Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pifina
21. júl 2010

@tean neviem, ci to bude v niecom ine, na tej stranke pisu o 100 miniaturnych ihlach 😒

desszi
21. júl 2010

nepoculi ste nieco o homeopatickych ockovacich latkach? mohli by byt alternativou klasickeho ockovania, keby to biela mafia dovolila 😠
@erikasadek ahoj ty si dost zbehla v homeopatii, nemas o tom nejake info?

erikasadek
21. júl 2010

@manof nevuiem ti povedat j atu ma tabulku statov kde je 😉 u niketorych povolani. 😉 a u slov 😉 nska boli tieto .. 😉

erikasadek
21. júl 2010

@desszi homeoapti nikdy nenahradi pravu ockovaciu latku.. 😉
existje na chripku naprikald ale je to styl brania... niekolko tyzdnov na podporu imunity.. j eto fakt ucinne. 😉

robia sa preparaty s vakcin ale su skor na podporu a liecenie po vakcinach a ich kata ucinku v tele.. ako vakcinacia...

ako V.A.B. to je homeo naprikald s BCG vakciny 😉

jedno ti vsak mozem povedat ze homeo ma dobru odpoved ak prepukne jedna s tych chorob co sa ockuje , ako cierny kasel, osypky rubeola, a ine choroba ma lahsi priebeh to ti potvrdi , kazdy kto to uz raz skusil .. 😉
ale na homeo vakciny sa nespoliehaj....

skor sa snazia menit adjuvanty ? francuzi davaju vytazok s zraloka..... ale neviem preco americanai zatial zakazuju tento vytazok v ich vakcinach na trhu. neako som nepatrala;.
jedno je iste ze snazaia sa menit adjuvanty kritika a palba na ne je neustale na verejnosti...

viliatko
21. júl 2010

@manof no bolo by dobre, keby tu bol nejaky lekar, co ma spoluziakov stale na skole, alebo vo vyskume, oni orcite maju pristup k publikaciam, skus sa spytat do plena, aj s menom casopisu, ktory ti treba, mozno sa niekto najde ochotny, kto sa k tomu moze dostat

maggie2
21. júl 2010

@cuki moja dcéra má 4 roky a nebola nikdy očkovaná vakcínou BCG a ani nebude 🙂

erikasadek
21. júl 2010

http://www.praktickelekarenstvi.cz/
tu je jedna stranka profesionalna lekraska, dala mi ju davnejsie moja znama je lekarka.... mozno niekomu pomoze....
treba menit odbory hore kolonka, casopisy... je toho vela;. 😉
t

zuzanakarolinka
21. júl 2010

baby chcem sa vás opýtať, ako je vhodné dávať očkovať detičky s tými nepovinnými očkovaniami, ja som dala malú zaočkovať proti pneumokokom, teraz mi lekárka dala na rozmyslenie proti ovčím kiahňam, je dobré dávať očkovať proti všetkému, nie som o tom 100 % presvedčená, niečo by mali tie deti aj prekonať nie? ďakujem za rady

bibione
21. júl 2010

@zuzanakarolinka mozme ockovanie proti kiahnam je take ako ockovanie proti chrioke,cize cisty biznis...a je lepsie,ked si to dieta uzije 😉 ockovanie ho nezachrani a raz to dostane aj keby neviem co,a v dospelosti to nieje bohvieco 😅
proti pneumokokom jasne,aj som dala

zuzanakarolinka
21. júl 2010

@bibione mám podobný názor, ale chcem počuť názory viacerých mamičiek, lebo si myslím, že raz v živote hoci aj v dospelosti by sa niečo dostavilo a keď je v detskom veku, to prejde oveľa rýchlejšie, deti všetko lepšie znášajú, dík

erikasadek
21. júl 2010

@zuzanakarolinka odpeved urcite tusis 😉

urcite ze nie je vhodne 😉 ani nutne 😉

zuzanakarolinka
21. júl 2010

@erikasadek už som o tebe čítala, že si v tomto nejaká zbehlejšia, ďakujem, že si sa pridala k odpovedajúcim, takže asi uvažujem celkom triezvo, díky baby

bibione
21. júl 2010

@zuzanakarolinka neviem od ktoreho roka je povinne ockovanie proti pneumokokom,ale nasla som clanok z r 2009 a tam je vraj odporucane 😅 tak som na pochybach...ale jedniznacne to som dala,videla som co to spravi s dietatom,na zaplakanie
zltacka typu B,tu sa niekto vyjadril,ze statni zamestnanci sa povinne neockuju? dobre som rozumela? pokial mi je zname,tak zdravotnici musia byt zaockovani...a ak nie,tak niesu hadam tak hlupy,aby sa nedali...ja som aspon nebola
u deti v 3_4mesiacoh mi to pride velmi skoro,skor by som ich dala zaockovat tak v 3-4 rokoch...to uz pre mna zmysel ma,kedze deti sa hravaju kade tade a ziadneho rodica som este nevidela,aby prekopal cele pieskovisko prv,nez tam dueta pusti...lebo v tom piesku moze byt hocico a nebolo by to prvy raz

tean
21. júl 2010

@pifina
ale nepredpokladam, ze tie ihly budu smerovat do svalu. Kedze nie je viacej info, tipujem, ze to bude povrchove - do koze.
Co je urcite lepsie nez do svalu (organizmus sa s tym lepsie popasuje)

zuzanakarolinka
21. júl 2010

@bibione proti pneumokokom sa to muselo urobiť do 6 mesiaca dieťaťa a je to tuším aktívne do veku 6. roku dieťaťa, ak sa nemýlim, presne to som si myslela aj ja ako si to nejako popísala napr. s tým pieskoviskom a dá sa ešte napísať veľa príkladov 😉

miliharmi
21. júl 2010

@zuzanakarolinka Já si myslím, že i očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím (osypky, rubeola, mumps) je zbytečné a nechci ho dát, takže plané neštovice vůbec neřeším, že bych je dala. Zrovna nedávno to řešila moje sestra, zda dát naočkovat svojí holčičku a tak jsme to rozebíraly. Když ji dá naočkovat, tak nyní sice neštovice nedostane, ale protilátky jí nejspíš do dospělosti stejně nevydrží, tak bude ohrožená v dospělosti a třeba zrovna v době nejméně vhodné, jako je těhotenství. Pokud je nyní v dětství prodělá, bude mít protilátky i v dospělosti, bude chráněná v těhotenství a ještě předá protilátky svému dítěti na prvních pár nejkritičtějších měsíců. Takže se rozhodla toto neočkovat.

maggie2
21. júl 2010

@bibione údajne sú si všetci rovní, ale niektorí sú si rovnejší 🙂 Zdravotníci keď sa nedajú zaočkovať, vystačia si s negatívnym reverzom. Bežnému smrteľníkovi, nesúhlas uznať nechcú (to je to šikanovanie a kriminalizovanie rodičov ), hoci na to právo takisto má 😠

artuse
21. júl 2010

k tomu očkování proti planým neštovicím jsem navíc už několikrát slyšela či četla, že dítě neštovice stejně dostalo i přes toto očkování...já pořád řeším spalničky a spol., dost lidí mě straší těmi spalničkami, to je fakt těžké rozhodování...

maggie2
21. júl 2010

@zuzanakarolinka nuž odporúčam poriadne sa informovať o možných vedľajších účinkoch vakcín, a potom sa rozhodnúť, nájsť si štatistiky aká je vlastne pravdepodobnosť nakazenia sa chorobou (pritom zvážiť osobné pomery, druh aktivít, spôsob života, región) a porovnať si to s pravdepodobnosťou vyskytnutia sa možných vedĺajších účinkov po vakcinácii (od nezávažných až po tie najzávažnejšie). Ak je pravdepodobnosť nakazenia sa chorobou väčšia než pravdepodobnosť výskytu rizík po očkovaní, tak očkovanie teoreticky zmysel má.

Očkovanie proti ovčím kiahňam považujem ale za čistý nezmysel a marketing farmafiriem.

titkovamiriam
21. júl 2010

erika ahojcek! 🙂
ja povinne ockovania u deti mam ,no tie dobrovolne nie ani jedno a ani by som nedala .tiez som toho nazoru ze je to len biznis farmaceutickych firiem.
kiahne mali uz vsetky deti 🙂
chripku chytia tak raz do roka 🙂
marek este pneukoky nemal povinne tak nieje zaockovany,v troch rokoch uz neockuju az v 6-tich

maggie2
21. júl 2010

@miliharmi v detskom veku Tebou menované choroby vcelku deti určite lepšie znášajú ako tie laboratórne vyrobené umelé cocktaily s rizikami vyplývajúcimi navyše z ich konzervovania, prímesý, prípadne potencionálnych omylov a chýb vo výrobe - niektoré šarže urobili už v minulosti svoje ☹ .

maggie2
21. júl 2010

Och, nie prímesý - ale prímesí 😉

bibione
21. júl 2010

@maggie2 toto neviem,ze by sa nedal nezaockovat,by siel proti sebe,kedze pracujeme s krvou a ranami a pod,nikdy nevies,o akeho pacienta sa staras,kedze nie vzdy sa im robia testy na HIV a zltacku a neraz sa stalo,ze sa potom , ten a ten po 3tt,co uz u nas nebol,prislo na to a kebyze som neni ockovana,aj by ma to celkom nahnevalo 😠

maggie2
21. júl 2010

@bibione možno u Vás, ale je XXX zdravotníkov, ktorí sa nechcú a nedajú zaočkovať, je to fakt

bibione
21. júl 2010

ten pneumokok chvalabohu ze dali za povinny...

maggie2
21. júl 2010

@bibione moja, toto je stránka, kde píšu i ľudia ktorým deti po vakcinácii utrpeli ťažké poškodenia, ba až zomreli, tak s tým slovom "Chvalabohu" by som bola opatrná, ak si si nevšimla toto je stránka, kde sa rozoberajú tie negatívne stránky vakcinácie a ktoré sú bohužiaĺ skutočnou realitou. To že Tvoje dieťa malo šťastie, že má dobrú imunitu, neznamená že iné deti majú šťastie rovnaké . To že "pneumokok" je povinný na SK nie je vďaka Bohu, ale vďaka lobbingu a štedrosti (dúfam že každy vie akú mám na mysli) farmafiriem. O tom to je 😒

lott
21. júl 2010

@artuse : ja myslím, že jak to stále odkládáš, že už z toho očkování máš větší strach než je reálná možnost poškození očkováním...vždyť už zdaleka nemáš mimino, tak trochu věř jeho imunitě, že si s očkováním poradí.....až se na střední škole zbalí, jako jsem to udělala já a odjede třeba do J.Ameriky, to bude teprve očkovací smršť 😉 a věř mi, že jsem byla ráda, že jsem naočkovaná 😀 Stejně tak ty spalničky, nemusí je dostat, ale hrozí po nich encefalitida a i pokud se uzdraví, tak za 5let panencefalitida....to mi přijde jako dostatečný důvod oočkovat, zvlášť když už jste tak velcí a imunita je zralá. Udělala sis z tohoto očkování zbytečného srašáka.

erikasadek
21. júl 2010

@titkovamiriam ahoj moja; 😵

ja za seba dam svoju skusenost... 😉
v fr zacal prevnar byt davany na trh opatrne, v roku 2004 vtedy sa odporucalo , ako aj teraz.. 😉
ale uz sa nehovori pre aky typ deti je urceny..
takze vtedy to bolo pre deti ktore su kojene menej ako 2 mesiace!!!!
ktore maju starsich surodencov v kolektivite.. alebo ktore su v jasliach a nie su kojene;.
vtedy tomu tak bolo...
neako sa od tohop ustupilo a je pr evsetkych. 😠
tu nie je povinne a moj stasi v 😠 tedy dostal prevnar vlastne patrick ma v 😠 etky ockovania 😠 aj kiahne aj hep B osobitne proste vsetko a je to aj vidno na jeho zdravy 😠

josh.. nema prevnar; a ani nebude ho mat kedze nieje povinny len a vidiet to nie je chory , stale, ako pato ani nie tak chory ale pato slabe miesto je prave zapal ucha staci ze je nachladeny a hned sa mu to zapaluje!!! 😠 no katastrofa mladsi nema nic okrem povinneho i to posledna dvaka co mala byt minuleho roku stale nedana;. 😀
tym chcem povedat ze rozdiel je neskutocny....

ps pato dostal aj kiahne vakcinu ked prisla v roku 2006 a hned som mu pichla, 😀 v dobrom mysleni bola vtedy epidemia....
dostal iba jednu dav 😀 ku vtedy vraj stacilo..
teraz nove prikaz je dve davky jedno po druhej s ostupom 3 tyzdne ak s apamatam...

musim poznamenat ze po vakcine bol v styku s dietaom asi po mesiaci necelom s kiahnami nikdy ich nedostal, atk ako aj minuly rok zatial ho vakcina drzi, ale!!!!!!!!! bijem sa po hlave ze som dala neviem kedy totizto prestane ucinkovat a co bude ked bude velky toho sa najviac bojim;;

takze ak nemusite nedavajte.. 😉

desszi
21. júl 2010

@erikasadek dakujem za objasnenie 🙂

erikasadek
21. júl 2010

@lott hrozi asi tak ako po ockovai zla reakcia;. 😉

takze je to lotto a risk... ktory clov 😉 k berie so sebou ak by naozaj tomu tak bolo ako pises tak nasa generacia ktora sme ich preizli v zdravy a sme tu a mozme to potvrdit boli vsetci po encefalite a neviem co vsetkom .;pravda je ze nie sme..
tak ako v mnohych eu krajinach rocne min 100 pripadov nikto nezomiera a mozno jeden pripad ???
preco sa stale robi strasny strasiak s tychto chorob 😅 🙄