Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ginepra
5. okt 2010

@miliharmi - ako hovoríte, Váš syn je v otázke čier. kašľa dávno za vodou, nenechajte sa zastrašiť týmto nechutným nátlakom, ktorý nemá s demokraciou ani so zdravým rozumom nič spoločné... Zvlášť po takých zlých skúsenostich, ktoré máte. To sú naozaj absurdné veci, tento nátlak. 😠

miliharmi
5. okt 2010

Ten příběh o autismu je velmi poučný a dost mě dojal, tu poslední větu "Po všetkom, čo sme spolu prežili, som dôveru k lekárom úplne stratila, odmietam očkovať svoje dieťa, liečené je iba homeopatickými liekmi a našou láskou a vierou, že to dokážeme." jakoby paní řekla za mě, jen já už tak mohu léčit jen své ostatní děti.

miliharmi
5. okt 2010

@manof Nevím, jestli bys chtěl na stránkách i Milenčin příběh, je teda už na Rozaliu, tak samozřejmě ti ho dám k dispozici.

miliharmi
5. okt 2010

@ginepra děkuji za podporu, budu se muset vzepřít, to ještě nemáme dořešeného Tomíka a k tomu ještě Vašík, budu muset brzy jít za naší lékařkou a prostě jí to oznámit, že my už dál nikoho očkovat nebudeme, moc se mi tam nechce, pořád to odkládám. 😒

miliharmi
5. okt 2010

O černém kašli před několika týdny také hovořili v Událostech, bohužel si už nevzpomenu kdy, možná by se to dalo nějak vyhledat. Odbornice tam říkala, že máme v současné době tolik případů jako v 60. letech a že se černý kašel v podstatě vrátil. Vkrádá se otázka, jak se to mohlo stát, když máme tak vysokou zaočkovanost? Jak to že 96 -98% zaočkovanost nás nechrání a že nemoc si jaksi dělá, co chce, ustupuje a vrací se bez ohledu na naši zaočkovanost? Mě to napadá jako laika, třeba jsem jen zaujatá proti očkování, ale docela by bylo zajímavé vědět, co si o tom myslí proočkovací odborníci, kromě toho že budou více očkovat. To je přece celkem logická úvaha.

samiana
5. okt 2010

@miliharmi
proočkovací odborníci sú tiež zaujatí, a ešte svoju zaujatosť vydávajú za odbornosť...

jonas17
5. okt 2010

a tiež by ma zaujímalo, či ten čierny kašeľ dostali deti zaočkované, alebo nezaočkované? alebo kto? dospelí?
mňa zaráža jedna vec, ked lekári vedia, hoci nepriznávajú, že DM vzniká z očkovania, prečo mi neodporúčili pri dalšom dieťati aspoň očkovanie odložiť? ako môžu tak hazardovať so zdravím našich detí? alebo, ak je teplota, hnačky a opuchy po očkovaní "normálne", tak je normálna aj DM? ja by som priala takým ľudom, aby aj ich deti si vyskúšali, ako je to žiť s DM. 😒

manof
5. okt 2010

@miliharmi
Ale v 13. rokoch sa u nás neočkuje MMR ale DTaP+polio. Takže ako to bolo v 14. roku, tak to zrejme nebolo po MMR ale po DT+polio (to DTaP+polio je až od 1.VII.2010, dovtedy len DT+polio). Takže čierny kašeľ v tomto prípade zrejme neúradoval. Ale ono vyšší výskyt detskej cukrovky je napr. aj po očkovaní proti HiB.

manof
5. okt 2010

@miliharmi
Vďaka. Mám si ho skopírovať z Rozalia, alebo mi dáš nejakú vylepšenú verziu?

Inak - u Vás sa predsa už nepokutuje, tak nie je dôvod si robiť starosti z toho preočkovania, nie?

miliharmi
5. okt 2010

@manof Možná jsem se spletla, @jonas17 to určitě upřesní, jaké očko to bylo. Já měla pocit, že se v této souvislosti tady diskutovalo MMR, ale možná šlo o jiné děti, bohužel jich i tady přibývá, myslím těch maminek, jejichž děti mají po očkování závažné problémy.

Když budeš chvíli trpělivý, tak ten článeček z Rozalia doplním a opravím, když jsem ho psala, tak jsem měla podezření, ale neměla jsem nynější informace, takže pár věcí bych dnes napsala jinak, hlavně tu závěrečnou část o tom, jak nejsem proti očkování.

manof
5. okt 2010

@miliharmi
sú v zásade dve možnosti, pričom obe môžu platiť zároveň (nieže by som ja bol taký múdry, to Barbara Loe Fisher):
1. to, čo je diagnostikované ako čierny kašeľ nie je spôsobené baktériou Bordetella pertussis, ale podobnou baktériou Bordetella parapertussis, proti ktorej očkovanie neúčinkuje. Podiel B. parapertussis sa odhaduje na 30% a viac.
2. B. pertussis zmutovala tak, že sa stala odolnou voči očkovaniu.

Z jedného i druhého jasne vyplýva, že žiadne ďalšie očkovanie nebude nič platné.

manof
5. okt 2010

@jonas17
No niektorí to uznávajú a niektorí nie, takže možno ten čo neodporučil odklad to neuznáva.

Ale ten hazard so zdravím našich detí je veľmi dobrá otázka.

manof
5. okt 2010

@miliharmi
ešte som zabudol na tretie možné vysvetlenie:

3. nové vakcíny sú oveľa menej účinné, než staré.

Z toho taktiež vyplýva, že ďalšie navyše očkovanie nimi nebude mať nijaký pozitívny efekt.

manof
5. okt 2010

@miliharmi
Samozrejme počkám na doplnenie a úpravu Tvojho príbehu.
Na najbližšie dva dni už mám v zálohe iné články, len ich trochu upraviť.

Ak by Ti to nevadilo, tak to preložím do slovenčiny, lebo vlastné preklady a články uverejňujeme po slovensky, len prehľad správ máme aj v češtine.

manof
5. okt 2010

Komentár k obľúbenému pro-očkovaciemu prirovnávaniu očkovania k autosedačkám:

Autosedačky kontra očkovanie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/autosedacky...

miliharmi
5. okt 2010

Jak by to asi vypadalo, kdyby se proti černému kašli přestalo očkovat zcela nebo se očkovalo pouze selektivně , znamenalo by to zvýšení počtu úmrtí na černý kašel? Předpokládám, že nejohroženější část populace miminka do půl roku by mohla být chráněná placentárními protilátkami od matek, které č. kašel v dětství prodělaly a že očkovat by se na prahu dospělosti mohli očkovat jen ti, kteří nemoc neprodělali. Ale nevím, jestli to takto funguje i u č. kašle.

miliharmi
5. okt 2010

Jinak teda vím od matky, která ještě černý kašel měla, že příjemné onemocnění to není a dost dlouho se táhne, ale přežila ho zcela bez problémů, když byla v mladším školním věku.

jonas17
5. okt 2010

ved to, že ja presne neviem, kedy bol môj syn očkovaný. ja som to doteraz neriešila. najbližšie, ked pôjdem k lekárke, sa jej chcem presne popýtať, kedy to bolo a na čo bol očkovaný. dávali sme len povinné očkovania.

jonas17
5. okt 2010

a tiež neviem, či po takom dlhom čase mohol tú cukrovku dostať z očkovania. ale vlastne, z čoho iného by ju dostal? v našej rodine, ani v manželovej, nie je.

vroni
5. okt 2010

@jerrymona, prosim ta, to si kde taku znosku nezmyslov citala? V Rakusku dieta dostane presne tolko ockovani, kolko rodicia dovolia. Od nula az po lubovolne mnozstvo. Bezni lekari odporucaju hexu a MMR, sarlatani vsetko rad radom, lenze to uz je vecou rozhodnutia rodicov. Poistovna ich rozhodne nepreplaca, takze sa mi nijako nechce verit, ze tych nemysliacich a zaroven ochotnych platit by bolo tak vela.
Licenciu nikto nikomu neodobral. Na dr. Loibnera bola podana zaloba, ze oznacil ockovanie za zbytocne, ale sud zalobu zamietol. Je fakt, ze odvtedy za pod nazory na jeho stranke podpisuje vacsinou jeho manzelka (ci naozaj ci naoko to neviem)

petot
5. okt 2010

@manof Práveže nové vakcíny sú podľa výsledkov štúdií približne 2x účinnejšie než staré. Inými slovami, účinnosť starých bola katastrofálna (priemerne cca 40%). Najdlhšia štúdia, ktorú som čítal, trvala 2 roky. RÚVZ tvrdí, že súčasná vakcína chráni nanajvýš 5 rokov.

Z týchto faktov vyplýva, že ani keby vakcína skutočne fungovala, nikdy nechránila významnú časť obyvateľstva. Čierny kašeľ vymizol spolu s ostatnými ochoreniami nezávisle od očkovania, a teraz zase narastá, opäť nezávisle od očkovania (možno kvôli oslabenej imunite dnešných detí kvôli nadužívaniu ATB a vakcín).
http://www.rizikaockovania.sk/dok/preockovanie_...

K tomu samozrejme ďalšie dôvody, ktoré si spomínal (B parapertussis a nové kmene B pertussis).

petot
5. okt 2010

@milihamri Imunológ Bart Classen vypočítaval z epidemiologických štúdií riziko cukrovky po jednotlivých vakcínach a pri každej mu nejaké zvýšenie rizika vyšlo. Inými slovami, prakticky každá vakcína môže zblbnúť imunitný systém a spôsobiť cukrovku, akurát niektoré to robia častejšie než iné, a mechanizmy sa tiež môžu mierne líšiť.

blovitc120
5. okt 2010

@petot ja som si ešte spomenula k tomu "nárastu" čierneho kašľa, že Buchwald písal v knihe, že podobne ako pravé kiahne a mnohé iné infekčné ochorenia sa opakoval v cykloch, krivka bola "vlnkovaná" (nespomínam si presne, ako to nazval, knihu momentálne nemám doma a v elektronickej sa mi nechce listovať), tak možno práve teraz sa dostáva do vrchnej vlny bez ohľadu na očkovanie a bolo by to tak aj keby sa neočkovalo vôbec, aj keby bola 100% zaočkovanosť. A samozrejme to nekontrolované užívanie ATB deťmi tomu nepridáva, poznám veľa detí, ktoré len v prvom roku svojho života užívali ATB 5 a viackrát, čo mi príde naozaj veľa...

petot
5. okt 2010

@blovitc120 Áno, čierny kašeľ má 4-5 ročné cykly, nikto nevie prečo, ale tak to je. Aj ja si myslím, že môže ísť jednoducho o výraznejší cyklus. V takom prípade by mal výskyt do 2 rokov opäť znížiť. Závisí to aj od toho, ako veľmi je už zhumpľovaná prirodzená imunita obyvateľstva.

blovitc120
5. okt 2010

@petot obávam sa, že tá imunita obyvateľstva je zhumpľovaná značne 😒

jerrymona
5. okt 2010

@vroni ja len hovorim to co som pocula. nevymyslam si nic.
a podla mna je tu urcite dost rodicov, ktori svoje deti davaju ockovat proti vsetkemu moznemu. kazdy sa musi rozhodnut sam za seba.
o tom, ze loibnerovi odobrali licenciu, nam hovoril ten prednasajuci na seminari a citala som aj v jeho knihe, ze mal s tym dost problemov, ze je proti ockovaniu.

miliharmi
5. okt 2010

@manof Z pokuty už si naštěstí aspoň zatím starost dělat nemusíme, ale jak to vlastně je s pokutami lékařům, pokud nenaočkují. Právě se mi tam nechce, že mám s dr. celkem dobrý vztah a nechci, aby kvůli nám měla potíže. Takže bych potřebovala vědět, co je třeba udělat, aby taky ona, pokud nám vyjde vstříc a nebude na nás tlačit ani nás někam hlásit atd. byla nějak chráněná před postihem. Dost se tady radí, že je lépe nic nepodepisovat, ale na druhé straně by podpis pod prohlášení, že další očkování zatím odmítáme, mohl být ochranou pro toho lékaře, že třeba nenaočkování nebyla jejich nedbalost.

vroni
5. okt 2010

@jerrymona, ja som nechcela naznacovat, ze si vymyslas, sorry ak to tak vyznelo. Len ze to je taka pravda ako ta, ktora je napisana v sprievodcovi ockovanim. Pokial viem, tak Loibner stale praktizuje (v Grazi) a o licenciu neprisiel aj ked snaha bola. Skoda, ze ho mame tak od ruky. Nas doktor je v pohode, ockovania odporuca len tie plne hradene, ale tie (na prikaz neoficialne oficialnej linie) chvali...

olina.s
5. okt 2010

Hezký večer všem,

mám na vás dotaz, nevíte někdo, jak je to v případě, že se syn narodil 6/2010 a nepovinnost očkování proti TBC bude až od 1/2011. Na něj se vztahuje povinné, že? ☹

miliharmi
5. okt 2010

@olina.s Pokud syn nebyl naočkován už v porodnici, což byl donedávna běžný postup, očkovalo se 4. den po narození, tak už ho očkovat nemusíte, nejspíš vás do toho už ani nikdo nebude nutit. Můj syn je narozen 2007 a TBC jsem v porodnici odmítla a na pozvánku z kalmetizace jsme nereagovali a vůbec nic se nedělo, myslím, že zvláště nyní, když je od ledna zrušené, tak do toho už nikdo vrtat nebude.