Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

divoska
20. júl 2010

my sme vtedy tiez boli par mesiacov ci kolko sledovani /kedze blizka rodina v uzkom kontakte/. raz za cas sa islo na krv a nist.

sandra826
20. júl 2010

@petot
Skusim rodicov chlapceka poprosit o napisanie clanku, ako sa nakazili od neockovaneho 🙂
Budeme statisticky vyrovnani 🙂
Nie, robim si srandu, ja som uz k tejto teme povedala svoj nazor..toto ostatne je uz len zacarovany kruh..moj nazor, tvoj nazor..
A ja velmi nerada chodim dokolecka dokola bez efektu 🙂

maggie2
20. júl 2010

@sandra826 chápem, určite chápem. Chcela som sa spýtať, či by pre Vás lekárov, ktorí máte takýto názor bol problém napísať svoje skúsenosti a odborný názor na problematiku očkovania a adresovať to napríklad ministrovi MZ, poslancom NR, ÚVZ aby sa niečo zmenilo? MZ a ÚVZ totiž argumentuje jednotnosťou názorov pediatrov na túto problematiku...

Je tam riziko, že by Vás kolegovia atakovali, alebo povedzme degradovali, či inak profesne znepríjemňovali život? Vieš, ono sa to stále nechce pohnúť, lebo lekári ktorí majú iný názor mlčia, preto si i nakoniec vážim že ako lekárka to aspoň na tomto mieste priznáš a povieš ako sa veci majú. Iní lekári by to ani na tomto mieste nepriznali.

maggie2
20. júl 2010

@petot áno o Brane viem ☹

petot
20. júl 2010

@latvia: Nehnevaj sa, ale prípad aký opisuješ (neverný chlap nakazí manželku a dieťa) neospravedlňuje plošné a povinné očkovanie batoliat proti pohlavne prenosnej chorobe. To je jednoducho šialené. Tá vakcína má ťažké autoimúnne následky a osobne som presvedčený, že sa vyskytujú častejšie, než sa vyskytuje nákaza Hep.B u detí.

Mimochodom, rovnako ich mohol nakaziť syfilisom - budeme kvôli tomu všetkým deťom povinne dávať preventívne antibiotiká? Nehovoriac o tom, že vo veku 8 rokov už by bola aj tak pravdepodobne dávno fuč akákoľvek hypotetická ochrana z vakcíny.

Som za to, aby rodič mal možnosť dobrovoľne zaočkovať svoje deti, po náležitom poučení. Ale plošne narvať do detí všetko, s čím farmafirmy prídu na trh, to je katastrofa (a k tomu spejeme).

sandra826
20. júl 2010

@maggie2
Nie som sama s nazorom, ze ockovania je zbytocne stale viac a viac a organizmus maju deturence stale ten isty 🙂
no..musim ferovo priznat, ze si davam velky pozor pri vyjadrovani sa na adresu zmluvnych pediatrov..stale medzi nami plati ten hlupy princip falosnej solidarity..i ked som pri niektorych pripadoch nespravnej liecby vytocena do nepricetnosti. Niekedy to riesim rozhovorom s danym lekarom..ale co poviem na jeho adresu pred rodicom, to selektujem.
Spravne to urcite nie je, ja viem. To ale neznamena, ze rodicom nieco zatajujem alebo klamem..len sa snazim odvratit pozornost od povodcu stavu...
Vasa tema a vase prispevky ma zaujali prave pre moznost nieco zmenit...mate tu velmi vela kvalitnych prispevkov..som v stadiu zbierania informacii..ale ver mi..lobby farm priemyslu je nad sily obycajneho smrtelnika...to nie je o jednotnosti lekarov...je to skor o liekovych komisiach pustajucich na nas trh vakciny..

maggie2
20. júl 2010

@sandra826 úplne rozumiem

erikasadek
20. júl 2010

@sandra826 hovorim od zaciatku ze mas zdravy pohlad na vec 😉

maggie2
20. júl 2010

@erikasadek máš nadhľad 😉

sandra826
20. júl 2010

@erikasadek Dakujem Erika...citala som prispevky o tvojom Patkovi v inej teme...mas neskutocny rozhlad co sa homeo a alternativy tyka..dokonca som si robila z tvojich prispevkov poznamky 🙂

erikasadek
20. júl 2010

@sandra826 dakujem som podctena;. 😉 skoda ze tu nie je smilik cervenajuci sa.. 🙂 😵

petot
20. júl 2010

@latvia, @erikasadek: Ku hepatitíde B a iracionálnemu nezmyslu - plošnému povinnému očkovaniu dojčiat: lepšie raz vidieť ako 100x počuť.

petot
20. júl 2010

@sandra826: Argument "ľudia v osadách" je irelevantný z pohľadu povinného očkovania, pretože ÚVZ dlhodobo priznáva vo svojich dokumentoch (Inf. o plnení nár. imun. programu, napr.), že práve tieto skupiny nedokážu riešiť ani cez očkovaciu povinnosť. Take celý ten humbuk "povinného očkovania" je tu len ako bububu na zodpovedných a zákona dbalých rodičov.

sandra826
20. júl 2010

@petot ako som uz pisala..je to ako s ich povinnou skolskou dochadzkou..treba robit aspom nieco..to je moj uhol pohladu. Tato otazka este velmi dlho doriesena nebude..ak vobec niekedy, ale mavnut rukou by bolo nespravne. Nebol to moj jediny a najdolezitejsi argument, ale vidim, ze zaujal 🙂
Idem sa ja vrhnut na linky, co si mi poslal.. 😉

erikasadek
20. júl 2010

@petot ten graf nerozumiem mu presne prepac.. 😅 tazko je viditelny. 😉

petot
20. júl 2010

@erikasadek: Hej, je nejaký zmršený. Ale vidno na ňom aspoň to, ako výskyt hep.B na Slovensku stabilne klesal a keď už bol takmer na svojom dlhodobom minime, tak sa začalo s plošným očkovaním dojčiat v roku 1998. Ak chceš, pošlem Ti v pôvodnej kvalite, ale vo Francúzsku na toto určite máte kvalitnejšie štatistiky 😉

maggie2
20. júl 2010

@petot to je to čo ja stále hovorím, zamerať pozornosť na staršie vekové skupiny týchto neprispôsobivých občanov ktorí sú NAKAZENÍ (a nakazený už nemá také práva ako zdravý, pokiaľ ide o ľudské práva-musí sa podrobiť liečbe ak ide o nebezpečné a nákazlivé choroby) Na to sú páky, len nikomu sa do toho nechce. Je to "špinavá" robota (s bezdomovcami, alkoholikmi, "sockami", psychopatmi, recidivistami a pod.)

manof
20. júl 2010

@sandra826
OK, som rád, že sa zhodneme na slobodnej voľbe v očkovaní.

manof
20. júl 2010

@petot
A dá sa nejak prepracovať k zneniu toho článku/štúdie, ak na PubMede nie je?
Google občas ponúkne aj celé znenie, ale zďaleka nie u všetkých. Zrovna u tých, čo som hľadal, mi to neponúkol. A potom som ešte našiel niekde také, že BUY PDF, ale zase tak bohatý nie som.

viliatko
20. júl 2010

@manof neviem, ktory presne clanok myslis, ale studenti/zamestnanci bohatsich univerzit vedeckeho smeru maju pristupy k niektorym casopisom a databazam s clankami. Nie je tu niekto z Karlovky a pod? My, co sme z KE, mame figu🙂

cuki
20. júl 2010

ahojte, som vas len tak zbezne prelistovala a tiez som za slobodnu volbu pri ockovani, u nas je to zatial celkom statna sikana... aj ked je to vlastne proti zakladnym ludskym pravam robit zdravotnicky ukon, ked s nim nesuhlasim.
Aktualne mam malicke babo a odmietli sme zatial TBC v nemocnici na 4. den a neonatologicka, ktora nas mala na starosti so mnou suhlasila 🙂, a potom ked bola nasa pediatricka u nas na prvej navsteve ma dokonca pochvalila, ze sme to odmietli- v horsom pripade to dame zaockovat v dvoch rokoch, v lepsom pripade to uz u nas vtedy nebude povinne- vraj sa o tom dost hovori v odbornych kruhoch, ze co je to za volovinu ockovat 3 dnove babatka zivou tuberou.
U prveho dietata sme mali extremnu reakciu, tak som rada, ze som sa tomu teraz mohla vyhnut, zatial bez nasledkov.

erikasadek
20. júl 2010

@petot hej nevadi, hej su ine statistyky ak chces francuzi maju aj databazu celkovu nasho statu , skoro som odpadla, klolko dav stat na zdravotnictvo , kolko vsetkeho aka je percentaz ockovani a a naco.. 😉

erikasadek
20. júl 2010

http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=17... 😉

slovensky vedci su na ceste s novou vakcinou proti kliestom... 😉
http://www.informationhospitaliere.com/actualit...

http://www.lesvaccins.org/autres-vaccins/articl...
petot nasla som toto podobne;;;
tabulka , inak prave tu pisu ze zrusili povinne ockovanie u zdravotnikov profesionalov na bcg v fr konecne...

a ta tabulka,
guerre znamena vojna vojnove obdobie.. 😉
MORTALITE umrtnost v lavo hore stupa..

horna schema je francuzsko kde je sipka je zaciatok povinneho ockovania v fr..
dolan schema je holandsko kde nie je povinne ockovanie na porovannie
tato stranka je najvyssi konciel zdravotnicky v fr oni o vsetko rozhoduju.. 😉

erikasadek
20. júl 2010

jedna vec ma zarza na clanku a to ze na odpoved ci ma byt stal epovinna vakcina aj pre dospelych tak 18 eu krajin odpovedalo 18 maja tohto roku nie,,!!!
medzi nimi aj slovensko....!!!!!!!!!!
slovensko dokonca pre dospelych a deti, je proti povinnemu.. 😉

Slovaquie : à l’embauche, professionnels de santé et de laboratoires, forces de police, personnels des foyers de SDF ou de demandeurs d’asile.
Aucun pays (0/18 répondants) ne recommande de vaccination par le BCG pour les professionnels de la petite enfance. »
slovenko povinnost pri zamestnavani profesionalov v zdravotnicve teda zdravotnicky personal..
a v labakoch
policajti, ludi apracujuci v pre bezdomovcov; a pre ludi azilov.. teda so cuzdincami je povinna BCG

ziadn akrajina 0/18) odpovedajuca ; neodporuca vakcinaciu BCG pre profesionalov a pre deti.. 😉
toto je slovensky postoj vo svete 😉 a iny je zase doma. 😉

erikasadek
20. júl 2010

dam posledny link nahodne najdeny synovec kenedyho .. tvrdi ze mercure ortut vo vakcinach sposobuje autizmus a ze je sprava ktora bola kamuflovana narychlo vladou... atd.. je to v fr .ale j etam zakladny link v riginal.. v angline niekomu sa mozno zide... 😉
http://www.lesvaccins.org/autres-vaccins/articl...

tu je original nestiham citat hazdem mozno niekoho potesi...
http://artdevivresain.over-blog.com/ext/http://...
ak to tu uz bolo tak prepacte mi.. nasla som nahodne;. 🙂

manof
20. júl 2010

@viliatko
Mal som na mysli nejaké články z 60. rokov, keď sa vyvíjali tie tkanivové kultúry z umelo potratených detí.

manof
20. júl 2010

@erikasadek
Však u nás sa štátni zamestnanci (ani z rizikových povolaní) BCG-čkom povinne neočkujú. Majú však niektorí povinnú HepB a neviem či nie aj HepA podaktorí...

manof
20. júl 2010

Nové vedecké dôkazy spájajú autizmus s vakcínami a ortuťou:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/nove-vedecke-...

manof
21. júl 2010

Očkovanie bude bez lekárov. Stačí náplasť:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie-bud...

tean
21. júl 2010

@manof - staci naplast
to vyzera na bezpecnejsiu vakcinu. Uz len napad so "vstrekovanim" do pokozky sa mi paci. Zeby konecne niekto pohol rozumom ?