Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sisinka76
9. aug 2010

@manof za taku super cenu ju chcem. a presne tu istu? lebo viem, ze je aj od weledy

manof
9. aug 2010

@sisinka76
no tá istá nie, je to český výrobca, osobne ho poznám, správny chlapík - poctivosť sama.
Tuto má stránku: http://www.ekoplanet.cz/Czarizeni.html

manof
9. aug 2010

@sisinka76
Weleda je neskutočne drahá a pritom tam nie je nijaký kvalitatívny rozdiel. Za to isté dáš u Weledy vyše 3-násobok.

sisinka76
9. aug 2010

@manof ja od weledy nemam, len viem, ze kamoska kupila malej, ale sirupovu formu, lebo stavu odmietala. a pisem ti IP 😉

manof
9. aug 2010

@sisinka76
Je mi ľúto, ale prax je zatiaľ taká, že nikto na Slovensku zatiaľ nevysúdil ani jediný eurocentík odškodného, a to ani v prípade, že súvislosť choroby s očkovaním bola nad Slnko jasná.

Takže na jednej strane občan podstupuje nesmierne riziko na príkaz štátu a na druhej strane, keď sa niečo pokafre, tak štát sa tvári ako "ja nič, ja muzikant". Nikto Ti v tejto republike nedá nijakú záruku a ešte aj na psí tridsiatok vyjdeš, keď Ti dieťa očkovaním dokaličia, čo sa ostatne stalo (nielen) pani Andrey zo Zvolena, viď tiež:
http://rizikaockovania.sk/sved/durianova.html

manof
9. aug 2010

@sisinka76
Však pridáš si tam cukor alebo med a máš z toho sirup. Žiadna veda.

sisinka76
9. aug 2010

@manof ja osobne poznam babu, ktorej dcera dostala po ockovani MMR vakcinou cukrovku. je to ta Maruska H, co sa o nej aj pisalo. a ked mi potom muz hovoril, ako vsade chodili, zhanali, len aby malu vyliecili a vsetko marne ☹ oni dokonca boli s nou aj v Rusku u nejakeho lekara, ktory po rozbore krvnych buniek a co ja viem co vsetko este robil, tak jej nejakymi liekmi pomohol,ale bolo to len docasne a zase jej musia pichat denne inzulin. je strasne ako sa cela rodina musela "podriadit" chorobe a zzit sa s nou. obdivujem ich, naozaj.

manof
9. aug 2010

@sisinka76
Jo, ja poznám zase chalana pár km od Žiliny, čo v 11 rokoch po preočkovaní MMR dostal cukrovku.
O Maruske som sa dozvedel v TV (už neviem ktorej).

sisinka76
9. aug 2010

@manof v 11 rokoch? no pekne ☹ inak, segra ma 15 mesacnu dceru a buduci stvrtok ma ist s malou prave na toto ockovanie. je mnou troschu nalomena, ale bojim sa, ze ju da zaockovat ☹ a boji sa toho, ze ked boli s malou v Taliansku pred 2 tyzdnami, ze ci to nahodou nechytila 🤐

tin007
10. aug 2010

V mojej blizkej rodine dostalo dievcatko (rok a pol) cukrovku po MMR 😢

blovitc120
10. aug 2010

@tin007 take malicke, to je strasne 😒

k.jolanka
10. aug 2010

@petot díky, jsem z toho celkem překvapená, neznám nikoho, opravdu nikoho, kdo by měl s očkováním nějaké potíže a ani jsem o nikom nikdy neslyšela, takže mě ani nenapadlo se nad možnými riziky nějak zamýšlet...ten autizmus ale není častý jev, spíše ojedinělý ne? myslím jako reakce na tu vakcínu...

pifina
10. aug 2010

@k.jolanka to bude asi preto, ze sa o tom tak nehovori 😒 a vela ludi ani nenapadne, ked sa nieco rozvinie, ze by to mohlo suvisiet s ockovanim, kedze sa vsade hovori, ake je to prospesne, ale nikto nehovori o negativach - maximalne spomenu zvysenu teplotu 😠

k.jolanka
10. aug 2010

@pifina no a myslíš si že autizmus způsobí vakcína jako taková? já myslím, že tam musí být ještě něco dalšího, to by potom byly autistické všechny děti, nebo alespon většina ne? 😕 nemůže to třeba způsobit špatná aplikace vakcíny? jako chápu, že u někoho to vyvolá takovou a takovou reakci v organismu i to oslabení se dá pochopit..ale ten autizmus, to je síla 🙄 my máme toto očkování teprve před sebou, takže mám pěkného brouka v hlavě, očkovat dám, na výběr nemám, ale budu se asi hooodně bát 😖

erikasadek
10. aug 2010

@k.jolanka az take zriedkave to zase nie je.. skor naopak zvysuje sa pocet kazdym rokom.. 😉 ☹
len vo vasich zemepisnych sirkcah sa to neako nepripusta vobec.. 😠
a nedava ziaden suvis ani za nikto nezaobera.. nikto neriesi a nikto neodskodnuje.. 😉

kazde telo je ine 😉 su ludi aco beru atb bez problemu a su ludi a ktorym sposobia tazke komplikacie. 😉 😉
a tak isto je to aj s vakcinami.. v nich je taky tazky koktejl sajrajtu ze je to otazka casu kedy telo vypoveda.. 😠
hlinik ktory je vo vakcinach dokonca vo vode ktoru pijeme 😠
sposobuje alhzeimer... nikho to neaujima.. 😠 zatial vsetko s atutlava... hlavne ze nam stahuju za kazdy lekarsky vykon tu v fr 1€ na vyskum alzeimerukeby radsej sa zamerali na ine veci ako necistit pitnu vodu starym sposobom , a bez hlinika. a ine veci..
mozno ty si nepocula,.. al ever mi ludi co maju zlu skusenst je velmi vela;. 😉

pifina
10. aug 2010

@k.jolanka odpoviem Ti otazkou - rozmyslala si niekedy nad tym, preco je teraz tolko autistickych deti? dakedy take vobec nebolo a tazko je verit tomu, ze by sa to vtedy len nedalo diagnostikovat, autizmus je dost specificky na to, aky si ludia vsimli, ze nieco nie je v poriadku ...

k.jolanka
10. aug 2010

@erikasadek díky za reakci🙂 a co tedy my jako rodiče můžeme proto udělat? odmítnout očkování je tedy u nás dost nereálné..když ho na MMR oddálíme, změní se tím něco? snižuje se negativní reakce? máš pravdu, přijde mi že tady u nás v ČR to nikdo neřeší, alespoň z mého okolí vůbec..

prsky
10. aug 2010

@k.jolanka mozes odmietnut, len mas potom potahovacky a dostanes pokutu

k.jolanka
10. aug 2010

@pifina no víš, já žádného autistu neznám ani v okolí, ani známí, ani z doslechu..nemám pocit, že by bylo více autistů, nemám vůbec pocit, že by byly okolo mne autisti..asi takto ti odpovím no.. 😉

maggie2
10. aug 2010

@k.jolanka Božemôj ak by som mala hodnotiť stav okolitého sveta a dianie v ňom len na základe toho čo som na vlastné oči videla, či počula, či zažila, tak to by ten rezultát o stave "reality" vyzeral !!! 😀

k.jolanka
10. aug 2010

@maggie2 jen odpovídám na to, co se mě ptala...jak mám asi přemýšlet o tom, proč je více autistů, když jsem s žádným do kontaktu nepřišla, nepročítám si tabulky ani statistiky, nepoznám ty děti na první pohled narozdíl od postižených na vozíčku či s DS, chápeš??! 🙄

k.jolanka
10. aug 2010

@k.jolanka myslím tím na první pohled když jdou po ulici...mám malé dítě nechodíme na písek ani zatím mezi další děti, nemám to jak posoudit..

pifina
10. aug 2010

@prsky v CR dokonca ani pokutu, ak si dobre spominam, teraz niekedy tam prebehol nejaky sud na tuto temu 😵
@k.jolanka ja zase viem o viacerych chorych detoch, nielen autistoch ... ale je to aj o tom, ake mas zaujmy, aky mas okruh znamych a tak ... ono, ak raz zacnes zistovat a hladat, budes prekvapena, kolko toho okolo teba je, len si o tom nevedela ... teda, to je moj nazor 😅

maggie2
10. aug 2010

@k.jolanka nechcem posudzovať, a nechcem Ťa ani uraziť - nemám na mysli to, že človek musí byť nabitý vedomosťami a súkať z rukáva veci čo ho učili v škole, ale každý človek by mal vedieť aspoň to základné - byť schopný vedieť si vyhľadať sám zdroje informácii a nie čakať v diskusii, že mu budú naservírované na podnose, nemyslíš?

k.jolanka
10. aug 2010

@pifina netvrdím, že to tak není, já jen neměla důvod takovéto informace vyhledávat 😉

k.jolanka
10. aug 2010

@maggie2 ale však mi je nemusíš servírovat..pokud nechceš, tak mi neodpovídej..nemyslíš? 😀

k.jolanka
10. aug 2010

@maggie2 myslela jsem si že od toho taky diskuze jsou aby se předávali informce ale asi jsem se spletla..příště se rasdši rovnou kouknu na net 🙂

klara_klara
10. aug 2010

ahojte chcem sa spytat kvoli mojej kamaratke ktorej som na otazku nevedela odpovedat...aky casovy posun by mal byt medzi novym prevenarom a MMR vakcinou? vie sa vobec nieco o tom, alebo je casovy posun nevyznamny? Ona posunula prevenar od hexy..teda nedavala to pichat spolu... no posledny prevenar ma mat v septembri a MMR ockovanie v oktobri...mne samej sa to akosi nezda ale neviem ako to ma byt....dakujem za rady...viem ze tema je o nesuhlase ale vy vsetci sa tu dost vyznate a mozno pomozete

maggie2
10. aug 2010

@k.jolanka vidím, že som sa Ťa dotkla asi, to som nechcela. Jasné, že si tu vymieňame informácie, ale niektoré veci, musíš si vedieť vyhľadať i sama, všetci sme tu rovnocenní, ja by som nemala odvahu diskutovať bez snahy zistiť si práve štatistiky, tabuľky a spoliehať sa len na to čo vidím /nevidím v svojom okolí.

maggie2
10. aug 2010

@klara_klara prípad od prípadu. Názory sa rôznia. Niektorí (oficiálne) tvrdia že stačia 4 týždne