Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

atuin
21. jún 2010

@manof Nerob zo mna vola!. Kde som toto tvrdila ? Mas poruchu sustredenia? Alebo vnimania pisaneho slova ? Vnimania reality ? alebo..uz sa mi nechcel vymyslat poruchy.....zatial som svojpravna a nech citam, ako citam, nic take som nikde nenapisala a ani nenapisem, jedine ze by som mala chvilkove pominutie mysle (ale manzel tvrdi, ze si dnes vecer nic take nevsimol), lebo si nic take nemyslim. Je to napisane dost zrozumitelne alebo to mam nakreslit ?
A matky matky choreho dietata sa na detaily z ich sukromia pytat nebudem, nie som hyena.
..... o co ti clovece ide?

petot
21. jún 2010

@dadis: Môj syn vedel v 5 mesiacoch 3 slová: mama, dada, lei (mlieko) a okrem toho samozrejme džavotal. Hodinu po očkovaní prepukla učebnicová epizóda neutíšiteľného kriku v trvaní 6 hodín s následným 13-hodinovým ťažkým komatóznym spánkom. Toto sú jedny z klasických sprievodných príznakov vakcinačnej encefalopatie. Odvtedy úplne prestal tak s džavotom, ako aj so slovami, ktoré predtým používal. Keď sme sa ho snažili vyprovokovať k rozprávaniu, tak sa už len rozpačito usmieval. Ešte na svoje 1. narodeniny nevedel povedať ani slovo, rozprávať znovu začal až o nejaké 2 mesiace neskôr.

katka0210
21. jún 2010

@dadis moja dcérka mala po hexe celú noc triašku, stonala a nespala celú noc, myslíš, že je to v poriadku? Aj na tomto sa pobavíš, lebo ak áno, tak asi niesi kompletná...

lin18
21. jún 2010

A můj syn neměl po ani jedné Hexe kombinované s Prevenarem žádnou reakci...ani zvýšenou teplotu, ani zarudnutí v místě vpichu....to jen pro úplnost, abyste nelekali maminky, které mají před očkováním...
Katko myslím, že ty i petot jste zle pochopili....smajlíci nesouviseli s postižením, ale s tvrzením, že 5ti měsíční dítě mluví...
A už mlčím...jako bych tu nebyla 😀

dadis
21. jún 2010

@petot na toto ti nemam ani co povedat, sudny clovek (a najma ten, co ma deti) si o tvojej odpovedi pomysli svoje...na to sa ani neda argumentovat...snad len ramcovo
3 - 6 mesiacov
- reaguje na niektoré osoby a predmety
- sleduje očami pohybujúci sa predmet a načahuje sa za ním
- otáča hlavu za zvukmi
- hrkúta, vydáva samohláskové zvuky (napr. áá, ááéé)
- usmieva sa, smeje sa nahlas
12 - 18 mesiacov
- používa vlastnú malú slovnú zásobu
- používa prvé slová
- rozumie asi 50 slov
- rozumie otázke „Čo je to?”
- začína predstierať, že pije z pohára, že spí, že sa češe

@katka0210 je mi luto, co sa stalo tvojej dcerke, ale neupieraj na mna svoju zlost. Mam na to jednoducho iny nazor.

manof
21. jún 2010

@atuin

"lekari nemaju moznost slobodnej volby pacienta"

Ale majú. Jedinou výnimkou je, že by si zrovna patrila do ich rajónu, tak vtedy Ťa odmietnuť nemôžu. Inak môžu a aj to robia. My sme chceli zmeniť pediatričku, ale nedarí sa, lebo všetky nás odmietajú, akonáhle začujú, že odmietame očkovanie. Nechcú mať opletačky RÚVZ, lebo ten rovnako tak terorizuje ich - lekárov, ako terorizuje rodičov. Takže tomuto terorizovaniu sa lekári snažia vyhnúť.

Očkovanie či neočkovanie je vecou Tvojho slobodného rozhodnutia. Ja tu nebudem hodnotiť, či si urobila dobre alebo zle, lebo to mi neprináleží a vôbec - nie som Pán Boh, aby som poznal všetky okolnosti, ktoré poznať potrebujem, aby som mohol dobre ohodnotiť.

Mne na Tvojom vystupovaní nevadí to, že (čiastočne) očkuješ, ale to, ako sa staviaš k argumentom, ako prejdeš od argumentov k osobným výpadom (napr. domnelé zneužívanie)...

Nechápem, na čo tu opakovane noví účastníci diskusie rozvirujú emócie... Nemá to zmysel a nevedie to k ničomu dobrému... Mal som svojho času osobnú skúsenosť z jednej kresťanskej diskusnej skupiny, kde medzi diskutujúcimi doslova "zúrila Kristova Láska". Keď sme sa osobne stretli zoči voči, tak sme sa bavili normálne priateľsky ako ľudia, ale za počítačom to vypadalo, ako keby sme sa nenávideli na život a na smrť.

Ak Ťa zaujímajú moje postoje, tak OK, rád Ti ich vysvetlím. Mám na ne veľmi dobré dôvody a s vysvetľovaním nemám problém. Ak sa chceš pýtať vecne, tak sa opýtaj, a verím tomu, že dostaneš vecnú odpoveď (ak teda aspoň jeden z účastníkov diskusie bude na to vedieť odpovedať). Ak tu na nás vybalíš svoj postoj, tak OK, ale očakávaj od ostatných diskutujúcich kritický prístup a argumenty. Každý z tu prítomných neočkovačov prešiel nejakým vývojom a vysporadúval sa s nejakou argumentáciou, a tá Tvoja argumentácia a Tvoje postoje sú práve niečím, s čím sa už mnohí z nás popasovali. Takže Ti potom aj bez vyzvania odpovedáme proti-argumentami, ktoré nás doviedli k zmene názoru.

Ale to je snáď normálne. Keď píšeš niečo do diskusie, tak snáď očakávaš, že na to niekto bude nejak reagovať. Ak však reaguješ emocionálne podráždene, tak je to len manifestáciou nepevnosti Tvojho názoru, lebo ten, kto má svoj názor dobre podložený, sa spochybňovaním vytočiť nedá. Prechod od argumentov k osobným útokom tiež hovorí sám za seba.

Mimochodom, nevšimol som si, že by tu niekto niekoho osočoval len preto, že dáva očkovať svoje deti. Naopak takých, ktorí osočovali tých, čo očkovať svoje deti nedávajú, tu už bolo vcelku dosť... A potom to už bolo ako lavína - osočovanie na osočovanie, akcia - reakcia. A pomohlo to niekomu?

Bavme sa vecne, teda objektívne. Píšme fakty, ideálne overiteľné fakty, logické argumenty, ktoré na nich stavajú, osobné skúsenosti, odkazy na zaujímavé zdroje informácií a pod., ale vyvarujme sa, prosím, osobných útokov. Zbytočne to zaplavuje túto diskusiu bezcenným balastom a potom je to strata času čítať, keď 9 z 10 príspevkov (ak nie viac) je len o osobných útokoch.

erikasadek
21. jún 2010

@dadis tato tablka je stara 100 rokov skoro a neplati na kazde dieta..
ak chces vediet aj moj syn vedel povedat mama v 4 apol mesiaci a to ja pred lekarmi. 😉 a zacal rozpravt skoro.. hovorim o mladsiom. 😉

dadis
21. jún 2010

@erikasadek jasne, preto som napisala len ramcovo, ale nie je ani nic nezvycajne, ze este 2rocne zdrave dieta nerozprava

lin18
21. jún 2010

manof...no pokud se k lékařům chováš tak jak prezentuješ tady...kafráš jim do léčby a víš všechno nejlíp tak se ani nedivím, že tě odmítají....by byli sami proti sobě 😀 😀 😀 A navíc nechápu na co zrovna TY lékaře potřebuješ...recepty stejně zahazuješ a léčíš česnekem...tak co 😀

amethyst
21. jún 2010

Dakujem za toho Buchwalda. Mas aj Hirteho knihu na stiahnutie????

denisocka
21. jún 2010

@amethyst hirteho aj buchwalda som tu už davala kdesi

atuin
21. jún 2010

@petot Iste, ze moje vysvetlovanie o planovani a mikroboch bolo ironicke. To bola len taka poznamka na okraj.
Je fakt, ze problematiku postupneho zpovinnovania (dobre slovo) ockovania nesledujem, tak nejak ma to netrapilo. Bola som len zvedava, preco niektori ludia apriori ockovanie odmietaju, ake maju na to dovody a tak. Mnohe argumenty su silne a jasne a z mnohych ostava cloveku rozum stat a nestaci sa cudovat.
Pre mna su niektore ockovania dobre a som za ne vdacna a niektore povazujem za zbytocne. Tiez pri kazdom ockovani mojich deti dufam, ze z nich vyjdu bez ujmy na zdravi. A tiez som sa modlila aby bez ujmy na zdravi prezil moj syn komplikovany priebeh obecne neskodnych ovcich kiahni. Napriek tomu najmladsiu proti kiahnam ockovat neplanujem.

petot
21. jún 2010

@lin18: To je fajn a ja Ti to prajem, že Tvojmu dieťaťu sa nič nestalo. Nech vám to vydrží!
Viacerí to tu už spomínali a asi je to pravda, že človek, ktorý nezažil priamo poškodenie svojho dieťaťa, asi nemá dôvod zamýšľať sa nad rizikami očkovania, a možno sa tu potom tak trochu uvádza v platnosť aj príslovie "sýty hladnému neverí"... 😨

lin18
21. jún 2010

@petot Děkuju 😉

katka0210
21. jún 2010

@lin18 a prečo im mám natierať med na ústa? Všetky deti predsa nemajú taký "ľahký" priebeh ako vy, tak prečo ich neoboznámiť aj s možným rizikom? Keď dieťa dá zaočkovať, musí počítať so všetkým!

erikasadek
21. jún 2010

@dadis nezvycajne nie, ale je to cudne ked ti rozprava skoro a pokne dlho a neskor prestane, a meni spravanie vedy je to cudne. 😉

atuin zdielom tvoj nazor nezatracujem vsetko ockovanie, 😉 a celkovo vynalez ockovania..
za seba u druheho som nedala nemozem povedat odmietla, kedze povinne nie je, ale prevnar je zbytocny a u starsieho narobil viac skody ako osohu..
MMR, nedala som u mladsieho uz len s dovodu ze bol silne alergicky na vajicko.. 😉 tu ziaden normalny lekar nezaockuje ako povedala moja lekarka, ona osobne nikdy taketo deti by s aockovalli, len v nemocnicnom prostredi a za s kyslikovou maskou a resusitacnym zariadenim.; co dodat.. 😉
problem je ze u slovenskych kolegov tento jav nie je prekazkou.. 😉

ma len tetanus difteria, a obrnu , a tym padlo.. povazujem z apotrebne , i ked niekomu sa nebude mozno pacit..
ale pre mna je to potrebne, a a jedine povinee,
len s jednym rozdielom ze dala som neskor ockovat.. 😉

petot
21. jún 2010

@dadis: Jedna vec je postupný vývoj reči, ktorý trvá trochu dlhšie než je obvyklé. Druhá vec je, keď dieťa zo dňa na deň stratí dovtedy nadobudnuté zručnosti a potom ich trištvrteroka len dobieha.

susisus
21. jún 2010

@dadis to kde si vyhrabala tu tabulku? 😀
a takto reagovat moze len neinteligentny clovek... niet co dodat...

lott
21. jún 2010

@katka0210 : mas pravdu, ale zaroven plati i to, ze pokud nenaockujes, tak sice jiste nebude mit tve dite reakci na ockovani, ale muze danou nemoc chytit a treba i zemrit - ano smrt napr na priusnice je vzacna, ale existuje...stejne tak jsou vzacne i zavazne reakce na ockovani...ale existuji....Vsechno ma pro a proti. Ja myslim, ze spis drazdi jista davka fanatizmu, nekterych odpurcu ockovani....nebo mozna jen tak prepalene pusobi jejich prispevky, nevim...A pravda je, ze potencionalne muze byt nebezpecne cokoli, kolega v praci bral vitamin c v tech dlouho se rozpoustejicich tobolkach a zemrel na rakovinu zaludku, rozezralo mu ho cecko, jinak neskodne, on mel proste smulu....

miliharmi
21. jún 2010

I já velmi děkuji za toho Buchwalda, i když to, co jsem si přečetla, mě zase úplně zničilo. Přečetla jsem si následky po očkování proti spalničkám, to co popisuje, jsem zažila na vlastní kůži.
Cituji:
"Jako následek očkování proti spalničkám je také známa subakutní panencefalitida (SSPE). Projevuje se plíživým začátkem se změnou osobnosti, poklesem výkonnosti a přibývajícími projevy chronické encefalitidy končící smrtí."

Tak tohle se přesně dělo mojí maličké, plíživý nejasný začátek pár dní po očkování, únava, spavost, bolesti hlavičky, všelijaké neurologické potíže, nikdo nevěděl, co jí vlastně je, bylo jasné, že na mozku je nějaký zánět, ale ani 7 odběrů likvoru neodhalilo nějakou jasnou příčinu, až to skončilo smrtí. Kdybych ji nenechala očkovat, byla by dnes tady ☹ ☹ ☹ Zabili mi jí tím svým neodpovědným naprosto nekritickým přístupem k očkování. Zabili mi jí a jakoby se nic nestalo, nikdo ani nenahlásil souvislost s očkováním, což je naprosto většinový postup.
Nedávno jsem četla podmínky, které musí být splněny, aby byla přiznána příčinná souvislost s očkováním, jsou takové, že je drtivá většina případů nemůže splnit. Pro mě to znamená jediné, oficiální data o rizikovosti očkování jsou naprosto podhodnocenná a nedá se na ně vůbec spoléhat, většina i velmi závažných následků se smete ze stolu a do žádných statistik se nedostanou. Když necháváme své děti očkovat, riskujeme mnohem víc, než je nám oficiálně tvrzeno!

dadis
21. jún 2010

@susisus dobre, uznavam, pridavam sa do taboru neinteligentnych, ktori dali svoje deti zaockovat a ktorym deti zacali rozpravat az okolo roka

lott
21. jún 2010

@susisus : nebud tak zla, opravdu je podivne, ze tak male dite rika 3 slova, fakt, nejsem detsky psycholog, ale dospelacky, ale neco ze skoly si pamatuju a tohle zni skoro jak pohadka....

denisocka
21. jún 2010

mili tak 😔 ja si furt na milenku spomeniem pri pomyslení na MMR a očkovanie 😢

manof
21. jún 2010

@lin18

Ja osobne lekára nepotrebujem a ani u žiadneho nemám kartu. Od odchodu na vysokú školu ju mám u seba, nikomu som ju nedal a ani dať nemienim.

Ide o deti - keby sme nemohli preukázať zdravotné prehliadky, tak nám vezmú prídavky na deti, a to si v tejto chvíli dosť dobre nemôžeme dovoliť. Aj to je holt jeden z prejavov alopatickej ideologickej diktatúry v SR. Nejde o to, či sa dobre staráme o zdravie našich detí, ale o to, či máme pečiatku od lekára vyznávajúceho štátom preferovanú ideológiu. A to sú teda dve výrazne odlišné veci.

martinka1981
21. jún 2010

@miliharmi ☹ 😔

lott
21. jún 2010

@miliharmi ; cetla jsem o tvoji holcicce, malem andilkovi a je mi nesmirne lito, co se stalo.....Pises, ze v likvoru nic nebylo, ale pokud by to fakt udelaly spalnicky, tak by tam mel byt nalez vysoky titr Ig proti v. spalniček.....Taky se mi nejak vybavuje, ze se lepsil po herpesinu, to spis vypada na herpetickou encefalitidu....Nechci te trapit otazkami, jen me zajima, jak se mohlo stat, ze takova krasna holcicka odesla a lekari ji nepomohli....

dadis
21. jún 2010

@erikasadek "nezvycajne nie, ale je to cudne ked ti rozprava skoro a pokne dlho a neskor prestane, a meni spravanie vedy je to cudne. "....este mi prosim ta povedz ze 5 mesacne dieta rozprava pekne dlho....ja nespochybnujem nikoho ineho problemy vzniknute z ockovania, ja som si prisla do temy precitat prave tie negativne skusenosti a urobit si na to svoj nazor (nakolko mam vo svojom okoli len pozitivne skusenosti), ale tie, co tu spomenul petot su velmi pochybne...o nikom dalsom(s vynimkou mojich deti, som sa slovkom nezmienila. Petot ma vo svojom prejave nemalo fanatizmu a mam pochvybnost o jeho dusevnom zdravi.

vodicka75
21. jún 2010

miliharmi, aj lekari, ktori su tu, ako je mozne, ze odbermi toho likvoru, ci mozgovomiechoveho moku, nic nezistili,...nie je to cudne?
miliharmi, a ake su podmienky priznania pricinnej suvislosti? nemas, prosim ta, nejaky link?

manof
21. jún 2010

@lott
"nebud tak zla, opravdu je podivne, ze tak male dite rika 3 slova, fakt, nejsem detsky psycholog, ale dospelacky, ale neco ze skoly si pamatuju a tohle zni skoro jak pohadka...."

To je presne tá nevedecká (či skôr protivedecká?) ignorancia faktov, ktorú opakovane kritizujem na mnohých lekároch, v prvom rade tých pro-očkovacích.

Keď niečo raz je, tak to je a akceptujem to. Fakt je fakt a sebelepšia argumentácia s tým nič nenarobí. Len duševná slepota ignoruje fakty, ale potom by pri troche cti dotyční mali vrátiť svoje akademické diplomy, lebo skutočný vedec (či človek, ktorý má diplom potvrdzujúci vedecké vzdelanie) si skrátka nesmie zatvárať oči pred faktami.

lott
21. jún 2010

@dadis : no ja o jeho dusevnim zdravi pochybnosti nemam 😀