...

kolostrum
2. nov 2012

@pectore ON to musí napísat, lebo ONI sa chytaju... a ON to tu nechce, toto je téma nesuhlas s povinným očkovaním.

vlnka81
2. nov 2012

@manof tak to je fantasticke !!! no mne vychadza podla toho co tu dala ved vies kto, ze za jeden rok v celej EU = 27 clenskych statov cca 500 milionov ludi + EEA co je Norsko, Island, Lichtenstajnsko bolo nahlasenych iba 8 600 pripadov osypok. Dalsi dovod preco neockovat MMR 😀

prevenar
2. nov 2012

@vlnka81 nasa mala kazdy den zobre o lyzicku rybieho tuku / omega3 . "chut" je cisto individualna vec ..malickej sme to davali davno a jej to proste chuti, lebo nema ziadne predsudky o tom co je "hnusne" ..alebo "nie je hnusne" ..no a to D3 jej vzdy kvapnem do toho 🙂 tam sa to fakt ,ze strati 😀 ..raz som to ochutnal a mal som co robit ..jednym slovom ,, masaker 😀 ..no a mala place , ked jej nechcem dat dalsiu lyzicku 🙂

prevenar
2. nov 2012

@vlnka81 to je slabota 😀 India - 1.2 miliardy ! - 100 +/- pripadov polia rocne .. v krajine kde je bezna otvorena kanalizacia 😉 .. z toho zrejme 80% sposobeneho ockovanim ^^ ... takze .

vlnka81
2. nov 2012

@prevenar no vidis - to som mala povedat vcera kamoske ktora zostala zhrozena ze budeme odmietat este aj pollio! na jej klasicky argument ze to vymyzlo vdaka ockovaniu som vdaka Bohu nemusela odpovedat pretoze jej zazvonil mobil...uz sme mali par x o tom diskusiu, zial ona vie o tom len prd makovy, nic si nenastudovala. keby aspon svetozara pocuvala a mohla sa od neho poucit - ten by ju podla mna presvedcil a uz by neockovala nikdy 😀

fifi284
2. nov 2012

@alenka600 nie,ale nám porozprávala, že videla umierať človeka na tetanus. Bol od bolesti prehnuty a postele sa dotýkal iba zátylkom a pätou. Teda do oblúka nad posteľou.

alenka600
2. nov 2012

@fifi284 Keby sme zratali vsetkych pediatrov co tu strasili s tym, ze videli ludi zomierat na tetanus a v ordinacii im zomieralo dieta na cierny kasel mohli by sme napadnut oficialne statistiky o vyskyte tychto pripadov, lebo tych pediatrov je pozehnane 🙂

aduskatt
2. nov 2012

@fifi284 Od šesťdesiatych rokov minulého storočia sa u nás nevyskytol žiadny prípad úmrtia na tetanus, ochorenie bolo zaznamenané v roku 1990 len v jednom prípade, keď pacient utrpel trieštivú zlomeninu končatiny. (http://www.lekari.sk/index.php?str=zaujimavosti... musite mat sakra staru lekarku, ked videla na vlastne oci umierat niekoho na tetanus..

fifi284
2. nov 2012

@manof ďakujem. A jedno priestupkové konanie mám chápať ako jedno neockovanie? Uff, porušíš zákon, platis....

prevenar
2. nov 2012

@fifi284 WOOW ..tak to je uz ine zradlo 😀 ..cize ona odchytila jeden z tych 2ch pripadov v republike kt. sa onjavia kazdych 10 rokov , to je uz v podstate ,ze stastie vidiet nieco take ^^

kolostrum
2. nov 2012

pri potulkach cintorínov sme zabludili na detský cintorín.. čítal som si dátumy narodenia, umrtia... som za doborovolne očkovanie, ale prosim budme korektní ku min.detským nemocniciam, za tu prácu čo tam robia, bavit sa na pneumoniach, čiernom kašli, tetane.... že je to pre vas prd a vyliečite si to vit. C je trošku mimo. a dávkovat vit. C kys. askorbovu detom do troch rokov, ako nejaký inertný prášok ad libidum je toška vela. ak privodíte citlivému detskému žaludku erozie sliznice kyselinou askorb. komu sa budete stažovat. trošku rozumu do emocii

prevenar
2. nov 2012

@alenka600 to by bola dobra statistika 😀 ..pozbierat pripady pediatrov , ktore videli "na vlastne oci" haha .. z toho by slovensko vyslo asi 100x horsie ako kolonia ludi chorych na lepru LOL !! vysvitlo by ,ze nejaky smrtiacu chorobu malo minimalne 120% obyvatelstva. LOoOL !!

kolostrum
2. nov 2012

kedze clostridium tetani je anaerob, pri beznom povrchovom poraneni ho kyslik zabije...pozornost je namieste pri hlbokych a znecistenych poraneniach (napr. pichnutie vidlami), kde je moznost vzniku vhodneho anaerobneho prostredia, co umozni sporam cl. tetani z pody premenit sa na aktivne clostridium a najma vyprodukovat toxin (ten sposobi samotne priznaky tetanu, bakteriu odstranite jednoducho antibiotikami, ale znicit toxin je vonkajsim zasahom prakticky nemozne, v tom spociva zakernost ochorenia)

l81
2. nov 2012

@kolostrum ked uz , tak ad libitum -ad libidum znamena uplne nieco ine 😉

aduskatt
2. nov 2012

@l81 okrem toho ad libitum ho nedavame🙂 teda aspon ja nie

prevenar
2. nov 2012

@kolostrum dik za objasnenie, doteraz sme tu tapali v tme, ako skrkavky v hrubom creve 😵 si ako svetielko na konci sondy , za co si ta vazim .

prevenar
2. nov 2012

+ ja som si vzdy myslel , ze askorbaty Cvit - nie su kysle .. hmm ^^

kolostrum
2. nov 2012

@l81 tak ale dufam že zvyšok si pochopila?

kolostrum
2. nov 2012

@prevenar počuj zlatý moj, čítaj ako to o céčku vnímaju niektoré matky, ako zázračný prášok, čím viac tým zdravšie bude dieta... podotýkam niektoré, miligramy sa tu hádžu len tak, miešaju sa s gram. . a žaludok dietata do 3. rokov zvlášt, je troška niečo iné ako ten tvoj. len o to ide

kolostrum
2. nov 2012

@prevenar no vidíš, a škrkavky v hrubom čreve ani nie su.pozri cyklus škrkavky detskej, psej v tom je problém vás čo študujete, štujete len čast informácii, potom by ste vedeli že aj vit. A D E K su vitamíny rozpstné v tukoch, preto je na aplikácu vhodné mlieko, nie čaj

prevenar
2. nov 2012

@kolostrum jo, je to hroza ..ti ludia nevedia co je pre nich dobre, trebalo by to ustanovit nejakou (dalsou) protiustavnou vyhlaskou.

kolostrum
2. nov 2012

@prevenar tak prečo nezorganizujete protest??? petícia je v podstate o ničom, možno pred dfn

kolostrum
2. nov 2012

@prevenar daj pozor na reakcie, velebnost kázala nereagovat na trolov

prevenar
2. nov 2012

@kolostrum ..ohnisko mojho prispevku bolo to ,ze ty si to svetielko na konci tej sondy kt. sa strka do zadku 🙂 ..proste vsetko vies tak osvetlit, ze to jednoduchsi clovek ani nepochopi. je ta tu fakt skoda , len to som tym chcel povedat 🙂

..ale tesi ma ,ze sa vies kategorizovat aj sam , ze si troll . to takto na fleku prizna maloktory.