Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
27. jún 2010

@tamix
suhlas s kazdym slovom, co si napisala.

Mimochodom vsimli ste si narastajuci pocet reklam v TV ohladom ockovania ???
Mam silny pocit, ze farmaceuticke spolocnosti pocituju zvysujucu sa osvetu v oblasti neockovania

cora73
27. jún 2010

tean 😉

denisocka
28. jún 2010

dobre ránko , napadla ma taka vec (dufam že je to k teme ) - aby sme si založili ešte jednu sukromnu ne-očkovaciu temu, a tam by som teda ja osobne uvítala maminy a oteckou z tejto diskusie ktorí maju s neočkovaním alebo nasledkami očkovania už svoje skuseosti,kde by sa nedávali miliony linkou a tema by bola neprehladna,kde by sme sa sukromne bavili o možných už konkretnych riešeniach a predvolaniach na komptenetne urady . myslím, že tuna už nebudem svoj nazor a skusensoti prezentovať vdaka tomu, kde sa to cele ubralo a navyše, som z tých linkou už taky magor,že ma to tu nebavi chodiť a potom si nenájst svoje príspevky

takže ak by ste raz založili niečo sukromne kde by sme to mohli riešiť bez milionov linkou a davalai by sme si rady kde aku monovakcínu zoženieme a tak,tak sa tam rada zapojím,ak ma tam niekto prida . tuna dovi

lin18
28. jún 2010

@denisocka
Návrh na soukromou skupinu už jsem vám dávala taky....vy nebudete nikoho ovlivňovat a nebude vás tam štvát nikdo kdo má jiný názor...a všichni budou spokojení 😉

tamix
28. jún 2010

Mne sa to mazanie tém vôbec nepáči. Ja som na nikoho neútočila a príspevky mám preč a ani neviem skontrolovať, či boli až tak mimo tému. Podľa mňa očkovanie a zdravotníctvo patrí spolu. V minulosti sme diskutovali o rôznych našich problémoch : vitC, afty, detoxikácia a nikomu to nevadilo. Veď sme si len vymieňali skúsenosti a dávali si rady. Aká je to diskusia, keď si človek nemôže povedať svoj názor. Takáto výmena názorov tu bola aj keď babulka prispievala a nič sa nerušilo

tamix
28. jún 2010

Pardóóón. Detox. súvisí s témou

denisocka
28. jún 2010

@tamix tamix,písali sme o UNICEFE a spol,a boli sme zmazane ..... aby si niekto nemyslel že na koho sme tu už len utočili

erikasadek
28. jún 2010

tak co dame sukromnu , ?? 😉 len pre nas a tato bude tu , pre inych; 😉

denisocka
28. jún 2010

@lin18 ty si založ svoju sukromnu skupinu,nemusiš nam nato davať navrhy ty . sukromnu skupinu chcem preto,aby tam boli rodičia ,čo maju za ebou dôležite rozhodnutie NEOCKOVAT ..... a aby sme si tam menili rady a skusenosti , a tabulky grafy a ludia tebe podobní nec h nadalej píšu tu do verejnej

denisocka
28. jún 2010

@erikasadek ano,daj..ja nezakladam, nechcem mať na krku bremeno kto tam bude .... 😉

cora73
28. jún 2010

Doba trvania imunity proti pertussis :

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15876927

cora73
28. jún 2010

jaj,a v pripade,ze nahodou vadi,ze sem vkladam linky o ockovani,mozte mi napisat do IP,alebo aj sem,prestanem a budem si ich nechavat pre seba.. 😉

lin18
28. jún 2010

@denisocka
o té soukromé skupině jsem vám tu psala včera...tak jsem jen ráda, že se můj (resp. jedné maminky co mi psala do IP) ujal 😀
Já si soukromou skupinu zakládat nepotřebuji...ráda diskutuji se všemi a za svoje názory se nestydím 😉

samiana
28. jún 2010

Dobré ránko, práve som dopísala priateľke, ktorá sa chystá v stredu na RúVZ aby prejednala neočkovanie svojho dieťaťa. Keďže to, čo som jej písala, platí aj pre mnohých z tu diskutujúcich, časť prekopírujem:

"V Deklarácii práv dieťaťa nič o práve na očkovanie nenájdeš, a keby Ti to tvrdili, trvaj na tom, aby to dokázali. Pre SR je tento dohovor záväzný, a o práve na očkovanie hovorí akurát nejaký záverečný dokument zo zasadania Unicef v Budapešti, čo však pre SR nie je záväzný dokument. V Deklarácii práv dieťaťa nič také nie je, a ani nemôže byť, pretože signatármi sú aj krajiny so slobodnou voľbou očkovania.

Teraz trochu histórie: to, že vôbec existuje niečo také, ako Dohovor o ľudských právach v biomedicíne, súčasťou ktorého je aj právo na informovaný a slobodný súhlas s lekárskym zákrokom, vďačíme ako ľudstvo hrozným skúsenostiam z nacizmu, kedy sa v rámci "lekárskeho výskumu" na "menejcenných rasách" alebo inak stíhaných osobách boli robené násilné pokusy s hroznými následkami. Norimberský proces to potom označil za zločin proti ľudskosti. Dozrievanie vedomia, že nikto nemá právo zasiahnuť do telesnosti druhého človeka a pod nijakou dobre vedecky či pokrokovo znejúcou zámienkou, je veľmi dôležitým výdobytkom ľudstva. Človeka robí človekom vedomie o svojej dôstojnosti.

To nebolo tak vždy. Vždy si musel nejaký rozmer svojej bytosti najprv niekto uvedomiť, pochopiť, až potom to nadobudlo právnu podobu. Na začiatku každej právnej úpravy stojí myšlienka, idea o podstate veci, nie naopak. Ak si Ty za seba už dozrela k vedomiu, že o Tebe a Tvojich deťoch máš rozhodovať Ty sama, na Tvojej strane sú všetky dobré mocnosti, ktoré spolu s nami pracujú na našom sebauvedomení sa ako dôstojných ľudských bytostí. Veda ani medicína nemá nijaké právo z morálneho hľadiska nanucovať svoje výsledky nijakej ľudskej bytosti. Bodka. Je to len čisté vydieranie tvrdiť z ich strany, že ak sa nepodrobíme povinnému očkovaniu, ohrozujeme celú spoločnosť. Ty ani nikto druhý infekčné choroby nevymyslel, za ich existenciu ako takú nenesieme zodpovednosť. Ten spôsob, ktorý si bez poriadnej spätnej väzby vybrala medicína, je diktátom nanúteným spoločnosti ako jediný možný. Je vnútený z pozície moci. Dnes je na našej strane nielen morálne, ale aj právne stanovisko. Na Slovensku môžeš vidieť, kam to vedie, ak aj máme nejaké právo (na informovaný súhlas), ale nie sme si toho práva vedomí, teda nevyrástol v našom prostredí, ale je k nám "dovezený" z vyspelejšieho a uvedomelejšieho sveta. Nijaké právo, slobodu a demokraciu nemožno nastoliť a ustanoviť "zhora". My sami si tých práv musíme byť vedomí, my sami sa ich naplnenia musíme dožadovať. Ľudia ako Ty sú na čele tohto procesu a to je veľmi statočné."

erikasadek
28. jún 2010

nehcem byt hnusna, ale sukromna skupina sa tu pretriasala uz pred tebou , takze nic nove si nevymyslela 😀

problem je , ze nie kazdy moze mat pristup , a tak sme to hned zrusili 😉

bambi2
28. jún 2010

skupina je zalozena, pozvanky su odoslane.. ak niekto nedostal, nech sa hlasi 😉

bambi2
28. jún 2010

vola sa (ne)ockovanie, ak mate lepsi napad, dajte vediet, premenujeme...

denisocka
28. jún 2010

@bambi2 dakujem 😉 ešte že tam nevidim lin 😀 ... ja by som bola zato,aby sa tam davali fakt fakty a rady ..trebars ako to od samiany. no a ešte založiť nejaku temu v tej skupine .... a jednu trebars s nazvom dôlžite LINKy 😀 alebo študie .... a extra debata o veciach ako to je na SK pri odmietnuti a tak

dakujem,tuna sa lučim nadobro

erikasadek
28. jún 2010

skupina, je zalozena ale tema, nie.. 😉 musis zalozit aj temu aby sa dalo prispievat. 😉

bambi2
28. jún 2010

jasne, zariadim, hned to bude 😉

miliharmi
28. jún 2010

@lin18 "....vy nebudete nikoho ovlivňovat "

Lin copak necítíš, jak je tohle netolerantní a v podstatě neskutečně arogantní postoj, daly by se najít další tvé výroky podobného charakteru, třeba ty o nutnosti obětovat některé děti velmi pofidernímu prospěchu celku . Co je platné, že nepoužíváš vulgarismy, když tvoje podobné příspěvky vyjadřují jasné pohrdání opačným názorem, než máš ty. Moudrý člověk ví, že jeho poznání je jen částečné a že se prostě může částečně nebo i úplně mýlit a proto nepohrdá jinými názory, byť je třeba nezdílí a nesouhlasí s nimi a nesnaží se je vytlačit někam do podzemí.

miliharmi
28. jún 2010

pardon nesdílí

erikasadek
28. jún 2010

@miliharmi toto si trafila 🙂 presne to slovo som hladala, pohrdanie, citit a poriadne;..

miliharmi
28. jún 2010

Já si myslím, že mohou fungovat obě témata současně, ale nebylo by dobré, aby toto téma usnulo, protože já jsem přesvědčená, že my, co máme špatné zkušenosti nebo jiný pohled na věc podpořený znalostmi (byť ničí znalosti nejsou zcela úplné a nenapadnutelné, to je snad jasné), máme právo a dokonce snad i trochu povinnost informovat ostatní a snažit se je ovlivnit, ne samozřejmě manipulovat, ale ovlivnit poskytnutím opačných informací a pohledů na očkování, než se běžně prezentují a svými osobními zkušenostmi je varovat.

denisocka
28. jún 2010

@miliharmi určite budu fungovať obe.len tuto to nebude take tolerantne a furt sa tu bude musieť človek oháňať kadečím pred kadekým

manof
28. jún 2010

@tamix Základ je rozhodovať sa samostatne a používať vlastný rozum. To však vyžaduje, aby si sa nespoliehala na "odborníkov", ale naštudovala si toho dosť veľa o tejto téme, t.j. o očkovaní ale i o tých chorobách, proti ktorým sa očkuje. "Odborníci" nám už priniesli DDT, atómové bomby i plynové komory, takže na ich úsudok sa rozhodne nemožno bezvýhradne spoľahnúť.

Samozrejme, samostatné rozhodovanie, ktoré vyžaduje samostatné uvažovanie, nie je ľahké, lebo prináša samostatnú zodpovednosť, a to je bremeno, ktoré málokto chce niesť (prinajmenšom na Slovensku zatiaľ len drvivá menšina ľudí).

divoska
28. jún 2010

a tak ono je tu toho uz dost na to aby si po precitani niekto kto ma seriozny zaujem spravil nazor a pripadne potom dosiel k nam

manof
28. jún 2010

@lin18
"A navíc je z toho zřejmé, že jsi nečetl ani jeden z mých odkazů o autismu...ani jsi na ně samozřejmě nereagoval. Stručně řečeno...nešlo o těžké kovy jako takové...šlo o teorii, že jedinec s predispozicí k autismu má nižší toleranci ke škodlivým látkám a jakmile se mu v těle nashromáždí určitá hladina propukne nemoc. Anebo druhá teorie mluví o imunologické reakci na nákazu, která by ovšem stejně proběhla i vpřípadě nakažení přirozenou cestou."

Ale veď ja ani jednej z tých teórií neodporujem. Faktom ale je, že drvivá väčšina autistov nemôže byť geneticky predisponovaných, lebo to nezodpovedá rastovej krivke autizmu, ako tu už správne podotkol @petot

Samozrejme, nedá sa vylúčiť, že u niektorých to je naozaj dané genetikou.

lucrezia
28. jún 2010

baby doparoma nebláznite, prečo by sme si mali zakladať sukromnu skupinu kvoli nejakej
@lin18 ???? ved ju IGNORUJME a hotovo!!! nereagujte na jej prispevky, nechajte ju, nech si píše sama so sebou.

takto zabránime mnohým maminám, aby sa dozvedeli čo-to o očkovaní aj z druhej strany. ja som tiež naďabila onoho času na túto stránku uplne náhodou a som za to nesmierne vďačná, veľa som sa dozvedela, začala som rozmýšľať......keby ste už vtedy boli v sukromnej skupine, nič sa nedozviem.....

myslím, že ked chceme a bojujeme za to, aby bolo očkovanie dobrovolné, tak ako je to všade v civilizovanom svete, je potrebne, aby boli taketo temy verejné, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí a čo najviac ľudí začalo o tom aspoň premýšľať.
nenechajme sa vyštvať z našej témy provokatermi a diskutujme tu dalej.