Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kaja73
2. nov 2012

@halienka inak ona sa riadne stiahla-vsetko ma vymazane zo statusu-to sa ako robi?

halienka
2. nov 2012

@kaja73 hej? Možno dostala nejakú výstrahu alebo čo...Možno si to ani nezmazala sama ale jej to zmazal admin...ktovie 😉 Ale tak niektorým ľuďom ani výstrahy nezabránia vrátiť sa...veď uvidíme čo bude ďalej, nie je problém dať prekontrolovať adminovi, či kolostrum nepíše z rovnakej ip ako labaga 😉

kaja73
2. nov 2012

@halienka vidis ozaj-moze byt bloknuta a potom sa vracia oknom. 🙂

naja94
2. nov 2012

@kolostrum
No ved mi dokaz - ale rukolapne a nevyvratitelne - ze ockovanie nemoze zapricinit vznik neuroblastomu, autizmu,, cukrovky, ekzemov a vobec zblbnutie imunity... Dokaz, ze pridavne latky v tom mnozstve, v akom su obsiahnute vo vakcinach, nemozu navodit (skor alebo neskor) zdravotne problemy... Ja sa snazim dopatrat pravdy a ano, ked idem s malou na ockovanie, idem ako na popravu, lebo ja taketo umele "stimulovanie" imunitneho systemu nepokladam za zdrave a prospesne... Z mojho hladiska je to hra s ohnom...

petah82
2. nov 2012

@fifi284 ta tvoja doktorka je super. videla asi tohto cloveka s tetanom prehnuteho na posteli, sedi to na tvoj popis 🙂 asi im ho ukazali na konferencii, preto ho viaceri doktori videli, aj ked vyskyt bol iba v pocte 1. http://cs.wikipedia.org/wiki/Tetanus

fifi284
2. nov 2012

@petah82 ako som otvorila ten odkaz, tak som sa na chvíľu prelakla 🙂

fifi284
2. nov 2012

@aduskatt A to máte teraz novú lekárku, alebo ste doteraz očkovali? Ja som v našej mala jasno. Veľmi aktívne mi ponúkala aj nepovinné očkovania... tak som tušila, že to nebude ľahký oriešok. Dúfala som len, že bude trocha chápavejšia, keď sa začala sťahovať hexa kvôli kontaminácii... NO mýlila som sa... Asi ju fakt zmením...

hajanka
2. nov 2012

... dieta, 9. den po ockovani MMR, horucky a vyrazky (vysyp) okolo brady, neeeeeeeeeeeeeee to uz urcite nie je reakcia na vakcinu 😀 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/diabliq6666/...

petot
2. nov 2012

@kolostrum Interakcia NSA a kyseliny askorbovej je asi taká závažná, že sa bežne podávajú spolu 🙂 http://www.zdravie.sk/liek/2032/aspirin-c-tbl-e...

pectore
2. nov 2012

za obdobie septebmer 2011 - August 2012
Krajina / incidencia ochorenia na 1000000 obyvatelov / počet nakazených / preočkovanosť(2010)

Osýpky:

Rakusko / 4.2 / 35 / -
Belgicko / 14.8 / 159 / 80-89%
Nemecko / 2.5 / 204/ 90-94%
Velka britania /22.5 /1403 / 80-89%
Slovensko /0.4/ 2 / 95-99%

nakazenych rubeolou - 30128 ...s najväčším vyskytom v polsku a rumunsku!( 29882) len tak pre informacie ak sledujete zvysujuci sa vyskyt rumunov na nasom uzemi...mali by ste sa zamysliet... v tejto krajine bolo v tomto roku nakazenych rubelou- 24577 ludi.!! ...

Mumps: o nom som nasla len pocty nakazenych 2011
Britania a irsko: 2716
Belgicko : 15
Slovensko: 2
Nemecko a rakusko udaje neboli hlasene WHO

petot
2. nov 2012

@kolostrum Riešenie vitamínov v tejto téme mi vadí, o vitamínoch sú iné témy, a viackrát som už na to aj upozornil, no vadí mi to nepomerne menej než trollovanie.

V tom odkaze, čo si mi dal, som nič o erózii žalúdku nenašiel.

zaockujteajslnko
2. nov 2012

@kolostrum
ale ja nikde nepisem ze som lekar, dokonca ziadne lekarske rady ani nikomu nedavam, dokonca ani vitamin c nezeriem vo zvysenej miere max 500 mg denne a dietatu nedavam vobec... ani pediatra by som v zivote nechcel robit (zabijat deti ockovanim, no to brrrrrrr)

cize neviem ty si asi nejaky prostejsi (zrejma nie len) v pozorovacom zmysle, ja viem ze ti vadim z duse lebo mam prakticky vzdy pravdu.....

naja94
2. nov 2012

@pectore
A kolko z nich na danu chorobu umrelo alebo zostalo zit s trvalymi nasledkami?

aduskatt
2. nov 2012

@fifi284 bohuzial, kym som sa dostala k nejakym relevantnym info, maly uz bol zaockovany☹ dokonca na tom v siestom roku to prebehlo tak, ze moja mama bola s nim na kontrole po chorobe, lebo ja som bola v praci a len mi oznamila, ze ho zaockovali...a az asi o dva roky som riesila vsetko okolo toho. najblizsie ockovanie nas teda caka az o rok a pol

zaockujteajslnko
2. nov 2012

@fifi284
to uz v cakarni ked vidis tie letaky po stenach, a farebne brozurky, a este lepsie ak tam ma vypisane ze pre skutocnu a neodskriepitelnu "pravdu" o ockovani treba ist na webstranku platenu a manipulovanu GSK a Pfizerom, tak vies ze sa mas otocit a ist hladat rozum niekde inde....

zuzana92101
2. nov 2012

@pectore Neviem, odkial mas tieto info, nesledovala som diskusiu vyssie, ale co sa jedna mumpsu, tak len v mojom okoli poznam 2 pripady, podotykam plne zaockovane deti 😉...statistiky treba brat s rezervou.

babi1
2. nov 2012

Choroby ktoré sú v štatistike nie sú smrteľné - naozaj výnimočne
keby ani jedno dieťatko nemuselo takto trpieť kvôli vakcínam, toto je čerstvý prípad z nášho mesta, plačem keď čítam čo písal otecko dieťatka mojej dcére:
vcera mi skolaboval na rukach dnes uz je trosku lepsie ale velmi zle zvlada liecbu a teraz ide ovela tazsia liecba fakt neviem ako to zvladne , odkedy som tu, som videl vela smrti malych nevinnych deticiek ... je to tu ako v pekle... v detskom pekle, tu trpia a nenormalne velmi

naja94
2. nov 2012

@babi1
Prave preto som sa jej pytala, kolko ludi z danej uzasnej statistiky zomrelo alebo zostalo s trvalymi nasledkmi... Predpokladam, ze sa vsetci vyliecili, co len zase potvrdzuje fakt, ze sa tu ockuje zbytocne aj na obycajne choroby a zbytocne sa hazarduje so zdravim deti... Ucinok opakovanych vakcinacii je podla mna ovela nevyspytatelnejsi ako liecenie z konkretnej choroby a liecenie podstupuje iba ten, kto ochorel, kym vakcinaciu povinne vsetky deti :(

babi1
2. nov 2012

@naja94 dobre, že si to napísala, lebo ona šermuje ochorením, ktoré je naozaj liečiteľné 🙂 Je neporovnateľné ochorieť na niektorú z uvedených chorôb a vyliečiť sa, a napríklad ochorieť a väčšinou zomrieť kvôli neuroblastomu.... čo si vyberie rodič, ktoré riziko radšej?

pectore
2. nov 2012

@naja94 🙂 tu mas link..ak sa ti chce hladat viac

http://ec.europa.eu/health-eu/care_for_me/vacci...

....mozno nieco objavis.... mne uz sa oci krizia stych cisel.... su to cerstve statistiky.... tak pochybujem ze budu tak podrobne rozanalizovane ...no bolo 10 pripadov osypkovej encefalitidy... nastastie nikto nezomrel (blizsie info nebolo - kedze dochadza k poskodzovaniu mozgu ci ochrnutiu ...ale to uz predsa vsetci viete kedze po ockovani sa tiez moze vyskytnut encefalitida...)

co sa tyka osypok a EU a EEA bolo zo zadefinovaneho poctu. ( vedelo sa ci su alebo niesu ockovany ) 83% neockovanych. Manof pise ze vacsina boli deti do 1 roka a dospely ...co nieje celkom tak pretoze druhov najcastejsie napadnutou skupinou boli deti medzi 1-4 rokom... a postupne to klesa...!!! Tiez v grafoch vidno pomer nakazenych a ich zaockovanie. Co je tiez velmi zaujmava podivana!

http://www.ecdc.europa.eu/en/publications/Publi...

@babi1 "choroby ktore su v statistike niesu smrtelne - naozaj výnimocne" ... a co neziaduce ucinky...??? niesu nahodou tiez len výnimocne? ....aky meter tu teda pouzivate ? ....ked uz sa tu chce niekto naozaj zodpovedne rozhodovat...mal by v prvom rade prestat papagajovat co vam napise pan inzinier manof ci este zopar exkluzivnych nickov....a skusit si nieco zistit aj sami na vlastnu pest ..overit si tu ziskane informacie!!!! Pri neziaducich ucinkoch sa na vas vykaslu lekari ...pri nakazeni nejakou infekcnou chorobou sa na vas zas vykasle manof aj s celou slobodou v ockovani!.... a obe moznosti su naozaj vynimocne....a su prblizne v rovnakom pomere...az na to ze ked prestaneme ockovat cisielka v statistikach sa zmenia ja na slovensku...a az potom bude veselo... 😉

Odhaduje sa, že asi na 100 000 očkovaní dochádza k jednému takzvanému vakcinačnému poškodeniu. Do tohto počtu sú zahrnuté aj náhodné prípady bez trvalých následkov, ako napr. horúčka alebo sčervenenie kože na mieste vpichu po injekcii. Pri počte ca. 200 000 očkovaní treba počítať s jedným prípadom s trvalými následkami a ca. pri 500 000 očkovaniach sa predpokladá jeden smrteľný prípad. Kvôli často sa vyskytujúcim komplikáciám ktore sa v priebehu ochorenia na osýpky vyskytuju treba dodat , že pravdepodobnosť trvalých poškodení spôsobených ochorením samým je značne väčšie ako očkovaniami.

ked uz tu poniektore mate taku fobiu ze vase deticky su casto chorlave ci maju nastrbenu imunitu po ockovani a vy preto odmietate dat svoje dieta zaockovat dalej dam vam do pozornosti ze s osypkami su casto spojene komplikacie

Nimi môžu byť postihnuté dýchacie cesty, orgány brušnej dutiny, ako aj mozog. Pretože sú tieto komplikácie spôsobované priamo vírusom osýpok, a proti tomuto vírusu neexistuje žiadny liek- to vam tu napisem dvakrat: PROTI TOMUTO VIRUSU NEEXISTUJE ZIADEN LIEK...vsetko to bude na imunite vasho dietatka.... pozostáva terapia len z liečenia symptómov, poprípade z operácie. Na dýcahcích cestách môže dôjsť k vytvoreniu bronchitídy, ako aj osýpkovej pneumónie, čiže k zápalu pľúc, ktoré je v rozvojových krajinách zodpovedné za až 25 % smrteľných prípadov. V brušnej dutine sa často pozoruje opuchnutie lymfatických uzlín, ktoré je spojené so silnými bolesťami brucha. Obzvlášť dôležitá je apendicitída, čiže zápal apendixu, ktorá si často vyžaduje operačný zásah. Mimoriadne obávanou komplikáíciou je osýpková encefalitída, čiže zápal mozgu, ktorá sa vytvára ca. 3 až 10 dní po objavení exantému. Objavuje sa u ca. 1 z 1000 pacientov a spôsobuje poruchy vedomia, kŕče až epileptické záchvaty, ako aj ochrnutia. U ca. každého tretieho pacienta s osýpkovou encefalitídou sa musí počítať s trvalými následkami. Tieto siahajú od ochrnutí až po duševené postihnutia. Letalita (úmrtnosť) osýpkovej encefalitídy je vysoká asi 25 %.

Negatívny príklad na následky odmietnutia očkovania bol pozorovaný v roku 1999 v jednej veľmi náboženskej oblasti v okolí Utrechtu v Holandsku. Tam žijúci Kalvinisti odmietali a odmietajú každý spôsob očkovania. Pri jednej epidémii osýpok ochorelo 2960 ľudí, 510 z nich malo komplikácie....tu krasne vidiet pomer moznych komplikacii u neockovaneho obyvatelstva.... porovnajte si to s moznostou neziaducich ucinkov.... U 5 pacientov sa vyskytla osýpková encefalitída a 3 deti zomreli. ....prijemne rozhodovanie v rulete! 😉

pectore
2. nov 2012

@zuzana92101 rok 2011... kto vie aka bude statistika za rok 2012? mozno sa konecne zacne odzrkadlovat usile slobody v ockovani v reale... 😉

dankakk
2. nov 2012

@pectore tak tomuto hádam neveris ani ty! ... "Odhaduje sa, že asi na 100 000 očkovaní dochádza k jednému takzvanému vakcinačnému poškodeniu. Do tohto počtu sú zahrnuté aj náhodné prípady bez trvalých následkov, ako napr. horúčka alebo sčervenenie kože na mieste vpichu po injekcii" ...ved pomaly každá druha matka tu na fóre rieši horucku, opuch, plac... Odkiaľ máš tento blud?

naja94
2. nov 2012

@pectore
O tom vakcinacnom poskodeni... "odhaduje sa"??? Nie si to prave ty, kto priam neznasa formulacie tohto typu? To uz mohli napisat Tebou tak kritizovane "domnievame sa"... A po pravde, uvadzany pomer je podla mna len zboznym zelanim tych, ktori ockovanie tak vehementne podporuju...

prevenar
2. nov 2012

@dankakk ..nie je podstatne comu veri .. hlavne aby niekto ODPOVEDAL ^^

pectore
2. nov 2012

@dankakk
@naja94 ... vidim ze nic ine vas nezaujalo... ale ani ma to neprekvapuje.... 😀 😀 😀
a co sa cudujete...treba dupat na doktorov...trvat na nahlasovani neziaducich ucinokov ...o zapisani do karty....ked si myslite ze je neziaduci ucinok taky vazny... to je obraz aj matiek ze pokladaju horucku, opuch, plac...za nevazne komplikacie ktore pretrpia bez toho aby to nahlasili pripadne trvali na nahlaseni... to co je doposial zname ako stanovisko je aj nas obraz o ponimani prejavov neziaducich ucinkov.... 😉

a co mi poviete na osypky ..ich prejavy a komplikacie... co na ich NELIECITELNOST - ktora bude lezat na pleciach dietatka co sotva zvladlo ockovanie....??? a co na pomer nakazenych a tych u ktorych sa objavili komplikacie? v pomere 2950 a 510... 5 ludi s encefalitidou a 3 mrtvy...? ...a zacnite premyslat aj o druhej strane... co sa bude diat ak nebude dost takych "blbcov" co i nadalej budu deti ockovat ... a nebudu tak chranit aj tie vase uz poskodene vakcinami!... vy vidite len to co chcete vidiet a vasa reakcia uz o tom jasnejsie ani hovorit nemoze! Len ty co este len hladaju nazor by mali pozornejsie vazit ... lebo toto forum ma velmi daleko od objektivity!!!

manof
2. nov 2012

@xlucia vitamín D skutočne musí byť rozpustený v nejakom tuku a v ňom aj je: dodáva sa predsa v olivovom (alebo inom) oleji. Ďalší olej už teda nie je potrebný.

manof
2. nov 2012

@l81 ten synflórix testovali aj na Slovensku? Som myslel, že len v Česku.

manof
2. nov 2012

@fifi284 môže to byť aj viac neočkovaní, v zásade všetky, čo mali byť a neboli do dátumu konania vykonané.

manof
2. nov 2012

@fifi284 no možno toho pacienta s tetanom videla v instruktážnom videu od Glaxosmithkline

manof
2. nov 2012

keď už sme pri Harrym Potterovi, chápem že predmet "starostlivosť o zázračné tvory" môže byť pre niektorých z vás príťažlivý, ale spomeňte si, akú spúšť narobil ten troll v prvom (či druhom?) dieli.
Takže ešte raz: trolla nekŕmiť, trolla nahlásiť!!!