Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
27. sep 2010

@petot no ona tam pise ze svalstvo ma uplne ochable..ze ho nemoze spustit z oci...lebo nahodou vstane a hned spadne a ublizi si 😒 ona nemoze absolutne nikam ist..ani k lekarovi...osobneho asistenta im zamietli...paneboze to naozaj si dobrovolne vyrabame postihnutych ludi..ked som to citala chcelo sa mi plakat a kricat zaroven 😢 a este fotka ked bol malinky a nozka v puse...ako inak by dospel do toho kde je dnes..jedine ze by mal tazku meningitidu alebo nieco podobne..a o tom by predsa vedeli...no hroza...a najhorsie je ze nijak sa uz pomoct neda ☹

manof
27. sep 2010

@vanish1
Aha, ďakujem za vysvetlenie. Každopádne Prevenar13 je už povinný, takže mu reklamu robiť netreba.
Len sa divím, prečo Sanofi Pasteur v rámci snahy o maximalizáciu zisku nevyrobí aj nejakú konjugovanú verziu Pneumo23.

manof
27. sep 2010

@denduska
Veruže neviem o nich. Nejaké meno tam nebolo, ktorého by sa dalo chytiť?

manof
27. sep 2010

@denduska
No, to že alopatia mu pomôcť nevie, ešte neznamená, že nejaký z alternatívnych smerov by nevedel. Tým nechcem tvrdiť, že ho úplne vyliečia, ale aspoň určitá pomoc by to byť mohla.

petot
27. sep 2010

@denduska: Asi tak... 😒

kaja73
27. sep 2010

Chcem sa opytať, či mate niekto skusenost s potencovanymi vakcinami.Jedna sa o homeopaticky pripravok vyrobeny priamo z konkretnej vakciny ktorou bolo dieťa očkovane.Mala by vraj predchadzať vzniku problemov po očkovani a ak už nastali tak by ich mala vediet odstranit. Daju sa bud vyrobit svojpomocne -potrebna je k tomu flaštička z očkovacej latky-to čo v nej zostalo, alebo sa daju objednať od rakuskej firmy Remedia.Tam dostať potencovane vakciny na každe očkovanie.Ak problem, ktory sa prejavil po očkovani-nespavost ,ekzem, autizmus atd. naozaj vznikol z očkovania vraj by to malo zabrať.Neviem čo je na tom pravdy,preto ma zaujima,či s tym niekto ma skusenosť.

erikasadek
27. sep 2010

@kaja73 ja viem o com hovoris;. 😉
ja osm to teraz pouzila, pre deti na preockovanie DTP 😉
normalne sa vyranba s vakciny , dava s a3 tyzdne pred ockovanim .. 😉 😉

kaja73
27. sep 2010

A odkial si mala vakcinu.Mam stranku na tu firmu Remedia ,ale neviem co mam objednat na 3 preočkovanie hexavakcinou, ktore sa robi cca v 10 mesiaci.A tiež na MMR-ku,ktora sa robi v 15 mesiaci.Maju tam velky vyber a mam v tom zmatok, a tiež neviem ake potencie-viem že asi treba viac-.Nevieš mi v tom poradit?

erikasadek
27. sep 2010

@kaja73 v tom ti nepomozem robi to bioron..
normalne kupis v lekarni ROR; to je s vakciny MMR 😉
V.A.B. urcite kuis na slovensku , je to s BCG vakcny;
ale casto s apouziva na alergie asi preto ze BCG je spustac alergii 😠
na slovensku Ti neviem pomoct. ☹ 🙂

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
27. sep 2010

@miliharmi pekne si to vystihla, ani ja sa tam nejdem registrovať a hádať sa s ním. Je to arogantný človek, podľa toho ako píše ten Jánoš, a ktorý pravdepodobne i na tom kšefte s vakcínami participuje, a práve teraz pozerám že: http://www.solen.sk/index.php?issue_id=13&page=... ak je to tá istá osoba, tak je to jasné.

maggie2
27. sep 2010

@denduska a "najlepšie" na tom je, že keď dieťa reaguje na vakcínu hneď, odborníci tvrdia, že je to málo pravdepodobné že to spôsobila vakcína, pretože sa takéto zvykne prejavovať s časovým odstupom, tvrdia o časovej zhode. No a keď ide zase o prejavy po vakcíne s časovým odstupom, tam zase odborníci tvrdia, že nie je možné dokázať príčinnú súvislosť práve pre časový podstup. Chlapci tuto by mohli povedať ako to vyznieva podľa tej obľúbenej knihy hlavne u mužov, Hlava XX sa to tuším volá @petot, @manof, však?

Na hlavu postavené. Inak smutný prípad: http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-osudy/1...

manof
27. sep 2010

@maggie2
Sám v tej diskusii tvrdí, že to nie je on. Navzdory tomu sa zase tvári, že je tiež MUDr. Že by boli na SK dvaja MUDr. Mariánovia Jánošovia?

vanish1
27. sep 2010

V tej diskusii niekto píše:
verca2124. 07. 2010 10:04Reagovat
OCKOVANI-NAPRAVA
Ja ziji v Kanade, kde 60% deti neni ockovanych.....Pokud mate dite, ktere bylo poskozene ockovanim, muzete jej uzdravit prostredky firmy North American Herb and Spice Company, prodavaji sve produkty i v Evrope (Polsko a UK), jsou to prirodni prostredky na bazi detoxifikace tezkych kovu, jejichz vysoky obsah v ockovacich latkach ochromuji neurologicke funkce mozku, jater a celkovy imunitni system. Stranka firmy je: www.P-73.com

Poznáte to niekto?

denisocka
27. sep 2010

@petot
@denduska sice neviem ktorý prípad preberate,ale ked si spomeniem ako sme my mykali plecom, škulili a chodili po EEG a neulologii,tak mi je zle. muslea by som mať kartu alebo najsst tuna moje príspevky,ale všetko sa to začalo srať po 3hexe ..horučky,aktivacia CMV, na reflux sme dostali Costi a hned nato zašklby plecom,mykanie, pri zaspávani mykanie celeho tela,alebo končatinou ..ako,dakujem za tie mesiace 😔

jonas17
27. sep 2010

ked sa ma dr. pýtala, ako sme zvládli očkovanie a ja som jej povedala, že mala teploty, tak povedala, že " no, ved to je super, teploty sú nič, to je normálne" . oni tie teploty nemusia ako nežiaduce účinky hlásiť? a kam? ja sa jej spýtam, či to hlásila. aj oliverovu cukrovku.
a ešte také mi víri hlavou.že sa tu bavíme o nejakých fondoch na odškodnenie, v zahraničí. ak by som ja obžalovala, teraz neviem koho, štát? že môj syn dostal cukrovku, a chcem odškodné, tak mala by som šancu? ako je to u nás? alebo dajaký europsky súd? ved ked zahraničné deti majú nárok po tých istých vakcínach? neviete, či to dakto skúšal?len pre zaujímavosť.ved tie deti budú doživotne invalidi. a po tých článkoch, kde deti ochoreli tesne po očkovní...to ich nikto nezastaví? ☹

linnetka
27. sep 2010

dnes bolo v hlavnych spravach na stv prispevok o ockovani, sramekova zase perlila o preockovani dospelych, ktore sa vykonava v 30.r. a to ockovanie proti CIERNEMU KASLU a tetanu. to uz co je, ze ani zakladne info, cim sa ockuje uz ti hlavni neovladaju.
a dalsia perla: vraj rodica maju vyhrady aj voci povinnemu (nie len nepovinnemu) ocko, ale ak prestaneme ockovat, tak nam tu potom deti zacnu umierat na tuberkulozu !!!!!!!!!!!
staci mi

tean
27. sep 2010

dnes o 22:30 bude v Slovenskom rozhlase diskusia o ockovani proti chripke.

@manof
Marian Janos je tajnostkar. V tom maily ho oslovil ten cech ako lekara. Ale nikde to dalej neuvadza a v medicine vraj nepracuje. Zrejme to vystudoval, ale nerobi priamo lekara. Mozno je nezamestnany 🙂

teri3
27. sep 2010

ahojte, tu je jedna veľmi odvážna a múdra veta: http://www.globalhandchain.com/#/239 😎

"Umývanie rúk môže zachrániť viac životov, ako akákoľkvek vakcína alebo lekársky zákrok."

manof
28. sep 2010

@linnetka
zaujímavé, že v Rakúsku a Nemecku navzdory absencii očkovania proti TBC na tuberkulózu neumierajú.

Že by mali (na rozdiel od nás) genofond odolný voči TBC?
🙂

Vypatlaná (a zrejme aj dobre zaplatená) Šramková ma nemôže rozčúliť. Tá je schopná všetkého a odborníčka očividne nie je.

manof
28. sep 2010

Exkluzívna reportáž z XVI. vakcinačného dňa SR - 2. časť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/exkluzivna-...

Zaujímavé čítanie je aj tu:
http://rizikaockovania.sk/spravy/xvi_vakcinacny...

denisocka
28. sep 2010

@petot dakujem

maggie2
28. sep 2010

@tean @manof @petot @denisocka @miliharmi a ostatní: je to tento chlap: http://www.facebook.com/people/Marian-Janos/503... a vyberám z jeho "ľudskej a vtipnej" komunikácie na facebooku s jeho priateľmi: (skopírované)

Zdenka Chromcova Ahoj! az doteraz som bola velky zastanca ockovania a v pripade niektorych ochoreni stale som, ale potom, co som videla vo Finsku (a Svedsku) z blízka (ja sama som ockovala) velky narast narkolepsie u detskej populacie po ockovani proti H1N1...no neviem, neviem..
24 septembra, 22:21.Marian Janos Ahoj Zdenka. Tam ste mali povinne ockovanie na H1N1? 🙂 Aspon sa to teda u vas poriadne odskusalo 🙂)
24 septembra, 22:59

koniec cit. Takže priatelia, máme dočinenia s osobou, ktorá zdá sa, nemá nič proti pokusom na ľuďoch, narkolepsia u detí v ňom vyvoláva akurát tak pousmiatie a dobrú náladu. Nezdá sa Vám to úchylné?

ani3012
28. sep 2010

@maggie2 ja by som skôr povedala,že čierny humor

denisocka
28. sep 2010

@maggie2 blbec jak rampa

sabiatko
28. sep 2010

heeej, zdena chromcova bola moja spoluziacka na strednej 😲 tusim sla studovat dalej chemiu.... ten chalan je naozaj citlivy 🙄

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz