Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eridani
29. sep 2010

@manof Nic nepodpisovat a mat pokoj sa javi ako lakava cesta ako sa tomu vyhnut, len to podla mna bude dost neschodne. 1) Ak aj hlasit nebude, tak pri kontrole pridu na to, nie? 2) Takuto moznost by velmi rychlo zacala vyuzivat ista skupina nasich spoluobcanov, narazam na tych s nizsim hygienickym standardom.

petot
29. sep 2010

@eridani: Iná vec je, že keď Ťa bude riešiť RÚVZ, bude plynúť premlčacia lehota 2 roky od "spáchania priestupku". Z tohto pohľadu by bolo žiaduce mať poruke dôkaz, že si odmietla v čo najvzdialenejšej minulosti.

tin007
29. sep 2010

@manof, ked bude info o prednaske oficialne v programe mc na webe, tak ti poslem link, ok?
@eridani nevykonava, zial, hned som sa jej pytala, ci by nas s malym zobrala 😔

divoska
29. sep 2010

@eridani, jasne, ale najma babam zo vcera som myslela 😉 vidim ze ty na tom pracujes uz dlhsie ;)

mmr
29. sep 2010

@jonas17 maja dcera dostala dostala po MMR ockovani cukrovku. Od ockovania a hospitalizacie ubehlo presne pol roka. Pocas bezania autoimumnitnej reakcie - inzulitifdy (pocas toho pol roka) mala priznaky boli nenapadne ale hned ked nas hospitalizovali som vedela ze vtedy to zacalo nezavisle na tom mi to potvrdilo aj viacero lekarov a tiez v cakarni som stretla par rodicov ktorych dieta dostalo DM1 tiez presne o pol roka po ockovani MMRkou. Ked sa mi dostal do ruk liekopis MMR vakciny od vyrobcu Merck u nas sa tato nepredava a v neziaducich ucinkoch je napisane okrem inych aj diabetes mellitus 1 typu je jasne ze je to tak. Nechcem velmi pisat do eteru co dalej s tymto robim ale velmi by som Vas poprosila o kontakt. Prosim prihlaste sa mi sms alebo tel na 0903 273 274. Vdaka.

denduska
29. sep 2010

@manof ja som to sice docitala, ale inak plne suhlasim s tym co napisala @molka ..je mi na grc...hlavne z tych dvoch exotov K a H... ze sa nehanbia vobec. A takymto "ludom" mam ja doverovat a zverit im do ruk zdravie mojich deti? Ja zdaleka nie som svata, ale verim ze oni sa budu na vecnosti smazit v pekle..a ak tam budem tiez este ich na tych rostoch budem ja krutit.

manof
29. sep 2010

@roo
No ja by som to videl len ako otázku nedostatočného krytia financiami zo štátu. Kebyže štát veľkorysejšie vyhadzuje peniaze na očkovanie, som si istý, že ako ovčie kiahne, tak i rotavírusy by už boli povinné.

manof
29. sep 2010

@molka
No ja som tam dával tie komentáre, aby som to trochu vyvážil, lebo mi je jasné, že bez vyvažujúcich komentárov by asi niektorých neočkovačov pri čítaní tých drístov trafil šľak. A to samozrejme nechcem.

manof
29. sep 2010

@eridani
No prísť na to môžu, ale nemajú hmatateľný dôkaz. Potom to bude len tvrdenie proti tvrdeniu, čiže patová situácia.

manof
29. sep 2010

@tin007
Nevykonáva a ani vykonávať nemôže, lebo by mala na krku jednu pokutu za druhou.

manof
29. sep 2010

@mmr
No moje číslo je v prípade potreby notoricky známe. 🙂
0904 827 031

manof
29. sep 2010

@denduska
No aj ten MUDr. Rybár bol "slušný kúsok". To bol ten, čo sa rozčuľoval na Muškovú a žiadal trestné oznámenie na jej osobu za šírenie poplašnej správy.

maggie2
29. sep 2010

@manof je niekde na zvukovom zázname zachytené, to, čo sa hovorilo na tom ich sneme? Obzvlášť vážne sú vyjadrenia a schvaľovanie tých násilných očkovaní. Dalo by sa s tým niečo robiť určite. Je to tak zvrhlé, tak zvrhlé...úplne morálne padlé kreatúry v bielom plášti, nemajú poňatia ani o zákone ani o ľudských právach.

denduska
29. sep 2010

@maggie2 ja sa naozaj naozaj normalne hanbim ze patrim vlastne medzi nich...resp. ze "taketo nieco" (lebo to sa ani clovekom neda nazvat) moze byt tam kde je a rozhodovat o takych veciach ako rozhoduje..potom je jasne ze ak su nejaki lekari ludia na spravnom mieste telom aj dusou, tak vyzeraju uz zakonite ako blbci..ved to sa popri niecom takom ani neda inak vyzerat...no hnus... 😝

manof
29. sep 2010

@maggie2
pošlem Ti odkazy do IP

maggie2
29. sep 2010

@manof prosím urob tak. Ak to bude použiteľné, dôveryhodné môžme to jedným šmahom zakomponovať k tomu podnetu GP, ktorý by už bolo treba naozaj čo najskôr podať, bola by to dobrá a hlavne preukázateľná ilustrácia toho, ako je s pacientami bežne v ambulanciách zaobchádzané

manof
29. sep 2010

@maggie2
No tak rôznych výziev k manipulácii či násiliu vedúcemu k potláčaniu základných ľudských práv a slobôd tam bolo viacero.
Sem tam niečo nie je dobre zrozumiteľné, ale väčšinou sa to dá dobre rozumieť (ak dotyčný hovoril na mikrofón).

maggie2
29. sep 2010

@manof tam by sa dalo poukázať na jednoznačné porušenia zdravotníckych zákonov, nielen abstraktné potláčanie ľudských práv a slobôd, ktoré by muselo byť dokazované v širších súvislostiach. Každopádne treba to urobiť komplexne, a takisto by som i zvažovala informovat i indické veľvyslanectvo, keď sa už hovorilo i o zahraničí, aby sa dozvedeli, akým spôsobom v ich krajine pôsobili niektorí lekári, prípadne zistiť, ktorá svetová organizácia to zastrešovala a dať jej dopyt, či sa stotožńuje s takýmito praktikami. Ešte mi prosím odpovedz v IP na jeden dotaz, kt. som Ti posielala ohľ. záznamu. Dik

tin007
29. sep 2010

ahojte, v oktobrovom cisle Mama a ja je 1 a pol strany clanku Pravda a myty o ockovani a potom na tej istej dvojstrane reklama na prevenar13 a nie je tam uvedene, kto clanok pripravil, iba na konci je kontakt na sprievodcaockovanim. sk. Takze ani nemusim pisat o tom, co je v clanku uvedene, vsak? 😠

tin007
29. sep 2010

Aha, uz som nasla toto: SPONZOROVANA RUBRIKA, takze REKLAMA, GRCIAM!!!

maggie2
29. sep 2010

@tin007 áno. Je to forma reklamy. Sponzorovaná rubrika je zavádzajúci názov, malo by byť označenie: reklamný článok. Je to stále vždy len reklama. Firmy zistili, že určitá časť ľudí klasické reklamy ignoruje a vedome prehliada. Preto používajú i iné reklamné nástroje a to sú napríklad reklamné články. Je to písané akoby žurnalistickou, spravodajskou formou, aby to nevyznievalo "reklamne". Ale v podstate ide o čistú reklamu a za obsah zodpovedá čisto reklamný zadávateľ, resp. firma.

tin007
29. sep 2010

@maggie2 viem, ze je to reklama (robila som aj v reklame), ale keby si videla ko je to schovane; skoro vo vazbe .... no na zaplakanie 😔

maggie2
29. sep 2010

@tin007 na to to je, aby si tí nezainteresovaní mysleli, že to reklama nie je. Viditeľné označenie sponzorovaná rubrika-resp- reklamný článok, musí byť. Inak je to v rozpore s predpismi.

petot
29. sep 2010

Farmaceuti majú v Mama a ja už tradične veľmi silné zázemie, už dávno som si to všimol (aj sme ho prestali odoberať).

petot
29. sep 2010

Ináč to bol celkom fajn časopis. Ale po asi 3 rokoch predplatenia sa nám začalo zdať, že už sa tam príliš nového nedozvieme (resp. že oprášiť niektoré staré číslo má rovnakú hodnotu ako nové), a potom nás začali iritovať aj tie múdrosti v očkovacej poradni (kľudne mohli dať na celú stranu nápis "Očkujte vždy a všade" a ušetrili by si prácu s úpravami rubriky pre každé jednotlivé číslo). 😅

manof
29. sep 2010

@denduska

No nedá mi nepovedať, že s Tebou súcitím, lebo mať takýchto "stavovských kolegov", to nie je žiadna česť, nech by mali aj tristo titulov, skôr naopak.

manof
29. sep 2010

@tin007
Sprievodcu očkovaním sponzoruje Pfizer - výrobca Prevenaru, - takže súvislosti sú, myslím, úplne jasné.

tin007
29. sep 2010

@manof vsak viem, ale nastvalo ma, ze info o tom, do akej katergorie spada clanok (t.j. platena inzercia a mozu si to "skryvat" za nazov sponzorovana rubrika ci cokolvek ine) musim hladat skoro lupou ako detektiv oriesok!

jolinka
29. sep 2010

uuuffff, je mi na grc z toho vsetkeho. Docitala som prave vsetko co sa nazbieralo za par dni.

Ze vakciny nam uhradi stat, je cisty humbuk. Stat nie je schopny vyrobit ani cent, vsetko si platime z nasich dani, aj za tie vakciny, ktore o ktore nestojime, a ktore nam mozu ublizit si zaplatime. Najprv v nas vzbudia strach z chorob, a strach o deti je ten najsilnejsi, a dalej uz bezi biznis...
Rozmyslam KTO zadava ten dopyt po dalsich a dalsich povinnych vakcinach? Normalny obchod bezi na zaklade ponuky a dopytu, je nejaky dopyt od spolocnosti, od rodicov, ze by si ziadali ockovanie proti dalsim chorobam? Jo, jo, nemozme po nociach spavat, co rozmyslame proti akym dalsim nebezpecnym chorobam by sme este mohli nase deti ockovat... 😝