Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
18. aug 2010

@lowike
@pifina
@tina_

Vec sa má tak, že v Pravde už pravdy dávno niet, obzvlášť vo veci očkovania. Pravda sa stala asi najvyhranenejším zástancom povinného očkovania v zmysle "čím viac tým lepšie". Teraz možno "trochu predbiehajú". S pneumokokmi to bolo tak, že jeden rok sa stali odporúčanými a hneď ďalší rok povinnými. Je preto dôvodná obava, že HPV bude nasledovať tú istú schému.

Zatiaľ ale očkovanie proti HPV nie je povinné, ale len odporúčané. Ale aj to je blbé, lebo každý, kto platí dane, prispieva nevedomým na neskutočne predraženú a vysoko rizikovú vakcínu, a de facto sponzoruje výrobcu. Totiž tá vakcína je už uhrádzaná štátom, keď je odporúčaná, tak preto.

Nedá mi k tomu nedodať:
"Nezvyšuje v skutočnosti Gardasil riziko rakoviny krčka maternice?":
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/nezvysuje...
"Očkovanie proti HPV – otázna účinnosť a veľa vedľajších účinkov"
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie...

Existuje dôvodné podozrenie, že slovenské (a nemecké, americké atď.) ženy a dievčatá sú pokusnými králikmi (a ešte si za to sami zaplatíme) pre vakcínu, ktorá je určená primárne pre krajiny tretieho sveta:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-ste-p...

manof
18. aug 2010

@tina_
Ahoj, Tina,

teda až teraz mi zaplo, kto sa skrýva za touto prezývkou a že sa už pekných pár rokov poznáme. 🙂

K veci:
Ja by som povedal, že niektorí ľudia sú tak neskutočne skorumpovaní, že absolútne nechápu, keď niekto robí niečo z dobrej vôle pre dobro iných ľudí vo voľnom čase a nepýta si za to peniaze. Možno to ešte dokážu pochopiť u tých, čo majú deti očkovaním postihnuté a chcú varovať svet, ale vôbec to nechápu u takých (ako napr. ja), ktorých deti nijak vážne očkovaním postihnuté nie sú, teda takých, čo sa zbadali včas. 🙂

Už tu napr. boli pokusy našiť mi (aj @petot ovi), že ma platí nejaká tajná protiočkovacia organizácia, ktorá si dala za cieľ zdecimovať populáciu (keďže vraj očkovanie = záchrana života väčšiny detí), lebo určite by som toho nerobil tak veľa (web, preklady článkov, besedy, táto diskusia atď.), keby ma nikto za to neplatil.

Mi to tak pripadá, že v spomínanej prezentácii sa postupovalo systémom "podľa seba súdim Teba", čiže lekári, ktorí sú skrz na skrz skorumpovaní (to nevravím o všetkých, ale len o autoroch tej prezentácie), nevedia pochopiť, že sa dlhé hodiny denne angažujeme (ja, Ty, @petot, @maggie atď.) v tejto otázke, a nikto nás za to neplatí. Oni by zrejme dobročinne ani prstom nepohli.

No a to "tablo" s fotkami bojovníkov za slobodu v očkovaní, to si už len pýtalo veľký nápis:
"!!! WANTED - DEAD OR ALIVE !!!"

No ale to je tak, keď sa niekto vzoprie hlavnému prúdu. Galileo Galilei, Giordano Bruno i Jan Hus by o tom vedeli rozprávať...

@petot
Tak sa mi marí, že som už niekde čítal/počul nejaký psychopaticko-fašistický návrh na označovanie neočkovaných jedincov podobne, ako kedysi Hitler označoval Židov žltou hviezdou.

Obávam sa, že tu máme do činenia s mimoriadne nebezpečnou agresívnou fašistickou dogmatickou veľké prachy točiacou nábožensky fanatickou fundamentalistickou s politikmi prepletenou pavedeckou sektou, ktorá je však o to nebezpečnejšia, že sa vie veľmi dobre a pre mnohých aj veľmi presvedčivo pretvarovať za vedecky založený dobročinný spolok, ktorému nejde o nič iné, len o blaho spoločnosti a všetkých jej členov.

Prečítaj(te) si ten výrok pro-očkovacieho gurua Dr. Reda Dukea v predposlednom odstavci tohto článku (alebo ešte lepšie celý článok): http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/spravne-z...
Je veľmi ťažké nájsť vhodné slová na pomenovanie takéhoto človeka a postoja.

Toto sa mi javí byť ako historický fenomén, i keď nie som zas tak dobrý historik, aby som si dovolil tvrdiť, že nikdy nič také doposiaľ nebolo. Každopádne však nikdy nie v tak veľkom (globálnom) meradle a to je asi naozaj doposiaľ (resp. do začiatku Doby očkovacej) nevídané.

No jo, boj sa vyostruje a Armageddon je už, zdá sa, na dohľad... 🙂
Zostáva len dodať: Pán Boh s nami a zlé preč!
Alebo tiež po husitsky (vysvetlivka v zátvorke je moja 🙂:
Nepřátel se nelekejme, a na množství (jejich peněz) nehleďme!

manof
18. aug 2010

Dnes idem na RÚVZ hneď z rána (9:00), tak mi držte palce.

Pre túto príležitosť som mal včera celodenné slohové cvičenie, v ktorom som zhrnul jednak určité právnické záležitosti (za inšpiráciu ďakujem @maggie , @petot ovi a pár ďalším, čo na tomto fóre asi nie sú), jednak pár noviniek z oblasti (ne)bezpečnosti vakcín, skúsil som odhadnúť na základe údajov z Nemecka počet úmrtí ročne na diagnózu "Infanrix Hexa" na Slovensku (možno budete prekvapení, aké číslo mi vyšlo, použijúc pri tom len čisto oficiálne pro-očkovacie a demografické štatistické údaje) a tak... Snáď sa to aspoň niektorým z Vás bude hodiť ako inšpirácia pred prípadným vaším "príjemným posedením" na RÚVZ:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...

Keďže RÚVZ je povinný sa ku všetkým skutočnostiam, ktoré v rámci priestupkového konania uvediem, vyjadriť (na to ho upozorňoval aj ÚVZ SR, keď zrušil Rozhodnutie RÚVZ o vyrubení pokuty), som nesmierne zvedavý, čo z nich vylezie. Odpoveď RÚVZ samozrejme zverejním.

roo
19. aug 2010

@manof sme zvedavi... V tom vyhlaseni pre ruvz Ti jeden raz uslo skutocne meno meno pediatricky 😉 aby neboli problemy... (v bode 5)

manof
19. aug 2010

@roo
Vďaka za upozornenie. Už som to opravil.

susisus
19. aug 2010

@manof drzim palce a strasne dobre som sa zabavila po precitani, som ozaj zvedava ako ti na toto zareaguju 😀

pifina
19. aug 2010

@manof drzim palce 🙂

pifina
19. aug 2010

@blovitc120
@lucrezia
@maggie2 mohli by s tym mazanim aspon pockat, kym si clovek precita odpoved na svoj prispevok - reakcii mam od vcera niekolko, ale vacsina z nich tu uz nie je ☹

maggie2
19. aug 2010

@manof ja by som ideológiu za tým nehľadala až v takých rozmeroch. Ide im jednoducho o prachy, zisky a inkasovanie províziek

pifina
19. aug 2010

@manof si im teda pekne napisal 😵 radost citat 😀

maggie2
19. aug 2010

@manof škoda že som prišla až teraz, pozerám že pripomienky čo som Ti poslala teraz v IP už asi nezapracuješ z časových dôvodov.

sabiatko
19. aug 2010

@manof teda, pekne si to dal dokopy. nezabudni napisat, ake boli reakcie, som zvedava...

manof
19. aug 2010

@maggie2
No tým, čo ťahajú za nitky, ide asi hlavne o prachy. Ale tí, čo vykonávajú ich vôľu, sú úplne vygumovaní väčšinou. Detské lekárky sú zväčša ideologicky zanietené. Nie že by z toho nemali nejaký príjem, ale keď aj sami očkujú svoje deti (nevravím, že všetky, ale dosť veľa áno), tak v tom musí byť aj ideológia.

Navyše, keby im šlo iba o prachy, tak nerobia také hysterické výstupy pôsobiace ako vyslovene náboženský fanatizmus. Mnohí sú tiež takí, že vôbec nerozmýšľajú, iba preberajú názory autority, čo je očividný rys náboženskej sekty.

pifina
19. aug 2010

@manof ako si dopadol?

manof
19. aug 2010

@sabiatko a ďalší

Vyhlásenie si prevzali, vyjadriť sa k nemu budú musieť v novom Rozhodnutí, ktorým (už mi to povedali dopredu) mi zase dajú pokutu. V rámci ústneho pojednávania si to ani prečítať nestihli. Bol som tam len krátko.

Každopádne miestna právnička dala nepriamo najavo nevôľu nad rozhodnutím ÚVZ o zrušení Rozhodnutia RÚVZ v Žiline, ale že či chce, či nechce, musí to rešpektovať, a v podstate len opravila formality. O ničom ďalšom sme sa nebavili. Takže som veľmi zvedavý, čo mi na môj elaborát napíšu v novom Rozhodnutí o udelení pokuty. Vtipné je, že dopredu vie, že mi pokutu udelí, aj keď ešte nie oboznámená so skutočnosťami, ktoré uvádzam v tom vyhlásení.

maggie2
19. aug 2010

@manof no oni sú ani nie sekta, skôr by som povedala, že sami sa považujú za kastu 😉 (kastu tých lepších, ušľachtilejších a múdrejších od bežných smrteľníkov samozrejme)

Pokiaĺ ide o tie hysterické výstupy na kongresoch a podobne - nehrá v tom rolu i požívanie alkoholu v podobe občerstvenia v rámci podujatia a podobne ? 😉

manof
19. aug 2010

@susisus
Prepokladám, že do mesiaca zosmolia Rozhodnutie, tak keď mi príde oscannujem a zavesím na web. 🙂

maggie2
19. aug 2010

@manof Na základe čoho, resp. môžeš preukázať, máš svedkov že sa pani právnička VOPRED vyjadrila že udelí nejakú (akúkoľvek) pokutu? Lebo - ak by si mal taký dôkaz, môžeš dať na dotyčnú sťažnosť pre ZAUJATOSŤ 😉

manof
19. aug 2010

@maggie2
mám nahrávku z diktafónu

maggie2
19. aug 2010

@manof dúfam že si to ohlásil vopred že nahrávaš, inak by si ju nesmel použiť

maggie2
19. aug 2010

Tak ak to tam máš zachytené, tak prepíš tú časť rozhovoru na papier a daj sťažnosť na dotyčnú že je vopred voči Tebe zaujatá, žiadaj aby jej to odobrali a riešil to niekto iný

sabiatko
19. aug 2010

@manof no pekne, tak to je akoby len taka formalita, ze im akoze vysvetlis svoje dovody a aj tak si spravia po svojom. uvazujem, ze keby si nakoniec po vsetkom tom vyhral, tak sa na sovensku, podobne ako v cechach, zrusi sankcionovanie za neockovanie, ze?

adriana7
19. aug 2010

@manof ,
klobúk dole, toto vaše odvolanie, hlavne som pochopila, že si naozaj starostlivý a milujúci rodič, pretože to nerobíš pre peniaze (predchádzajúce príspevky), ale výhradne pre svoje deti, veľkými písmenami obyčajne nepíšem, ale teraz ĎAKUJEM!!! 😉

lucula73
19. aug 2010

@sabiatko a vy ste ako na tom,viem,že si nedala očkovať a hladala si novú lekárku či..???

manof
19. aug 2010

@maggie2
Povedal som im to ako jednu y prvých vecí, čo som im povedal, neboj. Už som tam bol 5. krát, takže upozornenie na diktafón už mám nacvičené. 🙂

Inak dobrý nápad - napadnúť zaujatosť správneho orgánu. Ale nechám si to až na odvolanie. Nebudem nič naháňať, lebo premlčacia lehota plynie... Rok a tri mesiace sú už preč...

manof
19. aug 2010

@sabiatko

Nie som prorokom, takže neviem povedať, či to dopadne rovnako ako v Česku. Ale šance sú, myslím, celkom dobré.

Každopádne si myslím, že argumenty na našej strane sú veľmi dobré. Keby tie debilné vakcíny boli o niečo bezpečnejšie (aspoň keby nespôsobovali úmrtia), tak by sa argumentovalo o poznanie ťažšie. Takže všetko zlé je na niečo dobré, všakže? Ale tie zmarené mladé životy už nikto nevráti a to je veľmi smutné.

roo
19. aug 2010

Prepacte, ze sa pytam, ale tato diskusia si uz zije dost dlhym zivotom, zato ja som ju nasla len nedavno... Ako sa to @manof zacalo? To takto nahanaju kazdeho, kto odmietne ockovanie deti (v Ziline) alebo si nejaky specialnejsi pripad? 😅

manof
19. aug 2010

@adriana7

Ďakujem za ocenenie. Nie som tu ale jediný taký...

Uvedomujem si, že v tom vyhlásení je slušná porcia sebechvály. Tá mi síce nie je nijak zvlášť po chuti, ale je to nutné preventívne opatrenie proti akýmkoľvek pokusom obviňovať nás (mňa s manželkou) s nezodpovednosti, ľahostajnosti či nedbalosti (čo je dôvod na obmedzenie rodičovských práv). A takéto obviňovanie je medzi "odborníkmi" na RÚVZ mimoriadne obľúbené. To, myslím, môže potvrdiť nejedna účastníčka tohto fóra. Možno aj účastník, i keď pred chlapmi zvyknú mať väčší rešpekt. Asi sa boja, že keď chlapa príliš vytočia, tak dostanú po hube. 🙂

Prečo som napísal "odborníkmi" v úvodzovkách? V prvej verzii zápisnice písali o očkovaní proti "osýpkam, mumpsu a ružienkam". Ako keby to nebola tá ružienka, ale tie ružienky.

Nuž, k takejto odbornosti asi niet čo dodať... 😀 😀 😀

maggie2
19. aug 2010

@manof tú zaujatosť musíš napadnúť vopred, hneď ako si sa o tom dozvedel. Lebo keď to nenapadneš vopred, po funuse Ti to nemusia uznať. Ide o to že nie správny orgán je zaujatý, ale konkrétna osoba zastupujúca právny orgán. Teda právnička. Žiadaj aby bola vymenená za inú a bol jej Tvoj prípad odobratý z dôvodu zaujatosti s uvedením dôvodov.

tean
19. aug 2010

@manof
vyborna praca. Aj tie posledne riadky o neschopnosti uradnikov v Ziline 😀
Ulozil som si tu tvoju slohovu pracu a v pripade potreby ju pouzijem.