Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
21. júl 2010

furt sa tu tocime okolo toho isteho,a pritom zabudame na mudrost nasich "starych mam"-daj dieta do skolky,nech chyti vsetky DETSKE CHOROBY a nech ma do konca zivota pokoj-a to je pravda,samozrejme,nie vsetky deti to zvladli a zvladnu uplne perfektne,ale to je priroda a my ideme proti nej-opakujem,mam na mysli detske choroby,obsiahnute v MMRke..som generacia,ktora napriek ockovaniu tie detske choroby dostala,az na ovcie kiahne,tie som chytila od syna v 26-tich rokoch,a to bola fakt zaberacka,maly mal 20 vyrazok,ja asi 200,maly mal teploty do 38,ja cez 40,takze ak sa niekto spolieha,ze by jeho dieta v dospelosti ochranilo ockovanie v detstve,je podla mna naivny,bojim sa pomysliet,co spravi s mojimi detmi v dospelosti,ak tie detske choroby,ktore nedostali a nahodou ich potom dostanu..kvazi ochrana v nedohladne,organizmus oslabeny chemickym kokteilom z ockovani,parada..potlacaju sa choroby,s ktorymi sa da a vie bojovat pri dnesnych kvantach liekov a uvolnuju sa miesta pre nove nepoznane zmutovane verzie..zltaciek uz mame kolko? od A po C? kolko sa ich este vyvinie do cca 20 rokov,az po XY??? nemam pred menom ani za menom Mudr,cudr,pudr,ale ked cakam na vysetrenie na alergologii 3 mesiace,a na gastro 2 mesiace,tak si myslim,ze asi tie deti nie su az tak zdravsie napriek kvantam ockovovani..ano,nemaju nahodou jednorazove osypky,ale maju napr dozivotne alergie,ekzemy a podobne radostne darceky..a tie plne cakarne,ako je to mozne? pediatricka mi potvrdila,ze ma este viac chorych deti ako kedysi,len teraz su to same alergie..ale preco,ved vieme o zdravej vyzive,o nenahraditelnosti kojenia,mame skvelu zdravotnu starostlivost-len akosi nieco v tych detoch nie je v poriadku..a tie plne onkologie-nech mi niekto vysvetli,ako mozu mat male deti,novy zivot,novy organizmus rakovinu?? ok,bolo to tu aj predtym,ale v takom mnozstve? kamoskinmu malemu zistili ako 5-rocnemu rakovinu lymfatickych uzlin..nechapem...
lekari nevedia ako dalej,ludia su coraz viac rezistentni na ATB,tak jedinu zachranu vidia v coraz vacsom ockovani,kam to speje..
poznate vo svojom okoli zdrave dieta? ja nie... ☹

pifina
21. júl 2010

@cora73 presne vystihnute ...

erikasadek
21. júl 2010

za seba ak mozem povedat ja tuto stranku vidim , ako butlavu vrbu pre ludi ktori proste maju svoju zlu skusenost vlastnu alebo na svojich detoch blizskych ale proste su sami a nemozu s ao tom porozpravat s okolim ...

proste je tu vymena informacii a mnohych zivotnych pripadov a situacii ktore pomahaju mnohym po mnohych strankach... 😉
tatao stranka nie podla zalozena ako pomoc a ako vymena informacii...
urcite svojim sposobom pomaha verejnosti na slovensku a v mediach.. som si tym ista kedze ako sme nedavno nato prisli e sledovana;; a nahna trocha nervozity do teraz uzatvorenej spolocnosti.. 😉

takze mozno tu nie sme vytrznici a nesnazime sa silou veci menit , ale je tu ludska pomoc a vypocutie t 😉 oho druheho

lucula73
21. júl 2010

@cora73 ja s tebou tiež úplne súhlasím,čo sa týka zdravia detí,nepoznám v mojom okolí dieťa,čo by nemalo nejaký zdravotný problém,hoc aj alergiu.....a minule keď som čítala tieto vaše všetky príspevky,čo obsahujú tie vakcíny,ma tiež napadlo,prečo tak rapídne stúpa počet detských onkologických pacientov?veď deťom dávame papať len to najlepšie,najzdravšie,snažíme sa bez umelých látok,konzervantov.....fakt nechápem.... 😠

erikasadek
21. júl 2010

este jedna vec nasla som clanok mozno aj vy urcite o cine kde do roku 1999 vraj neboli vakciny s otutou..
takze odkedy sa tam zaviedlo tak autizmus tam neexistoval. odvtedy rychly narast autizmu uz skoro 2 miliony deti.. 😅
to iste hlasia aj krajiny tretieho sveta kde tato nemoc, nebola, doteraz kde s ateraz hufne davaju vakciny.. to iste odpoved.. 😠

maggie2
21. júl 2010

@cora73 krásne si to napísala a výstižne

erikasadek
21. júl 2010

@cora73 ja ano tie co neboli ockovane. 😉 ato myslim uplne vazne 🙂

maggie2
21. júl 2010

@erikasadek ONI tvrdia že majú štatistiku, že keď arnie schwarzenegger zrušil očkovanie tou vakcínou, lebo občania pobúrení tými informáciami to hromadne žiadali, že počet výskytu autizmu neklesol. Takisto argumentujú i tým že explózia autizmu v Afrike, kde sa začalo očkovať, že to vlastne ten autizmus bol i predtým, ale nebol dovtedy len diagnostikovaný.

Ja k tomu dodávam len toľko, že nie som zástancom konšpiračných teórii ale pracovala som jeden čas v médiách a viem ako sa dá zmanipulovať ako výskum-prieskum, tak i štatistika v tom, že stačí len inak nastaviť parametre, otázky, formuláciu a hneď výsledok inak vyzerá.

Narážam na výskum po zrušení vakcín v štáte to guvernéra A.S. Len vtedy by sme videli, či sa dá na tieto argumenty o rovnakom výskyte autizmu spoľahnúť, ak by sme mali dôkaz o tom po prvé že štatistika je pravdivá, t.j. že nebola zmanipulovaná, po druhé, či výsledky pravdivej štatistike sa zakladajú na pravdivých údajoch, t.j. či ide o skutočné reálne žijúce deti a nie nazvime to "narafičené" fiktívne mená. (Na takúto špinavosť stačí pár podplatených ľudí v ordináciách odkiaľ idú hlásenia. a - hneď je stav výskytu autizmu kontinuálny). že je to len domnienka? Áno, môže to byť domnienka. Ale možnosť taká je. Že paranoja?
Nie po tom ako vychádzajú najavo špinavosti o fiktívnych odborníkoch ktorí prispievali do medicínskych časopisov svojimi poznatkami, hoci šlo o produkt z dielne marketingových firiem podľa objednávky farmafiriem.

cora73
21. júl 2010

a este nieco k lekarom..minuly tyzden som bola na jednom zakroku v malom sukromnom medicinskom centre,a izba pacientiek suvisela cez toaletu s operackou a asi zabudli zavriet,alebo len privreli dvere,cize sme vsetko poculi,o com sa pri operacii bavia,no a preberali presne "darceky" a rozne "vsimne" od sponzorov a reprezentantov farm firiem a jeden lekar hovoril,ze samozrejme,ze bude predpisovat a odporucat to,co mu za odmenu ponuknu,ved aj on je len clovek a preco by si neprilepsil,co ma byt blby? a na to mu vsetci pritakali,ze aj oni tak robia...potom sa asi uvedomili a dvere zavreli...nebudem odsudzovat,je aj na kazdom konkretnom cloveku,aby si nastudoval,prip ziadal to,co mu naozaj pomaha a nie,co mu zrazu lekar zacne odporucat,dnes sa da uz najst vela informacii,a samozrejme,kazdy si chce privyrobit a zarobit,z nicoho sa zit neda,len nech sa aspon trocha ludom oci otvoria,a nemyslia si,ze lekari su svati a odolni mamonu,(ano viem,su aj vynimky 😉 ),svata bola len Matka Tereza... 😉 takze ak to mam porovnat s klinickymi studiami o bezpecnosti vakcin,ktore robia ich vyrobcovia-nemam slov..ved ked zacnem piect chlieb,tak nepriznam,ze z neho boli ludi brucho-aj ked to bude nahodou pravda... 😀

veronika81
21. júl 2010

ahojte,
čítam vás takmer pravidelne, v minulosti som sa na pár vecí už aj pýtala, študujem linky pre mňa potrebné a zaujímavé, ale mám pár otázok a poprosila by som niekoho (aj viacerých) o odpovede 😉
Čaká nás MMR, mala som v pláne ju oddialiť do nástupu do škôlky, ale keďže najnovšie sa to nedá, ostáva mi nateraz odmietnutie. Čo ma čaká z administratívneho hľadiska už viem, zaujímalo by ma ale čo s očkovaním do budúcna..

Vy čo ste odmietli MMR, budete niekedy, v nejakom vyššom veku tieto choroby očkovať? Ak mám dobré info, v SR sa zvlášť toto nedá, takže jedine samotnou MMR asi. Alebo je iný spôsob? Prípadne privítam akékoľvek info ohľadom MMR..

Ešte sa chcem vyjadriť k BCG a k tej informovanosti rodičov 😔 Nikto v nemocnici mi nepovedal, že malého mi idú očkovať, iba ho 4. deň doniesli s poznámkou, že už je zaočkované. Žiadne info naviac, ani som nevedela proti čomu, vôbec nič!! Priznám sa, predtým som sa o očkovanie vôbec nezaujímala, spoliehala som na to, že veď lekári dobre vedia čo treba 😝 a vôbec som netušila, že už do štvordňového telíčka vpichujú také svinstvo ☹ Žiaľ, nevrátim to.. Do budúcna pri ďalšom dieťati som rozhodnutá toto očkovanie jednoznačne odmietnuť, ale pevne verím, že dovtedy už nebude existovať vôbec..

maggie2
21. júl 2010

@cora73 A to isté máš keď prídeš do lekárne a pýtaš sa čo by Ti odporučili... A oni Ti hneď ponúknu to najdrahšie, resp. to, za čo majú najvyššiu provízku.

Ja žijem v zahraničí a pravdu poviem, musím pozerať na výdavky. V lekárni pri všetkom až na tretí štvrtý raz sa dovypytujem a obdržím to čo chcem. Rovnaký ekvivalent, ale za dobrú cenu. Funguje to takto: Najprv otázka čo by mi odporučila na to a to... Ona vytiahne zo stredného regálu vis a vis niečo a začne vychvaľovať, Ty sa jej opýtaš, že Ok Ok, ale niečo v lacnejšej verzii s tým istým zložením, resp. účinkom. Ona Ti vytiahne zo spodnejšieho regála a už Ti to ide predať, Ty sa jej ale spýtaš, prosím ale ešte niečo lacnejšie nie je? A ona vytiahne z toho najspodnejšieho regála patričný liek za dobrú cenu v rovnakej kvalite, len s tým rozdielom, že na ten liek nie je reklama na každom kroku. 😉

maggie2
21. júl 2010

@veronika81 BCG vakcináciu preočkovanieu 11 r. detí už od 1.7.2010 oficiálne zrušili 🙂

veronika81
21. júl 2010

@maggie2 ano? no super, aspoň dačo.. A pri narodení je to v akom štádiu? V Čechách je tuším zrušená, nie?

erikasadek
21. júl 2010

@maggie2 presne ako tu.. 😀 😀 😀 vystizne;... 😉

zuzanakarolinka
21. júl 2010

@miliharmi podobne myslíš ako ja, díky

zuzanakarolinka
21. júl 2010

@maggie2 aj takéto uvažovanie mi išlo hlavou, takže asi myslíme podobnými spôsobmi

aj ostatné baby,ktoré mi písali, som skonštatovala, že každá hovoríme takmer to isté, len inými slovami, díky moc

tean
21. júl 2010

@maggie2
ta statistika o tom autizme v USA by aj mna zaujimala. Velakrat som o nej cital.
Ale myslim, ze je to nieco podobne ako s tou danskou statistikou, co tu spominal petot (viac info rizikaockovania.sk)
Ak minuly rok prestali ockovat a tento rok spravili statistiku (obrazne povedane), ci sa nieco zmenilo, tak to bude velmi skresleny udaj.
Neviem, kedy presne prestali ockovat v tom state a kolko rokov po tom spravili tie statistiky. Na nete som vzdy natrafil iba na konstatovanie, ale ziadne cisla a dalsie data.

tean
21. júl 2010

@cora73
to je nieco podobne ako som ja pisal o tej lekarke, ktora predpisuje lieky podla toho, ktory obchodny zastupca bol u nej ako posledny.
Je mi z toho na zvracanie,.
Ale k tomuto sa tu nikto nevyjadril zo zdravotakov co sa tu pohybuju. Zrejme je to pre nich neprijemna tema.

cora73
21. júl 2010

ja som tieto prednostne predpisovane lieky zaregistrovala az u matky-kedze ja ziadne lieky neberiem-ked mi hovorila,ze naposledy u obvodneho chcela Ranisan,a on ze ma nieco lepsie,to nieco lepsie bolo o nicom,tak dalsi raz chcela znova Ranisan,a on ze nie,ze len to co jej dal,ze je to fakt lepsie,tak si nechala Ranisan napisat od sestricky... 😀 a uz ho s nim ani neotravuje... 😀 mame spolocneho obvodaka,a ten teda je riadne "dopovany" farm firmami,je to vidiet aj na vybave ambulancie,ale co uz,je snazivy... 😀 akurat u mna malokedy pochodi,lebo ja k nemu dojdem uz s diagnozou a ta sa vacsinou potvrdi..akurat naposledy ma nasral,lebo som sa otravila,a on to zdiagnostikoval na Magnezium ,ale co mozem cakat,ked gynekolog zacne robit praktickeho lekara... 😀

cora73
21. júl 2010

@veronika81 ja som pripravena riesit MMRku podla novej platnej vyhlasky od 15-18 mesiacov,co sme uz uspesne presvihli,cize smola... 😀 😀 😀 ked len do 18-tich mesiacov sa moze,tak my uz nemozeme... 😉
skus to nenapadne natiahnut..

maggie2
21. júl 2010

@tean tie štatistiky sa robili v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch, len problém je v tom, a oni to i musia priznať, že sa na také štatistiky (veď vieme že výskyt autizmu je momentálne 2-3 na tisíc detí) veľmi ťažko hľadá "vzorka" ľudí, t.j. že musia byť dve obrovské skupiny detskej populácie, kde jedna nie je očkovaná a druhá je, s tým že parametre musia byť nastavené zrovnateľne, t.j. že tie "vzorky" pozorované skupiny detskej populácie musia byť okrem horeuvedeného pokiaľ možno rovnaké (sociálne, životné prostredie, životná úroveň, atď.) Autizmus sa nie ľahko diagnostikuje a tam takisto môžu vznikať odchýlky. Lancet bol inak prinútený teraz vo februári 2010 štúdiu o súvise mmr vakcín a autizme oficiálne stiahnuť. 😒

lott
21. júl 2010

@erikasadek : no nevim, jak jsi mlada nebo stara 🙂 ale ja jsem na zardenky i spalnicky byla ockovana v detstvi 😎

lott
21. júl 2010

@artuse : otazka nestovic, no ja je dala me nejlepsi kamaradky zcela zdravy syn cca dvoulety dostal nestovice a nasledne herpetickou encefalitidu prave z nestovic, bylo to strasne, dostal se z toho diky vcasne diagnoze, ale mne to tak vydesilo, ze uz pro mne nejsou nestovice banalni choroba. Podotykam, ze to byl ( a nastesti znovu je) krasny, silny, zdravy kluk....Jo a s tou pretrvavajici imunitou, jednoduse necham tak za pet let nabrat protilatky a uvidi se, pak treba za deset let...je to jednoduche a staci troska krve. Sama si takto nechavam kontrolovat hladinu protilatek proti klistovce a jsem spokojena. Ale ockovat nestovice nikomu nevnucuju, je to jen moje zkusenost a samozrejme je to vzcna komplikace, ale kdo ji videl, ten nezapomene....

petot
21. júl 2010

@lott: SSPE po osýpkach má výskyt cca 1:5000000. Autizmus postihuje 1
dieťa zo 150 (je mi jasné, že úrady kričia "vakcíny za to nemôžu"). Mne
to riziko príde tak trochu nevyvážené.

"už zdaleka nemáš mimino, tak trochu věř jeho imunitě, že si s očkováním
poradí"

Niekto verí, že si imunita poradí s očkovaním, niekto zase verí, že si
imunita poradí s bežnými detskými chorobami. 😉

maggie2
21. júl 2010

@petot ja mám zdroj že autizmus postihuje 2-3 z 1000

lott
21. júl 2010

@petot : no vzdyt ja ti to nenutim, popravde je mi jedno, jakou chorobu dostanou tve deti, vzdyt je ani neznam, jen jsem napsala svuj nazor 😉

petot
21. júl 2010

@artuse: S tou dĺžkou účinku MMR to nebude také optimistické. Údajne sa ďalšia dávka má dávať až keď zmiznú všetky protilátky po predchádzajúcej, lebo ináč si telo druhú dávku nevšimne. Nuž a druhá dávka sa v SR dáva s odstupom 10r. Inde som počul, že v niektorých krajinách sa dáva s odstupom 3 roky. Takže ak sú tieto informácie pravdivé (čo neviem, zatiaľ som ich neoveroval), tak účinnosť možno nie je ani 3 roky.

lott
21. júl 2010

@petot : s odstupem 10ti roku? to ses asi prepsal nebo je to v SR vazne takto?

artuse
21. júl 2010

@petot no tím hůř, tu se druhá dávka obvykle dává 6-10 měsíců po první...

@lott na Slovensku je to opravdu tak, druhá dávka se očkouje až v 11ti letech dítěte 😉 a k těm protilátkám z neštovic - sice můžeš pravidelně nechávat zjišťovat protilátky, ale hrozí, že budeš muset i opakovaně neštovice očkovat, protože protilátky z vakcíny nebudou...