Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

f.nina
20. feb 2008

Macik:Bavíme jse tady o povinném očkování a podle mne je to hexa o žádné jiné nevím a zezačátku jsi psala jeak je nezodpovědné neočkovat a v zápětí píšeš jak je to škodlivé 😉

f.nina
20. feb 2008

Jo a ještě proti tubeře ,ale to očkujou v porodnici a kolikrát ani nevíš kdy 😉

navi
20. feb 2008

no mě teda ani ve snu nenapadlo, že bych malého nenechala očkovat 😒 Na ty nemoci, proti kterým je hexavakcína dřív miminka umírali, nebo měli trvalé následky. Díky očkování už třeba o záškrtu nebo přenosné obrně ani nevíme. Tady snad ani není o čem diskutovat 😕

f.nina
20. feb 2008

navi:naprostej souhlas 😉

pietra
20. feb 2008

f.nina - prave to ockovanie proti tbc sposobuje dost vazne komplikacie. Navyse to ockovanie vobec nezabrani tomu, aby sa tbc nedostala, chrani pred smrtelnymi nasledkami, cize dostat tbc mozes aj po zaockovani. A ako to, ze nevies, kedy ti v porodnici zaockuju dieta? ved ti to predsa povedia, ze ho idu ockovat. Aspon mne oznamovali kazdy jeden ukon, ktoremu isli malu podrobit.

novako
20. feb 2008

Tak jsem si pečlivě prostudovala pár článků na rozaliu. Dospěla jsem k názoru, že je to jako se vším. Existují dva tábory - očkování ano, očkování ne. Každý z těch táborů používá pádné argumenty, ohání se miliony studií, aby podpořil své teorie. Škoda, že to je naprosto špatný vědecký postup. Tábor "očkování ano" by se správně měl snažit dokázat, že plošné očkování je špatné, tábor "očkování ne" přesně naopak. Tím bychom se dobrali nějakého výsledku. 😒 Nám teď nezbývá než se v tom plácat a pokusit se zorientovat. Konečně cíl máme všechny stejný - snažit se dát svým drobečkům jen to nejlepší.

pietra
20. feb 2008

lukin - ja nikomu jeho nazor neberiem, ale nech ma nenazyva nezodpovednym. Mimochodom, skor budem verit primarke plucneho a jej odporucaniam pre moje dieta ako niekomu z netu o kom vobec nic neviem 😉
Inak suhlasim s vami, ze kym nie je vaznejsi dovod, tak by sa ockovanie odmietat nemalo, odmietnut hexa by mi tiez nikdy nenapadlo

f.nina
20. feb 2008

Jenom protože můžu nabourat nebudu řídit???????.Je to každého věc a měl by jsi to přebrat se svým svědomím .A mne to třeba řekli až při odchodu že ho naočkovali 😉

navi
20. feb 2008

pietra a to vám doporučili neočkovat proti tbc vubec, nebo třeba až bude mimčo starší, že už by ta reakce nebyla tak vážná? Já bych se pak třeba bála, že to malý někde chytne 😒

f.nina
20. feb 2008

PIETRA:Nevím proč jse pořád ozíváš,nikdo tebe neoznačil za nezodpovědnou 😠 Pokud-li vím bavíme jse o maminách ktereé jsi prostě řeknou naco očkovat toho našeho drobečka,když dnes je modní se ve všem pitvat a všechno je špatné??,A ne o těch ktří k nenaočkování mají vážné drůvody 😉

pietra
20. feb 2008

f.nina - pretoze ked sa tato diskusia rozvila, tak uhlikova len napisala, ze kazdy, kto odmietne ockovanie je nezodpovedny rodic. A kedze rozmyslam v buducnosti nad odmietnutim ockovania, tak sa ma tym dotkla. Len sa snazim vysvetlit, ze nie kazdy, kto odmietne, je nezodpovedny.

navi - vobec neockovat, riziko nakazy je ovela mensie ako vazne komplikacie.

pietra
20. feb 2008

f.nina - trosku tie priklady pritahujes za vlasy, keby som to brala takto, tak ani na ulicu nevychadzam. Ale havariu som este nezazila (teda vaznu), nic na mna nikdy nepadlo, nikto ma neprepadol, ... a to riziko tu je, ale viem ho minimalizovat. Moja dcera komplikacie mala, neboli vazne, ale po vysetreniach primarka naznala, ze bude lepsie dalsie dieta neockovat a dceru v neskorsom veku znovu preockovat len za predpokladu, ze sa u nej nikdy po ockovani nevyskytnu komplikacie. Tu sa nebavim o riziku, ale o tom, ze komplikacie budu urcite, len je otazne ako velke. Keby si vedela, ze po ockovani tvoje dieta bude mat komplikacie (nie zvysenu teplotu) a ze je velmi velke riziko, ze bude musiet podstupit ako malinke narkozu, isla by si aj tak do toho ockovania? Ja naozaj nie som zastancom toho, aby rodicia len tak pre nic za nic odmietali ockovanie. Ale ked to odporuci tomu konkretnemu dietatu odbornik, tak ma asi na to dovod, nie?

navi
20. feb 2008

pietra tak to je o něčem úplně jiným, v takovém případě je to samozdřejmý, že nebudeš miminko vystavovat těžkým komplikacím.

f.nina
20. feb 2008

Pietra:Už jednou jsem psala že jse bavím o matkách ktere to chcou jen protože je to zrovna in a ty pořád mluvíš o sobě 😅 😅 😅 😅 😅 😅

macik
20. feb 2008

f.nina-nikdy jsem nepsala, jak nezodpovědné neočkovat, nevím, kde jsi na to přišla....a pochybuju, že někdo z těch, co očkovat nedávají, to dělá, protože je to moderní......nezajímat se je snazší...

pietra
20. feb 2008

f.nina - nechajme to tak 😉 ja som reagovala hlavne na uhlikovu a nejako sme sa do toho zamotali 😀

f.nina
20. feb 2008

Macik:
Vše co udělám si pořádně rozmislím a zjistím si pořádně informace.Moja mamka je dětská sestra v nemocnici tak otom něco víma a ještě jsem se nesetkala z žádným doktorem kterej by nedoporučoval neočkovat pokud-li by to jo opravdo nemělo důvod a věř mi že díky maminčinemu oboru jich znám spoustu.Nepsala bych něco pokud-li bych sama o tom nebila přesvědčená 😠

gedren
20. feb 2008

Ja mam jen dve drobne poznamky:

- ano, ja skutecne neridim auto, abych se nenabourala. Uz jsem jednu bouracku zazila.

- to je bohuzel iluze vetsiny matek, ze cilem vsech je to nejlepsi pro deti. Cilem farmaceutickych firem je primarne ZISK.

(Dite jsem povinnymi vakcinami ockovat nechala, nepovinnymi nenecham. Ale pokud se nekdo bavi o riziku komplikaci, predpokladam, ze tim nemysli zvysenou teplotu (to je skutecne detail), ale napriklad zvysene riziko rozstrousene sklerozy po vakcine proti klistovce, nahla umrti po vakcine proti rakovine delozniho cipku apod.)

kristulatko
20. feb 2008

gedren, pekne jsi to napsala 😉 druhoucast myslim, zazit autonehodu asi neni moc prijemne.

novako, nemyslim si, ze stranky rozalia jsou jen o "dvou taborech" a ze tam pisou cernobile (ano-ne).

a maminy, ktere nad neockovanim debatuji nebo pochybuji ci shaneji vice info o nemocech a duseldcich, to nedelaji z duvodu, ze chteji byt "in". to by se totiz chovaly jako hloupe nany, a byly by mnohem nezodpovednejsi, nez ty, ktere uveri ODBORNIKUM dokoli a diteti pichnou cokoli - prave pro to, ze je to "in".
doporucuju na rozaliu procist ten manual, kde vam vysvetluji proc a za jakych podminek muzete/nemzuete odmitnout, jsou tam i fajn pravnicke pohledy. a pak se zase muzete pustit jedna do druhe...

monkula
20. feb 2008

Moje deti sú očkované povinnými vakcínami, nad nepovinnými nevažujem...
Súhlasí s gedren, spoločnostiam ide o zisk...
Ale nezaočkovať dieťa proto TBC napríklad, je nezodpovedné...
Môj dedko na TBC zomrel...

xsipm04
20. feb 2008

lubii: Dobrý článek, doufám, že si ho přečtou i další 😉

f.nina: Skutečně neznám nikoho, kdo by nenechal své dítě očkovat jen proto, že je to módní. A to je módní??? Mě přijde, že je spíš módní naočkovat dítě proti všemu se slepou vírou, aby nedostala třeba snad jen tu chřipčičku. Jinak myslím, že většina maminek, když nechává dítě očkovat na TBC v porodnici ani neví, že některé děti se rodí s poruchou imunitního systému, která se rozpozná až časem a že existují i případy úmrtí novorozence, který tuto porochu měl, v důsledku aplikace vakcíny proti TBC. Já to beru tak, že šance, že se mimko v šestinedělí nakazí TBC je nulová, z porodky jedu hned domů, návštěvy přijímám, které znám, sockou nejezdím, v otevřeném prostoru nechytíš, mimo to by organismus, aby se nakazil musel být oslabený a zdravý kojený novorozenec má v prvních měsících života imunitku hodně silnou, takže riziko nakažení je pro mě prostě nula. Riziko, že mimčo kvůli očkování umře existuje a je vyšší než nula, takže pro mě tohle riziko převažuje. Mimo to, když se bavíš s homeopaty nebo zastánci tradiční čínské medicíny, tak všichni jsou proti očku a vidí ho jako narušení imunitního systému.

Ad hexavakcína: Jednak jsem slyšela, že kombinovat se mají maximálně očkování proti 3 nemocem, pokud jich je tam více, tak se neujmou. O tom, že obsahuje například hepatitidu typu B, která se přenáší stejným způsobem jako AIDS radši nemluvím. Upřímně, já teda fakt nejsem strachy bez sebe, že by moje dítě mohlo v půl roce dostat AIDS, tak nevím, proč bych se měla bát hepatitidy typu B.

rastislavis
21. feb 2008

xsipm04 - dovol aby som ta vyviedla z omylu ze dieta sa pocas sestonedelia nemoze nakazit TBC
sme si to naivne mysleli aj my, sice nie presne pocas sestonedelia, ale ked mala dcerka cca 3 mesiace, ponavstevovalo ju sirsie pribuzenstvo vratane pradedka.... ktoremu ked mala 1 rok zistili aktivnu TBC (par rokov ho liecili na rakovinu a az v inej nemocnici kde sa dostal kvoli dopravnej nehode zistili ze to co ma na plucach rakovina nie je - nech zije slovenske zdravotnictvo). cela rodina sme si dali samozrejme robit testy, rontgeny, vsetci sme OK, ale u malych deti je vacsie riziko, takze moje dieta teraz uz treti mesiac krmim denne antibiotikami, kazdu chvilu chodime na krv kvoli pecenovym testom a do troch rokov ju budeme musiet davat pravidelne rontgenovat a bude sledovana na plucnom....a to este mozeme byt radi, ze ju mame doma a ze ju nedali rovno do karanteny ako sa nam doktorka na plucnom vyhrazala ked som si dovolila spytat sa ze ci to mohla dostat ked s nim bola len cca pol hodinu a ved je predsa zaockovana - ale tak ako Pietra pisala -nam vysvetlila ze ockovanie je proti smrtelnym formam ktore dnes existuju hadam niekde v Ugande, ale proti tym "beznym " co tu chytite je to ockovanie na dve veci (ale vraj napr. tetanus ked ste zaockovani nemozete dostat)....

co sa tyka ockovania, moj nazor je taky, ze tieto povinne absolvujeme (napriek tomu ze napr. manzel mal po ockovani protitetanovkou este tyzden 40 stupnove horucky a lekarka skonstatovala ze to pocas svojej 30 rocnej prace este nezazila)... ale nejake chripky, rotavirusy a podobne komercaky nie.

vesi
21. feb 2008

podľa mňa je to veľmi nezodpoedné, keby sa u nás nezačala očkovať, tak by dodnes deti umierali napr. na záškrt.

kacka.va
21. feb 2008

My jsme taky měli v rodině u dědy TBC, u sousedky v rodině měla TBC babička, takže bych nikdy nedopustila, aby mi dítě proti této nemoci nenaočkovali. Člověk se může stýkat s lidma, kteří tuto nemoc mají a ani o tom nevědí.

uhlikova09
21. feb 2008

lukin,f.nina 😀 😀 😀

macik
21. feb 2008

rastislavis-nejsem si jistá-ale chápu to dobře, že dcerka onemocněla i když očkovaná byla?

uhlikova09
21. feb 2008

pietra len krutim hlavou nad tvojim zmyslanim ako fakt 😖

uhlikova09
21. feb 2008

a estre nieco moja prestan si brat vsetko az tak k srdcu lebo ta za par rokov ako sa hovori trafi šlak,ja som nehovorila nic konkretne na teba....a vysvetli mi naco sa zapajas do tejto diskusie ked aj tak veris iba svojej primarke hehe ako fakt sa zamysli co pises

pietra
21. feb 2008

uhlikova, neverim len svojej primarke. Ale jej slovo je pre mna viac, ako niekto, kto len napise, ze som nezodpovedna. Druhe dieta tak skoro neplanujem, ale aj tak hladam informacie. A ty si mi okrem toho, ze je to nezodpovedne nic ine neponukla. A stale sa bavim o ockovani proti tbc, nie o hexa o ktorej dolezitosti som anina chvilu nezapochybovala - ockovanie proti tbc nechrani pred touto chorobou, pred nakazenim nou, chrani pred smrtelnou formou tejto choroby a ta sa u nas takmer nevyskytuje a tu beznu tbc (co sa odvolavate na bezdomovcov, socialne slabsie vrstvy a inych chorych) moze dostat aj po zaockovani. Ja som sa este nerozhodla, ci zaockovat alebo nie, ale zatial z informacii, ktore som nasla, som skor za nezaockovanie.