Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bambi2
20. jún 2010
manof
20. jún 2010

7. pokračovanie obľúbeného seriálu "Očkovanie – pomocné informácie pre Vaše slobodné rozhodnutie":
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie-pom...

Tentokrát o rotavíroch, kliešťovej encefalitíde a lymskej borelióze, žltačke typu A, cholere a týfuse, žltej zimnici, tuberkulóze a besnote

heleniatko
20. jún 2010

@sisi08 urcite to pre ziadneho rodica nie je lahke, ja osobne si ani neviem predstavit, ze by sa nieco stalo mojim detom... podla teba by ale bolo lepsie, keby sa ockovanie zrusilo a vsetky deti by boli vystavene nasledkom prirodzenej infekcie?

heleniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tean
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka0210
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
20. jún 2010

Heleniatko, veru by si sa mala báť a poriadne. Lebo tá "super" vakcína proti TBC je v niektorých štátoch EU zakázaná a deti sú húfne neočkované (a môžu sa prisťahovať aj do vášho okolia) Hrôza, však? Svet je zlý, ešte že je to slovenské zákonodarstvo také spoľahlivé a všetkých nás vytrhne z nešťastia..... 🤐
Práve preto, že vakcíny sú objednávané na najvyššej úrovni je to najlepší kšeft. Možno nie najlukratívnješí, ale stabilný, bez ohrozenia, sen každého podnikateľa.
Jo, a programátori.... Programátor so stredoškolským vzdelaním je taký istý ako lekár so stredoškolským vzdelaním., Že stredoškolák dokáže niečo naprogramovať z neho ešte nerobí programátora, ani tuto petot či manof netvrdia, že preštudovaním x stránok sú z nich lekári. Pokiaľ sa nebude jeden či druhý (programátor či lekár) po škole ďalej vzdelávať, nič im nepomôže diplom, budú z nich zadubenci zaspatí vo vývine. Programátor zrejme len nezoženie novú robotu, lekár však ostane na svojom mieste až do aleluja (a škodí aj kolegom, krorá na sebe ďalej pracujú) A neviem si predstaviť, že by som čoby programátor tvrdila, že (napríkad) lekár jednoducho nemôže vedieť pracovať s počítačom, lebo ja som to študovala a ten, kto nie, mi nič nebude vysvetľovať.
A k tej cholere a ochrane vrchnosti: cholerová baktéria bola objavená až cca sto rokov po chlórovaní studní. Takže už vtedy vrchnosť nemala ani tucha, čo robí, len veľkohubo nariaďovala (aj keď chlór podmienečne trafili). Že keď veľkohubé nariaďovanie presiahne únosnú mieru, majú sklony sa ľudia búriť - to sa (našťastie) dodnes nezmenilo.
Inak vrúcne odporúčam: Johann Loibner - Impfen - Das Geschäft mit der Unwissenheit, # ISBN-10: 3905353431
# ISBN-13: 978-3905353433 - je to aktívny, praktizujúci lekár , veľmi dôrazne sa stavajúci proti očkovaniu proti bežným detských chorobám.....

heleniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
onk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tean
20. jún 2010

@heleniatko @onk
nezatvarajte oci pred informaciami a skutocne vam doporucujem precitat niektoru z knih o ockovani, ktore vam tu boli doporucene (Hirte, Buchwald, ...).
Napisali ich lekari s niekolko rocnou praxou.
Nebojte sa toho, zozente si tie knihy a citajte. Potom s nami diskutujte o tom, co ste precitali a preco s tym ne/suhlasite.
My sa nemame na com popalit, pretoze podla reakcii rodicov na mnohych forach (aj zahranicnych), vsade rodicia potvrdzuju, ze ked maju 2 deti, z toho to mladsie nezaockovane, zvycajne je to nezaockovane zdravsie ako jeho starsi surodenec.
Mna mrzi, ze robite predcasne zavery bez poznania vsetkych informacii. Zabudnite na skolu a poobzerajte sa aj po takejto literature. V tomto su extremne produktivni prave nemecki lekari.

bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cora73
20. jún 2010

Som uz na tejto diskusii pomerne dlhsie,ale vzdy sa to opakuje...raz za cas sem "vleti" ockujuci rodic,nedajboze odbornik,alebo lekar a snazi sa nam vysvetlit nasu hlupost,a to,ako svojim konanim mozeme ublizit ostatnym zaockovanym detom...
Ale VZDY je "ZA" ockovanie rodic,ktoreho dieta nemalo ziadne OCIVIDNE neziaduce ucinky,nedajboze dlhodobe,alebo fatalne..Takze si laskavo proockovaci uvedomte,ze vacsina rodicov,ktori v tejto teme su,sa uz na vlastnej kozi poucila o "neskodnosti" vakcin,nech si uz nase pomazane lekarske vrchnosti tvrdia cokolvek...
Prednedavnom pri zbierani podpisov na hromadnu pripomienku k ockovaniu ju svojim podpisom podporilo nielen dost lekarov-hlavne neurologov,ale aj -podla mna mozno este nezavislych odbornikov z vyskumneho ustavu SAV,z roznych odborov-biologia,virologia a pod... takze ze uz by ani oni nevedeli,o com to je????

susisus
20. jún 2010

Ja mam s lekarmi povacsine taku skusenost, ze hovno hovno a sama som si nakoniec pomohla. Okrem toho, ze bezne pre dieta odporucia paracetamol, ze predpisu lieky ktore su kontraindikovane s diagnozami pacienta a bezne gulaju ocami ked im clovek povie o novych sposoboch liecby a objavoch... Su to povacsine ludia co sa nabiflili xy knih a vpravo vlavo nevidia. Tak ako kazdy vystudovany clovek v svojom obore, aj ja. Tym nedehonestujem funkciu lekara, len si nemyslim ze vedia o "veci" vsetko. Stretla som mnoho fantastickych lekarov a zdravotnikov a mnoho takych, ktori nemaju absolutne co hladat v ambulancii. A vedci vyrabaju vakciny, atomove bomby, biologicke zbrane a vselico mozne 🙂

Ale moj nazor je, ze kazdy ma pravdu. Je to o viere. Ak si myslim, ze vakcina mojmu dietatku pomoze, tak je to pravda. Ak si to nemyslim a nedam zaockovat, tiez mam pravdu a rozhodla som sa spravne. Je to na svedomi a rozhodnuti kazdeho z nas.

onk
20. jún 2010

@tean Uvedená literatura je len názorová. Nesplňa ani atributy retrospektivnej observacie. Pre potreby klinickej praxe platí Evidence-based medicine.

bambi2
20. jún 2010

@susisus hej, ale skolska medicina v dnesnej dobe zachadza az pridaleko... rozhoduje o nasom zdravi bez nas, ja mam pomaly pocit, ze je to kruta diktatura...
odporucam precitat si knihu Olivia - Denník osudu...
ked uz tato kniha neotvori cloveku oci tak neviem...

susisus
20. jún 2010

@bambi2 uplne do tej diktatury nevidim, ale myslim si ze je to skor zaujem statu ako lekarov, nasa pediatricka mi povedala: "hambim sa, ze zijem a pracujem v state, kde musim ludi nutit do ockovania pod natlakom a hrozbami a hlasit tych co sa nepodrobia, ako za byvaleho rezimu"...

tean
20. jún 2010

@onk
Ohladom EBM tu uz padlo vyjadrenie od petot aj manof-a
myslim, ze to netreba opakovat, ze akym sposobom su robene tieto uzasne studie, kto ich financuje atd.

bambi2
20. jún 2010

@susisus mne to uz tak pomaly pripada, ci uz zo zaujmu statu alebo lekarov, to je v podstate jedno... ale takych pediatriciek, ktore to priznaju ako tvoja, je urcite velmi malo. a to mas teda aj velke stastie, ze si prave na taku natrafila...

onk
20. jún 2010

Sladka nevedomosť (v tomto pripade jemna prichut horkého). Mrzi ma ak by to vyznelo, že chcem niekoho zhadzovať. Nechcem. Každý má právo na svoj názor. Avšak určité rozhodnutie by malo vychádzať zo solídneho základu vedomostí.
Keby mala nejaka farmaceutická spoločnosť financovať každú štúdiu s použitím svojho lieku na svete, tak by velmi rychlo svoj liek stiahla z trhu-skrachovala by. Poviem len toľko, dnes už vieme prečo očkovať. Zaujímavé je, že je len niekoľko málo názorov prečo neočkovať. Problém naráža na etickú stránku. Lekár nemôže pri súčasnom stave vedomostí očkovanie neodporučiť, vystavil by tým pacienta signifikantne vyššiemu riziku poškodenia zdravia, ohrozenia života. Zaujímavé (aj z medicínskeho hľadiska) bude, keď sa stane očkovanie nepovinným. Objavia sa dve filozofické otázky: 1. zaočkovaná časť populácie bude vlastne čiastočne chrániť nezaočkovanú časť populácie za cenu nežiadúcich účinkov vakcinácie 2. kto bude hradiť náklady na ochorenia, ktorým je možné predchádzať vakcináciou
Moja osobná otázka, čo ak dieťa podľahne chorobe, proti ktorej existuje lacná a bezpečná vakcína, budeme za to trestať rodiča - napr. zanedbaním starostlivosti? Čo ak dieťa ochorie na niektorú z týchto chorôb, navštívi s ním rodič lekára a ten nebude schopný rozoznať symptómy tejto choroby, lebo ich dávno nikto nevidel? To isté platí aj pre dospelý vek.
Skutočne riziko poškodenia zdravia prevyšuje riziko nežiadúcich účinkov vakcín. Tých otázok je oveľa viac, ale som rád, že sa o tom diskutuje aj v laickej verejnosti.