Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
15. jan 2010

je to cez prekladac:

Najvyšší súd v Maroku nariadil farmaceutická spoločnosť GlaxoSmithKline zaplatiť 5 miliónov Dirhams do rodiny malých Ashraf DIWANE stal ochrnutým po aplikácii vakcíny Engerix (proti hepatitíde B), tj 2 mil Sk viac ako ju získal v roku 2006 o odvolaní.Tejto sumy (450 000), môže byť naďalej javia ako nedostatočné k poškodeniu tak prísne ako že utrpelo dieťa, ale napriek tomu víťazstvo nad organizovaného sprisahania proti nemu s aktívnej spoluúčasti kolégia lekárov a pediatrov spoločne konkláve v Casablanke v okolí poslovia Ženeve v januári 2006, aby vyvinuli tlak na sudcov. Je to vďaka húževnatosti tejto rodiny, ktorý sa vzdal, na pokračujúcu podporu marockého verejnej mienky dobre informovaný o jeho tlače, jeden z marockého Asociácie ľudských práv a nedotknuteľnosť a odvahu a odborníka na všeobecné Maroka.
V 9 rokoch, marocké súdy, aby vládol v rodine, a veľmi skúsený dieťa. Dúfajme, že tento proces slúžiť ako príklad a pokrok vo Francúzsku uznanie vakcíny poškodenia očakávajú tisícky obetí.

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=f...

cora73
15. jan 2010

Národný plán boja proti hepatitíde B a C (2009-2012), ktorú začalo ministerstvo zdravotníctva február 24, 2009. Tento dokument je 88 stránok, ktoré sú považované za opatrenia na zníženie výskytu hepatitídy. Tento plán je zbor kolokvium 4.marca s cieľom "obnoviť dôveru v očkovaní." Cieľom je, aby potvrdili:

*
potrebu zvýšiť pokrytie očkovaním proti hepatitíde B
*
posilňovanie očkovania u zdravotníckeho personálu
*
rutinné očkovanie všetkých detí
*
popretie, ktorý je aj naďalej ignorovať obete vakcíny pri odmietnutí akýchkoľvek príčinnú súvislosť.

Výňatky z tlače

Publikované dňa 12/03/09

http://translate.googleusercontent.com/translat...

cora73
15. jan 2010

Otazka:
7měsíční dcera by měla být naočkována 3. dávkou Infanrix hexa - na minulé prohlídce v půl roce ji nedostala kvůli zvýšené nemocnosti. Problém ovšem je, že už skoro 2 týdny má průjem, čekáme na výsledky výtěru. Paní doktorka ji chce naočkovat, i pokud by průjem pokračoval, protože prý maximální rozestup mezi dávkami jsou 2 měsíce. Mě se to ale moc nelíbí, dcerka je hodně unavená, po prvních dvou dávkách hexy onemocněla, takže se dá čekat, že po této dávce onemocní znovu, do toho ten průjem, bojím se komplikací. Je možné očkování ještě odložit alespoň do té doby než pořádně vyzdraví? E.H.

Odpoved:
Určitě není vhodné očkovat, pokud Vaše holčička není v dobré zdravotní kondici. Není problém očkování odložit o 1-2 měsíce. Interval mezi dvěma dávkami (tj. mezi 2. a 3. dávkou) lze prodloužit až na 6 měsíců, aniž by došlo ke znehodnocení původního očkování. Důležité je jen, že částečná a přechodná ochrana po podání prvních dvou dávek nemusí po celou tuto dobu (tj. 6 měsíců) přetrvávat.
Odložením očkování určitě předejdete nadbytečným nežádoucím účinkům, nebo i zhoršení probíhajícího onemocnění.
Je pravda, že v minulosti, kdy se používala "levná" vakcína Alditepera, se v případě nedodržení intervalu 2 měsíců skutečně očkování opakovalo od počátku. Dnes, když se používá velmi drahá vakcína Infanrix Hexa (tj. důvodem je cena, nikoli kvalita vakcíny či očkování), se již očkování zpravidla neopakuje, podaří-li se dodržet interval mezi prvními třemi dávkami maximálně 6 měsíců.

cora73
15. jan 2010

trosku sa hrabem v predoslych strankach...

http://www.vran.org/vaccines/dpt/pentacel-graph...

Lenze, ked nietko "sekne" polku grafu, hned to vyzera uplne inac, nie???

Tu je graf k stupajucemu autizmu:
http://barbfeick.com/vaccinations/Graphs/autism...

Tu je este par grafov, zacinajucich rokom 1900 !!! a nie 1960 ako tie nase oficialne

http://barbfeick.com/vaccinations/Graphs/more_g...

Osýpky- graf:

http://barbfeick.com/vaccinations/images/image0...

Cierny kasel - graf:
http://barbfeick.com/vaccinations/images/image0...

Zaskrt graf:
http://barbfeick.com/vaccinations/images/image0...

Nárast detí s astmou:

http://barbfeick.com/vaccinations/Graphs/asthma...

tamix
15. jan 2010

http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?f=23&t=...

od MUDr. Jaroslava Orosová » Ut 28.Okt. 2008 19:35
Diskusie o očkovaní prebiehajú už veľa rokov vo všetkých krajinách sveta.
Sú skupiny odborníkov a laikov ktorí sú jednoznačne za očkovanie , iné skupiny sú proti a sú aj takí, ktorí nemajú vyhranený názor a dôverujú odborníkom.
Je nepopierateľné, že zásluhou očkovania došlo k významnému zníženiu detskej úmrtnosti ktorá bola až takmer do 2O.storočia veľmi vysoká. Veď iste poznáte z rozprávania svojich starých a prastarých rodičov, z filmov a literatúry, že nebolo nič výnimočné ak v rodine, kde sa narodilo 10-12 detí , sa dospelosti dožili 2 alebo 3.
Iste je to spôsobené aj lepšími životnými podmienkami a lepšou zdravotnou starostlivosťou, ale tieto fakty samotné by nezabránili šíreniu infekčných ochorení.
Vo svete sú krajiny kde očkovanie detí nie je povinné. Je to napríklad USA alebo Rakúsko. Práve odtiaľ prichádzajú informácie o tom, že v komunitách , kde sú nezaočkované deti, sa objavií väčší počet infekčných ochorení. V poslednom období to bol prípad osýpok alebo čierneho kašľa v USA a nie tak v dávnej dobe prípad osýpok v Rakúsku. Vtedy si matky zaočkovaných detí uvedomili, že ich rozhodnutie ,dať zaočkovať svoje dieťa, bolo správne. To, že nezaočkované dieťa neochorie je spôsobené tým, že ostatné deti sú zaočkované a tak rodič nezaočkovaného dieťaťa " ťaží" z toho, že tie ostatné sú zaočkované.
Takže, ak sa mám vyjadriť k očkovaniu, som jednoznačne za očkovanie. Som zástancom názoru, že je lepšie ochoreniu predchádzať ako ho potom liečiť, pričom pohľad na trpiace dieťa ktoré ochorelo na chorobu ktorej sme mohli predísť, je veľmi bolestný.
To, že očkujeme proti pneumokokom , je výsledkom toho, že pri niektorých ťažko prebiehajúcich ochoreniach vieme zásluhou zlepšenej diagnostiky ( ktorá v minulosti nebola možná), určiť pôvodcu ochorenia. Pneumokok je naozaj nebezpečný a ním spôsobené ochorenie môže ohroziť Vaše dieťa na živote. Ochorenie môže zanechať aj trvalé následky, napríklad poruchy sluchu po ťažkých zápaloch stredného ucha alebo zaostávanie vo vývoji po zápale mozgových blán.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
táto veta ma zarazila. V podstate si protirečí, keď hovorí, že netreba očkovať na TBC a pritom povie, že očkovanie nebráni ochoreniu, ale úmrtiu.

Očkovanie prioti tuberkulóze naozaj neochráni diťeta pred ochorením na tuberkulózu, ale ochráni ho pred úmrtím na tuberkulózu a to pri jej závažnom priebehu ktorým je ťažký rozsev na pľúcach alebo tuberkulózny zápal mozgových blán.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

O tom, či očkovať deti v novorodencekom veku plošne alebo len takzvané rizikové skupiny, sa v súčasnosti v krajinách kde je plošné očkovanie ( napríklad Česká republika ),vedú odborné diskusie. V médiách boli opakovane uvádzané príklady slovenských detí , u ktorých bolo potrebné liečiť komblikácie BCG vakcinácie ( očkovania proti tuberkulóze ). Tieto deti liečime na našej klinike, tie najťažie stavy sú k nám posielané z celého Slovenska. Preto by sme boli radi, keby aj v SR lekári ,ktorí takéto deti liečia, boli prizvaní k odborným diskusiám o tom, či aj u nás nie je vhodné zvážiť očkovanie len rizikových skupín. Zatiaľ o tom rozhodujú len lekári, ktorí nemajú osobné skúsenosti s liečbou komplikácií BCG vakcinácie.Každá zmena v očkovaní však musí byť dôsledne zvážená aby v oblastiach , kde je väčší počet detí z rizikových skupín obyvateľstva a kde sa tuberkulóza vyskytuje, neboli ohrozené ostatné deti.
Na záver uvediem moju osobnú skúsenosť a dôvod , prečo som jednoznačne za očkovanie. Mala som možnosť 5 rokov žiť v Afrike a a pôsobiť na detskej klinike. Nemá veľa slovenských lekárov zásluhou vysokej preočkovanosti slovenských detí môžnosť vidieť skutočne ťažký priebeh osýpok u malých detí pri ktorom tieto deti zomierajú pred Vašimi očami a Vy im neviete pomôcť, alebo ťažkých zápalov mozgových blán či čierneho kašľa pri ktorom sa dieťa dusí. Nie je zvláštnosťou vidieť na uliciach mladých ľudí ktorí sa vedia pohybovať len na primitívnych drevených doskách lebo sú ochrnutí a to len preto, že nedostali vakcínu proti obrne. Preto každému, kto sa znaží bojovať proti očkovaniu, odporúčam, aby si kúpil letenku do takýchto krajín ,aby videl na vlastné oči, čo to znamená neočkovať a aby potom vedel, proti čomu bojuje.. Ale nech tam ide len v prípade, že je zaočkovaný.

emanka
15. jan 2010

tamix, nechápem, prečo ťa tá veta o TBC zarazila. Tak podľa mňa je veľký rozdiel, či dieťa ochorie a prekoná TBC, alebo naň umrie, nie????

cora73
15. jan 2010

este k clanku na predoslej strane,rozhovor p.Hrabcaka s p. uz neviem meno..

tak ten posledny argument ma uplne zabil a kvoli nemu prehodnotim cely svoj postoj k ockovaniu.. 😀 😀 😀 😀

-bez ockovania vas nevpustia do USA.... 😕

neskutocne....
no ak maju az taketo argumenty,tak uz asi nemam viac co k tomu dodat..

som to povedala muzovi,tak ten sa zacal rehotat,ze som si to vymyslela..

a navyse,jeho nevpustili pred par rokmi do USA,bez toho,aby udali dovod,a pritom zaockovany bol...

som mu poradila,nech sa ide stazovat.. 😀 😀 😀 😀

tak v USA sa povinne neockuje,ale my tam neockovani nesmieme,a pritom sme v Schengene a sem mozu aj z krajin,kde sa povinne neockuje... takze zase:

Hlava XXII

tamix
15. jan 2010

emanka: tak som sa asi zle vyjadrila. Pani Dr. je totiž za zrušenie TBC očkovania. A ako môže byť za zrušenie, keď potom tvrdí, že vakcína síce nechráni pred chorobou ale pred smrťou. Tak keď chráni pred smrťou, tak potom prečo ju rušiť?

jaron
15. jan 2010

Ale veď sa mi zdá, že nepíše, že je za zrušenie TBC očkovania, alebo som si to len nevšimol, či to píše niekde inde?

emanka
15. jan 2010

Jaron, asi niekde inde, lebo v tomto článku to nespomína.

jaron
15. jan 2010

dobre, Ďakujem

tamix
15. jan 2010

inde,to som sem dala asi včera

tamix
15. jan 2010

a táto veta z toho článku k tomu nabáda, aspoň podľa mňa. "Preto by sme boli radi, keby aj v SR lekári ,ktorí takéto deti liečia, boli prizvaní k odborným diskusiám o tom, či aj u nás nie je vhodné zvážiť očkovanie len rizikových skupín."
Skúsim nájsť ten druhý príspevok

tamix
15. jan 2010

od MUDr. Jaroslava Orosová
Ďakujem za otázky, rada na ne zodpoviem.
Nemyslím si, že by bolo v SR potrebné plošné očkovanie proti TBC u všetkých detí. Môj návrh o tom, že by to bolo až po skončení všetkých základných očkovaní po 18.mesiacoch veku, je len jeden z možných návrhov, bolo by ich samozrejme aj viac. Potrebovalo by to širšiu odbornú diskusiu a to aj s nami, ktorí sa problematike BCG a najmä jej komplikáciám venujeme.
V SR sú BCG vakcinované po skončení všetkých základných očkovaní predčasne narodené deti , ktorých sa u nás narodí ročne viac ako 4 000 . V tejto skupine detí sme doteraz nezaznamenali vyšší výskyt TBC. Táto informácia uniká tým, ktorí o BCG vakcinácii rozhodujú.
Podľa môjho názoru by bolo v SR potrebné vyšpecifikovať rizikové skupiny detí a tie očkovať ešte na novorodeneckom oddelení pred ich prepustením domov, čím by sa predišlo tomu, že by sa nedostavili na očkovanie po prepustení domov.
Takýto postup zaviedli v Slovinsku. Mám informácie z celého sveta nakoľko buď osobne poznám významných svetových detských pneumológov alebo s nimi korešpondujem.´
Moja vnučka ,ktorá má 2 1/2 roka, sa narodila vo Viedni. V Rakúsku nie je povinné plošné očkovanie porti tuberkulóze. Osobne som túto problematiku prediskutovala s prof. Pollakom, prednostom detskej kliniky AKH vo Viedni, ktorý tiež nepovažuje takéto očkovanie za potrebné. Moja vnučka, napriek tomu, že často navštevuje SR, nie je a ani nebude BCG vakcinovaná. Plne rešpektuje rakúsky očkovací kalendár do ktorého plošná BCG vakcinácia nepatrí.
Neviem, či som dostatočne zodpovedala na Vaše otázky.
Snažila som sa o tejto problematike prednášať a pubikovať, je to dostatočne známe v kruhoch detských pneumológov. Avšak napr. významný slovenský pediater pomerne tvrdo odmieta zmeny v BCG vakcinácii . Taktiež je doteraz možné nájsť na stránkach internetu zápisnicu zo zasadania výboru pre pneumoftizeológiu ( prevažne odborníci na liečbu dospelých pacientov ), kde sú pomerne jednoznačné nepriaznivé vyjadrenia k môjmu názoru na BCG vakcináciu. Hovorí sa tam o tom, že budem pozvaná na ich zasadanie, avšak doteraz sa tak nestalo. Mám informáciu, že bol prizvaný kolega, ktorý je hlavným odborníkom pre detskú pneumoftizeológiu, Treba dúfať, že sa veci pohnú správnym smerom v prospech detí .

veronikapp
15. jan 2010

mne sa paci, ako si niektori ludia vyberu len to, co im vyhovuje...

tamix
15. jan 2010

Mne je úplne jedno, komu čo vyhovuje. Ani to mi nevadí, že známa dala svojho syna zaočkovať všetkými existujúcimi vakcínami. Považovala to za správne, tak to urobila.
Ja sa potrebujem rozhodnúť (a hlavne sa dobre rozhodnúť), či a čím dať malú očkovať. A tak sa snažím dať si do súvisu určité veci. Neviem, či tá protichodnosť v myšlienkach sa zdá len mne. Ak áno, tak ma možno niekto uvedie na pravú mieru.

tamix
15. jan 2010

Veronika: predpokladám, že poznámka: mne sa páči, ako si niektori ludia vyberu len to, co im vyhovuje... – patrila mne.
Každý si vyberá to, čo mu vyhovuje. Ja sa len snažím získať čo najviac info pre moje rozhodnutie.
A aj keď často počujem: nechaj to na Dr., oni vedia čo robia. Veď to študovali... atď. Nie je isté, že je to celkom tak.
Hodiny som presedela pred internetom a rozhodovala sa, či dať malú očkovať Synagisom. Čítala som stránky anglické, české. Ale len na slovenských stránkach chýbala informácia, že napriek zaočkovaniu môže malá ten vírus dostať. Opýtala som sa pediatričky, či ju mám dať očkovať. Jej odpoveď?- „samozrejme, veď si postupne vytvorí imunitu“. No a to už som vedela, že nevie nič o tej vakcíne. Tá je totiž len chemikália, kvázi ATB pichané 5mesiacov preventívne. Nemá to nič spoločné s vytváraním imunity. Tak asi tak - niektorí Dr. nevedia, čo vlastne odporúčajú rodičom. A potom matka má byť celá happy, že sa vďaka radám od Dr. správne rozhodla – a to ani nevie, že má zlé info.
A podobnú skúsenosť som mala aj dnes. Bola som na prechádzke a druhej mamičke odporučila ich známa Dr. (nie pediatrička) dať malú zaočkovať. A keď sa jej opýtala na názor o MMRke, tak ani nevedela čo to je. Vraj to nikdy nepočula. Tak ako to môže odporučiť!!!!! A potom si ako má matka byť istá, že odporučenie je určite správne?
Človek si jednoducho musí vybrať - a to nie čo mu vyhovuje, ale to, čo považuje za správne.
Idem radšej spať a pár dní sa tu ani neukážem.
Príjemnú zábavu

veronikapp
15. jan 2010

tamix hlavne chladnu hlavu 😉 myslela som to vseobecne. Viem, ze je to zlozita tema. Citam vsetko co sa tu pise a sledujem aj reakcie ludi. A je ozaj zaujimave sledovat rychle zmeny nazorov, hadam aj podla toho, ako sa clovek rano zobudi 😀 So vsetkou vaznostou. Tiez premyslam, studujem, citam, zistujem, pytam sa... Ale tieto stranky su tiez velmi jednostranne- niekedy namierene proti celemu svetu...

Napriklad tu kazdy berie nazory eriky ako fakt, ze vo fr to takto funguje.... ale tiez je to len nazor jedneho cloveka, akych tu su desiatky- a velakrat odlisnych. Mozno niekto iny z fr by mal diametralne odlisny nazor... a inak, stacilo mi precitat prvych niekokolko stran tejto temy aby som zistila, ako negativna skusenost dokaze ovplyvnit mozno aj zdravy usudok... Myslim, ze vsetci si tu uvedomuju rizika ockovania, aj ja.

Skoro kazdy tu nadava na slovenskych lekarov, ako maju ,,naucene,, farebne leskle letaciky, ale ak nahodou natrafite na clanok, kde aj slovensky lekar prizna negativa, tak uz to vyhovuje a hned sa toho chyta... O WHO ani nepisem... Ak by mali zaujem o ,,vyhladenie ludstva,, ako to tu svojimi poznamkami davaju niektori ludia najavo, rozhodne by to urobili rafinovanejsie ako odporucanim ockovania.

maja22
16. jan 2010

Tamix, ja som to s tou TBC pochopila takto: dostať ju môže každý, očkovaný aj neočkovaný. Ak však dieťa, resp. dospelý človek - je inak zdravý, s dobrou imunitou, s chorobou sa popasuje aj bez očkovania a vďaka liečbe sa aj vylieči. Rizikové deti by bez očkovania tú náročnú liečbu nemuseli zvládnuť a teda, mohli by chorobe aj podľahnúť. Preto navrhuje očkovať hlavne rizikové deti a plošné očkovanie sa jej zdá zbytočné... Pochopil to takto aj niekto iný? 😅

Začala som túto diskusiu trochu sledovať. Spoznala som nové pojmy, dozvedela sa o rizikách, trošku sa tu vzdelávam. Ale stále považujem očkovanie za jedno z dôležitých objavov v medicíne. Nie je všetko len o hygiene a zdravej životospráve. Jediné, čo by som zmenila, je prístup k pacientovi. Aby si lekár našiel čas na dôkladné vyšetrenie a aby sa neočkovalo systémom hlava-nehlava....Všetko má svoje riziká, každá liečba. Očkovanie má byť prevencia, ale výnimočne má tiež neželané vedľajšie účinky. Toto by podľa mňa malo byť všade brané do úvahy a dieťa by malo byť pozorne sledované. Pred očkovaním, aj po ňom. Rodičia by mali byť dostatočne poučení. Nie vystrašení, ale oboznámení, čo by sa mohlo stať. To mi trochu chýba, lebo nie všetci rodičia sedia celé hodiny pri nete a zbierajú informácie... No uznávam, že s tým poučením by to nebolo najjednoduchšie, aj rodičia sme všelijakí, niektorí chápeme rýchlo, niektorí pomaly... Proste, individuálny starostlivý prístup lekára, akoby vždy išlo o vlastné dieťa. Rozčuľuje ma, keď čítam skúsenosti iných mamičiek, ako ich pediatri neberú vážne. Veď materinský inštinkt je jeden z najsilnejších...

veronikapp
16. jan 2010

maja ja som to pochopila trochu inak- rizikove skupiny ako napriklad miesta kde je zvyseny prilev cudzincov z inych krajin, kde sa vyskytuje TBC casto- napriklad hranica medzi nami a Ukrajinou, pripadne romske kolonie, kde je zivotny standard na uplnom dne- hygiena, stravovanie... ktovie ako to myslela...

denduska
16. jan 2010

maja, je to tak ako si to pochopila 😉
inak s informovanym suhlasom je to tiez obcas take na hrane 😅 predstavte si ze ja davam podpisovat suhlas s anesteziou cloveku, ktoreho uz vacsinou z oddelenia poslu premedikovaneho, cize je vysoko pravdepodobne ze si ani nebude pamatat ze nieco podpisoval! 😅 Aj ked v tom danom case je este uplne pri zmysloch.

A minule som prepisovala suhlas pre manzela, bol to suhlas s koronarografiou a stentom...a to bolo zas tak podrobne napisane, zeby som atestovat z toho rovno mohla ist, tak som si len poklepala na hlavu ze ked si to aj nejaka babicka precita (3 strany A4), tak nepochopi ani ho... 🙄

ale to ma len tak napadlo s tymi suhlasmi...

denduska
16. jan 2010

veronika, v podstate je to aj tak - romske deti su rizikove..atd..

veronikapp
16. jan 2010

s tymi suhlasmi mas na 100% pravdu...

erikasadek
16. jan 2010

veronika no ja tu zijem 1O rokov a trochu to tu poznam...
ale jasne kazdy moz emat inu skusenost pozri vo frnacuzskach som , citala kocky co ziju takpovediec na dedine a maju malo lekarov teraz s ana mna dufam nebudu hnevat a lekari beru ockovanie ako fakt..
j eto ine kao v parizi.. 😉

emanka
16. jan 2010

ja som to tiež pochopila ako maja 😉

martina46
16. jan 2010

zaujimava debata sa tu rozvinula, pozrite urcite!!!

http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=...

ak vam neotvori link, chodte do diskusie - proč není podávání vakcín trestné???

cora73
16. jan 2010

ten link som si otvorila a postupne sa preklikavam dalej a dalej a toto ma zabilo a je mi na vracanie!!!!

Na setkání hovořili maminky z vlastní zkušenosti. Většinou hovořili o tom, že po očkování jejich malého potomka došlo k výrazné změně v chování a prožívání k horšímu. Snad nejvíc šokující případ byl ten, kdy čtyřletý chlapeček se stal hyperaktivním a tloukl hlavou o zeď a ptal se maminky dokola “Proč už to není jako dřív, mami?” Mezi další potíže maminky zmiňovaly vředy v oblasti podpaží (zřejmě zduřené lymfatické uzliny?) a zvýšenou teplotu.

Proc uz to neni jako,driv,mami?

paneboze,ved take dieta si nemoze toto vymysliet !!!!!!

a my si myslime,za nam dieta tak strasne place,ze je to brusko,zubky,figu,su este malinke,aby vedeli povedat,takyto vacsi chlapcek uz to dokaze opisat..

budem pocuvat to,co sa mi snazi moje dieta povedat...

cora73
16. jan 2010

celosvetova peticia proti ockovaniu:

http://www.thepetitionsite.com/1/a-universal-de...

cora73
16. jan 2010

Očkovanie - fakty rok 2008

I. VYKAZOVANIE VÝKONU OČKOVANIA
Navrhujem vykazovať očkovanie pre všetky poisťovne jednotne, výkon očkovanie teda 252b vykazovať spolu s príslušnou diagnózou podľa jednotlivého druhu očkovania a platnej MKCH 10 tak ako je uvedené v nasledujúcom prehľade:

Z 23.5

vykazovať pri očkovaní pri kombinácii diftérii a tetanu ( Imovax d.T. adult), prípadne jednotlivý tetanus

Z 23.8

vykazovať pri očkovaní proti pneumokokom (Pneumo 23)

Z 24.1

vykazovať pri očkovaní proti kliešťovej encefalitíde (F.S.M.E.)

Z 24.2

vykazovať pri očkované proti besnote (Verorab, Rabipur)

Z 24.6

vykazovať pri očkovaní proti hepatitíde typ A a/alebo B (Euvax 20, Engerix 20, Avaxim 160, Havrix1440, Twinrix)

Z 25.1

vykazovať pri očkovaní proti chrípke ( Fluarix, Vaxigrip Begrivac, Influvac)

Z 26.8

vykazovať pri očkovaní proti meningokokom (Meningo A+C)

Z 28

Nevykonaná imunizácia

Z 28.0

Nevykonané štepenie pre kontraindikáciu

Z 28.1

Nevykonané štepenie pre odmietnutie pacienta z náboženských dôvodov a pod tlakom okolia

Z 28.2

Nevykonané štepenie pre odmietnutie pacienta z iných a bližšie neurčených dôvodov

Z 28.8

Nevykonané štepenie pre iné bližšie určené dôvody

Z 28.9

Nevykonané štepenie pre bližšie neurčený dôvod

II. OČKOVANIE diTe u dospelých -návrh, ktorý by umožnil plánovanie spotreby vakcín.

Vzhľadom na časté nejasnosti ohľadom povinného preočkovania dospelých proti diftérii a tetanu a nemožnosti reálne plánovať spotrebu vakcín v dôsledku čoho aj v súčasnosti je výpadok očkovacej vakcíny, navrhujem sprehľadniť a zjednodušiť tento postup nasledovne:

Podľa usmernenia očkovania detí proti diftérii a tetanu sa posledné preočkovanie proti dT vykonáva u adolescentov v 13. roku života. Ďalšie preočkovania dospelých sa vykonávajú každých 15-20 rokov. Navrhujeme zaviesť systematické preočkovanie u dospelých v 30., 45., 60., 75.a nakoniec v 90. roku života.

V prípade, že bola osoba vzhľadom na zdravotnú indikáciu (poranenie, pohryzenie zvieraťom...) mimoriadne preočkovaná proti tetanu(Alteana), pokračuje sa v pravidelnom očkovaní proti diftérii a tetanu v určených termínoch, mimoriadne očkovanie sa do schémy nezapočítava.

Očkovanie proti diftérii a tetanu u dospelých sa vykonáva očkovacou látkou určenou pre očkovanie dospelých so zníženým obsahom difterického anatoxínu - Imovax D.T.adult zaradený do kategórie „V“ plne hradený ZP.
Premeškané očkovanie
Pokiaľ bol pacient proti diftérii a tetanu riadne zaočkovaný základnou schémou tromi dávkami a je premeškaný interval preočkovania 15-20 rokov, nie je nutné začať očkovanie odznova ale preočkovať osobu len 1 dávkou, ďalej sa pokračuje v určených termínoch (v 45., 60. 75. a 90.roku života).
Neznámy status očkovania
U dospelých osôb s neznámym statusom očkovania proti diftérii a tetanu (utečenci, migranti a podobne) sa vykoná očkovanie v základnej schéme troma dávkami podanými v intervaloch druhá dávka o 6-8 týždňov po prvej dávke a tretia dávka o 6 mesiacov po druhej dávke. Preočkovanie sa vykonáva v určených termínoch (v 30., 45., …roku života).

III. Aktuálne platná legislatíva usmerňujúca očkovanie

1.Zákon č. 126/2006 a Nariadenie vlády č.337/2006- boli zrušené zákonom č. 355/2007 Z.z. (o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov )a pripravila sa nová vyhláška, ktorá má mať platnosť od 1.10.2007.

2.Platné opatrenie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorým sa vydáva Zoznam liečiv a liekov plne uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia - indikačné obmedzenia platného kategorizačného zoznamu liekov.

3.Vyhláška 428/2006 Z.z. (o minimálnych požiadavkách na personálne zabezpečenie a materiálno-technické vybavenie jednotlivých druhov zdravotníckych zariadení)

4.Odborné usmernenie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Číslo: SZS/0120/2005-OLP zo 7. februára 2005, ktorým sa usmerňuje postup pri zabezpečovaní očkovacích látok

5. MKCH 10.

Materiál spracoval MUDr. Peter Lipták, prezident SSVPL SLS vpl@vpl.sk.

cora73
16. jan 2010

stranka s obsahom jedovatych latok vo vakcinach:

http://www.informedchoice.info/cocktail.html