Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
13. júl 2010

@lucula73
Infanrix Hexa je taktiež humus. Viď:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie-pom...
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/australska-st...
a hlavne:
http://rizikaockovania.sk/dok/infanrix_kviz.html

Čo sa deje po odmietnutí očkovania a ako správne odmietnuť očkovanie, viď seriál "Ako na RÚVZ" tu:
http://sloboda-v-ockovani.sk/pravo/

Prípadné otázky rád zodpoviem.

tin007
13. júl 2010

ahojte, mame dokument The Vaccine War, vysiel iba teraz v juni 2010, dnes sme s mm pozerali polovicu (ale ja iba na pol oka a ucha,lebo maly tu vyvadzal, takze nemam zatial nazor)

tean
13. júl 2010

@manof
tiez mam taky pocit, ze nam sem farm. fy posielaju svojich udernikov.

Mimochodom, nikdy som ti nepodakoval, ale VELKA VDAKA za neunavne hladanie clankov a ich zverejnovanie.
Citam snad vsetko co mi vyskoci v RSS, alebo co hodis rovno sem 🙂
Vyborna praca !
Teraz ma napadlo, ze ti obcas niekto pomaha, takze velka vdaka aj dalsim aktivnym clenom 🙂

sabiatko
13. júl 2010

@divoska no ja by som na sude so zakonmi nevedela argumentovat veru a ani nervy na to nemam. chcela by som byt taki bojovny clovek ako vy tu, ale s mojou povahou sa to neda. na to treba silnu osobnost sa natahovat na sude s vladou. ale tak verim, ze sa vam to raz podari a potom uz budeme mat aj my ostatni pokoj a budeme sa moc rozhodnut podla seba, ako s tymi vakcinami pre nase deti nalozime.

tin007
13. júl 2010

Prave citam debatu k tomu dokumentarnemu filmu a nadvihuje ma zo stolicky tento nazor: I have little respect for parents who will not consider the greater good and who take advantage of the fact that other children are vaccinated. I’m hesitant to use the word parasite but it is applicable. I suggest that these parents pour their energy and resources into trying to find the cause or causes of autism.
Hodim volny preklad bez slovnika: Mam malo respektu voci tym rodicom, ktori nezvazia vseobecne blaho a vyuziju vyhodu toho, ze druhe deti su ockovane. Branim sa pouzit slovo parazit ale hodi sa na to. Domnievam sa, ze tito rodicia mrhaju energiou a zdrojmi na to, aby nasli dovod alebo dovody autizmu.
Podla mna to napisal niekto, kto nema deti, resp. ich ma, ale je taky sebec, ze... grcajuci smajlik!

divoska
13. júl 2010

@sabiatko jo verim ti, argumentacne na tom tiez nie som bohviejako od istej doby mi nefunguje pamat na recitaciu uzitocnych veci, maximalne tym odhodlanim 😀 ale som uz natolko presvedcena ze aj keby som si mala pisat tahaky alebo co ja viem co. a hlavne ako to tak sledujkem z pripadov ostatnych, argumenty su ti aj tak s prepacenim prd platne, aj tak si henti tam "hore" blabocu stale to svoje, to najpodstatnejsie je ustat to. a to chyce akurat rozhodnutie.
@kristi inak presne hentak som argumentovala ja zopar rokov dozadu. reku ved to mame vsetci v sebe a zijeme. akurat ze 1.vtedy nam davali uplne ine vakciny, nie tieto rychlokvasene na objednavku vyrabane, kde tu vlastne deti plnia funkciu pokusnych kralikov /to by som uz radsej dala pichnut nieco co sa davalo pred 20 rokmi mozno/ 2.nebolo ich milion v prvom roku zivota ale len par za cely zivot.

petruci6
13. júl 2010

konecne som nasla temu a prave citam ako zozbierat podpisy na peticiu a urcite to urobim,videla som niekolko videi co sposobi ockovanie a som zhrozena,som jednoznacne za to,aby sa slovo povinne zmenilo na dobrovolne a uz viac ten hnus nebudeme musiet do nasich deti pchat 😠

tin007
13. júl 2010

a tu je protinazor: The majority of adults are not vaccinated against say Hepatitis B, a blood born and sexually transmitted disease, yet we do not routinely call them parasites on society. Yet even though in the case of Ian it caused his death, we continue to vaccinate newborn babies with ( and heres’ the kicker)a vaccine that only confers immunity for 5 to 10 years against a predominantly blood borne/sexually transmitted disease..
Similarly the majority of adults are no longer vaccinated against pertussis,since I believe the immunity given by the shot only lasts for about 10 to 15 years, I think..and in adults pertussis can appear to be as mild as a cold, meaning adults with cold symptoms may be unwitting carriers to more vulnerable babies. Yet for most adults, a shot is probably perfectly safe, given that they are grown with fully developed neurological systems..

Vacsina dopelych nema ockovanie proti napr hepB (sexualne a krvou prenasana choroba), napriek tomu ich nevolame bezne parazity na spolocnosti. A napriek tomu, ze v Ianovom pripade to sposobilo jeho smrt, pokracujeme v ockovani novorodencov s (a tu prichadza gol) vakcinou, ktora zarucuje/poskytuje imunitu na 5 az 10 rokov proti hlavne krvou/sexualne prenosnou chorobou..

Podobne vacsina dospelych uz nie je ockovana proti ciernemu kaslu, kedze verim, ze ochrana po ockovani vydrzi okolo 10-15 rokov. Myslim... a v dospelosti sa cierny kasel moze prejavit mierne ako prechladnutie/nadcha, co znamena, ze dospeli so syndromami nadchy mozu byt nevedomi prenasaci na bezbranne babatka. Napriek tomu pre vacsinu dospelych je davka pravdepodobne uplne bezpecna, vzhladom na to, ze su dospeli s uplne vyvinutym neurologickym systemom...

kristi
13. júl 2010

@divoska ja nepotrebuju argumentovat.....moje dcera je ockovana na to, na co ma byt ockovana a me vubec ale vubec netrapi to, ze by nemela. To, ze se ji neco stane, chytne nejakou nemoc, kterou nemusela by trapilo daleko vic, nez to, ze jsem to neudelala......uprimne, snazim se o to, aby ma dcera byla stastna a to, jeslti je ockovana o jednu injekci mene nebo vice mi fakt zily netrha....zabyvat se tim, ctenim sahodlouhych clanku a presvedcovanim lekaru byhc stravila daleko vic casu nez tim, ze budu s ni...

divoska
13. júl 2010

@tin007 inak o hentom filme/dokumente som este nepocula, kde sa k tomu da prosim dostat nech si zas trosku dvihnem tlak? ak nie sem tak potesi ip. dakujem

divoska
13. júl 2010

jasne @kristi, absolutne respektujem. len som mala mierne dejavu ;)

petruci6
13. júl 2010

divoska ja ho mam tiez ak je to to iste,je to sice dlhe na 3hod ale vazne sa oplati pozriet
http://www.auria.sk/blog/ockovanie-zmysel-ci-ne...

tin007
13. júl 2010

@divoska http://autism.about.com/b/2010/04/28/frontlines...
je to pod tym clankom, necitala som to cele, zacali tam dost odborne rozoberat nejaku studiu

tin007
13. júl 2010

@divoska aha, ty chces film, tak pockaj, idem pozriet, ze kde by mohol byt

tin007
13. júl 2010

@petruci6 toto ma necelu hodinu, to nebude to iste

kristi
13. júl 2010

@divoska hej, to verim.....jen nechapu, ze to dokazes posoudit, aniz bys zatim mela miminko a jeste k tomu byla doktorka pediatricka 😉 to nemyslim ve zlem. Jen mi prijde, ze si tady vsichni hrajou na machry, prectou si par clanku v tisku a vedi o cem celej organismus je, to me zarazi. Ja se do veci, kterym nerozumim proste nepletu.....myslim,ze to by mela trosku zvazit vetsina tech, ktery tady ted prohlasuji, jak je ockovani skodlivy.....

zelmirka1
13. júl 2010

@kristi ano prave ze som sa rozhodla srdcom, uz mnohokrat som v zivote zistila ze ked premyslam, radim sa s vselikym co mam urobit nie je to dobre, moja intuicia mi vzdy napovedala spravne. Takze ked maleho prvykrat ockovali mala som priserny pocit, nie z injekcie ako takej ale z toho co do neho pichaju ked je este moc malicky a podla toho som sa rozhodla co robit.

petruci6
13. júl 2010

to asi neni to iste,mas pravdu,ale vazne je to dobre,prednaska s faktami a dokazmi o tom ako ockovanie ublizuje

tin007
13. júl 2010

Ked si pozeram po sebe ten preklad... no este mam daleko od profesionalneho prekladatela 😎

divoska
13. júl 2010

@petruci6 kukam ze to je teta petek, dakujem, no to som videla uz very davno a par veci tam nesedi a dalsich par je pritiahnutych za vlasy ale celkovo inak uzitocne, mna skor zaujalo to co spominala tin teraz. @tin007 dakovala

petruci6
13. júl 2010

ja sa tiez rozhodujem intuiciou a nie bielou mafiou ako nazyvam novodobych dr,vsetko je to len farmaceuticky biznis a zarabaju na zdravi nasich deti,je to chore,nasledky uvidime za par rokov,ked uz zial bude neskoro

tin007
13. júl 2010

@kristi podla mna sa materinsky instinkt u nas nesmierne podcenuje a preto som velmi rada, ze nas detsky dr. povedal, ked som odlozila ockovanie maleho, ze ked mam taky pocit (ze v tom case ockovanie nie), tak ho respektuje, pretoze som matka svojho dietata a ja mam k nemu najblizsie

divoska
13. júl 2010

@tin007 nahoodu na to ze konzekutivou v podstate online suplujes simultanny celkom slusne ;) ja po sebe obcas ani slovencinu nemozem citat. raz mi to tu uz ktosi aj hodil na oci /sice asi nie kvoli tomu 😀 /. ze ci citam co pisem 😅

lucula73
13. júl 2010

však poštudujem ešte ,ja som len dnes túto tému našla 😉

@manof a ty už máš deti?to by ma zaujímalo,lebo iné je o tom hovoriť a iné je konať,keď už dieťa máte 😉

lucula73
13. júl 2010

@tin007 a možeš mi napísať,ako si "odložila " to očkovanie?akože si nedala zaočkovať?a čo ďalej? 😕

tean
13. júl 2010

@kristi
ked som sa s nasou pediatrickou bavil o tom co obsahuju vakciny, skusenosti v zahranici, zistene vedlajsie ucinky, tak so mnou nedokazala drzat krok ani prvych 30 sekund.
Ona nemala ani paru o tom, co v tych vakcinach vlastne je.
Schvalne, spytaj sa na to tvojej pediatricky, proti comu vlastne ockuje a co obsahuju tie vakciny.
Napis si to a hod to sem.

kristi
13. júl 2010

@tean ale me to zily netrha,mne tesi, ze je ockovana a eventuelne tu nemoc nedostane. Nevytaci me to, ze by ji mohla dostat, protoze ji nenaockuju. Ja sama mela nestovice, spalinicky, zloutenku typu B a pride mi fakt normalni svoje dite nechat ockovat proti cemukoliv, co by ji mohlo ublizit

tin007
13. júl 2010

@lucula73 oznamila som dr. ze chcem odlozit ockovanie, on to napisal do karty a obaja s mm sme to podpisali

tin007
13. júl 2010

@lucula73 neviem co dalej, cakam na "pozvanku" z ruvz 😠

lucula73
13. júl 2010

@tin007 a kolko má tvoje dieťa?